Zagadka na niedzielę

W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się na ziemię. CO TO ZA SKARBY?

Odpowiedź jak i wygranego ogłosimy ok. godz. 23-00 wieczorem a tymczasem życzymy wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli

ZAGADKA NA NIEDZIELĘ
Odpowiada autor – ks. Adam Skwarczyński

1. „CIERPIENIE” to odpowiedź właściwa. Jednak miałem na myśli odpowiedź pełniejszą: cierpienie wraz z zasługą, związaną z dobrym jego wykorzystaniem w dwóch celach: dla własnego duchowego wzrostu, a więc i powiększenia swojej chwały w Niebie, ale także dla zbawienia innych: uratowania ich od piekła oraz ich uświęcenia. Dla obu tych celów Święci z pewnością chcieliby cierpieć gdyby mogli, jednak już nigdy nie będzie im to dane – to jest tylko przywilej mieszkańców ziemi. Jednak większość ziemian cierpi, lecz tego nie chce, nie rozumie, nie przyjmuje i nie ofiaruje, a więc jest to skarb przez nich na zawsze marnowany.

2. Chodziło o LUDZI W NIEBIE CZYLI ŚWIĘTYCH. Aniołowie też są święci, jednak nie podlegali nigdy cierpieniom i nie wiemy, czy chcieliby je „wypróbować”, być może! Święta Faustyna pisze w Dzienniczku (481), że gdyby mogli nam czegoś zazdrościć, to na pewno cierpienia oraz Komunii Świętej. Co do Komunii – wprawdzie wszyscy mieszkańcy Nieba trwają w komunii czyli zjednoczeniu z Bogiem, jednak nigdy nie mają Go „całego dla siebie”, jak my w Eucharystii. Jeśli więc ktoś odpowiedział, że TYM SKARBEM JEST EUCHARYSTIA– odpowiedź jest prawidłowa, choć nie o tym myślałem. Tak, w Niebie Bóg jest „dla wszystkich”, a tylko na ziemi mamy ten SKARB NAD SKARBAMI „tylko dla siebie” – On przychodząc do nas mówi: „jestem cały twój”. Bardzo możliwe, że Święci chcieliby tak jak my przyjąć Go jeszcze raz „całego” jak my, i po to przybiegliby na ziemię…

3. Wprawdzie moje pytanie dotyczyło Świętych w Niebie, jednak jest jeszcze CZYŚCIEC, w którym także są święci, choć może dopiero w 99 procentach. Czy oni chcieliby wrócić na ziemię by cierpieć? Z pewnością tak! Byłoby tak dlatego, że dopiero tam poznają prawdziwą wartość cierpienia, więc gdyby na ziemi choć jedną jego chwilę jeszcze otrzymali, jedną jego iskierkę, to dla wzrostu w miłości oraz powiększenia swoich zasług zrobiliby z tej iskierki tak ogromny płonący stos, że pewno Czyściec nie byłby im już potrzebny! Tam mogą już tylko oczyszczać się bez żadnej zasługi ani wzrostu – te skończyły się w chwili śmierci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

126 odpowiedzi na „Zagadka na niedzielę

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Ania pisze:

  Jest to cierpienie, które bierzemy na siebie dla zbawienia ludzi.

 3. Apoloniala pisze:

  Eucharystia.

 4. MaciejLbn pisze:

  Te skarby to:
  1.Przyjmowanie Komunii Świętej
  2.Cierpienie

 5. kasiaJa pisze:

  Odpowiedź: Tymi skarbami są cierpienia.

 6. kafeteria13 pisze:

  Cierpienia

 7. klasv pisze:

  Tylko tu na Ziemi mamy szansę nie tylko wszystko brać od Pana Boga ale i Jemu z miłośći coś cennego ofiarować. Post, cierpienie i rzecz dla mnie najtrudniejszą, małe umartwienia. Czasem zjadłem pół czekolady i pomyślałem sobie że mógłbym skrócić cierpienie jakiejś duszy czyśćcowej gdybym zostawił sobie resztę na później, zjadłem całą. Tacy mali jesteśmy a On jest Święty.

 8. Kasia pisze:

  Cierpienie 😊

 9. JO pisze:

  Cierpienie

 10. Darek pisze:

  W treści pytania jest odpowiedź: to Eucharystia, obecnosc Żywego i Prawdziwego Boga w chlebie i winie eucharystycznym, które dziś spożywamy jest Darem dostępnym tu, na Ziemi.
  Króluj nam Chryste!

 11. Renata pisze:

  Cialo i krew Jezusa.

 12. Blondasek pisze:

  Nabożne uczestnictwo we MSZY ŚWIĘTEJ. To największy skarb

 13. Przemysław Maruszewski pisze:

  Komunia Św i cierpienie .

 14. Paulina pisze:

  Eucharystia

 15. Karolina pisze:

  Tymi skarbami jest to co mozemy ofiarowac Panu Jezusowi np. cierpienie, wyrzeczenia.

 16. ewajabo1313 pisze:

  Szczęść Boże, Skarbem na Ziemi jest WIELKIE Boże miłosierdzie i to, że jeszcze tutaj za życia możemy modlic się o swoje zbawienie w Niebie, a także modlić się w intencji DUSZ CZYSCCOWYCH, które już sobie pomóc nie mogą. Skarbem na Ziemi jest także możliwość oddawania się drugiemu Człowiekowi w każdej potrzebie i miłosierdzie wzajemne ludzi. Skarbem na Ziemi jest obecność w nas DUCHA SW. i codzienne widzenie Jezusa w drugim człowieku. Skarbem tu na Ziemi jest moja całkowita przemiana, umarł stary czlowiek, a dzięki Bożej łasce narodził się nowy. Skarbem na Ziemi jest dana nam możliwość naprawienia poczynionego przez nas zła i nasza serdeczna pokuta. Szczęść Boże wszystkim, Ewa Borkowska Dnia 24 lutego 2019 00:07 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał(a):

  wobroniewiary posted: "W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się"

 17. tomasz.lis080@wp.pl pisze:

  Cierpienie  Dnia 24 lutego 2019 01:05 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się"

 18. Damian pisze:

  Stawiam na komunię świętą i cierpienie, zgodnie za tym co przekazuje nam siostra Faustyna 🙂 Szczęść Boże

 19. KM pisze:

  To jest EUCHARYSTIA.♥️

 20. Barbara Wlostowska pisze:

  sakramenty- odpowiedz na zagatke

 21. messenger pisze:

  To krzyż, cierpienie pokornie przyjęte i niesione dla Jezusa!

 22. Ewelina Halicka pisze:

  Eucharystia, Najświętrzy Sakrament, który możemy adorować

 23. Klaudia pisze:

  Eucharystia 🙂

 24. Sylwek pisze:

  Cierpienie

 25. Wojtek pisze:

  Eucharystia 🙂

 26. RAFAŁ pisze:

  Nie wiem gdzie mam wysyłać odpowiedź więc tu umieszczam: Cierpienia jako ofiary za innych

 27. Jolanta pisze:

  Eucharystia ❤

 28. matra pisze:

  Cierpieńie

 29. Maria T-B pisze:

  Msza Święta ,szczęść Boże

  niedz., 24 lut 2019, 01:05 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam > nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby > Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili > Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się” >

 30. Hanna pisze:

  Czy chodzi o sakramenty? Szczęść Boże! Błogosławionej niedzieli Dnia 24 lutego 2019 01:05 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się"

 31. Aleksandra T. pisze:

  To jest cierpienie.

 32. Mateusz PWW pisze:

  Sakramenty Święte a konkretnie przyjmowanie Ciała i Krwi naszego Boga Jezusa Chrystusa, gdyż nawet aniołowie w niebie nie dostapili tego zaszczytu z którego my czasami bez należytego przygotowania korzystamy…

 33. Wiesław pisze:

  Cierpienie

 34. Ola pisze:

  Jedyna myśl jaka mi przychodzi odnośnie tych skarbów na ziemi to dusze ludzi ,ich serca ,Bóg mieszkający w człowieku ,człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga ,ukochany Miłością nieskończoną ,za którego sam Bóg Człowiek oddał swoje Życie.

 35. Jerzy pisze:

  Każdy kto opuścił ziemię i jest w niebie lub czyśćcu nigdy nie pragnie i nie pragnąłby powrócić na ziemię. Ziemia jest pełna demonów i skażona grzechami. Kto jest blisko Boga nie chce oddalić się od oglądania Jego Majestatu twarzą w twarz. Nigdy nie chciałby być oddalonym od „Miłości Wiecznej”. Ci, którzy będą w „nowej erze” również będą pragnąć i oczekiwać z radością spotkania z Ojcem i NMP w wiecznej łączności. Oni jednakże odchodząc z tej uświęconej ziemi (nowej ziemi) nie przeżyją tak boleśnie strachu przed śmiertelnego. Gdyby była możliwość powrotu na ziemię dla świętych i w czyśćcu cierpiących to tylko po to by w tych czasach ostatecznych zdobyć większe łaski i zasługi oraz osiągnąć miejsce bliższej Boga. Gdyż teraz jest czas (jedyny w historii ludzkości) aby takowe zasługi zdobyć. Amen.

 36. Jakub Nowakowski pisze:

  Pytanie nie jest łatwe… ale odpowiedź od razu zaczęła mi się kojarzyć z Miłosierdziem Boga, jako Jego największym przymiotem, zatem przychodzą mi na myśl, jako te Skarby – momenty nawrócenia, sakrament pojednania… Ale zaraz przychodzi myśl, że tymi Skarbami, są też dusze wrażliwe, ale zagrożone atakiem złego ducha. Dusze wybrane, Dusze Dzieci! – piękne i wrażliwe naczynia, które… jeśli ich się nie odnajdzie i nie odda Bogu, to ich wrażliwość zostanie zawładnięta przez diabła. Dla mnie to są skarby, dla których warto byłoby rzucić się z Nieba i dla Nieba je zdobywać. Szczęść Boże!

 37. Irena Marczakova pisze:

  Największym skarbem to Ciało i Krew Jezusa naszego Boga ,przyjmowana do ciała i duszy człowieka.

  Życzę obfitości łask Bożych i błogosławionej niedzieli. Irena

  niedz., 24 lut 2019, 01:05 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam > nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby > Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili > Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się” >

 38. Karola pisze:

  Aniołowie za pozwoleniem Boga natychmiast porzuciliby Niebo ze względu na 2 Skarby na ziemi:
  1)codzienną Eucharystię,
  2)codzienne przyjęcie Komunii Świętej.
  🙂 🙂

 39. Leokadia Rybak pisze:

  Największym skarbem na ziemi jest cierpienie, które można ofiarować za grzeszników oraz Komunia Święta.

 40. marysia1 pisze:

  Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Najświętrzym Sakramencie.

 41. aga pisze:

  Zagadka na niedzielę. Te skarby to: Eucharystia i cierpienie (jego wartość) podjęte ze względu na Chrystusa…

 42. Ekspedyt1904 pisze:

  Eucharystia

 43. Elżbieta pisze:

  Elżbieta. Wydaje mi się, że jest to msza święta.i komunia św. Dla duszy i ciała pieniądze i złoto nie są szczęściem a mogą być nawet zgubne

 44. Krystyna pisze:

  Nasz największy skarb tu na ziemi to cierpienie przeżywane wraz z Jezusem i dla Jezusa.

 45. EMS pisze:

  Pewnie źle wstawiam tę odpowiedź, ale nie wiem jak jest prawidłowo. Przeprzszam. Odpowiedź na ,,zagadkę na niedzielę”. Uważam, że tym skarbem jest cierpienie, które przyjęte na siebie i ofiarowane Bogu w Trójcy Jedynemu za grzeszników o nawrócenie będzie miłą ofiarą Panu i na większą Jego chwałę.

 46. Paszek Joanna pisze:

  Aniołowie zazdroszczą nam przyjmowania Komuni Św

 47. Brutus Germanik pisze:

  Odpowiedź na pytanie : Skarbem na ziemi jest Eucharystia, możliwość przyjmowania Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej

 48. MagdaB pisze:

  Myślę,że tymi skarbami są możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej oraz pokutowania i oddania Bogu przeżywanego cierpienia.

 49. Marta Myślenice pisze:

  Eucharystia! (Komunia Święta) 🙂

 50. Aneta Kubiak pisze:

  No oczywiście CIERPIENIE wszelkiego rodzaju…,niemoc, bezradność i bezsilność bo w takich sytuacjach okazujemy BOGU posłuszeństwo , bezgraniczne zaufanie i MIŁOŚĆ
  Z PANEM BOGIEM PA 😘

 51. Kasia pisze:

  To sprawowana Eucharystia

 52. Rafał D. pisze:

  Cierpienie wynagradzające

 53. Teresa K.B. pisze:

  Myślę, że chodzi o cierpienie, które łączy nas z cierpiącym Jezusem. Kiedyś słyszałam, że aniołowie najbardziej zazdroszczą nam cierpienia, którego w niebie nie ma. Pozdrawiam.

 54. irena pisze:

  Cierpienie _ to jest skarb, od ktorego my zyjacy ucieksmy.

 55. Marta pisze:

  Te skarby to cierpienia.

 56. ROBERT pisze:

  Cierpienia

 57. Damian pisze:

  Eucharystia-Ciało i Krew Pana Jezusa

 58. Maria pisze:

  Moim zdaniem jest to Eucharystia💝

 59. Anna pisze:

  Eucharystia

 60. Maria pisze:

  Cierpienie

 61. Maria pisze:

  Tym darem jest Komunia Swieta.

 62. wobroniewiary pisze:

  Kochani, dużo komentarzy oczekuje ( na chwilę obecna ok. 65), ale wpuszczę je ok. 23-00 wraz z odpowiedzią. Taki był zamysł. Tak więc odrobina cierpliwości – a tymczasem posłuchajcie homilii ks. Jana Pęzioła z wczoraj – na temat wiary

  Ps. Mała podpowiedź – nie mylcie Świętych (ludzi, którzy po śmierci poszli do Nieba) z Aniołami, które są w Niebie od zawsze

 63. Bakluk pisze:

  cierpienie

 64. Moni pisze:

  Na ziemi mamy możliwość czynienia dobrych uczynków potrzebującym

 65. Małgorzata pisze:

  Cierpienie.

 66. Piotr Pakulski pisze:

  Eucharystia

 67. Elżbieta pisze:

  Tym Skarbem jest Komunia Święta.
  Najserdeczniej Panią pozdrawiam – Elżbieta Pawłowska

 68. Anna P pisze:

  Cierpienia,  Dnia 24 lutego 2019 01:04 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "W Niebie jest pełnia szczęścia, czyli niczego tam nie brak. Jednak ziemia ma skarby, które czynią ją bogatszą od Nieba. Gdyby Bóg pozwolił Świętym wrócić na ziemię w ich poszukiwaniu, w jednej chwili Niebo by opustoszało – wszyscy na wyścigi rzuciliby się"

 69. wobroniewiary pisze:

  A tymczasem… zostałam porównana do Świadków Jehowych, do faryzeuszy, że moja strona i to co napisałam to …szambo, ponoć rozeznawało mnie mnóstwo charyzmatyków i kapłanów (jestem szambo). Pan z Leszna o mnie i nie tylko…czyli jego najnowsze nagranie

  Ja tylko trzy krótkie uwagi i temat kończymy, każdy ma wolną wolę – kogo będzie słuchać

  1) Tu na ziemi mamy słuchać Kościoła – i jeśli Kościół nie wszczął jeszcze procesu beatyfikacyjnego, to ktoś jest zmarłym w opinii świętości a nie sługą Bożym – tak jak śp. Alicja Lenczewska!

  2) Sługa Boży Matteo da Agnone nie jest jeszcze beatyfikowany – nie dlatego, że jak twierdzi p. Grzegorz, jego święto wypadłoby 31 października w dzień Halloween, ale dlatego, że…. żył on w średniowieczu, trudno dotrzeć do wszystkich dokumentów do różnych muzeów, bibliotek, a wszelkie dokumenty są pisane ręcznie – opowiadał o tym O. Cipriano de Meo (słynny egzorcysta włoski), który poświęcił na te badania ponad 30 lat. No i czekanie na zatwierdzenie cudu, o którym tu pisaliśmy. Osobiście byłam z Czytelnikami w Serracapriola 5 razy, w tym 4 razy były spotkania z o. Cipriano. Prawda, prawda i tylko prawda.

  3) Nigdy nie nakazuję palić różańców (chyba, że to shamballa albo są one z niepewnego źródła). Jeżeli różaniec nie jest poświęcony przez kapłana, bo „poświęcił go już Duch św” to odpisałam wyraźnie” „Ja osobiście bym spaliła, ale warto zapytać księdza, może wystarczy poświęcić?”
  A „ja bym spaliła” – oznacza, że zrobiłabym to z szacunkiem i modlitwą, jak czyni to się w kościele. Nie napisałam „ty masz spalić” – a to różnica jak wiele innych.

  I na koniec małe pytanie” skoro ta strona jest szambem, mało kto ją czyta, (od 4 czerwca 2016 wg https://www.revolvermaps.com/livestats/2md1obyxby9/ – prawie 6 mln odsłon) – to jak to jest, że tylu księży dzwoniło do p. Grzegorza z pytaniem „Grzesiu, czytałeś? Grzesiu widziałeś?
  Na tym temat kończę, bo jak słyszę tego pana, który mówi: Bóg „mi z automatu włącza egzorcyzmy” to wolę odmówić Różaniec św. i nie automatycznie
  Każdy z Was ma wolną wolę i możecie słuchać kogo chcecie, ale na tej stronie pisać o tym panu nie będziemy. Finito e basta!

  Link dla chętnych do odsłuchania, aby nie było, że się czegoś wstydzę czy ukrywam:https://youtu.be/vR9QZRHkzD8

  I do usłyszenia po godz. 23-00

 70. M. pisze:

  Uczestniczenie we Mszy Świętej, przyjmowanie Komunii Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu?

 71. Małgorzata pisze:

  Najświętsza Eucharystia i cierpienie

 72. Basia z Wyszkowa pisze:

  EUCHARYSTIA😇

 73. Jaskółka pisze:

  Witam !
  Te Skarby to Ciało Eucharystyczne Pana Jezusa na Całej Kuli Ziemskiej .
  Szczęść Boże !

 74. Michał "Kruk" pisze:

  Bezinteresowne cierpienie za innych

 75. Małgorzata pisze:

  EUCHARYSTIA – Najświętszy Sakrament

 76. Bogna pisze:

  Skarbem jest Eucharystia

 77. Paweł pisze:

  – Pokarm z Boga, komunia święta.
  – Czas na ofiarowanie siebie:
  Cytat z „Dzienniczka” nr 1244
  „Córko Moja, polecam ci usilnie, abyś wiernie spełniała wszystkie życzenia Boże, bo to jest najmilsze Jego oczom świętym…Tę wolę Boga przełóż ponad wszystkie ofiary i całopalenia.

  Cytat z „Dzienniczka” nr 604
  Także w tej samej chwili widziałam pewną osobę, i w części stan jego duszy i wielkie doświadczenia, jakie Bóg zsyła na tę duszę; cierpienia te dotyczyły umysłu jego i w tak ostrej formie, że żal mi się zrobiło i rzekłam do Pana: Czemu tak z nim postępujesz? – I odpowiedział mi Pan: Dla jego potrójnej korony. Ale i dał mi Pan poznać, jak niepojęta chwała czeka duszę, która jest podobna do Jezusa cierpiącego tu na ziemi, będzie dusza taka miała podobieństwo do Jezusa w Jego chwale. Ojciec niebieski o tyle dusze nasze uwielbi i uzna je, o ile będzie w nas widział podobieństwo do Syna swego. Zrozumiałam to, że to upodobnienie się do Jezusa jest nam dane tu na ziemi.

 78. Jerzy pisze:

  Msza święta i sakramenty i odpusty.

 79. Iwona pisze:

  Szczęść Boże.
  Moim zdaniem skarbami tymi są dobre uczynki.

 80. Agnieszka pisze:

  Mysle ze te skarby to cierpienie człowieka codzienny krzyż i nie tylko. W niebie nie ma cierpienia a dzieki cierpieniu swojemu lub cierpieniu podjętym za innych możemy uprosić wiele łask. Dzieki temu możemy jednoczyć sie z Jezusem w Jego cierpieniu; nie jest wtedy sam. Lepiej rozumiemy to co On czul cierpiąc. Tak jak Szymon z Cyreny choc nie chcial dzwigal krzyż z Jezusem. Tak i my choc buntujemy sie przeciwko swojemu losowi uczestniczymy w wielkim dziele zbawienia człowieka. Gdyby Szymon nie pomogl Jezusowi, ten mógłby umrzeć w trackcie Drogi na Kalwarię a tego nie chcieli Jego oprawcy. Tak samo i my pomagamy Jezusowi choc nie chcemy robimy to. Jedni chetnie pogodzeni ze swym losem inni choc sie buntują idą za Jezusem. Niestety sa i tacy którzy porzucają swoj krzyż nie rozumiejąc ze tym sprawiają zawód Jezusowi gdyż bez ich pomocy Jego krzyż jest jeszcze cięższy.
  . Chyba dlatego Swieci chcieliby wrócić na ziemie bo juz znają Tajemnicę Nieba pojęli to co niepojęte dla nas żyjących moze by nam pomogli zrozumieć to cierpienie?? Tylko to przychodzić do glowy

 81. Renata Anna pisze:

  W naszym życiu najważniejsze są; WIARA NADZIEJA i MIŁOŚĆ. Święci w niebie są zjednoczeni z Bogiem Trójedynym, czyli są w pełnej MIŁOŚCI ze Stwórcą i znają już całą PRAWDĘ. Z tego wynika, że Święci w niebie mogą nam zazdrościć WIARY I NADZIEI.

 82. pozdrawiam pisze:

  Msza Święta, Komunia Święta i Spowiedź Święta

 83. kinga pisze:

  Szczęść Boże, czy chodzi o cierpienie (ofiarowane w jakiejś intencji) ew. post czy inne wyrzeczenia? W Niebie jest ono niemożliwe, bo tam wszystko jest już doskonałe, więc pozostaje „tylko” modlitwa. Tak sobie kombinuję…

 84. Andrzej pisze:

  Chodzi o cierpienie…?:)

 85. OLA pisze:

  Te skarby, to moim zdaniem: Post, Modlitwa, Cierpienie.

 86. Aneta Kubiak pisze:

  … chyba w poprzednim wpisie faktycznie pomyliłam świętych z aniołami😅chodzi przecież o Mszę Świętą !!!!!o jej Tajemnicę i wszystko….😍😘

 87. Ela pisze:

  Aniołowie wNiebie jeśli mogli by zazdrościć,to zazdrościli by mam tego,że spożywamy Najświętsze Ciało Jezusa.

 88. Magda pisze:

  Eucharystia i możliwość zdobywania zasług przez cierpienie dla Jezusa:):):)

 89. Rafał D. pisze:

  Kościół walczący

 90. Elzbieta pisze:

  Witam odpowiadam na zagadke.W niebie brakuje ciala i krwi Pana Jezusa a my tu na ziemi mamy.I nie umiemy tego docenić. MILEGO wieczoru.Z Panem Bogiem.

 91. leszek pisze:

  Leszno i okolice jest duchową pustynią, choć nie brakuje ludzi pobożnych to jednak w przestrzeni duchowej odczuwa się alienację. Wychowałem się w miasteczku na ziemi leszczyńskiej, ale nie związałem się z tą ziemią jak drzewo korzeniami wrasta w podłoże. Jestem wygnańcem, kiedyś odrzuconym przez otoczenie, teraz z dojrzałego wyboru. Ziemia leszczyńska przesiąknięta jest skutkami herezji, jako że był to teren osiedlania uchodźców mniejszości religijnych z czasów pogromów. Większość mieszkańców to byli protestanci i Żydzi. Ta ziemia popadła w odstępstwo razem z pokoleniami, które odrzuciły prawdę o Bogu, a skutki tego przeszły na pokolenia do czasów współczesnych. Ta ziemia będzie zrujnowana i będzie krwawić, aby dać odpłatę za swoją niewierność. Tu jest miejsce na moją ofiarę. Więcej na ten temat powiedzieć nie mogę.
  Co do Grzegorza z Leszna to ewidentnie widać, że skażony duchem odstępstwa stał się narzędziem zwodzenia i jako takie potrzebuje modlitwy do nawrócenia.
  Maryjo nie opuszczaj nas w potrzebie, choćby tylko dla tej reszty, która ma być ocalona!

  • eska pisze:

   „Ziemia leszczyńska przesiąknięta jest skutkami herezji (…) Większość mieszkańców to byli protestanci i Żydzi.” – jakbym czytała o swoim terenie, na którym mieszkam… Modląc się za swoją miejscowość i okolice będę też dołączać ziemię leszczyńską.

 92. Aneta pisze:

  Chodzi o wszystkie Hostie swiete

 93. Anulek pisze:

  Tu na ziemii jest możliwość zdobywania zasług dla Pana Boga a w Niebie jest już to niemożliwe.

 94. Szymon pisze:

  Myślę że to chodzi o Konsekrowane Hostie

 95. Magda pisze:

  Te skarby to cierpienie.

 96. LRP pisze:

  Ludzie, ktorych można zbawić.

 97. Piotr pisze:

  Cierpienie. Tak mi sie wydaje. Dlatego ze gdzies wyczytalem ze aniolowie ludziom tego „zazdroszczą”. A po drugie nie ma swiętego ktory by nie cierpiał. Po 3, przez cierpienie Jezus Chrystus rozpieczętował dla nas księgę życia.

 98. ks. Adam Skwarczyński pisze:

  Pani Ewa ma rację: udzielanie kapłańskiego błogosławieństwa czy egzorcyzmowanie, jak i nakładanie rąk nie należy do świeckich. Duch Święty modli się w nas i nadaje moc naszej modlitwie, jednak nigdy nie wyręcza kapłanów w poświęcaniu różańców. Poza tym na całe Leszno (nikomu z tego miasta niczego nie ujmując) i nie tylko pachnie “jajecznicą”, co jest dosadnym i dowcipnym określeniem wystąpień pana Grzegorza, w ustach którego jego własne “ja” pojawia się coraz częściej i coraz natarczywiej. A na takiej “jajecznicy” Bóg nie zbuduje niczego wzniosłego. On ma upodobanie w pokornych i małych we własnych oczach. Powołuje z zasady prostych rybaków, a nie faryzeuszy, w oczach których otaczający ich “motłoch” jest tępy, niczego nieświadomy i godny pogardy. Tak więc… pomódlmy się za pana G., by otrzymał światło w tych sprawach i prowadził życie zgodne z Ewangelią.
  ks. Adam Skwarczyński

  • leszek pisze:

   Któregoś dnia przyjadę, bardzo potrzebuję porozmawiać z czcigodnym księdzem. Narazie proszę o pamięć w modlitwie i błogosławieństwo na odległość.

  • Apoloniala pisze:

   Ja tez bym chciała przyjechać. Dodatkowo mam niedaleko bo z Warszawy. Może będzie w niedługim czasie możliwość uczestniczenia we Mszy Św. u księdza Adama. Pozostaję z modlitwą ❤

 99. Anna pisze:

  Czy chodzi o możliwość cierpienia na ziemii

 100. Ania pisze:

  Szczęść Boże,
  chciałam odpowiedzieć na zagadkę. Oczywiście chodzi o cierpienie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ania z Lublina

 101. Filifionka pisze:

  Święci rzuciliby się na ziemię w poszukiwaniu Najświętszych Kropel Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 102. RrddQQ12 pisze:

  Cierpienie

 103. Ja pisze:

  do grona tych skarbów należy przede wszystkim uczestniczenie we Mszy świętej, w Komunii z Panem, kolejnym skarbem jest cierpienie które możemy ofiarować za innych np. biednych grzeszników, modlitwa w szczególności wynagradzająca, pokuta i post, ofiarowanie swojego życia Bogu w Trójcy Jedynemu

 104. Anna pisze:

  Te skarby to cierpienia 🙂 Z Panem Bogiem

 105. Alutka pisze:

  Te skarby to cierpienia.

 106. Quis ut Deus pisze:

  Odpowiedź na zagadkę: cierpienie i możliwość ofiarowania go Panu Bogu.

 107. m pisze:

  Może jeszcze zdążę przed czasem, trochę obawiam się tej zagadki, wolałbym odpowiedzieć na nią w praktyce, a nie w teorii, a to jest bardzo bardzo trudne. Wydaje mi się, że w praktyce jest to możliwe tylko wtedy kiedy …nie ja, lecz sam Chrystus będzie we mnie żył(wtedy wszyscy i wszystko jest skarbem) tak jak to głosi wiara.

  – miłość Pana Boga i bliźniego, przyjaciół i nie przyjaciół
  – cierpienie, upokorzenia, prześladowania, wzgarda, odrzucenie znoszone z pokorą, cichością, ofiarowanie ich Panu Bogu
  -modlitwa za żyjących i zmarłych
  -dążenie do jedności
  – dzielenie się z innymi wszystkim co się ma
  – pokuta
  -post
  – okazywanie miłosierdzia przede wszystkim względem nieprzyjaciół, grzeszników, szczególnie tych, którzy przez świat są pogardzani i potępiani, w których wszyscy rzucają ciężkie kamienie bez żadnej litości (pragnę bardziej miłosierdzia, a niżeli ofiary)
  – kochanie wszystkiego i wszystkich, ponieważ wszystko i wszyscy są dziełem Pana Boga

  To tak na szybko napisałem jak jest coś nie tak, jakieś błędy to nie trzeba tego upubliczniać.

 108. Daniel i Zosia pisze:

  Eucharystia.

 109. Alicja pisze:

  Skarby to:
  Komunia Święta
  Cierpienie
  Z Panem Bogiem

 110. Agnieszka pisze:

  Nie ma piękniejszej rzeczy na ziemi od miłowania Boga całym swoim sercem. W chwili śmierci największy wyrzut sumienia stanowić będzie fakt, że nie staliśmy się święci. Minuta po minucie czyńcie wszystko dla miłości i stawajcie się świętymi. Są to słowa Pana Jezusa skierowane do Alicji Lenczewskiej w Słowie Pouczenia. Tym skarbem jest również cierpienie, zadośćuczynienie, wynagradzanie dla Jezusa – cierpieć tak bardzo aby przybliżyć się jak najbliżej do tronu Boga. Nie tylko fizycznie ale i duchowo, w tych małych codziennych sprawach i zadaniach dnia codziennego. Święte Dusze w czyśćcu cierpiące tak bardzo pragną wrócić na ziemię aby móc pokutować i przyjąć każde wyrzeczenie i cierpienie dla Jezusa aby przez to móc pózniej oglądać Boga – być jakby bliżej Niego, tej miłości i ciepła płynącego od Boga.

 111. AgaMK82 pisze:

  Czy te skarby to możliwość cierpienia na ziemi z miłości do Boga i możliwość przyjmowania Pana Jezusa w Eucharystii?

 112. Karolina pisze:

  Największym Skarbem jest EUCHARYSTIA.

 113. Apoloniala pisze:

  W ogóle to podoba mi się pomysł na takie zagadki 🙂

 114. wobroniewiary pisze:

  Nagroda dla tych, którzy rozwiązali zagadkę niedzielną (wraz z zaproszeniem na następną niedzielę).

  Jest nią następująca modlitwa (wypowiedzcie ją, rozkrzyżowując ręce, fizycznie lub w wyobraźni):
  “Z całego serca dziękuję Ci, Boże, za wszystkie skarby cierpienia do końca życia! Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s