Ks. Piotr Glas – Wielki Post 2019: „Droga Krzyżowa z Maryją”

Bardzo trudno jest zaakceptować to, czego Bóg chce ode mnie. Łatwo nam przychodzi przyjąć dary korzystne w naszym ludzkim rozumieniu. Ale jak zaakceptować to, co Bóg przygotował dla mnie, a co jest sprzeczne z moimi planami i zamierzeniami? – pyta ks. Piotr Glas w premierowym odcinku rekolekcji na Wielki Post „Droga Krzyżowa z Maryją”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas – Wielki Post 2019: „Droga Krzyżowa z Maryją”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Forino pisze:

  Pilna modlitwa potrzebna w piatek o 18!!!!

  Marina Abramović zawita do Torunia. Mieszkańcy będą się wspólnie modlić
  Serbska artystka Marina Abramović zaprezentuje blisko 120 swoich prac w Centrum Sztuki Współczesnej. „W piątek Polska ma zostać oficjalnie przeklęta. Modlitwa każdego z Was jest na wagę złota” – można przeczytać w internetowym „łańcuszku”.

  https://ksiazki.wp.pl/marina-abramovic-zawita-do-torunia-mieszkancy-beda-sie-wspolnie-modlic-6356512785479297a

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, wiemy i dziękujemy za przypominanie
   Krucjata Różańcowa za Ojczyznę pisze o tym. I my też. Od 3 dni pod każdym wpisem

   Apel o przybycie na miejsce oraz modlitwę różańcową – w Toruniu (za pieniądze także z budżetu ministra Glińskiego) odbędzie się wystawa satanistyczna a 8 marca ma dojść do aktu poddania Polski Szatanowi.
   Całość: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=7251

 3. kropka pisze:

  16 miesięcy po trzęsieniu ziemi we Włoszech spod gruzów kościoła wydobyto tabernakulum. Miejscowy kapłan uważa, że to, co zobaczył, trzeba uznać za cud podobny do cudu eucharystycznego w Sienie.

  Hostie wydobyte spod gruzów
  30 października 2016 roku środkowe Włochy nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Wstrząsy o sile 6,6 w skali Richtera zniszczyły wiele miejscowości, w tym miasto Arquata del Tronto. Kościół parafialny legł w gruzach i dopiero niedawno wydobyto spod nich tabernakulum.

  https://pl.aleteia.org/2018/02/23/wloski-ksiadz-odnajduje-cudowne-hostie-ocalale-z-trzesienia-ziemi/

 4. kropka pisze:

  A tak a’propos pastorów:
  Pastor: „Jeśli idzie o moją duchowość, to byłoby wspaniale pójść do łóżka z Jezusem”

  Tekst wyszedł spod pióra Julesa Suzdaltseva, który przedstawia się jako Żyd. „Mnie, heteroseksualnego Żyda, homofobia wśród wyznawców Jezusa zawsze mnie zaskakiwała” – napisał”. „Kult u stóp skatowanego wiszącego człowieka wygląda przynajmniej trochę na homoerotyczny” – dodaje.

  Autor zamieścił także w swoim tekście wywiad z protestanckim pastorem Bobem Shoe-Gossem, pytając go, czy jego zdaniem Chrystus był gejem…

  http://www.fronda.pl/a/teczowi-zyd-oraz-pastor-szydza-z-jezusa-chrystusa,54081.html

 5. wobroniewiary pisze:

  WIELKI POST Z OJCEM PIO
  Czwartek po Popielcu

  Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt 6, 6)

  Bądź pilna w modlitwie i medytacji. Powiedziałaś mi, że już zaczęłaś. Ach, Boże! Jakże jest to wielką pociechą dla Ojca, który cię kocha, jak własną duszę! Trwaj w ciągłym rozwijaniu się, w tym świętym ćwiczeniu się w miłości do Boga. Każdego dnia zrób choć trochę w tej dziedzinie. Rób to zarówno w nocy przy mdłym świetle lampy, w czasie niemocy i jałowości ducha, jak również w dzień, przeżywając radość i zachwycające oświecenie duszy. (Ojciec Pio)

  źródło: glosojcapio.pl

 6. wobroniewiary pisze:

  MKiDN odmówiło (dwukrotnie) finansowania wystawy „Do czysta” Mariny Abramović

  W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informujemy, że resort odmówił dotacji celowej na wystawę retrospektywną i cykl performansów Mariny Abramović w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Instytucja bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN w zaproszeniu na wydarzenie w sposób mogący sugerować, że MKiDN jest jednym ze współorganizatorów wystawy. Ministerstwo dwukrotnie, w 2017 i 2018 r., odrzuciło wniosek CSW o dotację na organizację wystawy.

  http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/mkidn-odmowilo-dwukrotnie-finansowania-wystawy-bdquodo-czystardquo-mariny-abramovic-9338.php

  • Ania G. pisze:

   A ja powiedziałem o tym mężowi o jutrzejszym zamiarze i słuchajcie , mój mąż idzie ze mną na Drogę Krzyżową i na Mszę św w tej intencji, taka sytuacja po drugim spotkaniu ONLY FOR MAN.:-) Chwała Panu. Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa

 7. the_cure pisze:

  ks. Glas i ks. Dominik najlepsi ksieza w historii Polski…

 8. Robert pisze:

  W intencji ks. Piotra: +++.

 9. Elizeusz pisze:

  Warto myślę posłuchać co mówi ntt. przeżywania czasu Wielkiego Postu, Matka Boża w Orędziach do Jej umiłowanych synów, Kapłanów, z których możemy skorzystać dla siebie:
  „Przyjmijcie zaproszenie do nawrócenia się, do którego Kościół was zachęca, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. W tych czasach wasza Niebieska Mama prosi was o dzieła pokuty i nawrócenia. Niech modlitwie zawsze towarzyszy wewnętrzne i owocne umartwienie.
  Umartwiajcie wasze zmysły, aby móc panować nad sobą i nad waszymi nieuporządkowanymi namiętnościami.
  Niech wasze oczy staną się prawdziwym zwierciadłem duszy. Otwórzcie je, aby otrzymać i dawać światło dobra i łaski, zamknijcie je natomiast na wszelki wpływ zła i grzechu.
  Niech wasz język wypowiada słowa dobroci, miłości i prawdy. Niech najgłębsza cisza otacza zawsze powstanie każdego słowa.
  Niech wasz umysł otwiera się tylko na myśli pokoju i miłosierdzia, zrozumienia i zbawienia. Niech osąd i krytyka, a tym bardziej złośliwość i potępianie, nigdy nawet go nie dotkną.
  Niech wasze serce zdecydowanie się zamknie na wszelkie nieuporządkowane przywiązanie do samych siebie, do stworzeń, do świata, w którym żyjecie, aby mogło się otworzyć na pełnię miłości do Boga i do bliźniego”. (z Orędzia nr 222, 4.03.1981)
  i
  „Chodźcie za Mną po tej drodze, którą wam wytyczyłam. Jest to droga nawrócenia i pokuty. (…).
  Wszystkie Moje dzieci powinny się dziś nawrócić i powrócić do wiary w Ewangelię, do życia według Ewangelii. Powinny pozwolić się prowadzić wyłącznie mądrości Ewangelii. Oto dni sprzyjające waszemu nawróceniu. To są dni łaski i miłosierdzia, nadziei i wyczekiwania.
  Są to dni przygotowania na czekające was, wielkie, przepowiedziane wam wydarzenia. Proszę was więc ponownie o codzienne akty umartwienia i pokuty.
  Ofiarujcie pokutę Mojemu Sercu na trzy sposoby:
  – Dajcie Mi przede wszystkim pokutę wewnętrzną. Musicie ją praktykować w celu zapanowania nad sobą, nad waszymi namiętnościami, by stać się prawdziwie uległymi, pokornymi, małymi i gotowymi współdziałać z Moim planem.
  – Ofiarujcie Mi również codzienną milczącą pokutę. Daje wam ona sposobność do wspaniałomyślnego wykonywania, we wszystkich okolicznościach życia, wyłącznie woli Bożej – poprzez pokorne, wierne i doskonałe wypełnianie wszystkich waszych obowiązków. Gdy tak będziecie postępować, ileż cennych okazji do cierpienia i do ponoszenia ofiar znajdziecie w ciągu całego dnia! Wasz uśmiech, pogoda, spokój, cierpliwość, akceptacja i ofiary – to prawdziwe ciche akty pokuty, przynoszące większą wartość i światło każdej okoliczności waszego życia.
  – Proszę was także o pokutę zewnętrzną. Polega ona na opanowywaniu namiętności, umartwianiu zmysłów – szczególnie oczu, języka, słuchu i smaku.
  Nie patrzcie na otaczające was wielkie zło ani na tyle nieczystości zarażających wasze drogi! Dla zachowania światła w swoich duszach wyrzeknijcie się oglądania telewizji i przeznaczcie więcej czasu w swoim życiu na skupienie, rozmyślanie i modlitwę.
  Uczcie się kontrolować swój język i zachowywać milczenie w sobie i wokół siebie, byście umieli mówić jedynie dla szerzenia dobra – w duchu miłości i pokornej służby wszystkim. Unikajcie krytykowania i szemrania, obmów i złośliwości. Nie ulegajcie łatwej pokusie sądzenia i potępiania.
  Zamykajcie uszy i umysł na zgiełk głosów! Staje się on dzisiaj coraz bardziej ogłuszający i prowadzi was do życia w hałasie, zamęcie i bezowocności.
  Zwalczajcie łakomstwo powstrzymując się od tego, co daje wam największą przyjemność, i praktykując post cielesny. Prosi o niego Jezus w Ewangelii i Ja także o niego dziś was proszę.
  Jeśli pójdziecie drogą wytyczoną wam przeze Mnie, Pan pobłogosławi dni waszego życia. Dojdziecie do pokoju serca i czystości duszy”. (z Orędzia nr 347, 4.03.1987)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s