Nowenna do św. Józefa. Dzień VIII nowenny – Miłość do Jezusa

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

O chwalebny Patriarcho, święty Józefie, z pokorą upadam przed Tobą. Oddaję się pod Twą przemożną opiekę, zobowiązując się do najszczerszej wiary i pobożności. Przyrzekam czynić wszystko, co w mojej mocy, aby Cię czcić przez całe moje życie i okazywać Ci miłość. Dopomóż mi w tym, święty Józefie. Bądź przy mnie teraz i przez całe moje życie, a szczególnie w chwili mej śmierci, jak byli przy Tobie Jezus i Maryja, abym mógł pewnego dnia w niebie razem z Tobą wielbić Boga na wieki wieków. Amen.

Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne skarby Nieba i Ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem, po Maryi, spośród świętych jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć.

Dzień 8
17 marca – Miłość do Jezusa

Święty Józef kochał Jezusa gorącą miłością. Z woli Opatrzności był na ziemi ojcem dla Syna Bożego. Zaradzał Jego potrzebom, wychowywał Go i cieszył się Jego stałą bliskością. Jego miłość do Jezusa była ofiarna, zdolna do poświęceń i wyrzeczeń. Żył jedynie dla Niego, gotów wykonać dla Niego wszelkie możliwe posługi, a utracić Jezusa było dla Józefa największym cierpieniem. Święty Józefie, wyjednaj mi czystą i gorącą miłość, abym kochając szczerze Boga tu na ziemi, mógł potem w niebie cieszyć się Jego widokiem razem z Tobą i wszystkimi świętymi.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, Ciebie Bóg wybrał na Opiekuna Świętej Rodziny; proszę, byś otaczał mnie zawsze swoją opieką. Od tej chwili obieram Ciebie na mojego Ojca, Opiekuna, Doradcę i Patrona. Błagam, abyś mnie przyjął pod swoją opiekę: wszystko, czym jestem, wszystko, co posiadam, moje życie i moją śmierć.

Wejrzyj na mnie, broń mnie od zasadzek nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, wspomagaj mnie we wszystkich moich potrzebach, pocieszaj w cierpieniach mego życia, a szczególnie bądź przy mnie w godzinie mojej śmierci. Wstawiaj się za mną do Boskiego Odkupiciela, którego byłeś godny trzymać w swych ramionach, oraz do Najświętszej Dziewicy Maryi – Twej Najczystszej Oblubienicy.

Udziel mi tych błogosławieństw, które doprowadzą mnie do zbawienia. Zalicz mnie do grona Twych czcicieli, a ja będę się starać, by okazać się godnym Twej opieki. Amen.
Wspólnota św. Józefa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowenna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Nowenna do św. Józefa. Dzień VIII nowenny – Miłość do Jezusa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  • Maria pisze:

   Bardzo proszę o modlitwę – moja 87- letnia mama ma teraz arytmię serca, aby arytmia przeszła, aby nie musiała iść do szpitala, aby nie umarła teraz! Ja jestem chora, na zwolnieniu. Bardzo proszę o modlitwę! Dziękuję z całego serca

 2. wobroniewiary pisze:

  Dzień 1. nowenny do św. Dobrego Łotra

  Pokorny Łotrze, ty, który okazałeś bojaźń Bożą karcąc łotra lżącego Jezusa, prosimy cię pokornie, wstawiaj się za ………………., który ………………. (wymienić: nałóg, grzech, niestosowne upodobanie, itp.), aby okazał bojaźń swoją przed Bogiem i zerwał ze swoim grzechem (nałogiem…).

  Módlmy się: Jezu, wspomnij na ………….., gdy przyjdziesz do Swego Królestwa.

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu….

  Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty przywracasz sprawiedliwość grzesznikom, pokornie Cię błagamy, skłoń nas do prawdziwej pokuty, jak Jednorodzony Syn Twój łaskawym wejrzeniem skruszył świętego Łotra i daj nam wieczną chwałę, jaką mu obiecał. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dostaliśmy maila, którego publikujemy, bo odpowiedź przyda się wielu osobom:
  „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
  Na stronie W obronie Wiary i Tradycji wyświetlają się reklamy, które… nie pasują (wg mnie wręcz profanują) tę stronę. Nie wiem w jakim stopniu autorzy strony mają na to wpływ, żeby nie było takich reklam… Trudno się czyta stronę, na której człowiek chce zobaczyć, poczuć, doświadczyć, otrzeć się o Boży piękny, czysty świat – a tu pojawiają się prawie nagie panie reklamujące bieliznę… (coraz rzadziej wchodzę na stronę, bo jakoś mnie te reklamy odstraszają, jak jakiś… bezczelny szatański chichot…)
  Z Bogiem
  Aneta (nazwisko)

  Odpowiadamy:
  „Pisaliśmy o tym 1000 razy
  Reklamy zależą nie od nas (to darmowa strona) a od Was i waszych przeglądarek
  Co pani ogląda to potem w tym temacie u pani się pojawia
  U mnie nic się nie pojawia, bo mam zainstalowany ADBLOCK :)”

 4. Ania pisze:

  Dziś II niedziela Wielkiego Postu czyli Gorzkie Żale cz. 2

  W układzie niedzielnym:
  I Niedziela Wielkiego Postu – Część 1
  II Niedziela Wielkiego Postu – Część 2
  III Niedziela Wielkiego Postu – Część 3
  IV Niedziela Wielkiego Postu – Część 1
  V Niedziela Wielkiego Postu – Część 2
  Niedziela Palmowa – Część 3

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=194&doc=141

 5. kropka pisze:

  Marsz Pamięci w Krakowie. Ważne słowa ocalałego z Holokaustu: „To były niemieckie obozy”; „Słowa Katza to wstyd i hańba”

 6. Helena pisze:

  Kochani, kilka dni temu prosiłam Was o modlitwę za moją ciężko chorą na raka koleżankę, która nie chciała pojednać się z Bogiem, nie wpuszczała księdza do domu. Mieszkała z synem nadużywającym alkohol. Wczoraj jednak przyjęła kapłana, wyspowiadała się, przyjęła namaszczenie chorych, a dziś zmarła.
  Kolejny dowód na to jak Pan Bóg wysłuchuje naszej wspólnej modlitwy. Bóg zapłać wszystkim , którzy się do tego przyczynili.
  +++ wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 7. m pisze:

  Miałem tego nie pisać, nie dzielić się tymi uwagami, ale powinienem, ponieważ nie jest dobrze jeśli się widzi coś nie dobrego i o tym się milczy, dlatego też pozwalam sobie na to dla dobra strony, ewangelizacji, aby też nie było, że takie coś aprobuje bo nie aprobuje choć zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie każdy w tym błądzi. Mianowicie pragnę zwrócić uwagę na język jaki jest używany na forum, na język, który tak często jest źródłem wszelkiego zła, bólu, cierpienia, niesprawiedliwości, który tak często innych krzywdzi i rani. Na forum chrześcijańskim nie powinno się mówić o drugim człowieku. Może zapytacie dlaczego, a no właśnie dlatego, że jak się o nim już mówi to najczęściej tylko źle, a nawet bardzo źle, same oceny sądy, obmowy, domysły, plotki, oszczerstwa, sensacje zatruwają to forum, zatruwają serca i dusze tych, którzy je wydają, przytaczają, tworzą, powielają, którzy nimi jak hieny i sępy padliną cały czas się żywią i żyją, jak i tych, do których one docierają, jak błoto ich próbuje chlapnąć bez względu na to czy tego chcą czy nie chcą. Zło, które dociera do nas w człowieku ,,pracuje” czy się tego chce czy nie, dlatego tak bardzo ważne jest to, aby nie uczestniczyć w tej złej sztafecie, która to zło, ten fałsz, to kłamstwo przekazuje, przenosi dalej w eter do innych osób i zatruwa ich swoim jadem. Wystarczy, że jakiś tam publicysta napisze coś tam lub nagra nie mądrego, szkodliwego, złego, aby wszyscy ludzie się do tego zlecieli się jak muszki nie powiem do czego. Niczym źli i naiwni listonosze, gorliwi wolontariusze biorą to i dostarczają każdemu, żeby każdy o tym wiedział, każdy to widział, każdy to słyszał, nie wiedząc przy tym, że przez to w jakiś sposób wspomaga się to zło, ponieważ ono bez ich pomocy by się nie rozprzestrzeniało po całym świecie, nie dotarło do każdego, tylko pozostało by samo i by obumarło, wygasło, straciłoby swoją żywotność, a tym samym swój nikczemny cel. Nie trzeba tego zła dotykać, ruszać, żeby ono zrodziło, obudziło, dobro, świętą gorliwość, czujność, pobożność, wiarę. Chrześcijanie powinni być listonoszami, wolontariuszami tylko Dobra, tylko je rozprzestrzeniać, powielać, głosić, żeby rosło w siłę, objęło i przenikało sobą wszystko i wszystkich cały świat, po co nam wszystko inne co nim nie jest. Wiem, że to nie jest takie proste to wyeliminować, ale próbować trzeba, zwrócić szczególną uwagę na grzechy języka w tym Wielkim Poście odnoszę to w pierwszym rzędzie do siebie, ale też do wszystkich, którzy piszą na forum czy czytają. Nie chcę być uczestnikiem tego typu zła i chyba nikt tego nie chcę, dlatego zwracam na to szczególną uwagę. Jak zaglądam na tą stronę to moim obowiązkiem jest to uczynić, dlatego wierzę, że administrator tej strony to zrozumie i nie odbierze tej uwagi najgorzej. Jeżeli, gdzieś się pojawiła jakaś niestosowność czy pomyłka to z góry za nią przepraszam.

  Głównym przekazem niech będą te słowa z dzienniczka św. Siostry Faustyny:

  niechaj ustąpią sądy nasze względem dusz, ponieważ przedziwne jest z nimi miłosierdzie Boże

  P.S Intencja kolejnej NP można powiedzieć, że w jakiś sposób to odzwierciedla.

  • wobroniewiary pisze:

   To i ks. Oko nie powinien mówić, do czego są zmuszani nauczyciele (to i zapewne siostry zakonne) w Niemczech -podobnie jak i uczniowie – i to w szkołach katolickich.
   Ale my musimy wiedzieć -aby tego uniknąć w Polsce
   I tym razem ja nie o zupie, a o „…” 😦

   • m pisze:

    Obmowa, oszczerstwo, plotkarstwo, ,,nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu” itp. o takim czymś tylko pisałem. Zaprzestaniu najczęściej fałszywych nie opartych na prawdzie personalnych ocen i osądów, które często są powielane i przekazywane dalej, które są wytworem zawiści, złości, nienawiści, zazdrości, braku sympatii w stosunku do tych osób wobec, których są one stosowane. Łatwo jest rozedrzeć poduszkę natomiast trudno jest pozbierać te wszystkie pióra, które z niej wyleciały i wiatr powiał nie wiadomo gdzie. Personalne ataki, które nie mają na celu dobra tylko zło – szkodzenie i niszczenie .Takie coś jak powyżej to inna ,,sfera”, której nie dotykałem, jest to prawdziwe, więc jest dobre, nikogo fałszywie, ani kłamliwie nie osądza, stwierdza fakt dla dobra sprawy. Informować jak najbardziej, wiedzieć także tylko nie o tym co fałszywe, kłamliwe, ale prawdziwe. Zupa chyba się nie rozlała. To temat szeroki jak rzeka, więc koniec na ten temat.

 8. Betula pisze:

  Modlitwa – Pancerz św. Patryka,

  uwalnia od zniewoleń, wszelkiego rodzaju gnębienia duchowego, czy też stanów podenerwowania i innych wpływów działania nieczystych duchów. Chroni również przed atakami wszelkiego zła, zalecane odmawiać rano i wieczorem.

  I
  Związuję się dzisiaj
  z wielką mocą, jaką daje wzywanie
  Trójcy Przenajświętszej,
  z wiarą w Trójcę w Jedności,
  ze Stworzycielem wszechświata.

  II
  Związuję się dzisiaj
  z mocą Wcielenia Chrystusa
  oraz Jego Pogrzebu,
  z mocą Jego Zmartwychwstania
  oraz Jego Wniebowstąpienia,
  z mocą Jego Przyjścia na Dzień Sądu.

  III
  Związuję się dzisiaj
  z siłą miłości serafickiej,
  z posłuszeństwem anielskim,
  z posługą archanielską,
  z nadzieją w Zmartwychwstanie po nagrodę,
  z modlitwą Patriarchów,
  z proroctwami Proroków,
  z głoszeniem Ewangelii przez Apostołów,
  z wiarą Wyznawców,
  z czystością Świętych Dziewic,
  z czynami prawych ludzi.

  IV
  Związuję się dzisiaj z mocą Nieba,
  z jasnością słońca,
  z bielą śniegu,
  ze wspaniałością ognia,
  z prędkością błyskawicy,
  z szybkością wiatru,
  z głębokością morza,
  ze stabilnością ziemi,
  z twardością skał.

  V
  Związuję się dzisiaj
  z Bożą siłą, by mną przewodziła,
  z Bożą mocą, by mnie podtrzymywała,
  z Bożą Mądrością, by mnie pouczała,
  z Bożym Okiem, by nade mną czuwało,
  z Bożym Uchem, by mnie wysłuchiwało,
  z Bożym Słowem, by mi dało mowę,
  z Bożą Dłonią, by mnie prowadziła,
  z Bożą Droga, by się stała przede mną,
  z Bożą Tarczą, by mnie chroniła,
  z Bożą Armią, by mnie zabezpieczała:
  przed sidłami demonów,
  przed popadnięciem w wady,
  przed pożądaniem ciała,
  przed każdym, kto knuje plany, by mi zaszkodzić,
  czy jest on blisko, czy daleko,
  czy jest jeden, czy też jest ich wielu.

  VI
  Wzywam dzisiaj te wszystkie cnoty,
  przeciw wszelkiej wrogiej bezlitosnej sile,
  która mogłaby napaść na moje ciało lub duszę,
  przeciw oczarowaniom fałszywymi prorokami,
  przeciw czarnemu prawu pogaństwa,
  przeciw fałszywym prawom herezji,
  przeciw podstępom idolatrii,
  przeciw czarom kobiet, kowali i druidów,
  przeciw wszelkiej wiedzy, która zaślepia duszę ludzką.

  VII
  Chryste, chroń mnie dzisiaj
  przed trucizną, przed spaleniem,
  przed utopieniem, przed zranieniem,
  bym mógł otrzymać obfitą nagrodę.

  VIII
  Chrystus ze mną, Chrystus przede mną,
  Chrystus za mną, Chrystus we mnie,
  Chrystusa pode mną, Chrystus nade mną,
  Chrystus po mojej prawicy, Chrystus po mojej lewicy,
  Chrystus, gdy leżę, Chrystus, gdy siedzę, Chrystus, gdy wstaję.

  IX
  Chrystus w sercu każdego człowieka,
  który myśli o mnie,
  Chrystus w ustach każdego człowieka,
  który mówi do mnie,
  Chrystus w każdym oku,
  które mnie widzi,
  Chrystus w każdym uchu,
  które mnie słyszy.

  X
  Związuję się dzisiaj
  z wielką mocą, jaką daje wzywanie
  Trójcy Przenajświętszej,
  z wiarą w Trójcę w Jedności,
  ze Stworzycielem wszechświata.

  XI
  Zbawienie przychodzi od Pana,
  zbawienie przychodzi do Chrystusa:
  Niech Twoje Zbawienie, o Panie,
  pozostanie z nami na zawsze. Amen

  Źródło:
  http://www.patryk.waw.pl/pancerz-swietego-patryka/

 9. 💮 🙏 pisze:

  Za: https://episkopat.pl/misjonarze-moca-ducha-komunikat-na-niedziele-ad-gentes/

  „Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych” – wskazuje przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur w komunikacie na obchodzony w II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca, Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

  „Tegoroczną II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w roku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka, by ożywić zapał misyjny w całym Kościele. Jej hasło: „Misjonarze mocą Ducha”, podkreśla prawdę, bliską św. Janowi Pawłowi II, że misje są sprawą wiary, a głoszenie Ewangelii dokonuje się dzięki inspiracji, światłu, mocy i łasce Bożego Ducha” – zauważa biskup.

  Hierarcha podkreśla, że owocność misji „ad gentes” zależy od otwarcia się na Boże działanie tak misjonarzy, którzy nie szczędząc siebie, stają się posłusznymi narzędziami Ducha Świętego, jak i tych, którym głoszą słowo Boże. „Duch Święty działa także w naszych sercach, ożywiając świadomość odpowiedzialności za misje i pobudzając nas do ofiarności i zaangażowania misyjnego” – czytamy w komunikacie.

  „W imieniu misjonarek i misjonarzy serdecznie dziękuję za pamięć, pomoc i zaangażowanie misyjne, tak duszpasterzom, jak i wiernym świeckim w Polsce. Dziękuję za uległość natchnieniom Ducha Świętego, świadectwo ewangelicznego braterstwa i troski, by Chrystus był głoszony na całej ziemi” – napisał biskup.

  Bp Mazur zachęca wiernych do zaangażowania się w akcję zbiórki pieniędzy na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka prowadzona będzie przed kościołami.

  W ciągu całego roku pomagać misjonarzom i misjonarkom można wysyłając SMS-a o treści ,,Misje” na numer 72 032 (koszt 2,46 zł z VAT). Można też objąć patronatem misyjnym jednego z misjonarzy czy misjonarek. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej http://www.misje.pl.

 10. Proszę wysłać nowennę dzień 9
  Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s