Piątek z Drogą Krzyżową – stacja XIV: Pan Jezus do grobu złożony

Aby wejść do świata pełni zbawienia trzeba tu, na ziemi zostawić wszystko. Dlatego całe życie tracimy: beztroskie dzieciństwo, kolorową młodość, dzieci, które opuszczają dom rodzinny, w końcu musimy zostawić pracę, stracić zdrowie, pożegnać nad grobem przyjaciół …. 

Jedna ze stacji drogi krzyżowej w San Giovanni Rotondo

Przez 14 piątków chcę publikować po jednej stacji Drogi Krzyżowej, napisanej przez ks. Piotra Pawlukiewicza. Te właśnie rozważania towarzyszyły nam podczas odprawiania Drogi Krzyżowej w San Giovanni Rotondo, podczas wrześniowej pielgrzymki do Włoch. Rozważania są tak głębokie i przejmujące, że chcę je „rozciągnąć w czasie” po to, by rozważaniami z kolejnej stacji karmić swoją duszę i serce przez cały tydzień

Stacja XIV: Pan Jezus do grobu złożony

Aby wejść do świata pełni zbawienia trzeba tu, na ziemi zostawić wszystko. Dlatego całe życie tracimy: beztroskie dzieciństwo, kolorową młodość, dzieci, które opuszczają dom rodzinny, w końcu musimy zostawić pracę, stracić zdrowie, pożegnać nad grobem przyjaciół. Anna Kamieńska napisała: Dzieje człowieka to kolejne wygnania z wielu rajów, to kolejne zamykanie się za nami bram, bezpowrotnie, na zawsze. Nie ma powrotów. Nigdy.

Ktoś powie: to przerażające. Wszystko zostaje nam zabrane. Czy zabrane? Każdy człowiek ma przed sobą dwie drogi: żebraka i siewcy. Ten pierwszy gromadzi w swoich żebraczych torbach swój nędzny majątek. Torby są wielkie, ciążą mu bardzo, a on nie rozstaje się z nimi nawet na chwilę, choć tak naprawdę to tylko same śmiecie. Ale człowiek może być, jak siewca, który idzie przez życie i hojnie rzuca na pole Królestwa Bożego ziarna swoich talentów, pracy i miłości. Pod koniec życia torba jest pusta. Ale pole zostało obficie zasiane.

Grób Chrystusa to pierwsze ziarno nowego ogrodu życia, a wszystkie cmentarze świata to zasiane pola Nowej Ziemi. Grób Chrystusa jest pierwszym, przy którym słowo koniec ustępuje miejsca słowu początek. Przy nim dziś kończymy drogę krzyżową, ale pojutrze, o poranku, znowu spotkamy się przy tym samym grobie. Ale będzie to już zupełnie inne miejsce.

Zakończenie

Stacja piętnasta – powrót do domu, spotkanie z najbliższymi, wieczorna modlitwa
Stacja szesnasta – trudna rozmowa w rodzinie
Stacja siedemnasta – wizyta u lekarza
Stacja czterdziesta – śmierć kogoś bliskiego
Stacja setna…
Stacja tysięczna…
Kolejne stacje zostaną napisane przez nasze życie.
Kto nie zna drogi do morza, niech podąża za rzeką.
Niech podąża za krzyżem ten, kto szuka drogi do Boga, do zmartwychwstania, do życia
ks. Piotr Pawlukiewicz

Droga krzyżowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem – pobierz całość: Droga Krzyżowa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Piątek z Drogą Krzyżową – stacja XIV: Pan Jezus do grobu złożony

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. kropka pisze:

  O. Augustyn Pelanowski: Co Jezus powiedziałby dziś Polakom?

  „Chwila jest bliska. Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Któż z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy jak kapłani, którym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do mojej Komunii się nie uciekniecie, wasza krew się poleje?”-czy to właśnie powiedziałby dziś nam, Polakom, Pan Jezus?

  Przypominamy mocne (i prorocze!) kazanie o. Augustyna Pelanowskiego, zatytułowane „Folusznik”. Zakonnik mówił m.in. przekazie Cudów Eucharystycznych dla Polaków i przekonywał o konieczności modlitwy w intencji Kościoła i księży.

  „W tym kraju jest ogromne niedowierzanie. I to począwszy od samej góry, od rządzących, którzy szukali w mocarstwach pomocy i wsparcia i okazało się, że sprzymierzeńcy to fałszywi przyjaciele, aż po tych, którzy grzeszą współżyciem bez sakramentu małżeństwa. Potem rozrywa ich zdrada i nienawiść – czują się oszukani przez najbliższą, ukochaną osobę, zupełnie tak jak Polska czuje się oszukana przez Europę, Amerykę czy Wschód, czy Bliski Wschód”-wskazał. Następnie zakonnik postawił pytanie, co dziś mógłby powiedzieć Pan Jezus nam, Polakom.

  „Oto mówi Pan: po co mnie ogłosiliście królem, skoro nie u mnie, nie u króla szukacie pomocy, lecz u mocarstw tego świata? Po co modliliście się u granic Polski na Różańcu, skoro zastanawiacie się nad wpuszczaniem do kraju inwazji Antychrysta? Oto zerwałem wszystkie wasze fałszywe układy międzynarodowe, jak król, i zerwę wszystkie imitacje małżeństwa, wszystkie grzeszne, cudzołożne związki, wszystkie pary żyjące bez ślubu, pokażę wam prawdę waszych grzechów. Byście mogli naprawdę pożałować swojej niewiary i lekceważenia mnie, mówi Pan. Pokażę prawdę o waszych nieprawdziwych nadziejach, byście zdążyli się nawrócić, zanim przyjdę, bo przyjdę niebawem, a znakiem dla was mojego nadejścia będzie ohyda spustoszenia, czyli eucharystia bez mojej obecności, msza, która nie będzie już Mszą, tylko jej parodią”- wskazywał kaznodzieja. Następnie, dalej przekazując słowa, które mógłby powiedzieć nam Chrystus, odwołał się do cudów w Legnicy i Sokółce i przypomniał, że „chwila jest bliska”.

  „Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy jak kapłani, którym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do mojej Komunii się nie uciekniecie, wasza krew się poleje?”- przestrzega nas Jezus w homilii o. Augustyna Pelanowskiego

 3. kropka pisze:

  Co robić z papieżem-heretykiem? Franciszek głosi w sprawach rozwodników w nowych związkach, kary śmierci oraz równości religii poglądy niezgodne z katolickim nauczaniem. Nie jest jednak możliwe, by usunąć papieża-heretyka z urzędu. Poprzez fakt herezji papież nie traci władzy. Jest dalej papieżem. Kościół katolicki musi znosić ten krzyż, modlić się, upominać – i ufać, że Chrystus wspomoże swoich wiernych, pisze bp Athanasius Schneider

  Artykuł na temat heretyckości papieża ukazał się pierwotnie na łamach anglojęzycznego portalu ,,Rorate coeli”. W Polsce jego tłumaczenie opublikował portal pch24.pl

  W kwestii papieża-heretyka – 20 marca 2019 r.
  + Athanasius Schneider, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, w Kazachstanie.

  Read more: http://www.pch24.pl/w-kwestii-papieza-heretyka,66994,i.html

  • eska pisze:

   Kazachska Astana jest stolicą masonerii (wystarczy wgooglować „astana masoneria” i można sporo znaleźć). Dosyć to dziwne, że akurat tamtejszy hierarcha uwypukla heretyckość papieża i objaśnia, że także i papieża można ekskomunikować oraz że autorytet Kościoła nie jest tożsamy z autorytetem papieża…
   Nie przeczytałam całego zalinkowanego artykułu, bo nie mam czasu – tylko „przebiegłam oczami”, ale zachęcam do wielkiej ostrożności w przyjmowaniu tych treści i wnikliwego przyjrzenia się, czy pomiędzy słusznymi twierdzeniami nie zostało przemycone jakieś diabelstwo.

   • kropka pisze:

    Esko nie nadinterpretuj. Po pierwsze bp Athanasius Schneider pisze „Jest dalej papieżem. Kościół katolicki musi znosić ten krzyż, modlić się, upominać – i ufać, że Chrystus wspomoże swoich wiernych” a po drugie poczytaj kto jest ten biskup zanim podniesiesz na niego rękę i głos.

    A tu posłuchaj co o nim i o sytuacji w Kościele mówi abp Jan Paweł Lenga i co mówi też pan Krajski jak św. Katarzyna ze Sieny upominała ostro papieża i kardynałów
    Wysłuchaj i zapoznaj się z faktami, nie liberalną nagonka ale faktami

   • kropka pisze:

    Bp Athanasius Schneider podobnie jak abp Lenga został usunięty jako niewygodny, bo nie chciał udzielać Komunii św. do rąk! A w powyższym nagraniu jest też mowa o protestantyzmie, że to dzieło masonerii, mowa o Zielińskim i „nowym sakramentalium” czyli chusteczkach „pewnego franciszkanina”. Warto posłuchać.

    Może to Cie przekona: Bp Athanasius Schneider „Corpus Christi. Komunia święta i odnowa Kościoła”. Przedmowa: Kard. Raymond Leo Burke. Wydawnictwo Sióstr Loretanek

    • eska pisze:

     Dziękuję za wyjaśnienia i linki.
     „Zanim podniesiesz rękę i głos”? Uleganie liberalnej nagonce? Kropko, a nie wystarczyłoby podać po prostu informacji zdaniami oznajmującymi o treści informacyjnej? Na przykład w rodzaju „Nie, ten akurat biskup jest taki a taki, a tutaj są potwierdzenia”. Po co imputować ludziom intencje, których nie mają? Napisałam otwarcie, że NIE zapoznałam się z całością. Nie każdy musi ogarniać wszystko i znać wszystko, bo ma swoje życiowe problemy i ograniczoną dobę. A to, że Astana jest czym jest – nie jest liberalną nagonką, tylko faktem. Pokojarzyłam więc fakty myśląc samodzielnie, przyznałam publicznie, że nie zapoznałam się dokładnie z w/w treściami i jedynie zachęciłam do ostrożności, co zdaje się zaleca nam także św.Paweł – a Ty mi insynuujesz atak na tego kapłana. Czy nie dosyć już na tym forum wszelkich sformułowań w rodzaju „czy naprawdę myślisz, że…” i tym podobnych?
     Po to się dzielimy na tym forum, że tam, gdzie jedni mają większą wiedzę, tam nią mogą SŁUŻYĆ innym. I dzięki temu możemy tę wiedzę uzupełniać, bo sami byśmy takiego ogromu informacji nigdy nie objęli rozpatrzeniem z powodu niedostatku możliwości czy kompetencji.
     Jeśli to Boży i wartościowy kapłan, to chwała Panu Bogu! Cieszę się niezmiernie, bo nam takich potrzeba.

   • ona pisze:

    Esko, przepraszam, ale to Ty pierwsza zaczęłaś imputować gdy napisałaś „Dosyć to dziwne, że akurat tamtejszy hierarcha uwypukla heretyckość papieża…”

    Proponuję przejść do modlitwy za papieża, który błądzi coraz bardziej i bardziej.
    Modlitwy potrzeba nam wszystkim, nie sporów, bo tych pełno dookoła.

    • eska pisze:

     1. Astana jest siedliskiem masonerii i jest to miejsce przez nich „opanowane”.
     2. Wśród hierarchów kościelnych na poziomie biskupów i kardynałów ISTNIEJE piąta kolumna masońska, co nie jest żadną tajemnicą.
     3. Jeśli więc jest mowa o biskupie z Astany, to i owszem, można się zastanawiać, na ile jest to człowiek Boży a na ile „swój” i wydaje mi się takie skojarzenie logiczne, a wzmożona ostrożność jak najbardziej na miejscu. NIE orzekłam w swojej wypowiedzi niczego o tym biskupie na zasadzie pewnika, więc nie imputowałam, a zachowałam się chyba podobnie, jak na przykład Kościół w przypadku sprawdzania prywatnych objawień czy cudów. Nawet te, które ostatecznie uznano za prawdziwe, były najpierw traktowane z wielką ostrożnością i poddawane rygorystycznemu sprawdzeniu. Które to sprawdzanie jednak nie było równoznaczne z imputowaniem czegokolwiek osobom, wobec których się odbywało. Nie mylmy pojęć.
     3. Za papieża się modlę, podobnie jak za kapłanów wszystkich szczebli i osoby konsekrowane. Z zatroskaniem patrzę na niektóre decyzje papieża Franciszka, ale z jeszcze większym na tych, którzy nazywają go antychrystem albo próbują na tym „ugrać” podważenie słów Jezusa, że bramy piekieł Kościoła nie przemogą. Właśnie z uwagi na te wszystkie ataki i próby, wielką ostrożność w przyjmowaniu wszystkiego, co może się kojarzyć z dążeniem do podważenia papiestwa uważam za zasadną. I tylko to napisałam w poprzedniej swojej wypowiedzi – że należy się przyjrzeć, czy wśród stwierdzeń oraz wniosków słusznych w tym artykule nie ma też diabelstwa w postaci nadmiernego deprecjonowania Papieża lub czegoś, co może służyć do rozmontowania Kościoła. Podobnie czyni Kościół weryfikując choćby objawienia – sprawdza wnikliwie, czy wśród treści zgodnych z Ewangelią nie ma choć jednej, która jej przeczy.

   • Kasia pisze:

    Ja tez zalecam ostroznosc w tego typu artykulach.
    Kropka, jaka jest Twoja intencja w linkowaniu tego typu tresci?

    • wobroniewiary pisze:

     Ja … modlę się za papieża Franciszka i milczę, bo… nie uważam go za antypapieża, fałszywego proroka czy antychrysta, ale… skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie widzę błędów. Czy o. Augustyn Pelanowski kłamie? rzuca oszczerstwa?
     A wystarczy Go posłuchać… i modlić się, modlić się, modlić się

  • zaniepokojona pisze:

   Kropka, słowa, że ‚Papież jest heretykiem’ to są bardzo bardzo mocne słowa i taki zarzut z ust biskupa to poważna sprawa. Odnośnie samego bp Schneidera to warto zwrócić uwagę na doniesienia KAI:
   Bp Schneider poprosił Franciszka o doprecyzowanie kontrowersyjnego fragmentu z niedawnej deklaracji o braterstwie, podpisanej w Abu Zabi przez Papieża i wielkiego imama Al-Azhar.
   Odpowiedź Papieża była bardzo jasna: Bóg przyzwala na różnorodność religii. Franciszek przyznał również, że zestawienie w jednym zdaniu różnorodności religii z różnorodnością płci może prowadzić do błędnych interpretacji, bo jest oczywiste, że różnorodności płci Bóg chciał w sposób pozytywny, a nie na zasadzie przyzwolenia. Mając to na względzie Papież upoważnił biskupów z Azji Centralnej, by to jego doprecyzowanie podali do wiadomości publicznej.
   źródło: https://ekai.pl/bog-przyzwala-na-wielosc-religii-papiez-precyzuje-slowa-deklaracji-z-abu-zabi/
   Papież chyba zakłada, że ludzie będą interpretować jego słowa w kontekście religii, którą wyznaje, a nie doszukiwać się drugiego dna – może to taka argentyńska mentalność – na pewno daleka od naszej polskiej 🙂
   Dla mnie kara śmierci zawsze ‚kłóciła’ się z Ewangelią – z resztą jak krzyczeć ‚ Bóg jest dawcą życia i to On decyduje kiedy kto ma umrzeć’ w kontekście aborcji i eutanazji możemy jednocześnie popierać karę śmierci? Przypadek pana Komendy też pokazuje jakie niebezpieczeństwa ona niesie – to tak na marginesie.

   • wobroniewiary pisze:

    Papież przyznał, że zdanie z deklaracji o braterstwie może prowadzić do błędnych interpretacji

    Papież wykazał się względem nas wielką wspaniałomyślnością. Na spotkanie z grupą 10 biskupów z Kazachstanu i Azji Centralnej poświęcił 2 godziny. Jestem mu za to bardzo wdzięczny – powiedział bp Atanasius Schneider, dzieląc się wrażeniami po zakończonej już wizycie ad limina apostolorum w wywiadzie dla portalu Life Site News.

    Pomocniczy biskup Astany powiedział, że sam Papież zachęcał biskupów do szczerej, a nawet krytycznej rozmowy. Rozmawiano o takich sprawach jak Komunia dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, czy dla protestantów z małżeństw mieszanych, a także o szerzeniu się homoseksualizmu w Kościele.

    https://www.gosc.pl/doc/5381855.Papiez-przyznal-ze-zdanie-z-deklaracji-o-braterstwie-moze

   • Elżbieta pisze:

    Ojciec Pelanowski zawsze glosił i glosi prawdę i myślę, że nie myli się także co do papieża Franciszka. Ten kapłan ma naprawdę Ducha Bożego

 4. 🙏 pisze:

  Wywiad z bp. Andrzejem Czają – Przewodniczącym Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski http://wiez.com.pl/2019/03/01/bp-czaja-najwyzszy-czas-abysmy-sie-ockneli-jako-chrzescijanie-i-jako-polacy/#iLightbox%5Bgallery31299%5D/0.

 5. ona pisze:

  Kabaret! Biedroń będzie się domagał od prezydenta Dudy zajęcia stanowiska ws. LGBT: „Na początek narysujemy mu tęczę na chodniku”.

 6. ona pisze:

  Dzisiaj w piątek o godz. 17.30 w TV Trwam reportaż o prześladowanych dziennikarzach prawicowych pt. „Obrońcy prawdy”
  Film przedstawia problem ataków skierowanych w prawicowych publicystów niszczonych przez lewicowy aparat opresji. Poza tym film porusza temat postępującej indoktrynacji skierowanej w dzieci.

  http://tv-trwam.pl/na-zywo

 7. wobroniewiary pisze:

  Czyściec w życiu ziemskim
  „Czy człowiek może uniknąć odpokutowania kar za swoje grzechy? Nie. Może jednak przejść przez oczyszczenie w czasie ziemskiego życia, a nie dopiero po śmierci” – mówi s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych (siostry bezhabitowe).

  • Katarzyna pisze:

   Chciałabym zapytać, czy będzie umieszczony na stronie link, który prowadzi do jutrzejszej mszy prowadzonej przez ks. Łukasza Prausa w Łodzi?

   • wobroniewiary pisze:

    Będzie – mam tylko prośbę.
    msza to może być protestancka a nawet niestety satanistyczna 😦
    Nasze katolickie – to są Msze św. (koniecznie z wielkiej litery i z dodatkiem św.)

  • PAulina pisze:

   Bóg zapłać za to nagranie ❤️
   Bardzo mi było potrzebne żeby zrozumieć…

 8. m pisze:

  Papież Franciszek głosi naukę prawdziwie ewangelicznę, wy natomiast głosicie naukę kroczenia drogą błędu, bzdur, kłamstw, fałszywych i niedopuszczalnych oszczerstw(tyczy się to powyższych komentarzy)

  Stacja XIV: Pan Jezus do grobu złożony

 9. 🙏 pisze:

  https://nczas.com/2019/03/22/27-czlonkow-lozy-masonskiej-aresztowanych-to-znani-politycy-urzednicy-a-nawet-policjanci-salvini-robi-porzadki-a-wlochy-w-szoku/#:

  Włoscy karabinierzy zatrzymali w nocy ze środy na czwartek 27 osób będących członkami tajnej organizacji, loży masońskiej. Według śledczych grupa miała poważny wpływ na procesy polityczne na Sycylii.

  Według lokalnych mediów, aresztowanym natychmiast postawiono zarzuty m.in. popełnienia przestępstwa przeciwko administracji państwowej, organom wymiaru sprawiedliwości oraz stworzenia i działalności w tajnej organizacji przestępczej.
  Dziennikarze wskazują, że służby posiadają niepodważalne dowody na nielegalną działalność zatrzymanych.

  Według nieoficjalnych informacji, wśród zatrzymanych znajdują się głównie lokalni politycy, w tym również były przewodniczący Zgromadzenia Regionalnego Sycylii oraz deputowany do włoskiego parlamentu Francesco Cascio. Oprócz nich, w loży masońskiej działać mięli także burmistrz miasta Castelvetrano Felice Errante i znany polityk Giovanni Lo Shiuto.

  Dziennikarze wspominają również, że wśród zatrzymanych mogą być urzędnicy i przedstawiciele sycylijskiej policji.

  Zdaniem gazety Giornale di Sicilia tajna loża masońska została powołana kilka lat temu i skutecznie działała w regionie m.in. w kwestii podziałów funduszy regionalnych otrzymywanych z budżetu krajowego oraz europejskiego.

  Poza tym członkowie gromadzili również dokumenty związane z organami śledczymi, aby później wykorzystać je przeciwko funkcjonariuszom.

  Źródło: GDS.it / NCzas.com

 10. Ola pisze:

  Dziękuję za publikację tej Drogi Krzyżowej .
  ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s