Ks. prof. Tadeusz Guz: Kim są współcześni „źli łotrzy”?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Ks. prof. Tadeusz Guz: Kim są współcześni „źli łotrzy”?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Zaniepokojona pisze:

  Proszę o pomoc i podpowiedź co można zrobić dla człowieka 60+, alkoholika od ok 30 lat, który podupadł mocno na zdrowiu i być może juz niedługo opuści ten świat. Chodzi o pomoc duchową. Ten pan w ostatnich latach w przerwach między ciągami alkoholowymi uczęszczał na Mszę św niedzielną, na co dzień raczej się nie modli, był też w minione Święta Bożego Narodznia u spowiedzi, przy czym rodzina ma niepokój w sercu, na ile te spowiedzi był prawdziwe – chodzi o to, że nawet gdy nie pije trudno ocenić ‚trzeźwość’ umysłu czy ducha u niego – rodzina się martwi o jego zbawienie. Niestety z wielu powodów, równiez alkoholizmu wyrządził on wiele krzywd ludziom już za młodu, a zmiany na starość zbytnio nie widac – głównie przez ciągłe stany upojenia. Kilka lat temu były odprawione Msze za zmarłych przodków, były rozeznania modlitewne ze wskazaniem modlitw i modlitwy te zostały odmówione przez bliskich. Ten pan ma ogromny lęk przed śmiercią (znacząco więszy niż większość zwykłych ludzi, wręcz obsesję) – do tego stopnia, że nie chce chodzić do lekarzy bo się boi że ‚coś znajdą’, miał problem z przyjęciem faktu starzenia się (np zerwał kontakt z kolegą ze studiów bo po tamtym koledze było ‚widać starość’ i ów pan nie mógł tego znieść, nie lubi gdy wspomnia się jego wiek) – piszę o tym, bo może to ma jakies duchowe powiązania z czymś a jest to dla tego pana niesamowicie istotna rzecz. Co można poradzić w celu ratowania duszy tego człowieka? czy jakieś szczególne sugestie? dziękuję i pozdrawiam, Bóg zapłać 🙂

  • Katarzyna pisze:

   Zamówić msze wieczyste u Werbistów. Poprosić siostry z Rybna o modlitwę.

  • Maria pisze:

   Prosić o modlitwę wszystkie zakony kontemplacyjne – karmelitanki bose, klaryski, kamedułki, benedyktynki, norbertanki i inne. Odmawiać codziennie za niego, jego nawrócenie i zbawienie różaniec. W Godzinie Miłosierdzia odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego – zachęcić go do wspólnego odmawiania koronki i różańca. Gdy będzie konający odmawiać przy nim koronkę do Miłosierdzia Bożego i podać jego imię do Koronki do Miłosierdzia Bożego za konających. Ofiarowywać cierpienia, post, wyrzeczenia w intencji jego zbawienia. Jeśli to możliwe zachęcić go do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca i dziewięciu pierwszych piątków miesiąca – pomóc mu w tym, ukazując obietnice zbawienia dla tych, którzy te nabożeństwa w duchu wynagrodzenia odprawią. Polecać go Bogu w modlitwie „Jezu, Ty się tym zajmij”. Ofiarowywać Msze św. w tej intencji. Prosić św. Józefa o łaskę szczęśliwej śmierci.

  • Zaniepokojona pisze:

   Dziękuję za odpowiedzi. Przekazane rodzinie – Msze wieczyste u werbistów był zamówione już kilka lat temu. Rozesłane będą intencje modlitewne do różnych zakonów i grup modlitewnych. Post w poście będzie podjęty w intencji właśnie tego człowieka. Odprawienie pierwszych piątków i sobót mało prawdopodobne – ciągi alkoholowe ale też duża niemoc fizyczna tu wchodzi, ale może z rodziny się ktoś podejmie. Serdecznie dziękuję w imieniu rodziny. Powiem na koniec, że to takie bolesne, że kocha się kogoś i chce dla niego dobra a na wiele spraw się wpływu nie ma – dobrze, że Bóg ma wszystkich w opiece. Pozdrawiam

 3. pozdrawiam pisze:

  Późno dziś weszłam na WOWIT, ale we wtorek 2 kwietnia zaczęła się nowenna do św. Gemmy Galgani. Ta niezwykła 25-letnia włoska mistyczka i stygmatyczka od najmłodszych lat rozważała mękę Chrystusa i starała się wiernie naśladować swojego Mistrza we wszystkim. Jej życie było naznaczone pasem wielu chorób i cierpień, które znosiła wytrwale i w pokoju pragnąc jednoczyć się w każdej chwili z Jezusem Ukrzyżowanym.

  Jest również o niej książka, którą polecam i która to mówi, że św. Ojciec Pio modlił się codziennie do św. Gemmy.

  Nowenna – Dzień 1
  Wstęp: O, najbardziej czci godne Serce naszego Boskiego Mistrza Jezusa Chrystusa, pokornie pragniemy adorować Ciebie w Twym nieskończonym Majestacie i wielbić Ciebie, i Twojej chwale poświęcić nasze modlitwy, które za wstawiennictwem świętej Gemmy Galgani, będziemy zanosić do Twojego miłosierdzia, w akcie całkowitego zawierzenia Tobie. Pokornie prosimy o pomoc Twą świętą Oblubienicę, którą Serce Twoje tak bardzo umiłowało i kochało, i za jej wstawiennictwem największych grzeszników nawracało.

  O, najlitościwsza dziewico, święta Gemmo, podczas swego krótkiego życia na ziemi, dałaś nam piękny przykład anielskiej niewinności i miłości seraficznej i okazałaś się godną, aby mieć na swym ciele Rany Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. O, święta Gemmo przyczyń się za nami, którzy tak bardzo potrzebujemy Miłosierdzia Bożego i szczególnej łaski, którą pragniemy uzyskać dla nas przez twoje zasługi i wstawiennictwo, a o którą teraz gorąco prosimy…

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

  Módl się za nami Święta Gemmo, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Boże, który uczyniłeś Świętą Gemmę Galgani, dziewicę, obrazem Twego ukrzyżowanego Syna, daj nam przez jej wstawiennictwo uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, abyśmy mogli być włączeni do Jego chwały. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  W. Amen.

 4. pozdrawiam pisze:

  Nowenna – Dzień 2
  Wstęp: O, najbardziej czci godne Serce naszego Boskiego Mistrza Jezusa Chrystusa, pokornie pragniemy adorować Ciebie w Twym nieskończonym Majestacie i wielbić Ciebie, i Twojej chwale poświęcić nasze modlitwy, które za wstawiennictwem świętej Gemmy Galgani, będziemy zanosić do Twojego miłosierdzia, w akcie całkowitego zawierzenia Tobie. Pokornie prosimy o pomoc Twą świętą Oblubienicę, którą Serce Twoje tak bardzo umiłowało i kochało, i za jej wstawiennictwem największych grzeszników nawracało.

  O, godna Oblubienico Baranka Bożego i wierna towarzyszko cierpień Chrystusa i posłuszna Jego woli, zachowałaś niewinność i splendor dziewictwa, dając światu jasny przykład w doskonaleniu się w cnocie czystości. Patrzysz z miłością ze swego wysokiego miejsca w niebie na nas, którzy pragniemy zaufać tobie i gorąco prosić Cię o łaskę…

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

  Módl się za nami Święta Gemmo, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Boże, który uczyniłeś Świętą Gemmę Galgani, dziewicę, obrazem Twego ukrzyżowanego Syna, daj nam przez jej wstawiennictwo uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, abyśmy mogli być włączeni do Jego chwały. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  W. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s