Oświadczenie

Informujemy, że nasza strona „wobroniewiary” nie ma nic wspólnego z p. Dominiką Oracz – kliknij, Iloną Różalską i M.Modzelewskim podającymi się za Iskrę z Polski i Namaszczonego kliknij – jednocześnie autorami haniebnego ataku w Łagiewnikach, gdzie w dniu kanonizacji Jana Pawła II Ilona Różalska przyjechała do Łagiewnik w Krakowie z zamiarem zniszczenia obrazu „Jezu ufam Tobie”.(kliknij)
Wykorzystywanie wpisów ks. Adama Skwarczyńskiego, zamieszczanych na naszej stronie jest karygodnym nadużyciem do popierania swoich pseudowizji i pseudoproroctw! Ksiądz Adam Skwarczyński pisze wyraźnie: Oświadczam, że jedynym miejscem, na którym zamieszczam swoje opracowania i komentarze, jest strona internetowa „W obronie Wiary i Tradycji” wobroniewiaryitradycji.wordpress.com

Dopisek ks. Adama Skwarczyńskiego:
“Namaszczony”?
W ostatnich latach pojawiło się w Polsce kilku ludzi zwodzonych przez szatana, który ich przekonuje, że Bóg wybrał ich i “namaścił” na króla Polski! Jeden z nich, znany przez swoje pisma, dzwoniąc do mnie przedstawiał się jako “namaszczony”, chlubił się otrzymaniem od kogoś (kogo znam) piastowskich insygniów władzy. Na szczęście Bóg zabrał go z tego świata, ale pozostali inni. Proszę, by wszyscy, którzy usłyszą to określenie w odniesieniu do kogokolwiek, traktowali to jako dobry żart albo niegroźną zabawę. Tacy mogą sobie równie dobrze wierzyć, że są reinkarnacją Napoleona. Kto przetrwa “godzinę Damaszku” (prześwietlenie sumienia czyli sąd szczegółowy), a potem 3 dni ciemności, wyjdzie na światło tak pokorny i mały we własnych oczach, że gdyby go nawet cały świat “namaszczał”, nie uwierzy w to! A poza tym oczyszczonej i odnowionej Polsce potrzebne będzie tylko królowanie Jezusa, a nie jakiegokolwiek człowieka, otaczającego się dworem, dowodzącego armią, pełniącego rolę dzisiejszego prezydenta. Te “zabawki” pójdą na zawsze w zapomnienie. Przyjdź Panie Jezu i odnów oblicze ziemi, a z ust dzieci i niemowląt odbieraj chwałę. Amen.
ks. Adam Skwarczyński, R., 28 lutego 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Oświadczenie

 1. Marcin pisze:

  Chwała Najwyższemu. Wlasnie przed chwila trafilem na ten filmik. Chwile pozniej na moj mail przyszlo pani oswiadczenie. Bóg zaplac pani Ewo.

 2. babula pisze:

  Ewo czy możemy coś zrobić, podpisać jakiś protest, zwrócić się o naruszenie praw autorskich, czy Ksiądz by tego chciał, zgodził się ?

  • wobroniewiary pisze:

   A jak tu mam niby zgłosić naruszenie praw autorskich, skoro oni tych praw nie naruszają, to jest misterna robota. Owa Dominika podaje linki do naszej strony czyli prawa nie łamie. A jednocześnie zachęca do oglądania kanału Różalskiej i Modzelewskiego (ta nazywa siebie Iskrą, robi występy w kościele a ten ogłasza się naszym królem i namaszczonym) i ludzie mylą jej „iskrę” z Iskrą ks. Adama. Ale wszystko jest legalne, bo cytując księdza podaje link do strony.
   Na tym polega owo zwiedzenie, ale zgodnie z prawem autorskim podają źródło, skąd biorą wpisy. Jedyne co mogę to ostrzec i tyle.
   „A tak w ogóle to jestem pyszna, zwalczam proroków, pani Różalska to święta osoba a jej mąż to nasz król. I tyle…”

   • babula pisze:

    Słusznie, nie możesz niczego zgłosić. Nie słuchałam jej. Popatrzyłam na zdjęcia na YT, nazwisko Księdza obok i mną wstrząsnęło.
    Właściwie to są czasy przepowiedziane -„zdrowej nauki nie będą znosili”… i takich sytuacji będzie więcej. Matko Boża Różańcowa wstawiaj się za nami!

    PS. jeszcze trochę i jako osoba zwalczająca proroków zaczniesz ostrzegać sama przed sobą 😉

    • wobroniewiary pisze:

     Ja o swoich kontaktach z Górą to rozmawiam w konfesjonale a nie na stronie, a jeślibym pisała tu coś niezgodnego z Ewangelią – to tak, wówczas już zawczasu ostrzegam przed samą sobą, bo choćby sam Anioł z Nieba głosił inaczej….!
     “Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” Ga 1

 3. wobroniewiary pisze:

  Papież: w Bogu jest miłosierdzie, ale i gniew
  Nie powołujmy się na nieskończone miłosierdzie Boga, aby robić, co nam się podoba. Nikt nie może być pewny, jak i kiedy zakończy się jego życie – mówił Franciszek na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji. Papież nawoływał dziś do panowania nad swymi namiętnościami i zachęcał do codziennego rachunku sumienia, aby dzień za dniem wyrywać chwast ze swego życia

 4. Jolanta pisze:

  Ja również trafiłam dziś na ten filmik. Od razu wydał mi się podejrzany – szczególnie efemeryczna postać odczytującej list Ks. Adama.
  Bóg zapłać za ostrzeżenie ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę Boga o jeden dzień wolny od takich historii, bo naprawdę wychodzę na prześladowcę „proroków”
   Chyba nie jesteście ciekawi różnych maili i wiadomości na „priv”

   • Agnieszka pisze:

    Jesli moge sie wtrącić, uważam ze powinna Pani publikować te wiadomości zakrywając tylko początek adresu mailowego. Niech ludzie wiedzą z jakimi „prorokami” maja do czynienia. Prawdziwy prorok jest skromny, wytrwale robi swoje nie tworzac pompy i zbędnego szumu. Nie podpina sie pod kogos. Oczywiście nie wszystko nadaje sie do publikacji trzeba bluzgi cenzurować no i istnieje niebezpieczeństwo ze ktos sie tym zainspiruje a to juz cienka materia. Uważam ze poprzez opublikowane przez Panią maile CP, Kazimierza, Grzegorza itp. wielu którzy to przeczytali ostatecznie sie utwierdzili że owi głosiciele wcale tacy krystaliczni nie są i że stac ich na różne zagrania…

 5. bobi pisze:

  Ci wszyscy psełdo prorocy mają zawsze jakieś dziwne twarze.

  • AnnaSawa pisze:

   …oczy, bardzo dobre spostrzeżenie.

  • duszyczka pisze:

   bobi, dokładnie. Odniosłam to samo wrażenie. Naprawdę dziwne twarze, dziwne spojrzenia, aż wzbudza to lęk przed taką osobą i niepokój. Tu nie może być mowy o Bożym działaniu.

 6. aga pisze:

  😉 nie tylko twarze, ale taka specyficzna emanacja idzie z wnętrza, że aż odrzuca….

 7. wobroniewiary pisze:

  Do wpisu dołączyłam dopisek ks. Adama. Tam macie wszystko na temat prorokujących o „namaszczonym” jeden już nie żyje a reszta niech sobie dalej bawi się w zabawę „jestem królem”
  Ale pamiętajmy – Bóg nie dozwoli z siebie szydzić

  • Anna pisze:

   Ja też się przypadkowo natknęłam na tą kobietę jak odczytywała listy ks.Adama ale odrazu instynktownie czułam, że coś mi nie pasuje, dziwny wygląd tej kobiety taki specyficzny i tak sobie pomyślałam w duchu że przecież to nikt z wowitu bo by coś bylo tutaj mówione na ten temat , i dosłownie może 3 min obejrzałam i wyłączyłam, teraz wiem że to Duch Św.dał mi to wew.odrzuć.
   Chwała Panu.

  • leszek pisze:

   Amen!

 8. kropka pisze:

  Dobre 😀 😀 😀
  „Proszę, by wszyscy, którzy usłyszą to określenie w odniesieniu do kogokolwiek, traktowali to jako dobry żart albo niegroźną zabawę. Tacy mogą sobie równie dobrze wierzyć, że są reinkarnacją Napoleona”

 9. kropka pisze:

  Książka „Świetliste dusze” przypomina publikację New Age. To pseudpsychologia!

  Na temat „Świetlistych dusz” zwrócił ostatnio uwagę incydent w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie, jak podawał portal fronda.pl „Niepokojący incydent wydarzył się podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza była transmitowana przez TVP 1. Jedna z kobiet nie chciała puścić kapłana. Kobieta, której personalia są znane wielu zainteresowanym, autorka niebezpiecznej książki pt. Świetliste dusze rzuciła się do stóp kapłana, chwyciła go za szaty i nie chciała puścić. Krzyczała również: „Kapłani Boga, wysłuchajcie mnie: Iskra wychodzi z Polski”. Kobieta została oderwana, i to w pełnym słowa znaczeniu od szat kapłana przez straż sanktuarium. Wyprowadzono ją poza sanktuarium. Dostała również zakaz wchodzenia na teren sanktuarium.”

  http://www.fronda.pl/a/ksiazka-swietliste-dusze-przypomina-publikacje-new-age-to-pseudpsychologia,34908.html

 10. mario pol pisze:

  rogaty atakuje,nie dajmy się zwieść.Trzeba być czujnym.Aniołowie Boży strzeżcie nas od zwiedzenia ze słusznej drogi do Królestwa Niebieskiego w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa,za wstawiennictwem Mamy naszej Najświętszej Maryi Panny i z mocą i światłem Ducha Świętego.

 11. wobroniewiary pisze:

  Co do twarzy, jak kto wygląda na filmach – spokojnie. Złe ujęcie kamery czy inne takie jak „przy selfie” Nie o wygląd tu idzie.
  Gorzej, że ludzie nie rozumieją zwykłej prośby, aby przekazywać innym wpisy ks. Adama, aby były szerzej znane i nie odróżniają tego od „jakiejś misji” przez siebie samemu wymyślonej

  W spamie mam wpis od przyjaciela owej Dominiki, w którym mi zarzuca, że jak śmiem podważać „namaszczenie Dominiki na następcę ks. Adama, że ksiądz sam ją o to poprosił, bo on już jest stary, że się modlił o godnego następcę i jak ją zobaczył, to już wiedział, że ona ma kontynuować dzieło Iskry, a ja jak tego nie opublikuję, to „będzie świadczyło o obłudzie i zakłamaniu administracji tego portalu i zapewniam że osobiście o tym powiem księdzu”

  Jestem po długiej rozmowie z księdzem, który jak mówi co najwyżej mógł poprosić o rozszerzanie Iskry w internecie, ale nikogo nie namaszczał – NIGDY – na swego następcę i w życiu nie pozwoliłby na umieszczanie swoich publikacji razem z „pseudnamaszczonymi”. Wysłał mi też takie słowa na mailu po obejrzeniu kanału na yt p.Dominiki:
  „Gdyby Ksiądz wiedział, w jakim towarzystwie (np. pseudonamaszczonych) na tym portalu p. Dominiki się znajdzie, na pewno by się nie zgodził na publikowanie tam jego tekstów. Ważna jest nie tylko treść, ale i kontekst, w jakim występuje.(Odpowiedź moja – ks. Adam Skwarczyński).”

  Aby nie było, że zmyślam:

  • Sebastian pisze:

   Sama pani napisałal że ksiądz mógł i tak właśnie było poprosić o rozszezenie iskry. W tym akurat przepadku chodzilo o apel do Polaków za granicą z zeszytu ksiedza plus na koniec wlasne doznania mistyczne tylko wspomniane. A pani właśnie miala pretensje tak mi wiadomo z realcji Dominiki ze rozprowadza to bo tylko wy macie wyłączność na to i nie pozwolila się pani merytorycznie wytlumaczyc. Trzymajmy się konsekwetnie prawdy. Bo to co ja tu widzę to jest bezpodstawny atak i przekrecanie faktów i jak tego nie nazwac jak obłuda i klamstwo ?

   • wobroniewiary pisze:

    Proszę nie nadinterpretować!!
    Każdy może rozprowadzać promować Apele księdza Adama Skwarczyńskiego – ale chodzi o „otoczkę”
    Czyli o to, w otoczeniu czego jest ta promocja: tu w otoczeniu swoich własnych proroctw oraz linków odsyłających do fałszywych proroków i namaszczonych.
    Ks. Adam napisał wyraźnie (patrz screen z maila wyżej):
    „Gdyby Ksiądz wiedział, w jakim towarzystwie (np. pseudonamaszczonych) na tym portalu p. Dominiki się znajdzie, na pewno by się nie zgodził na publikowanie tam jego tekstów. Ważna jest nie tylko treść, ale i kontekst, w jakim występuje.(Odpowiedź moja – ks. Adam Skwarczyński).”

    Pozostałych komentarzy nie wpuszczam i spotykać się z Wami nie zamierzam a o moją ochronę przed złym duchem proszę się nie martwić, są od tego inni, powołane osoby duchowne.

    • Sebastian pisze:

     KS Adam dobrze wiedział że Dominika jest mistyczką i że ma swoj kanał i właśnie za pośrednictwem tego kanalu prosił by rozpowszechniać iskre z Polski. Na przyszlosc zanim pani kogokolwiek posądzi najpierw niech się pani skontaktuje z księdzem Adamem. Co do weryfikacji kto jakie ma proroctwa są odpiwiednie osoby do tego powołane. Sprawę trzeba wyjaśnić bo Dominika teraz nie wie co ma robić. Liczę że po rozmowie z ksiedzem Adamem pojawi się odpowiednie sprostowanie na stronie bo ten cały hejt przeczy rozeznaniu przez księdza. Jezu Ty się tym zajmij.

    • wobroniewiary pisze:

     Szanowny Panie!
     Ja codziennie kontaktuję się z księdzem! Są to rozmowy tel. i maile.
     Codziennie po kilka razy – wystarczy?
     Ja skończyłam i wszystko co miałam do napisania – napisałam.
     Potwierdzam: nasza strona nie ma nic wspólnego ani z kanałem Dominiki, ani z Ilona Różalską czy z M. Modzelewskim „namaszczonym i wskrzesicielem narodu” Amen!

    • Blondasek pisze:

     P.Ewo nie da się Pani wyprowadzić z równowagi rogatemu. Zły się wpienia bo Pani stoi na straży prawdy i nie da wpuścić tu nic co nie pochodzi od Boga. A dziś pierwsza sobota miesiąca i zło szaleje.
     Matko Boża okryj swoim płaszczem Panią Ewę- Pod Twoją Obronę….

Możliwość komentowania jest wyłączona.