Zapraszamy do 24-dniowego nabożeństwa rozważania Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa wg. Luizy Piccarrety

Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość (Dzienniczek, 369).

Zapraszamy od jutra (27 marca) do 24-dniowego nabożeństwa rozważania Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa według Służebnicy Bożej Luizy Picaretty
W tym roku będziemy każdego dnia rozważać po jednej Godzinie Męki i w ten sposób 24 godziny rozważymy w ciągu kolejnych 24 dni (a nie w ciągu jednego dnia)

Dwadzieścia Cztery Godziny Męki Jezusa Chrystusa
(od godz. 17.00 Wielkiego Czwartku do godz. 16.00 Wielkiego Piątku)

27 marca: 1 Godzina Męki: godz. 17:00 – Jezus żegna Swoją Najświętszą Matkę
28 marca: 2 Godzina Męki: godz. 18:00 – Jezus opuszcza Swoją Najświętszą Matkę i udaje się do Wieczernika
29 marca: 3 Godzina Męki: godz. 19:00 –  Wieczerza Starotestamentalna
30 marca: 4 Godzina Męki: godz. 20:00 – Wieczerza Eucharystyczna
31 marca: 5 Godzina Męki: godz. 21:00 – Pierwsza Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani
1 kwietnia: 6 Godzina Męki: godz. 22:00 – Druga Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani
2 kwietnia: 7 Godzina Męki: godz. 23:00 – Trzecia Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani
3 kwietnia: 8 Godzina: Męki: godz. 24:00 – Pojmanie Jezusa
4 kwietnia: 9 Godzina Męki: godz. 01:00 – Jezus wrzucony do potoku Cedron
5 kwietnia: 10 Godzina Męki: godz. 02:00 – Jezus przyprowadzony do Annasza
6 kwietnia: 11 Godzina Męki: godz. 03:00 – Jezus w domu Kajfasza
7 kwietnia: 12 Godzina Męki: godz. 04:00  – Jezus na łasce żołnierzy
8 kwietnia: 13 Godzina Męki: godz. 05:00 – Jezus w więzieniu
9 kwietnia: 14 Godzina Męki: godz. 06:00 – Jezus ponownie przed Kajfaszem, następnie przyprowadzony do Piłata
10 kwietnia: 15 Godzina Męki: godz. 07:00 – Jezus przed Piłatem, Piłat odsyła Go do Heroda
11 kwietnia: 16 Godzina Męki: godz. 08:00 – Jezus ponownie przed Piłatem, lud wybiera Barabasza a odrzuca Jezusa. Biczowanie Jezusa
12 kwietnia – 17 Godzina Męki: godz. 09:00  –  Jezus cierniem ukoronowany. ECCE HOMO. Jezus skazany na śmierć
13 kwietnia: 18 Godzina Męki: godz. 10:00  –  Jezus bierze Krzyż i dźwiga go na Kalwarię. Obnażenie Jezusa
14 kwietnia: 19 Godzina Męki: godz. 11:00 – Ukrzyżowanie
15 kwietnia: 20 Godzina Męki: godz. 12:00 – Pierwsza Godzina Konania na Krzyżu. Pierwsze Słowo z Krzyża
16 kwietnia: 21 Godzina Męki: godz. 13:00 – Druga Godzina Konania na Krzyżu (Drugie, Trzecie, i Czwarte Słowo z Krzyża)
17 kwietnia: 22 Godzina Męki: godz. 14:00 – Trzecia Godzina Konania na Krzyżu (Piąte, Szóste i Siódme Słowo). Jezus umiera
18 kwietnia: 23 Godzina Męki: godz. 15:00 – Zmarły Jezus jest przebity ostrzem włóczni. Zdjęcie z Krzyża
19 kwietnia: 24 Godzina Męki: godz. 16:00 – Złożenie Jezusa do grobu. Najświętsza Maryja opuszczona.

Kim jest Luiza Piccarreta („Mała Córeczka Woli Bożej”)?

Jej proces beatyfikacyjny został otwarty w 1994 roku. Jest wielu świadków życia Luizy (między innymi wielu księży, także biskupi, kardynał i nawet kanonizowany Święty, Św. Hanibal Maria Di Francia, który odwiedzał ją przez 17 lat).
Sługa Boża, Luiza Piccarreta, „Mała Córeczka Woli Bożej” jest stworzeniem, które Jezus wybrał, aby dać w niej początek spełnienia Swego ideału, Swego wiecznego Dekretu tak, aby został on rozpowszechniony w Kościele i na całym świecie: aby Jego Wola Boża była w nas tym, czym jest w Bogu, Jego Życiem, Jego Szczęściem i Źródłem wszystkich Jego dzieł.
Luiza urodziła się w Corato (Bari, Włochy) 23 kwietnia 1865; spędziła tam całe życie i zmarła 4 marca 1947. Do tej pory ludzie pamiętają ją jako „Luizę, Świętą”. Jej proces beatyfikacyjny został otwarty w 1994 roku.

Jakie jest w kilku słowach przesłanie Luizy?

Luiza może wypowiedzieć słowa Jezusa: «Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał. Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy nauka ta jest od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego» (J 7, 16-17). A także te, które Jezus powiedział do Samarytanki: «O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić” – prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej» (J 4,10)

Strona o Luizie Piccarreta: http://www.wolaboza.org/

Pobierz tekst rozważań 24 Godzin Męki Pana Jezusa:
kliknij na Godziny Meki Panskiej

Zapraszamy od jutra – dziś wstęp do rozważań

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Zapraszamy do 24-dniowego nabożeństwa rozważania Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa wg. Luizy Piccarrety

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. gosc pisze:

  Ewo tak o wszystkim pamiętasz, wszystko na czasie. Niech Ci Bóg wynagrodzi wszystkie starania w prowadzeniu tej strony

  • wobroniewiary pisze:

   To zasługa mego Anioła Stróża, Który mi o wszystkim przypomina.
   Naprawdę 🙂

   • Bogusia pisze:

    Dolaczam .
    Pozdrawiam I blogoslawie!

   • MarekSz pisze:

    Ja dopiero się uczę zauważać takie działanie Anioła Stróża. Wczoraj w nocy tradycyjnie usnąłem ze zmęczenia. O 23:15 zerwałem się z kanapy w salonie. Moją pierwszą myślą było która jest godzina i że powinienem się pomodlić za dzieciątko, które duchowo adoptowałem w Poniedziałek w uroczystość Zwiastowania NMP w moim kościele parafialnym. Niesamowite to wszystko jest. Jakby ktoś krzyknął mi do ucha tak się zerwałem na równe nogi. Od dłuższego już czasu budzę się o trzeciej w nocy z dokładnością +/-10 minut. Zasypiałem szybko ponownie. Ale od niedawana staram się, pomimo walki ze snem, odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za dusze konające. Wydaje mi się że budzę się jak jestem w stanie Łaski Uświęcającej. Od około dwóch tygodni było tak że spałem ale jak w końcu skorzystałem z Sakramentu Spowiedzi w Poniedziałek wczorajszej nocy obudziłem się o 2:51. Kiedyś trafiłem na coś co mnie poruszyło wewnętrznie i podjąłem zobowiązanie w duchu że będę się modlił za dusze konające w rozpaczy i „coś” się dzieje.


    Szczęść Boże!!!

 3. Jolantyna pisze:

  + Ewuś, zapisy tutaj?

 4. sławomir Talarek pisze:

  Bóg zapłać,
  kochana siostro w Panu naszym Jezusie Chrystusie
  Od kilku miesięcy prowadzę grupę na whatsappie która się nazywa 24 Godziny Męki Pańskiej.
  Niech nasz ukochany Pan Jezus Chrystus i Maryja wynagrodzą Ci za trud i poświęcenie jakie wkładasz w rozpowszechnianie tych cudownych godzin Męki Pańskiej.
  Bogu niech będą dzięki za Twojego Anioła stróża.

  Ave Maria!!!

 5. Betula pisze:

  „Córko moja, świat stracił równowagę, ponieważ nie zachował w pamięci mojej Męki. W ciemnościach nie odnalazł światła mojej Męki, światła, które mogłoby go oświetlać i za pomocą którego, poznając moją Miłość i to, ile bólu kosztują Mnie dusze, mógłby pokochać Tego, który naprawdę go miłował. A światło mojej Męki, prowadząc go, mogłoby go ostrzec przed wszelkim niebezpieczeństwem.
  W słabości nie znalazł siły mojej Męki, która mogłaby go podtrzymać. W niecierpliwości nie znalazł lustra mojej cierpliwości, w obliczu którego, zawstydzony, mógłby poczuć się w obowiązku opanowania samego siebie.
  W cierpieniu nie znalazł pocieszenia cierpienia Boga, który wspierając jego cierpienie, mógłby zaszczepić w nim miłość do cierpienia.
  W grzechu nie znalazł mojej Świętości, która dotrzymując mu kroku, mogłaby wszczepić w niego nienawiść do grzechu…

  Ach, człowiek sprzeniewierzył się wszystkiemu, ponieważ we wszystkim oddalił się od Tego, który mógł mu pomóc. Tak więc świat stracił równowagę. Postąpił jak dziecko, które nie chciało uznać więcej swojej matki, jak uczeń, który, nie uznając swojego nauczyciela, nie chciał więcej słuchać jego nauk ani uczyć się jego lekcji. Co stanie się z tym dzieckiem czy z tym uczniem? Będą bólem dla siebie samych oraz postrachem i bólem społeczeństwa… Takim stał się człowiek – postrachem i bólem, i to bólem bez litości. Ach, człowiek pogarsza się, pogarsza się coraz bardziej, a Ja ze łzami krwi go opłakuję!” (Tom 11, 2 luty 1917)

 6. Ania pisze:

  ❤ Medjugorje, oredzie z 25.03.2019

  "Drogie dzieci! To jest czas łaski. Tak jak przyroda odnawia się do nowego życia, [tak] i wy jesteście wezwani do nawrócenia. Zdecydujcie się na Boga. Dziatki, jesteście puści i nie macie radości, bo nie macie Boga. Dlatego módlcie się, aż modlitwa stanie się waszym życiem. W przyrodzie poszukujcie Boga, który was stworzył, bo przyroda mówi i walczy o życie, a nie o śmierć. Wojny panują w sercach i narodach, bo nie macie pokoju i nie widzicie, dziatki, brata w waszym bliźnim. Dlatego wróćcie do Boga i modlitwy. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."
  Ave Maryja.

 7. Witek pisze:

  Dziękujemy Pani Ewo razem z żoną.

 8. Ania G. pisze:

  Też dołączam

 9. Maria pisze:

  Dołączam

 10. HeSo pisze:

  Pod datą 25.03.2019r. została zamieszczona kolejna nauka Ojca Augustyna Pelanowskiego
  „Zanim przyjdzie Ogrodnik” za: http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/

 11. Helena pisze:

  Dołączam razem z mężem. Bóg zapłać za wszystko co Pani czyni dla ratowania naszych dusz.
  +++ w Pani intencjach.

 12. Edyta pisze:

  Również dołączam, dziękuję Pani Ewo ❤

 13. Janina pisze:

  Dolaczam.

 14. Monika pisze:

  Dziękujemy Ewo.Niech Bóg ma Ciebie w swojej opiece. Dołączam.

 15. Danuta pisze:

  Danuta i Mieczysław dołączyliśmy. Z Panem Bogiem.

 16. Bożena pisze:

  Jezu ukochany zmiłuj sie nad nami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s