Ks. Sławomir Kostrzewa – Walka wojownika w ciemnościach wiary

Współczesny świat tonie w ciemności, która atakuje nas i od zewnątrz, i od środka. Jednak my, jako chrześcijanie, nie możemy dać pochłonąć się ciemności. Bóg pragnie, abyśmy jako synowie światła podjęli walkę z ciemnością – niosąc z sobie Chrystusa – Światłość świata.

Konferencja wygłoszona przez ks. Sławomira Kostrzewę dla wspólnoty „Wojownicy Maryi” w Poznaniu, 9 marca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa – Walka wojownika w ciemnościach wiary

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Wiceprezydent Warszawy z Koalicji Obywatelskiej Paweł Rabiej uczciwie stawia sprawę… Harmonogram ten potwierdzał rano w Radiu Zet europoseł PO Michał Boni. Jeśli opozycja wygra wybory to najpierw w Polsce wprowadzone zostaną związki partnerskie👩‍❤️‍💋‍👩Potem małżeństwa homoseksualne👬 a na koniec adopcja dzieci przez pary tej samej płci

  No to trzeba zrobić wszystko (modlitwa i czyn), aby opozycja wyborów nie wygrała

 3. Betula pisze:

  15 marca św.Longina

  Żołnierz który przebił bok Zbawiciela rozpiętego na krzyżu i Serce Jego otworzył, był niejakiś Kasyusz, poganin i dowódca małego oddziału wojskowego. Wonczas, gdy Chrystusa Pana na śmierć prowadzono, zlecona była Kasyuszowi straż około krzyża Zbawicielowego. Cierpliwość Pana Jezusa w znoszeniu mąk, oraz nagła ciemność i trzęsienie ziemi, wywarły na nim głębokie wrażenie. Gdy oprawcy przybyli i żelaznemi pałkami obu łotrom połamali golenie, przystąpili także ku Zbawicielowi; spostrzegłszy jednakże, iż już nie żyje, zaniechali swego zamiaru i odeszli. Wtedy Kasyusz, nie wiedząc, co czyni, pochwycił włócznię i silnie wtłoczył ją w bok Zbawiciela. Skoro wszakże włócznię z boku wyciągnął, trysnął strumień krwi z wodą. W tej chwili światło łaski Bożej oświeciło poganina i uznał, że Jezus jest prawdziwie Synem Bożym. Po złożeniu w grobie Przenajświętszego Ciała Pana naszego, Kasyusz był powtórnie wysłany z swoim oddziałem dla strzeżenia Grobu Pańskiego. Gdy dnia trzeciego Pan Jezus zmartwychwstał, żołnierze wielce się tem przerazili, a Kasyusz tem bardziej w nawróceniu swojem został utwierdzony. Opowiedział Wielkiemu Kapłanowi, Doktorom Synagogi żydowskiej i Faryzeuszom, cuda zaszłe przy śmierci Zbawiciela i szczegóły, jakich świadkami przy Zmartwychwstaniu Pańskiem był on i jego żołnierze. Kapłanów żydowskich wprawiło to w wielkie zakłopotanie; chcąc zaś wszystko, a zwłaszcza Zmartwychwstanie Pańskie zataić przed ludem, wymagali, aby Kasyusz poświadczył, że Pan Jezus nie powstał z umarłych, lecz że uczniowie Jego przyszedłszy do grobu, i zastawszy żołnierzy będących na straży śpiących, wykradli Ciało Pańskie i unieśli z sobą. Ofiarowano mu nawet za milczenie pieniądze, lecz on nic nie przyjął, a wyszukawszy bawiących w Jerozolimie Apostołów wraz z dwoma innymi żołnierzami, którzy się również podczas krzyżowania Zbawiciela nawrócili, uczył się u nich religii Chrystusowej. Po Zesłaniu Ducha świętego otrzymał Kasyusz Chrzest święty i imię Longin.

  Święty Longin.
   Będąc teraz chrześcijaninem; udał się wraz z obu towarzyszami do rodzinnej Kapadocyi, śmiało i otwarcie tu opowiadając, że na własne oczy widział, jako ukrzyżowany Jezus Chrystus z martwych powstał, a zatem jest prawdziwym Synem Bożym i Zbawicielem świata. Skutkiem mów jego nawróciło się wielu pogan, co gdy doszło do uszu Piłata i żydów, ci Longina zgubić postanowili. Oskarżono go więc, że bez pozwolenia opuścił służbę i ludność podburza. Sąd skazał go na śmierć i wysłano poń żołnierzy z poleceniem wykonania wyroku. Dowiedziawszy się Longin za sprawą Ducha świętego o blizkiej swej śmierci męczeńskiej wyszedł naprzeciw żołnierzom i zapytał, kogoby szukali. Ci, nie znając Longina, odpowiedzieli, że szukają Kasyusza, żołnierza. Longin wziął ich wtenczas do siebie, ugościł suto i zapytał, czego od Kasyusza żądają. Żołnierze powiedzieli mu pod sekretem, że mają polecenie zabić go i głowę jego zabrać z sobą. Wtedy Longin im przyrzekł, że za trzy dni sam w ręce ich dostawi Kasyusza, a przez ten czas mają u niego pozostać w gościnie. Żołnierze chętnie się na to zgodzili i pozostali. Longin gotując się na śmierć, posłał jeszcze po swych dwóch towarzyszy, aby i oni za Jezusa umarli śmiercią męczeńską. Skoro więc przybyli i oświadczyli swą gotowość na śmierć, rzekł Longin do żołnierzy: „Jam jest Longin, czyli Kasyusz, którego szukacie, a oto moi dwaj wierni towarzysze. Spełnijcie wasz rozkaz, bo tem się najlepiej odpłacicie za moją gościnność.“ Żołnierze wielce się przerazili, gdyż przez trzydniowy pobyt u Longina bardzo go polubili; trudno im też było zamordować tego, który ich codopiero z taką miłością ugaszczał. Gdy Longin jednakże nie przestawał ich prosić, a z drugiej strony obawiając się przed Piłatem, postanowili wypełnić zlecenie. Uradowany, oblekł się w białą szatę, ucałował swych towarzyszy, napomniał do stałości, pomodlił się i podał szyję pod miecz. Niezadługo wszyscy trzej otrzymali koronę męczeńską. Stało się to około roku 61 po narodzeniu Chrystusa.
   Dokonawszy krwawego czynu, zabrali żołnierze głowę Świętego i zatknąwszy ją na włóczni, zanieśli do Jerozolimy. Piłat oddał te święte Relikwie żydom, a ci wrzucili ją w dół pełen nieczystości. Tam przez dłuższy czas pozostała nienaruszona, aż wreszcie cudownie została odkrytą i uczczoną.
   Zdarzyło się bowiem, że pewna uboga i niewidoma niewiasta chciała zwiedzić wszystkie święte miejsca w Jerozolimie, gdzie Chrystus cierpiał, spodziewając się znaleźć tam pociechę i pomoc. Syn jej jedyny wiódł ją za rękę, ale w drodze umarł. Wtedy utrapienie owej nieszczęśliwej nie miało granic, które niebawem w radość się miało zamienić. Gdy bowiem pewnego razu pełna smutku i żałości usnęła, ukazał jej się we śnie święty Longin, a pocieszając ją, opowiedział swoje męczeństwo, i zaręczył, że jej syn jest w Niebie. Potem jej radził, aby odszukała jego głowę, potarła nią oczy i uczciwie pochowała. Prócz tego wskazał jej miejsce, gdzie jego głowa leży. Obudziwszy się niewiasta, kazała się zaprowadzić na wskazane miejsce, a kiedy poczęto szukać, w samej rzeczy głowę znaleziono. Skoro niewiasta potarła nią swe oczy, natychmiast przejrzała. Przytomni temu cudowi, poczęli chwalić Pana, a głowę jako kosztowną relikwię zachowano.
  Źródło: „Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dnie roku”

 4. Betula pisze:

  Relikwie Krwi Chrystusa w Mantui(wł.Mantova)

  Inne przekazy mówią, iż do nawrócenia Longinusaprzyczynić się miały krople Krwi Chrystusa, które padły na uszkodzone oko wojaka i je uzdrowiły (tak sugeruje średniowieczna „Złota Legenda” bł. Jakuba de Voragine).
  I to Longinus miał zebrać trochę ziemi, którą zrosiła krew męczonego Chrystusa…
  Odtąd rozpoczęła się jego wędrówka po imperium. Porzucił służbę wojskową i w którymś momencie udał się na półwysep Apeniński, pewnie by zobaczyć strony rodzinne. Stamtąd udać się miał na północ. Podczas postoju w Mantui zatrzymać się miał w przytułku dla pielgrzymów. Obawiając się kradzieży, zdecydował się na ukrycie ołowianego pojemnika z Krwią Chrystusa i go zakopał…
  A może, o czym mówią inne, na poły legendarne źródła, był już wtedy ścigany za przynależność do „sekty chrześcijan” i obawiając się aresztowania ukrył najcenniejszy skarb, jaki posiadał?
  Ze śmiercią Longinusa jest jak z jego narodzinami. Mowa jest o roku 61. A może 37 r. (tę datę wspominają podania, mówiące o tym, iż Longinusbył ścigany przez żołnierzy Piłata…)? Miał ją ponieść w Kapadocji (łac. Cappadocia), tylko której? Dla opowieści o Mantui najbardziej pasuje Kapadocja w Mantui i przy tym pozostańmy… W każdym razie Longinusamiano ściąć i pochować na miejscu egzekucji.
  Nie zapomniano o nim wszelako, jego imię pojawiało się we wspomnianych apokryfach, listach pasterskich, w dziełach pierwszych ojców Kościoła (św. Grzegorz z Nyssy).
  Zatraceniu uległa tylko pamięć o owym pojemniku, zawierającym ponoć ziemię z KrwiąJezusa…Do 804 r., gdy miejsce jego ukrycia miało zostać cudownie objawione – w wizji św. Andrzeja Apostoła – jednemu z wiernych chrześcijan Mantui…
  Obok pojemnika znaleziono szczątki ludzkie, które – jak przyjęto – mogły należeć do Longinusa. Przypomniano sobie wówczas o nim i jego męczeństwie w owej mitycznej Kapadocji, choć do posiadania szczątków Longinusa rości sobie pretensje również Sardynia. Znalezione w Mantui Relikwie do dnia dzisiejszego przechowywane są w bazylice św. Andrzeja w Mantui.
  Od tego czasu datuje się rosnące zainteresowanie Mantuą i rosnąca ilość pielgrzymów pragnących znaleźć się w pobliżu Krwi, która spłynąć miała z boku Pana podczas Jego męki na Kalwarii. Rosła też ilość cudownych uzdrowień przypisywanych Najświętszej Relikwii.
  W późniejszych latach Relikwie połączono i umieszczono w dwóch złotych relikwiarzach
  W każdy Wielki Piątek relikwie wł. Preziosissimo Sangue di Cristo (pl. Przenajświętszej Krwi Chrystusa)są wystawiane na widok publiczny i obnoszone ulicami Mantui.
  Resztę roku przechowywane są w żelaznej skrzyni w podziemnej krypcie, pod podłogą bazyliki św. Andrzeja

  Więcej na temat Relikwii Krwi Chrystusa:
  http://www.swzygmunt.knc.pl/PASSIONrelics/HTMs/003PASSIONrelics_MANTUAholysoil_01.htm

 5. Betula pisze:

  Lot nad Kalwarią Zebrzydowską i Lanckoroną .
  http://www.youtube.com/watch?v=fVkyGgkDtjE

  Ten film został nagrany przez bliskiego mi Longina lotniarza w 2013r. po roku Pan Bóg zabrał Lonka do siebie.

 6. gość pisze:

  Posłuchajcie koniecznie i nie jedźcie do Włoch na pielgrzymkę. Pan Grzegorz ma wizje i ostrzega o wybuchach bomb przy autokarach. To na samym końcu ale warto posłuchać i na początku, bo ostrzega przed egzorcyzmowaniem wody przez ks. Skwarczyńskiego, nie podaje nazwiska ale mówi o wodzie święconej na odległość.

  • wobroniewiary pisze:

   Jak ów Grzegorz ostrzega to tym bardziej mam ochotę na pielgrzymowanie do Włoch, bo on mówi tyle prawdy co kot napłakał.

   Bądź wola Boża – a nie jakiegoś Grzegorza!

  • Monika pisze:

   Gościu, odpowiedz sobie po co słuchać głupot? Szkoda na to czasu.
   Czy brakuje Ci dobrych nagrań kapłanów do odsłuchiwania? A sensacje wyssane z palca albo i może i od złego nie służą nikomu i nie są zdrowe.
   Dla nas kluczowe do poznania Boga i Jego Woli jest Pismo Święte.
   Słuchajmy więc tych, którzy tłumaczą nam Pismo Święte, Ewangelie.
   A do tego to kapłan sprawdzony, Boży kapłan jest potrzebny a nie świecki, który twierdzi, że ma objawienia a przy tym nieprawdę mówi i jej broni.

 7. Ania pisze:

  Przeklęte mleko od teściowej – opowieści egzorcysty

 8. wobroniewiary pisze:

  Mam dość tego całego G z L., który broniąc własnego rozdętego „ego” mówi, że ta strona to „kult jednej pani i jednego pana”
  My tu mamy kult Pana Jezusa i NMP. Jeśli ktokolwiek zauważył, że ta strona służy do budowania kultu jakiejkolwiek osoby – niech to wskaże.

  Ja będę wszędzie przed tym pysznym kłamcą ostrzegać – nie słuchajcie go i nie idźcie za fałszywymi prorokami!!!
  Gdy słyszę „my egzorcyzmujemy wodę” to mi niedobrze. Kto „my”? On razem z kapłanami, czy może jednak tylko kapłani. Już wystarczy, że udziela kapłańskiego błogosławieństwa, egzorcyzmuje miejsca a i nad ludźmi Bóg „mu z automatu włącza egzorcyzmy”, jeszcze się tylko za egzorcyzmowanie wody nie brał. Nadęty pyszałek, który płacze jak dziecko, bo już nie prowadzi nabożeństw.
  A innym przez urojone wizje odmawia prawa do pielgrzymowania (ale jak nic się nie stanie, to jego zasługa będzie, bo on to wymodli – niech się jeszcze bilokuje pod ten autokar)
  Szkoda czasu na jego głupoty. Ale każdy ma wolną wolę i jak chcecie go słuchać – to słuchajcie, tylko nie piszcie tu o tym.

  Ps. Odnośnie wody. Ja sama też często wożę wodę do egzorcyzmowania do księdza egzorcysty czy do innych kapłanów. Ale czy mam kłamać, że woda poświęcona na odległość nie działa? Już 9 lat jak nie palę papierosów (ja i moja siostra) po wodzie poświęconej na odległość przez ks. Adama.
  Mam dużo wody egzorcyzmowanej z Wąwolnicy, czy z innych miejsc (1 buteleczkę z Włoch, którą egzorcyzmował o. Cipriano de Meo) Ale co mają zrobić ci, którzy nie mają możliwości jechać na poświęcenie (są za granicą albo są przykuci do łóżka)

  No i jest pamiętajmy, że jest to poświęcenie wody egzorcyzmem a nie jakieś szamańskie energetyzowanie.
  Znacie obrzęd poświęcenia pól? Czy ksiądz idzie na każdy zagonek truskawek albo żyta czy kartofli? Nie! On stoi pod krzyżem i poświęca kawałeczek jednego pola a modlitwa obejmuje wszystkie pola w danej wsi.
  Tak i ks. Adam ma zawsze swoją wodę, którą egzorcyzmuje (potem rozdaje ludziom), do tego są obok ludzie, którym tę wodę egzorcyzmuje a modlitwa dodatkowo obejmuje wodę w domach ludzi i wypowiada po łacinie tekst modlitwy egzorcyzmu nad wodą. A tekst jest dostępny również w internecie (nie ma tak, że ma ją tylko ten nadęty balonik, bo dostał od biskupa)

  Poświęcenie soli i wody z Rituale Romanum
  (tego tekstu może używać każdy kapłan)

  V. Adjutorium nostrum in nomine Domini.
  R. Qui fecit cælum et terram.

  Deinde absolute incipit exorcismum salis:
  Exorcizo te, creatura salis, per Deum + vivum, per Deum + verum, per Deum + sanctum, per Deum, qui te per Eliseum Prophetam in aquam mitti jussit, ut sanaretur sterilitas aquæ: ut efficiaris sal exorcizatum in salutem credentium; et sis omnibus sumentibus te sanitas animæ et corporis; et effigiat, atque discedat a loco, in quo aspersum fueris, omnis phantasia, et nequitia, vel versutia diabolicæ fraudis, omnisque spiritus immundus, adjuratus per eum, qui venturus est judicare vivos et mortuos, et sæculum per ignem. R. Amen.

  Oremus.
  Immensam clementiam tuam, omnipoten æterne Deus, humiliter imploramus, ut hanc creaturam salis, quam in usum generis humani tribuisti, bene + dicere et sancti + ficare tua pietate digneris: ut sit omnibus sumentibus salus mentis et corporis; et quidquid ex eo tactum vel respersum fuerit, careat omni immunditia, omnique impugnatione spiritalis nequitiæ. Per Dominum. R. Amen.

  Exorcismus aquæ: et dicitur absolute:
  Exorcizo te, creatura aquæ, in nomine Dei + Patris omnipotentis, et in nomine Jesu + Christi Filii ejus Domini nostri, et in virtute Spiritus + Sancti: ut fias aqua exorcizata ad effugandam omnem potestatem inimici, et ipsum inimicum eradicare et explantare valeas cum angelis suis apostaticis, per virtutem ajusdem Domini nostri Jesu Christi: qui venturus est judicare vivos et mortuos, et sæculum per ignem. R. Amen.

  Oremus.
  Deus, qui ad salutem humani generis, maxima quæque sacramenta in aquarum substantia condidisti: adesto propitius invocationibus nostris, et elemento huic multìmodis purificationibus præparato, virtutem tuæ bene + dictionis infunde: ut creatura tua, mysteriis tuis serviens, ad abigendos dæmones, morbosque pellendos, divinæ gratiæ sumat effectum; ut quidquid in domibus, vel in locis fidelium, hæc unda resperserit, careat omni immunditia, liberetur a noxa: non illic resideat spiritus pestilens, non aura corrumpens: discedant omnes insidiæ latentis inimici; et si quid est, quod aut incolumitati habitantium invidet, aut quieti, aspersione hujus aquæ effugiat: ut salubritas, per invocationem sancti tui nominis expetita, ab omnibus sit impugnationibus defensa. Per Dominum nostrum Jesum Christum Filium tuum: Qui tecum vivit et regnat in unitate Spiritus Sancti Deus per omnia sæcula sæculorum. R. Amen.

  Hic ter mittat sal in aquam in modum crucis, dicendo semel:
  Commixtio salis et aquæ pariter fiat, in nomine Pa+tris, et Fi+lii, et Spiritus + Sancti. R. Amen.

  V. Dominus vobiscum.
  R. Et cum spiritu tuo.

  Oremus.
  Deus, invictæ virtutis auctor, et insuperabilis imperii Rex, ac semper magnificus triumphator: qui adversæ dominationis vires reprimis: qui inimici rugientis sævitiam superas: qui hostiles nequitias potenter expugnas: te, Domine, trementes et supplices deprecamur, ac petimus: ut hanc creaturam salis et aquæ dignanter aspicias, benignus illustres, pietatis tuæ rore sanctifices; ut, ubicumque fuerit aspersa, per invocationem sancti nominis tui, omnis infestatio immundi spiritus abigatur: terrorque venenosi serpentis procul pellatur: et præsentia Santi Spiritus nobis, misericordiam tuam poscentibus, ubique adesse dignetur. Per Dominum nostrum Jesum Christum Filium tuum: Qui tecum vivit et regnat in unitate ejusdem Spiritus Sancti Deus per omnia sæcula sæculorum. R. Amen.

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=547&doc=493

  • Ania pisze:

   Amen ❤ ❤ ❤

   No i jest pamiętajmy, że jest to poświęcenie wody egzorcyzmem a nie jakieś szamańskie energetyzowanie.
   Znacie obrzęd poświęcenia pól? Czy ksiądz idzie na każdy zagonek truskawek albo żyta czy kartofli? Nie! On stoi pod krzyżem i poświęca kawałeczek jednego pola a modlitwa obejmuje wszystkie pola w danej wsi.
   Tak i ks. Adam ma zawsze swoją wodę, którą egzorcyzmuje (potem rozdaje ludziom), do tego są obok ludzie, którym tę wodę egzorcyzmuje a modlitwa dodatkowo obejmuje wodę w domach ludzi i wypowiada po łacinie tekst modlitwy egzorcyzmu nad wodą.

   • Maggie pisze:

    Dodam, do komentarza Ani coś podobnego i logicznego:
    Modlitwa dochodzi❗️ w zaświaty, chociaż my tutaj ❗️się na Ziemi modlimy za zmarłych. Modlitwą też obejmujemy sprawy znanych i nieznanych sobie w czasie i przestrzeni i … żaden Grzegorz tego nie zmieni. Wymodlić zaś można wiele, bez względu na to czy się jest blisko, daleko, w domu, w podróży czy w kościele. Wszystko w Mocy Bożej.

   • Maggie pisze:

    Jeśli zaś mowa o kulcie Jednego Pana, to prawda ❗️jest znana i nie można tego zmienić: że tu czcimy JEDNEGO, wielbiąc i kochając rzeczywiście TYLKO❗️Tego Jednego i zarazem Jedynego Pana: w Trójcy Przenajświętszej Jedynego Boga Prawdziwego.

    Czcimy, też oczywiście ❗️, JEDNĄ Jedyną i Najwspanialszą, a przy tym Najpokorniejszą PANIĄ, jaką JEST Niepokalana Matka Najświętsza.
    Nikt tutaj NIE UZURPUJE SOBIE BOSKOŚCI, kiedy przecistawia się perfidnej herezji i przewrotnej złości.

    Jeśli ktoś tej PRAWDY nie widzi .. ale opluwając, szydzi Prowadzących tą stronę … to … ciekawe, co przed Panem Bogiem na Sądzie będzie mieć na swoją obronę❓.
    Niech więc weźmie, zawczasu, taki pyszałek, Pismo Święte i dokładnie się weń zagłębi … bo są tam wersy o fałszywych prorokach czasów ostatecznych i pysze, która zwodzi i złym duchu, który podstępnie ludzi podchodzi etc., etc, etc! i potem do konfesjonału niech powędruje i za możliwość spowiedzi: Bogu dziękuje.
    Grzegorzu, budujący kult dla swego EGO, weź się w garść bracie, oderwij się od „proroctw” i „nie wzrastaj” na czartowskiej rabacie💕

    Jezu Ty się tym i nim zajmij ❣️

 9. Ania G. pisze:

  Szkoda czasu i spokoju na tego Grzegorza, jemu o to chodzi żeby wyprowadzić Panią z równowagi. W intencji Pani Ewy+++

  • wobroniewiary pisze:

   Mnie z równowagi nie wyprowadzi ale ile osób pójdzie na manowce….

   • Ania G. pisze:

    Matko Boża oddaję Ci wszystkich którzy słuchają konferencji pana Grzegorza,daj Matko by nikt z nich się nie potępił.

    • Monika pisze:

     A najlepiej by przejrzał i więcej już nie słuchał jego kłamstw, jego odciągania od dobra i prawdy Bożej. Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce…+++

    • wobroniewiary pisze:

     Nie, no nie sądzę, by ktoś miał się z nich potępić. Co najwyżej popłynie na fali „posłuszeństwa pewnym kapłanom” nigdy nie wymienianym z nazwiska a nieposłusznym tym, którzy go krytykują i zabierają „zabawki” (np. proboszczowi, bo już nie prowadzi nabożeństwa i wikaremu, który go nie lubi)

     Ale najlepiej od dziś tylko się modlić i już o nim nie wspominać, bo on i tak tu przesiaduje i czyta a potem „karmi się” do następnego nagrania.

     Modlitwa, post – najlepsze lekarstwo 🙂

  • kropka pisze:

   Pan Grzegorz nie znał ks. Adama ale ludzie zaczęli do niego pisać, że jest taki ks. Skwarczyński, który mówi o Ostrzeżeniu i Oczyszczeniu (nie o czystce) i duch zazdrości wziął górę. Na resztę nie trzeba było długo czekać…
   No wiecie, trzeba konkurencję jakoś wyeliminować.

   Nie wiem i nie rozumiem, czemu to ludzie nie pytają o takie sprawy księdza w swoim kościele czy w internecie, ale właśnie Grzegorz jest ekspertem w sprawie Ostrzeżenia, wody egzorcyzmowanej a nawet oleju, który pomaga klęczeć, bo…. nawilża kolana.
   Czy w klęczeniu chodzi o nawilżenie kolan?
   Zadanie do wykonania czyli nakaz nawrócenia jednego człowieka jest kuriozalne. Czasami można nawrócić i całą setkę a czasami nikogo, bo to nie zależy od pobożnych życzeń Grzegorza czy moich chęci ale od wolnej woli nawracającego się i od łaski Bożej!

   A co do tej pani, co ma jechać do Włoch, to jej współczuję. Po takich „wizjach drugiego Jackowskiego” to strach się bać i nie wiesz, czy oddawać ludziom kasę i zwalniać rezerwacje w hotelach czy jechać i cały czas się trząść „zginiemy czy nie zginiemy”
   Tak to jest, jak prorocy uważają się za wróżki przyszłości

 10. Ania pisze:

  Himalaje hipokryzji Rabieja. Krytyka karty LGBT+ to szczucie, ale obrażanie uczuć religijnych to obszar swobody wolności twórczej wypowiedzi

  https://wpolityce.pl/sport/436763-himalaje-hipokryzji-wiceprezydenta-rabieja

  • Maggie pisze:

   Arcybiskup Antoni Baraniak mnie bierzmował, kiedy byłam w 4 klasie szkoły podstawowej – w parafii korzystano z Jego obecności i do grupy starszych w różnym wieku, dołączono jako najmłodszy mój rocznik.

 11. Ania G. pisze:

  Dobre określenie że się karmi,jak pasożyt. Módlmy się lepiej

 12. wobroniewiary pisze:

  Rzecznik Praw Obywatelskich żąda ukarania małopolskiej kurator oświaty! Wysłał list do MEN

  „Wypowiedź małopolskiej kurator oświaty, że działalność na rzecz praw osób LGBT jest propagowaniem pedofilii, ma wymiar homofobiczny” – napisał w piśmie skierowanym do minister edukacji Anny Zalewskiej Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego zdaniem słowa Barbary Nowak to przejaw „mowy nienawiści” ze względu na „orientację seksualną” i dlatego uważa, że należy wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarnych wobec małopolskiej kurator oświaty

  Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-praw-obywatelskich-zada-ukarania-malopolskiej-kurator-oswiaty–wyslal-list-do-men-pch,66880,i.html

 13. Ola pisze:

  Szczęść Boże . Czy będzie dziś na stronie kolejna stacja Drogi Krzyżowej?

 14. Monika pisze:

  Ks. Sławomir Kostrzewa poleca kanał RCS TV a na nim aktualne rekolekcje, które prowadzi Ojciec Piotr Idziak SJ. Jak mówi ks. Sławomir ten kapłan jest online z Panem Bogiem, na jednej linii z Duchem Świętym.
  Ostatnie nagranie z tych rekolekcji: https://www.youtube.com/watch?v=-9-JpPzK4jY&t=88s

 15. Monika pisze:

  Warto posłuchać komentarzy i oby jak najwięcej młodych zobaczyło ten film:

  Kraków: tłumy na pokazie premierowym filmu „Rewolucja totalnej wolności”

 16. kropka pisze:

  To już oficjalne: Magdalena Adamowicz startuje do PE. Są też inne ‚głośne’ nazwiska

  http://www.fronda.pl/a/to-juz-oficjalne-magdalena-adamowicz-startuje-do-pe-sa-tez-inne-glosne-nazwiska,123689.html

 17. Ania pisze:

  Może tego nie wpuszczać. Ale jeszcze kilka lat temu bym nie uwierzyła, jakby mi ktoś powiedział że tak będzie.

 18. Ania pisze:

  Ostatnio sporo myślę o tym jak ten świat tumanienie. Jestem w szoku jak codziennie dowiaduję się różnych rzeczy, jak nielogicznie postępują ludzie. Osoby, które miały w szkole biologię, nie wiedzą jak wyglada dziecko w brzuchu, politycy którzy powinni być elitą inteligencji chcą uznać zboczeńców za normalnych. Lekarze, którzy powinni leczyć asystują przy samobojstwie, bo ktoś ma np depresję. Kiedy rozmawiam z koleżankami o tym ze antykoncepcyjne tabletki są złe, to mają mnie za dziwaka, a o wlozeniu sobie spirali rozmawiają sobie jak o czymś tak zwyczajnym jak zalozenie buta na nogę. A jeśli w szkole chłopczyk chce być dziewczynką to bez problemu może korzystać z szatni dla dziewczynek, a nauczyciele i rodzice mają to uszanować, a nawet pomóc mi w zmianie płci. To jest bardzo smutne. Nie ogarniam tego i to mnie dołuje. Kto by pomyślał, ze tak będzie kiedy my chodziliśmy do szkoły. Wtedy nawet telefonów nie mieliśmy a internet dopiero wchodził. Co będzie jak nasze dzieci dorosną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s