Ks. Adam Skwarczyński zaprasza do Nowenny Pompejańskiej za Polskę

NOWENNA POMPEJAŃSKA – RÓŻANIEC ZA POLSKĘ

       Modlitwa „o Polskę wolną od aborcji, eutanazji, lgbt i wszelkiego diabelstwa” jest z pewnością dobra i wzniosła, jednak… zbyt zawężona, nie obejmuje całokształtu naszego życia. Sformułowałbym ją inaczej. Jak i dlaczego – wyjaśnię.

      28 lutego „Tomasz” (dawniej „Piotr”) otrzymał wizję, którą tu streszczę, dołączając własny komentarz. Niedługo wszystkie jego teksty będą wydrukowane.

      Maryja, Niewiasta z Apokalipsy, zna Boże plany i wie, że zbliża się dla Niej czas, który spędzi „na pustyni”. Wtedy nawet Jej modlitwy nie będą wysłuchiwane – te, które mogłyby mieć wpływ na bieg wydarzeń – aż miecz Bożej sprawiedliwości wróci do pochwy. W końcówce czasu Miłosierdzia posyła na ziemię swoich aniołów, ubranych na niebiesko, by skrzętnie zbierali wszystkie modlitwy i ofiary duchowe za świat. Jeden z kadzielnicą, drugi z otwartym naczyniem, błyskawicznie docierają po nie do wszystkich miejsc ziemi. Polska jednak, szczególnie umiłowana, ma swojego własnego anioła z naczyniem, ten jednak chowa się w cieniu, na uboczu, jakby zawstydzony faktem, że tak niewiele potrafi zebrać… A ponieważ czas nagli (!), więc i wszystkie anielskie „zbiory” mają teraz wartość o wiele większą niż kiedykolwiek, gdyż wciąż jeszcze mogą mieć wpływ na kształt straszliwej Bożej kary, zbliżającej się do ziemi. Polska więcej od Boga otrzymała, więc i sąd nad nią będzie surowszy, a kara druzgocąca, jednak nie porównujmy jej z tą, która dotknie inne narody. Dla całego świata będzie to straszliwy głód, wojna, prześladowanie wierzących (z kapłanami na czele), a potem kołysanie globu ziemskiego od uderzenia asteroidy. „Tomasz” widzi to, co ma się stać w pewnych regionach Kraju, a nawet przypomina mi moją wizję z dzieciństwa: olbrzymie jezioro, które ma pochłonąć wielką część wsi – i mojej, i sąsiednich, a może i miasta. Gdyby o tym mieszkańcy wiedzieli, może zmieniliby życie? Może powinienem im to uświadomić, niezależnie od ich reakcji?

      W tej sytuacji proponuję, by prosić Boga o jak najwięcej, a nie o mniej! Sformułowałbym tę intencję tak: O MIŁOSIERDZIE BOŻE DLA POLSKI W MIEJSCE ZASŁUŻONEJ KARY. W tym mieści się wszystko: ludzie, ich przetrwanie i życie, ich dobytek, ale przede wszystkim dobra duchowe: nawrócenie i życie według Bożych przykazań.

       Niech przez orędownictwo naszej Królowej Bóg błogosławi wszystkim, do których przybędzie anioł z naczyniem po ich modlitwy, po cierpienia ofiarowane jako krzyż i po wyrzeczenia. Z tym naczyniem Królowa pójdzie przed Tron Boży.

ks. Adam Skwarczyński, 5 marca 2019 r.

Zapisujcie się kto tylko może – nie zawstydzajmy Aniołów i samej NMP
To tylko 20-30 min dziennie (5 tajemnic wybranej jednej części Różańca św.)
Link do zapisów: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński zaprasza do Nowenny Pompejańskiej za Polskę

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  • la80 pisze:

   Z całym szacunkiem, ale co takiego Polacy robią złego, że zasługują na najgorszą karę? Przykladowo na zachodzie gorsze rzeczy się dzieją, aborcja, niewiara, sodomia, itp. U nas również ale w zdecydowanie mniejszej skali. To jest niepotrzebne nakrecanie ludzi do pesymizmu. Oczywiście będę się modlił w nowennie, bo każda modlitwa jest przydatna. Z tą największą karą to jednak przesada.

   • wobroniewiary pisze:

    Komentarz przesłałam do ks. Adama

    • Anna pisze:

     Słuchajcie robię co mogę, całymi dniami uświadamiam rodzinę, znajomych, wszędzie wykorzystuje okazje, podaję druki, drukują , dzwonią chcą, pytają jest nas coraz wiecej,dzis wieczorem przyjechaly kolejnie dalsze znajome,jutro z kółka modlitewnego, Pan Bóg mi pomaga cały czas a ja tylko daję się prowadzić i mocno chcę trzymać się jego podanej dłoni i spieszyć się i spieszyć się aby zdążyć jak najwięcej przygotować nieświadomych i ku radości słuchają i sie przygotowują do generalnej spowiedzi .

   • Monika pisze:

    Komu więcej dano od tego więcej wymagać się będzie.

    • Anna pisze:

     Ja mam bardzo duży dług wdzięczności aby go spłacić wobec Miłosierdzia Bożego i jak te dusze które same rzucają się do czyścia mając poznanie tak i ja rzucam się do wyciągania cerni z Serca Jezusowego wiedząc że to jest wszystko mało i mało i nieudolnie i każdego dnia nauka pokory .

   • Marta lipka pisze:

    Św Faustyna pisała:  Widziałam gniew Boży ciążący nad Polską. I teraz widzę, że jeśliby Bóg dotknął kraj nasz największymi karami, to byłoby to jeszcze Jego wielkie miłosierdzie, bo by nas mógł ukarać wiecznym zniszczeniem za tak wielkie występki. Struchlałam cała, jak mi Pan choć trochę uchylił zasłony. Teraz widzę wyraźnie, że dusze wybrane podtrzymują w istnieniu świat, aby się dopełniła miara. (Dz. 1533) 

   • Irena pisze:

    To ze tak myslisz i porownujesz, w Polsce jest mniej grzechow niz w innych krajach to jest pycha i przypomina mi to przypowiesc o faryzeuszu i celniku modlacych sie w swiatyni.
    Komu wiecej dano od tego tez wiecej sie wymaga.

   • Ada pisze:

    a jednak także tą największą karę otrzymaliśmy w czasie II wojny światowej. Też tego nie rozumiem.

  • Elżbieta Łakoma pisze:

   Chciałam dołączyć do Nowenny Pompejańskiej

 2. Ania pisze:

  Arcybiskup Fulton J. Sheen

  Człowiek, który myśli tylko o sobie, zanosi do Boga wyłącznie modlitwy błagalne; ten, który myśli o swoich bliźnich, zanosi modlitwy wstawiennicze; ten natomiast, kto pragnie tylko kochać Boga i Jemu służyć, w swoich modlitwach poddaje się Bożej woli – i jest to modlitwa świętych.
  Źródło: „Go to Heaven”, 1961r., str. 174

 3. Robert pisze:

  W intencji ks. Adama: +++.

 4. the_cure pisze:

  ” oswiecony” rany serio ?

  • wobroniewiary pisze:

   Te twoje „rany” to wiesz, że to odsyłacz do „ran Chrystusa”?
   I to całkiem niepotrzebne, a jeżeli Bóg tego człowieka oświecił to nie każdemu ta nazwa musi się kojarzyć z „newage’owskim oświeceniem”
   No ale Ty już zdążyłeś zareagować. Ja tylko mogę poprosić, aby ksiądz nie zmieniał nazwy z Tomasza

  • wobroniewiary pisze:

   Wpis został zaktualizowany i słowa „Oświecony” nie będzie.
   W sumie dzięki Tobie uniknie się kpin, ośmieszania, bo ks. Adam nawet nie pokojarzył, że w new age mają „swoje oświecenie” a chodziło jedynie o oświecenie przez Boga. Ale taką uwagę można było napisać w sposób kulturalny a nie prześmiewczy 😦

   • the_cure pisze:

    jakkolwiek bym tego nie napisal to i tak zostaloby zle zintepretowane, taki juz moj los…
    ale do uslug, nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo czy jakos tak…

 5. Ania G. pisze:

  Ja też od paru dni czuje przynaglenie aby zamawiać msze święte za moich najbliższych,i serce mi boli że nie chcą słuchać moich próśb o opamiętanie.

 6. Ania pisze:

  Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.

  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 7. kafeteria13 pisze:

  Mam pytanie: (Także łącząc je z Ia80)
  Polska tyle razy była już karana (dwie wojny, zniknięcie z mapy, miliony zabitych, przesiedlonych, ubóstwo, dodałabym katastrofę smoleńska..). Obecnie także choć jest krajem bogatszym i wolnym to jednak ciagle ataki raz ze strony unii europejskiej, to znowu ze strony żydowskiej. Za tym idzie brak poszanowania i prestiżu na arenie międzynarodowej. Dlaczego wiec większe karanie? Moje pytanie jest co takiego Polska otrzymała od Boga więcej niż inne kraje, tego nie do końca rozumiem Czy chodzi o sferę duchowa? Jeśli tak to w jakim sensie? Będę wdzięczna za rozwiniecie.
  Przyłączam się do modlitwy i nowenny za kraj.

  • wobroniewiary pisze:

   Ksiądz napisał (ale nie takie jak inne kraje)

  • Grażyna K pisze:

   Kochani nasza Ojczyzna była i jest doświadczania ale chyba widzicie że jest coraz gorzej same wybory na prezydenta miast pokazały jaką jest wiara Polaków jeżeli wybieramy ludzi którzy otwarcie zaczynają walkę z kościołem chcą deprawowac nasze dzieci to można tylko zaplakac i oczywiście chodzą do kościoła ale przy jakiej kolejek okazji krytykują kapłanów mam takich w mojej rodzinie i wśród znajomych nie mówiąc o ustawie antyaborcyjnej garstka tylko walczy

  • the_cure pisze:

   https://www.proroctwo.com.pl/pl/proroctwa/teresa-neumann a mnie sie to przypomnialo ale nie wiem na ile to aktualne

  • Slawek pisze:

   Polska jest blogoslawiona przez Boga majac powolania kaplanskie, majac zakony, a przez to ludzie maja dostep do laski uswiecajacej do sakramentow do samego Jezusa..Polska jest wyrozniona w sposob duchowy. Zobacz w ostatnim czasie ilu nowych swietych wyszlo z naszej ojczyzny.W jakim innym kraju na swiecie buduje sie tyle nowych swiatyn?
   Mieszkam w Stanach i smutno jest mi patrzec jak koscioly pustoszeja, jak ludzie nie przyznaja sie do wiary, jak usuwane sa krzyze z placow publicznych , albo wystawianie szopki jest nie dozwolone . Jesli porownasz inne kraje to od strony materialnej maja wiecej niz Polska, ale jednak tak od wewnatrz umieraja. W mojej miejscowosci tyko w ostatnim tygodniu kilka osob popelnilo samobojstwo,Niestety teraz juz i w Polsce zwlasza w wiekszych miastach kult bawochwalczy sie rozprzestrzenia i powoli tak jak wrzod zaczyna oblegac inne czlonki

 8. duszyczka pisze:

  Atakują małopolską kurator oświaty, bo chroni dzieci przed homo-lobby!

  Tak, pamiętam, gdy na języku polskim uczono mnie alfabetu, lekcje matematyki były poświęcone dodawaniu, a na religii mówiono o miłości Pana Boga do człowieka.

  Obecnie faktycznie wszystko wskazuje na to, że już niedługo kolejne pokolenia Polaków nie będą miały takiego komfortu, bo swoją edukację rozpoczną od nauki… masturbacji.
  Za stroną Protestu.pl :

  Tak, to nie żart!

  Właśnie w tę stronę zmierzają działania władz Warszawy, które obiecały środowiskom LGBT szereg przywilejów. Chodzi między innymi o włączenie do programów szkolnych edukacji seksualnej, przeprowadzanej według postulatów tych właśnie „tęczowych środowisk”.

  Początkowo również nie mogliśmy w to uwierzyć, ale taki przywilej ma gwarantować deklaracja LGBT+, podpisana już przez prezydenta polskiej stolicy.

  Jest jeszcze jednak promyk nadziei…

  Stanowczy sprzeciw wobec tego dokumentu wyraziła małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. Ten odważny akt naraził ją jednak na bezpardonowe ataki ze strony lewackich środowisk, które żądają jej odwołania.

  w tym momencie Barbara Nowak potrzebuje naszej pomocy!

  https://www.protestuj.pl/stan-w-obronie-pani-kurator-przed-atakiem-lgbt,95,k.html

  • Grażyna K pisze:

   No właśnie jeszcze jakiś czas temu nie pomyślała bym żeby takie rzeczy działy się w Polsce to było gdzieś za granicą i nie trzeba było długo czekać i do nas przyszło jak pójdzie to w takim tempie to co będzie za rok strach pomyśleć dlatego bardzo dobrze że zaczynamy tą nowennę za Ojczyznę to piękne i nie uważam że ktoś tu straszy czy coś takiego takie są realia jest źle i trzeba dużo się modlić oby było nas jak najwięcej

  • the_cure pisze:

   jakis wywiad byl kiedys z panem Bodasinskim i on mowil ze bez wyraznej cudownej interwencji Boga swiata juz nie da sie ocalic niestety Polski ten komentarz chyba tez dotyczyl. MUsimy sie modlic i czekac na cud.

 9. Kacper pisze:

  Prosze o modlitwe, o sily do zmiany zycia o zal za grzechy … o nawrócenie do Boga.

 10. Kropeczka pisze:

  +++

 11. xxx pisze:

  Miałem milczeć ale z powodu tyłu pesymistycznych czy też zatrwożonych komentarzy zabiorę i ja głos.
  Będzie to jakieś 5 może 6 lat temu kiedy chyba byłem bliżej Boga, lub też to Bóg był bliżej mnie przez kolejne 3 noce otrzymałem sny które moim zdaniem były prorocze.
  A więc 1 z nich: ponieważ pracuję od lat za granicą w niemczech i firma wówczas wysyłała mnie w różne strony do pracy miałem taki oto sen. Ktoś (przełożony jakiś głos ) chciał abyśmy w 3 Polaków wówczas pracujących w tej firmie wsiedli do łodzi i płynęli nią w głąb lądu które było morzem. Podczas tego wiosłowanie 1 z kolegów gdzieś wysiadł wybył, za podział się i plynęlismy już tylko we dwoje ale fale stawały się coraz bardziej agresywne i nagle jedna wielka ciemna potem druga i trzecia wyrzuciła mnie na brzeg słoneczny spokojny i ciepły. W moim mniemaniu to była granicą Polski. Trzeci kolega miał czy też chciał płynąć spowrotem pod te fale a głos z boku go poganiał aby szybciej i mocniej wiosłował. Interpretacja, jeden kolega w między czasie otrzymał propozycje pracy w innej firmie a drugi dla pieniędzy zrobi wszystko. Ja już raz odszedłem z tej firmy i wróciłem.
  2 sen, ważne będzie moje odejście z firmy które opisałem. Byłem na jakimś warsztacie ślusarskim i zaszło jakieś nieporozumienie z kolegami, szefem!? Coś co mnie ruszyło i wtedy wziąłem coś w rękę i zacząłem niszczyć ten warsztat i narzędzia, i wyszedłem z tamtąd, a po chwili wrociłem( Byłem wtedy bezrobotny a teraz firma przeżywa kryzys że nawet szefostwo się podzieliło). Potem wróciłem do tego odnowionego warsztatu ale teraz już z młotkiem i doprowadziłem go do ruiny całkowitej oraz pobiłem 3 pracowników z którymi obecnie pracuję. Tak że wyglądali jak nie żywi lub bardzo ciężko ranni. Wyszedłem z tamtąd i skierowałem się ku granicy a tam stało wojsko ustawione jak chór szkolny na capsyrzyku w 3 rzędach niższy wyższy na ławce i 3 rząd jeszcze wyżej. I nie chcieli mnie wpuścić wówczas wychylił się pośrodku tego muru ten pierwszy kolega który już z nami nie pracuje, potwierdził moją tożsamość i mnie wpuszczono.
  3 sen początku nie pamiętam ale widziałem Polskiego Orła na ziemii w kurzu i popiele. Poczem machnął skrzydłami aby się wzbić w powietrze a wtedy wokół wzbił się kurz ale Orzeł się nie wzniósł. Następnie uderzył skrzydłami ponownie i wzbił się w tym tumanie kurzu który strzepnął z siebie. Uderzył skrzydłami 3 raz i już czysty biały błyszczący wzlatywał w czyste jasne błękitne niebo. Snów miałem więcej i teraz one się wypełniają dotyczyły mojej osoby.
  Wierzę że wszystko będzie dobrze i tylko doczekać się nie mogę.
  Bądźmy dobrej myśli.

 12. Krystyna pisze:

  +++

 13. wobroniewiary pisze:

  Tak mi wczoraj było smutno, że tak mało osób zapisuje się do Nowenny za Polskę, w pierwszych dniach owszem, ale potem 2-3 osoby dziennie i powiedziałam o tym ks. Adamowi.
  On napisał artykuł a wiem, że tylko modlitwą różańcową możemy wygrać. I powiedziałam „Maryjo, jeśli ta nowenna jest bliska Twemu Sercu i chcesz jej, to niech się dziś zapisze do końca dnia – nie 3 ale 33 osoby. A dziś zapisało się już ponad 100 osób.
  Gdy podczas Mszy św. po Komunii św. spojrzałam w oczy Matki Bożej Śnieżnej to widziałam (zdawało mi się) uśmiech i radość z oczu NMP.
  Gdy wychodziłam na Mszę św. to pierwszy raz słyszałam wielkie ptasie trele. Podobnie rozśpiewane ptaki towarzyszyły wszystkim wchodzącym do kościoła. Po zimowej przerwie taki koncert i akurat przed samą wieczorną Mszą św. ❤

 14. Ania pisze:

  Fragment Orędzia Papieża Franciszka na Wielki Post 2019:

  „Pościć, czyli uczyć się zmieniać nasz stosunek do innych i do stworzeń: przechodzić od pokusy „pożerania” wszystkiego, celem zaspokojenia naszej chciwości, do umiejętności cierpienia z miłości, która może wypełnić pustkę naszego serca. Modlić się, aby umieć wyrzec się bałwochwalstwa i samowystarczalności naszego ja i uznać, że potrzebujemy Boga i Jego miłosierdzia. Dawać jałmużnę, czyli porzucić nierozsądny styl życia i gromadzenie wszystkiego dla siebie w iluzji zabezpieczania przyszłości, która do nas nie należy.”

 15. wobroniewiary pisze:

  Ogromny pożar strawił kościół w Grandview w Zachodniej Wirginii. Mimo zniszczeń nietknięte pozostały znajdujące się w środku biblie i krzyż. Nie były nawet nadpalone.

  „Proszę to sobie wyobrazić, budynek tak gorący, że w pewnym momencie strażacy musieli się wycofać. Nie spaliła się ani jedna biblia, żaden krzyż nie został uszkodzony” – napisała na Facebooku straż pożarna.

  Kościół uległ prawie całkowitemu zniszczeniu.
  „Choć wypadki były przeciwko nam, Bóg nie był” – dodali strażacy.
  W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

  https://www.tvp.info/41622033/ogromny-pozar-strawil-kosciol-biblie-i-krzyze-nietkniete

 16. kropka pisze:

  Trzeba walczyć o Polskę, bo będzie tak, jak nie chcemy

  • Monika pisze:

   „Kamienice dla swoich”
   Moja śp. Babcia wspominała jak przed wojną, gdy była dzieckiem, Żydzi mawiali do Polaków: „wasze ulice, nasze kamienice”. Jako dziecko robiła zakupy w sklepach prowadzonych przez Żydów i takie teksty wtedy słuchała.

 17. Elizeusz pisze:

  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
  Szanowny Panie Prezydencie,
  w dniu 18 lutego podpisał Pan deklarację „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT+” tzw. „Kartę LGBT”.

  Oprócz ustanowienia wielu przywilejów dla środowisk mniejszości seksualnych, zobowiązał się Pan w niej do wprowadzenia w każdej szkole zajęć z edukacji seksualnej zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  Zakładam, że jako odpowiedzialny urzędnik samorządowy najwyższego szczebla, podpisując bez żadnych zastrzeżeń Kartę LGBT musiał znać Pan też treść wspomnianych wyżej standardów i świadomie zdecydował Pan je w pełni wdrażać.
  Pragnę zatem Pana zapytać, jako ojca dwójki dzieci, czy zanim skończyły 4 lata edukował Pan je seksualnie na temat „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała oraz masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, tak jak zalecają to robić standardy Światowej Organizacji Zdrowia?
  Czy teraz kiedy Pańska córka jest już nieco starsza nauczył ją Pan „negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu” czego domagają się standardy w przypadku grupy wiekowej do której należy?
  Rozumiem, że tak Pan właśnie postąpił, a teraz podpisując „Kartę LGBT” chce Pan, konsekwentnie, by wszystkie dzieci w placówkach warszawskich edukowane były przez edukatorki i edukatorów seksualnych według identycznego wzorca.
  Ma Pan konstytucyjne prawo wychowywać swoje dzieci według własnych przekonań, ale wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec podjętej przez Pana próby narzucenia wyznawanych przez Pana poglądów i stosowanego przez Pana programu wychowawczego wszystkim warszawskim rodzicom.
  Nie mogę także pominąć poważnych zastrzeżeń natury prawnej, jako że organy samorządu nie mają kompetencji do regulowania zakresu i treści programów nauczania obowiązujących w placówkach oświatowych.
  Apeluję zatem o jak najszybsze odwołanie ogłoszonej przez Pana, jako prezydenta Warszawy, „Karty LGBT” i dochowanie w ten sposób wierności obowiązującemu w Polsce prawu, co ślubował Pan w chwili obejmowania stanowiska.
  Podpisz!
  Zob.:
  http://www.citizengo.org/pl/fm/168958-nie-dla-edukacji-seksualnej-wg-standardow-who-w-warszawie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s