Zaproszenie na Narodowy Marsz Życia

Zapraszamy do udziału w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się 24 marca 2019 r. w Warszawie.

Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym. Wcześniej Msza Św. o godzinie 12.00 w kościele Św. Anny.
W trakcie Narodowego Marszu Życia chcemy przede wszystkim dać wyraz naszym marzeniom o lepszym świecie beż zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści.

Będziemy w trakcie Marszu przypominali dlaczego prawo do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci

Na profilu fb Marszu dla życia czytamy:
Będziemy w trakcie Marszu przypominali dlaczego prawo do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Ale będziemy także wprost upominać się o konkretne działania władz, obiecane i deklarowane, a obecnie zaniechane, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum jest godność człowieka i prawa rodziny. Będziemy więc domagać się, między innymi, jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli, oraz wypowiedzenia przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Wierzymy, że ten rok może być kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, a szczególnie w przypadku eugenicznym. Rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy. Mają większość w Sejmie i Senacie, mają większość przekonanych w sprawie ochrony życia posłów i senatorów, mają w Parlamencie gotowy do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy, mają gotowy projekt stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, mają media publiczne, które mogą być doskonałym forum prezentacji racji na rzecz życia i miejscem spokojnego dialogu z widzącymi to inaczej.

Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy 24 marca, to ostatni moment, aby jeszcze raz z pełną mocą zaapelować do rządzących o wypełnienie obietnic i powinności, ale przede wszystkim o realizację tego wielkiego dobra, które jest w ich zasięgu.

Bo Narodowy Dzień Życia zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „powinien być manifestacją solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.
Do zobaczenia na Narodowym Marszu Życia

Dla tych, którzy nie mogą przybyć osobiście do W-wy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Zaproszenie na Narodowy Marsz Życia

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Ad pisze:

  PiS ma większość w sejmie, w senacie i prezydenta. Idąc do wyborów deklarowali ochronę życia nienarodzonych. Mija kolejny rok ich rządów i nadal niczego w tej sprawie nie zrobili – wręcz paraliżują prace nad zmianą ustawy aborcyjnej. Mało tego, ludzie spod znaku tęczowej flagi wchodzą do szkół i „edukują” dzieci (to nie są tylko zapowiedzi, to już się dzieje) – i tutaj również nie ma stosownej reakcji. Gdy im na czymś zależy to potrafią w kilka dni, nawet nocą przegłosowywać ustawy. A tu nic nie zrobili. Widocznie jest im na rękę taki stan rzeczy. Czyżby celowo nie podejmowali działań w tych sprawach aby odwrócić uwagę ludzi od innych spraw?

 3. wobroniewiary pisze:

  24 marca kończymy Nowennę Pompejańską w intencji nienarodzonych
  25 marca w Zwiastowanie wielu z nas przystąpi do duchowej adopcji dziecka poczętego
  Od 1 kwietnia ruszamy z Nowenną Pompejańską za Polskę. I tu ważna informacja:

  Informuję, że od tej chwili przyjmuję zapisy tylko od tych osób, które zgodzą się brać części Różańca przydzielane przeze mnie. Nie może być tak, że jest 5 pustych grup, w których są zajęte tylko części bolesne, a części radosne, światła czy chwalebne czekają, bo nikt ich nie chce 😦
  (zapisy do 31 marca)

 4. Katarzyna pisze:

  Nie bede obecna na Marszu Zycia ale lacze sie duchowo i modlitewnie z obecnymi na Marszu. Maryjo miej nas kraj w swej opiece🙏

 5. Maria pisze:

  Brat Elia w Lublinie .
  Spotkanie #LublinUwielbia 2019 potrwa 24 godziny i rozpocznie się 29 listopada 2019r. w Hali Globus w Lublinie o godz. 14:00.

  To czas, w którym będziemy wzywać Ducha Świętego i oddamy Bogu należną chwałę!

  #LublinUwielbia to:
  – 24h trwanie na uwielbieniu! (strefa uwielbienia)
  – konferencje znamienitych gości z Polski i zza granicy (lista wciąż się powiększa)
  – Msza Święta i nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu (strefa adoracji)
  – możliwość przystąpienienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania (strefa miłosierdzia)
  – możliwość przystąpienia do indywidualnej modlitwy wstawienniczej

  więcej na stronie ;https://odnowa.lublin.pl/index.php/lublinuwielbia.html

 6. A pisze:

  1. Ostrzegam przed Cyprianem. Niestety jest to czlowiek opetany przez diabla i potrzebue egzorcyzmu.
  2. Ostrzegam przed Grzegorzem z Leszna poniewaz jego charyzmaty nie pochodza juz od Boga a od Lucyfera.

  3. Czytam zwiedzeni izgadzam sie z wieloma problemami tam pokazynami ale nie ze wszystkimi.czas i Bog zweryfikuje.
  4. Wspolnota z Polanczyka modli sie w jezykach i wsluchujac sie w ta modlitwe slyszymy tam czesto u ks Marka” lilili”..on modli sie prosto i pieknie ale z tych slow wychodzI lilith.. Nie chce sie czepiac ale skoro czepiamy sie „siekiera” itd to i tu niestety padaja imiona demonow.
  Trzeba duzo modlitwy abysmy nie pobladzili wszysycy i walczac o tradycje nie skrzywdziliNaszych!
  5. ADAM czlowiek-ostrzegam przed jego oredziami.nie wszystkie sa od Boga.
  6. Modlmy sie za ojca A.Pelanowskiego to nasza Iskra. Ktos bardzo wazny dla nas ,ktorzy wierzymy w Boga Matke Boza i Swietych.
  7. Modlmy sie za brata Eli Bo zostanie odrzucony przez kaplanow i wierzacych a bardzo potrzebuje naszych modlitw.
  8. Modlmy sie za ojca Witko bo jest w paszczy lwa a jest wazny dla naS
  9. MODLMY SIE ZA ksiedza Adama Skw. Bo jest dobrym czlowiekiem i za siebie sie modlmy bo nadeszly czasy ostateczne i czasy zametu.
  Kim jestem? Jestem kims kto tu jest od kilku lat. Jestem osoba ktora wierzy i ktora byla opetana. Ktora was kocha i ktora martwi sie o nasza przyszlosc. O nasze dzieci. O nasze zbawienie. Jesli moj komentarz jest niewlasciwy prosze go usunac.

  Aneta- czytelniczka.

  • wobroniewiary pisze:

   Kilka uwag:
   1. O Adamie Cz nie piszemy na tej stronie – ślubowałam milczenie i dlatego nic o nim. A też miałabym dużo do powiedzenia. Wszystko jednak zostało w konfesjonale i tak być musi.
   2. „Lili…” śpiewane przez ks. Marka może być i od kolędy „lili lili laj…” Co komu na myśli i do czego komu bliżej, tak jak z tęczą: jeden pomyśli o lgbt a drugi o przymierzu Boga z człowiekiem
   3. Grzegorz z Leszna – unikam i nawet nie chcę, by tu o nim choć słowo było. Mnie wystarczy jego straszenie kobiety przed wyjazdem do Włoch. A dziś inna historia była we Włoszech z autokarem pełnym dzieci. Diabeł wie, że dzwonią w kościele, tylko nie wie, w którym!
   4. Za ojca Józefa Witko, za o. Augustyna, za ks. Adama i za br. Elię – za każdego kapłana się modlimy
   5. O Cyprianie – strach się bać nawet czytać te diabelskie wypociny. Myślenie o nakręceniu musicalu pornograficznego, pytania do Boga „czemu kobiety bardziej przezywają orgazm….” Dziś dostałam na maila fragment jego ostatnich wypocin – ostrzegam, to oszust finansowy a ludzie się nabierają i mu dają kasę – szkoda, że takie coś nie jest karalne!!!
   Posłuchajcie co „nibyjezus” mówi:
   – Jak powiedziałem chcę dla Ciebie wyjazdu, który Cię uodporni bardziej. Na pewno pomogą w tym dwumiesięczne wakacje choć będące zarazem pracą, do tego przecież są przekazy ich zapisywanie i umieszczanie. Jednak jeśli nie pojedziesz do Meksyku ( bo ze względu na porę deszczową wyjazd może być najpóźniej z końcem marca) to w kwietniu i w maju to znaczy miesiąc winieneś spędzić nad morzem gdzie będzie odpowiednia pogoda i warunki do kąpieli w morzu. Odpowiadając na Twoją myśl – raczej winno to być jedno miejsce i jeden wyjazd.
   – Dziękuję, Panie Jezu, ale wszystko to duże kwoty. Miesiąc nad morzem poza Polską i poza sezonem letnim, dwa miesiące w Polsce poza domem przez całe lato, zakup roweru elektrycznego z zapasowym akumulatorem. To wszystko dużo pieniędzy razem.
   – Na pewno dziecko. Na to wszystko do końca sierpnia i czterdzieści tysięcy będzie mało. A masz jeszcze wydatki bieżące i czynsz za mieszkanie. Jest też przecież nieduży, ale jednak czynsz za waszą własność…….

   W mailu też poinformowano mnie, że jakaś pani, która pisze, że nie jest fanką ks. Skwarczyńskiego, to mimo to radzi temu „Cyprianowi jak najszybciej pójść do konfesjonału i na modlitwę uwolnienia. A wg mnie to tu kilka dobrych egzorcyzmów potrzeba a nie tylko modlitw uwolnienia, ale najpierw – wolnej woli i chęci nawrócenia się, niegadania z diabłem i niewykorzystywania ludzi.
   I tak naprawdę to potrzeba: albo psychiatry, albo egzorcysty – ewentualnie jedno z drugim. Jakby go zamknęli na obserwację to by pobył 2 m-ce poza domem i „orędzia by się sprawdziły” o wiele taniej niż 2 m-ce w Meksyku, na Kanarach czy zakupy kamery, aparatu lustrzanki i roweru z napędem elektrycznym (po co się męczyć i pedałować)

   Ludziom nieraz na chleb brakuje, na opłaty, na dodatkowe lekcje z fizyki czy innych trudnych przedmiotów.
   A innym się w „zupach” przewraca. Dziś rower elektryczny, jutro kamera a pojutrze – własne studio i to pod palmami, bo tam lepszy klimat.

   Boże widzisz – a nie grzmisz!
   Ale spokojnie, przyjdzie już niedługo czas i „każdy zbierze, to co siał”!!!

   • anonimowy pisze:

    Komentarz Anny K i mój już zostały usunięte. Propozycja, żeby poszedł do kościoła i porozmawiał o tym z księdzem została zignorowana i wywalona do kosza.
    Po co kościół i uwolnienie, jak można łatwo i przyjemnie żyć za cudze pieniądze.
    A ludzie głupi i ślepi i to łykają. On nawet pytał Pana Jezusa, czy nie zechciał by mu się w filmie ukazać, żeby wszyscy uwierzyli, że ma objawienia. Kołek jeden i tyle.

  • ona pisze:

   Aż strach czytać o tym, jak ludzie wykorzystują innych do własnych egoistycznych celów 😦

 7. Ania pisze:

  Orędzie Świętego Ojca Pio, przekazane przez księdza Łukasza Prausa SAC, skierowane do wspólnoty Siewcy Miłosierdzia
  Podczas modlitwy uwielbienia, prowadzonej w dniu 12.02.2019 r. przez pasterza wspólnoty Siewcy Miłosierdzia w kaplicy przy Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi, ojciec Pio skierował do modlących się szczególne słowa:

  Duchowe córki, duchowi moi synowie,
  widzę, wielokrotnie przeżywacie trud i cierpienie.
  Widzę wasze łzy, widzę wasz smutek, widzę jak wielokrotnie nie dajecie sobie rady ze swoim życiem, ale ja, Padre Pio jestem przy każdym z was.
  Pragnę każdego z was błogosławić, wyprowadzić ze wszystkich trudnych sytuacji. Czynię to z wielką mocą.
  Wstawiam się każdego dnia u Boga za tymi, którzy mnie, ojca Pio proszą o pomoc.
  Nikogo z was nie zostawię sierotami.
  Chcę być blisko przy was, chcę być waszym ojcem.
  Widzę wasz trud i poświęcenie.
  Proszę, nie poddawajcie się.
  Przytulajcie krzyż do swojego serca.
  Oddawajcie się pod opiekę moją, a ja was będę chronił.
  Proszę, porzućcie zło i grzech.
  Nie idźcie drogą złudną.
  Nie podążajcie drogą w stronę piekła, bo jest ono straszne.
  Ono istnieje.
  Uchwyćcie się dłoni Maryi, a Ona będzie was przeprowadzała także przez trudne i ciężkie chwile.
  Ja, ojciec Pio, często nawiedzam to miejsce i tych, którzy się tu modlą wzywając mojego imienia nie pozostawię samych.
  Często patrzcie w niebo, bo stamtąd wam błogosławię.

  https://siejmilosierdzie.blogspot.com/2019/03/oredzie-swietego-ojca-pio-przekazane.html

 8. wobroniewiary pisze:

  Ocalały z Holocaustu: Katz powinien przyjść na kolanach i przeprosić naród polski

  Ocalały z Zagłady Edward Mosberg przypomniał w podczas niedzielnych uroczystości przy pomniku na Placu Bohaterów Getta w Krakowie, iż nie istniały „polskie obozy”, a niemieckie.

 9. eska pisze:

  W związku z treścią tego wpisu, kończącą się NP za dzieci nienarodzone oraz dzisiejszym Dniem Osób z Zespołem Downa, chciałabym się podzielić treścią kazania, jakie usłyszałam.Dotyczyło ono debaty nad wartością życia ludzkiego i prawem do orzekania, kto ma żyć, a kto nie.
  Jerome Lejeune to uczony, który odkrył związek pomiędzy zespołem Downa a dodatkowym 21. chromosomem. (tutaj więcej: https://www.pch24.pl/odkrywca-przyczyny-zespolu-downa-nie-mial-watpliwosci–ludzkie-zycie-zaczyna-sie-od-poczecia,44399,i.html) Opowiedział on historię usłyszaną od swego ojca, którą ten z kolei znał od naocznego świadka. Świadek ów opowiadał, że w pewnej austriackiej wiosce jednego dnia urodziło się dwoje dzieci w dwóch rodzinach: chłopiec – be żadnych komplikacji zdrowotnych oraz dziewczynka z zespołem Downa. Dzieci te rozwijały się tak, jak im możliwości pozwalały, tzn. dziewczynka z pewnymi ograniczeniami, bez możliwości osiągnięcia zbyt wiele na polu intelektualnym, w prostocie życia w domu rodzinnym. Chłopiec – jak każde zdrowe dziecko, potem nastolatek i dorosły – mając możliwości, a przed sobą perspektywy znacznie lepsze i bogatsze niż jego równieśnica.
  Gdy dziewczynka była już dorosłą kobietą, ciężko zachorowała jej matka. Córka przez kilka lat, aż do śmierci, wiernie opiekowała się mamą, była przy niej i najlepiej jak umiała dbała o wszystkie jej potrzeby. Mama zmarła otoczona opieką i miłością.
  Opowieść świadka historii kończy się słowami: „Imienia tej dziewczynki nie pamiętam. Ale imienia tego chłopca nie zapomnę do końca życia. Był to Adolf Hitler.”

 10. Ania pisze:

  Ziemkiewicz o wpisie Biedronia: Rzygać mi się chce!!!

  Jak już pisaliśmy, Robert Biedroń na swoim twitterze zamieścił dziś zdjęcie, na którym pokazuje, że na znak „solidarności” z osobami z zespołem Downa założył dwie różne skarpetki. Polityk, który na co dzień popiera aborcję eugeniczną, dziś „lansuje się”, rzekomo wspierając osoby dotknięte wspomnianą chorobą. Na wpis Biedronia ostro zareagowało wiele osób, w tym Rafał Ziemkiewicz.

  Przypomnijmy. Biedroń zamieszczając wspomniane zdjęcie napisał:

  „Dziś nie do pary! A wszystko za sprawą tego, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Różni ale równie ważni!”.

  Wpis ostro skrytykował między innymi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który sam jest ojcem chłopca z Zespołem Downa. Jeszcze mocniej odpowiedział Biedroniowi Rafał Ziemkiewicz:

  „Dziś jest „Dzień Osób z Zespołem Downa”. Rocznie zabija się ich w Polsce przed urodzeniem ok 1300 na podstawie badań prenatalnych. Dziś ludzie, którzy gorliwie tego bronią i głoszą że „aborcja jest ok”, pajacują zakładając „na znak poparcia” kolorowe skarpetki. Rzygać mi się chce”.

  http://www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-o-wpisie-biedronia-rzygac-mi-sie-chce,123954.html

 11. Ania pisze:

  Powariowali?! Dla GW heteroseksualizm to ,,skrajność”
  „Gazeta Wyborcza” postanowiła najwidoczniej jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na froncie walki ideologicznej, opowiadając się po stronie środowisk LGBT. W artykule, który możemy przeczytać na wyborcza.pl dowiadujemy się, że rzekomo heteroseksualizm to… skrajność.

  „Tylko stosunkowo mała część z nas jest stuprocentowo hetero- lub homoseksualna, a ogromna większość mieści się pomiędzy tymi dwiema skrajnościami”

  – czytamy we wspomnianym artykule.

  Jego autorem jest Jacek Kubiak, profesor biologii. Stwierdza on między innymi, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że nie jest „bezwzględnie heteroseksualna”

  http://www.fronda.pl/a/powariowali-dla-gw-heteroseksualizm-to-skrajnosc,123948.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s