Nowenna do św. Józefa. Dzień IV nowenny – Posłuszeństwo świętego Józefa

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

Kościół św. Józefa Gdańsk

O chwalebny Patriarcho, święty Józefie, z pokorą upadam przed Tobą. Oddaję się pod Twą przemożną opiekę, zobowiązując się do najszczerszej wiary i pobożności. Przyrzekam czynić wszystko, co w mojej mocy, aby Cię czcić przez całe moje życie i okazywać Ci miłość. Dopomóż mi w tym, święty Józefie. Bądź przy mnie teraz i przez całe moje życie, a szczególnie w chwili mej śmierci, jak byli przy Tobie Jezus i Maryja, abym mógł pewnego dnia w niebie razem z Tobą wielbić Boga na wieki wieków. Amen.

Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne skarby Nieba i Ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem, po Maryi, spośród świętych jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć.

Dzień 4
13 marca – Posłuszeństwo świętego Józefa

Święty Józef był zawsze doskonale posłuszny. Ewangelia nadaje mu zaszczytny tytuł męża sprawiedliwego, gdyż żył w bojaźni Bożej i wiernie wykonywał prawo Boże. Chętnie spełniał polecenia aniołów i ludzi, nawet wtedy, gdy były trudne i zmieniały jego plany życiowe. Choć nie zawsze je rozumiał, czynił to, co mu nakazano, bez ociągania się i oporu, bez wymówek i szemrania, bez względu na trudności, przykrości czy niebezpieczeństwa. Święty Józefie, wyjednaj mi łaskę doskonałego posłuszeństwa. Obym we wszystkim, co mnie spotyka, widział wolę Boga, który zawsze pragnie mojego dobra.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, Ciebie Bóg wybrał na Opiekuna Świętej Rodziny; proszę, byś otaczał mnie zawsze swoją opieką. Od tej chwili obieram Ciebie na mojego Ojca, Opiekuna, Doradcę i Patrona. Błagam, abyś mnie przyjął pod swoją opiekę: wszystko, czym jestem, wszystko, co posiadam, moje życie i moją śmierć.

Wejrzyj na mnie, broń mnie od zasadzek nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, wspomagaj mnie we wszystkich moich potrzebach, pocieszaj w cierpieniach mego życia, a szczególnie bądź przy mnie w godzinie mojej śmierci. Wstawiaj się za mną do Boskiego Odkupiciela, którego byłeś godny trzymać w swych ramionach, oraz do Najświętszej Dziewicy Maryi – Twej Najczystszej Oblubienicy.

Udziel mi tych błogosławieństw, które doprowadzą mnie do zbawienia. Zalicz mnie do grona Twych czcicieli, a ja będę się starać, by okazać się godnym Twej opieki. Amen.
Wspólnota św. Józefa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowenna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Nowenna do św. Józefa. Dzień IV nowenny – Posłuszeństwo świętego Józefa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. gosc pisze:

  Wczoraj sluchałam Radio Maryja, polecano „Skarbnica modlitw”, zamówiłam

 3. kropka pisze:

  Wyszła ze swej chatki
  Wspierać polskie dziatki.
  Zdzierała kolana
  I prosiła Pana:
  Błagam Cię z ufnością,
  Obdarz kraj miłością,
  Niech uniknie sporów,
  Parodii wyborów,
  Niech ludzie pojmują
  Jaki los zgotują,
  Gdy do edukacji
  W ramach złej atrakcji
  Wprowadzą szkolenie
  Z jakiejś masturbacji.
  Boże, ratuj, błagam!
  Znów przed Tobą padam.
  Chroń te małe szkraby!
  Słuchaj starej baby.
  Kiedy byłam mała
  Mama mnie chowała,
  Że pamiętać trzeba
  Ważność kromki chleba.
  Że jest chłop, niewiasta.
  Taki układ, basta!
  Że gdy rośnie brzuszek,
  W nim siedzi okruszek.
  Tak nazywał tata
  Słodko mego brata.
  Stara jestem, ale
  Wiem to doskonale,
  Że modlitwa z wiarą,
  Z serca pełną parą
  Może świat przemienić.
  Nie ma się co lenić.
  Proszę więc w tej chwili:
  Rozgrom pedofili,
  Daj dzieciństwo dziatkom,
  Rozum też ich matkom,
  Ojcom trzeźwość, wierność,
  Nie społeczną bierność
  Uczul też lekarzy,
  Niech z nich każdy zważy
  Skąd się życie bierze.
  Że od Ciebie, szczerze!
  Politykom za to,
  Boże Ojcze, Tato,
  Zabierz chęci karier
  I łamanie barier.
  Serce wstaw im nowe.
  Niech się pukną w głowę,
  Jeśli dla pieniędzy
  Świat zostawią w nędzy.
  Jeśli dla poklasku
  Pozbawią się blasku.
  Wiem, że jeszcze trochę
  I zostanę prochem.
  Zanim to się stanie,
  Proszę, drogi Panie,
  Zważ na Msze, ofiary,
  Na doznane kary,
  Bohaterów także
  Co zginęli w łagrze
  Gułagu, Workucie,
  Stoczni, Nowej Hucie,
  Ofiary z Katynia,
  Smoleńska, Wołynia
  Wyklętych Żołnierzy,
  Z których każdy wierzył,
  Że kiedyś, w przyszłości
  W Ojczyźnie zagości
  Wolność i braterstwo,
  A nie kumoterstwo.
  Że pamięć przetrwała.
  Wielkiej Polsce Chwała!
  Niech i święci z Nieba
  Pomogą, bo trzeba.
  Święty Kazimierzu,
  I Ty, nasz Papieżu,
  Pokorna dziewczyno –
  siostro Faustyno,
  Kostko Stanisławie,
  Ratujcie w tej sprawie.
  Ty Maksymilianie
  Wstaw się. Słuchaj Panie.
  I na końcu, błagam,
  Choć ledwo domagam,
  Podnieś Polskę z kolan
  Jak mnie teraz, wołam!

  Autor: Izabela Potęga

 4. Monika pisze:

  Serce wstaw im nowe.
  Niech się pukną w głowę, – 😀

  W szkole potrzeba uczyć dziatwy,
  nie standardów WHO ale takich oto wierszyków,
  jak ten przytoczony przez Kropkę.
  W sam raz do ćwiczenia pamięci i dobrych obyczajów.
  Wyrecytowany przez dziecko na szkolnym apelu w Święto Niepodległości rozbroi każdego niewiernego.

 5. eska pisze:

  Potrzebna modlitwa:
  W największym mieście Nigerii – Lagos, zawalił się trzypiętrowy budynek, w którym mieściła się szkoła. Lokalne media informują, że pod gruzami może znajdować się nawet 100 uczniów, którzy w czasie katastrofy przebywali w salach lekcyjnych.

 6. Daria pisze:

  🙏🙏🙏

 7. wobroniewiary pisze:

  PRZEBACZENIE i POJEDNANIE – Modlitwa MATKI 💗

  Pierwsze Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji MATEK – Niepokalanów, 09 marca 2019 r. – Nabożeństwo prowadzi o.Mirosław Kopczewski – wikariusz Niepokalanowa, z panią Wiesławą Kowalską z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji na Jasnej Górze

 8. wobroniewiary pisze:

  Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT

  Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej Karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją” (art. 72 ust. 1). Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT – czytamy w stanowisku Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT.
  Publikujemy pełny tekst Stanowiska:

  https://ekai.pl/stanowisko-konferencji-episkopatu-polski-w-sprawie-tak-zwanej-karty-lgbt/

  • Monika pisze:

   Rozumiem, że to jest stanowisko KEP. Czy się mylę?
   „budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT”??? – To jeszcze budzi wątpliwości Konferencji Episkopatu Polski? Dla mnie to szok!

   W puncie 3. stanowiska KEP: ” Projekty te miałyby być finansowane ze środków publicznych, co rodzi wątpliwości co do poszanowania zasad sprawiedliwości społecznej”
   – znów wątpliwości? – Toż to jawna niesprawiedliwość.
   Już nie mam siły czytać dalej całości – a ostatnie zdanie też mówi o jakichś wątpliwościach, gdy ich tu po prostu nie ma: „Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT.”
   W tym sęk i sedno sprawy, że tu właśnie nie ma żadnych wątpliwości.
   Jak widać nie ma więc czystego, jasnego, oczywistego stanowiska, które powinno i musi być stanowcze, by ukazać prawdę a nie ją rozmydlać czy rozmywać takimi słowami o wątpliwościach (w kilku miejscach), gdybać o jakichś wątpliwościach z tego czy innego faktu, jakby tu jeszcze jakieś wątpliwości były.
   Nie dość, że spóźnione to stanowisko Kościoła i raczej pod naciskiem mediów katolickich, jak chociażby Pch24, to jeszcze mało stanowcze, jak dla mnie – bo przecież wątpliwości to tylko wątpliwości a nie pewność. Dajmy tym środowiskom palec, to wezmą całą rękę, to też pewne.
   Czegoś tu nie rozumiem. To kto ma mieć tę pewność jak nie KEP?
   Kto więc je ma? Czyli te oficjalnie wypowiedziane wątpliwości? KEP?

   • Monika pisze:

    Do czego to dochodzi?
    Czy dziś już jasno nie można powiedzieć czarne to czarne a białe co białe?
    Nie ma już czarne jest czarne ale są wątpliwości. Tylko kto je ma?
    Nie chcę już liczyć ile razy powtarzane to słowo, którego nie powinno być tu wcale.
    Przecież to stanowisko KEP a nie środowisk LGBT i tych środowisk wątpliwości.
    Czy ja czegoś tu nie rozumiem? Ktoś mi to sensownie wytłumaczy?

   • bobi pisze:

    Zgadzam się z Tobą.Teraz przydał by się ktoś na miarę Prymasa Wyszyńskiego.Obecnego ani widać ani słychać smutne to.

 9. EwaT pisze:

  W intencji mojej coreczki ktora ma dzis urodziny.W Twoje rece Mateczko polecam ja.+++

 10. Ela pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Proszę o modlitwę za mojego tatę, Bolesława, który po wczorajszym zawale będzie miał dziś od 17.00 operację (bajpasy). Operacja skomplikowana. Prośmy o potrzebne łaski dla lekarzy operujących. Bóg zapłać!

 11. Dorota pisze:

  We wszystkich intencjach +++
  Pod Twoją obronę…

 12. Helena pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 13. Asia B pisze:

  Ewus , kiedy jakies wiadomosci öd KS. Skwarczynskiego i Tomasza? Potrzebuje sobie przypomniec, podeprzec ducha 😉 Tak jak mowil SW. Jan Pawel II tuz przed smiercia ” to juz nie potrwa dlugo”. Man nadzieje …

  https://dorzeczy.pl/kraj/46035/Jakie-zabawy-seksualne-sa-przedstawiane-dzieciom-jako-norma-Rodzice-byliby-zszokowani.html

 14. wiech pisze:

  Szanowne kobitki, nie tak ostro.
  Wypowiedź KEP jest jednoznaczna i stanowcza ale zarazem pełna miłości do „tych nieszczęśników” których też Pan Bóg stworzył i którzy mają duszę nieśmiertelną i zawsze mogą się nawrócić. Dlatego ta forma wypowiedzi , nie potępiająca i „bez krwi” jest słuszna.
  Pozdrawiam i Szczęść Boże.

  • Monika pisze:

   Obyś miał rację, że jest słuszna.
   Ale pytanie jak to odbiorą te środowiska?
   Czy oni mają też takie stanowisko, czy też jest ono pełne wątpliwości?

   • babula pisze:

    Jeśli ja sobie w internecie Krzyknę NIE ZGADZAM SIĘ! to mój głos jest praktycznie niesłyszalny bo kim ja jestem -nikim – gdy chodzi o liczenie się z moim zdaniem. Ale gdy KEP się wypowiada to jej głos jest wyraźnie słyszalny z racji społecznej rangi jaką posiada. Więc oczekuję takiej formy wypowiedzi by nie dało się nią manipulować i wieloznacznie interpretować.

    • wobroniewiary pisze:

     Babulu, litości!
     Nawet tak ortodoksyjni księża jak prałat Kneblewski popierają te wypowiedź – wiec czego szukać tu dziury w całym?

    • babula pisze:

     no dobrze -złagodnieję 🙂
     Jestem świeżo po lekturze informacji o maluchach oglądających porno i krew się we mnie burzy!

    • wobroniewiary pisze:

     A ja jestem za ekskomuniką dla deprawatorów 🙂

    • 🙏 pisze:

     Podstawą ekskomuniki jako wykluczenia ze wspólnoty i konsekwencji z tym związanych jest przekaz biblijny, według którego Jezus przedstawia sposób postępowania przy wzajemnym upominaniu. Brak właściwej reakcji na upomnienie pociąga za sobą wiążącą konsekwencję wykluczenia.


     Jeżeli twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli cię nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jedną lub dwie osoby, niech cała sprawa rozstrzygnie się w oparciu o dwóch lub trzech świadków. Jeżeli ich także nie posłucha, powiedz o tym Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie posłucha, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na Ziemi, będzie związane w Niebie, a co rozwiążecie na Ziemi, będzie rozwiązane w Niebie.

     — Mt 18,15-18

     Wikipedia

 15. kropka pisze:

  ŻE CO? „Gdy zapada noc watykańscy księża, niczym wilkołaki z filmów fantasy…” Czyli kolejny odlot Scheuring-Wielgus

  • 💮 🙏 pisze:

   …..

   • wobroniewiary pisze:

    Ola!
    Napisałam Ci niżej:
    Proponujesz nam film o zabijanych dzieciach do rytuałów satanistycznych (!) a w 9:50 min kobieta krzyczy „dość ofiar zabijanych w imię Jezusa”
    No sorry – myślmy i oglądajmy dokładnie, zanim coś udostępnimy! Sataniści nic nie robią w imię Jezusa a ja nie życzę sobie takich filmów na mojej stronie!

    A Ty swoje! Chcesz totalnej blokady na swoje posty?

 16. wiech pisze:

  Przecież „te środowiska ” są „zakręcone” przez tego którego Pan Bóg przeklął na wieki.
  Więc „ich” zdanie nie jest istotne bo i tak jest skrzywione , a liczy się miłość i prawda.
  Pozdrawiam i Szczęść Boże.

  • babula pisze:

   Wiechu -na jakim świecie Ty żyjesz? 🙂 Masz rację, że liczy się miłość i prawda. Też tak uważam, dla nich warto żyć. Ale „te środowiska” z ich chorym zdaniem liczą się w świecie coraz bardziej czego dowodem jest karta LGBT. Więc nie dajmy się i walczmy o każde słowo, które mogą wypaczyć i wykorzystać jako swoją tarczę.

   • Maggie pisze:

    Babulu masz rację, kiedy emocjonalnie i z niepokojem zauważasz, ŻE to bezwzględna DYKTATURA, którą to oni (!) wprowadzają, wślizgując się jak wąż w psychikę i ludzkie sumienia, a wykorzystując paradoksalnie (!) w tym celu jako „tarczę”: … tolerancję … w imię miłości bliźniego.
    Szkoda tych ludzi, bo wielu z nich, poza tym konkretnym „defektem służby gadowi”, niby jest O’K.
    Oburza, że z dumą obnosząc się z tzw „tajemnicami alkowy” … mają coraz większe wpływy, prowadzące do hegemonii perwersji, sponsorowanej przez antychrysta.

    Jezu Ty się tym zajmij❣️

 17. kropka pisze:

  Oto Desmond – 10 letnia gwiazda ruchu LGBTQ w USA. . Na co dzień występuje w klubach LGBT. Problem w tym że na zachodzie jeśli ktoś ośmieli się krytykować LGBT bierze się za niego policja , grożą mu sądem ,wiezieniem czy szpitalem psychiatrycznym!
  Film z kanału YT Telewizja w Polsce „Słabe społeczeństwo i ludzie niezdolni, by sięgać po wyższe cele” – Marzena Nykiel o…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s