Piątek z Drogą Krzyżową – stacja IX: Trzeci upadek Jezusa.

„Zachowaj nas od trzeciego grzechu, którym jest rozpacz” 

Jedna ze stacji drogi krzyżowej w San Giovanni Rotondo

Stacja IX: Trzeci upadek Jezusa

„Zachowaj nas od trzeciego grzechu, którym jest rozpacz” (Paul Claudel).

Trzeci upadek. To mogła być wielka pokusa, by się poddać, by już nie wstawać. Mogła pojawić się myśl: Niech tu już Mnie zabiją, niech się dzieje, co chce. Nie dam już rady. Do tej stacji dochodzi wielu ludzi. Kiedy upadają po raz setny, tysięczny w alkohol, w pornografię, zazdrość. Wtedy pojawia się myśl: już nie dam rady. Już nie powstanę. Po co się z tego spowiadać, skoro grzech i tak powróci. A przecież się starałem. Odprawiałem rekolekcje i pielgrzymki. Cisną się wtedy na usta słowa rozgoryczonego Piotra: Mistrzu, całą noc łowiliśmy i niceśmy nie ułowili.

Pismo Święte mówi: serce ludzkie podobne jest do przepaści. A w tych przepastnych przestrzeniach ludzkiego wnętrza ukryte bywa sprytnie to, co dla człowieka najniebezpieczniejsze – pycha. Kapelan podwarszawskich Lasek – ks. Aleksander Fedorowicz – powiedział kiedyś: Lepiej jest człowiekowi popaść w grzechy ciężkie niż w stan wszechogarniającej pychy. Dlatego niekiedy na naszej Drodze Krzyżowej przychodzi upadek, z którego już sami nie potrafimy się podnieść. Nasi bliscy już to widzą, znajomi są kurtuazyjnie zaskoczeni, a my stoimy jak nędzarz przed dwoma drogami: pychą i pokorą. Drogami Piotra i Judasza. Błogosławieni, którzy wbrew ludzkiej nadziei zdołają wtedy zakrzyknąć: Lecz na Twoje słowo zarzucę sieć. Jeszcze raz.

Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony. Do końca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Piątek z Drogą Krzyżową – stacja IX: Trzeci upadek Jezusa.

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  „Lepiej jest człowiekowi popaść w grzechy ciężkie niż w stan wszechogarniającej pychy”

  Dokładnie. Słowa te dedykuję mi.in samemu Grzegorzowi z Leszna, który w swoich proroctwach pisze nie o Oczyszczeniu i możliwości nawrócenia dla wielu ale o czystce a o sobie mówi „święty”, gdy tajemniczo stwierdza „uwierzcie wielu jest wśród was świętych, mają objawienia…i zaczyna jak to on ma te objawienia”. A między wersami agresywna krytyka Kościoła i nabożeństw, które obecnie są – ale bez jego udziału i to już nie to.

 3. Sylwia pisze:

  Niestety ten człowiek pociąga za sobą ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy że coś z nim nie tak. Ja sama widziałam te filmy i coś mi nie dawało spokoju. Ale do końca nie wiedziałam co. Teraz dzięki Adminom już wiem.
  Ale jak widać w dzisiejszych czasach wielu jest fałszywych proroków którzy przekręcają lub sami wymyślają fałszywki.
  Ostatnio miałam takich przykładów kilka między, innymi jak młody chłopak podawał się za nawróconego który ma wizje. Który ma tak wspaniałą super relację z Panem Bogiem. Na pierwszy rzut oka wydawało się ok. Ale gdy odkryłam kilka fałszywych kont tego chłopaka już wiedziałam że to mija się z prawdą którą głosi. Mało tego nadciąga ludzi do pomocy finansowej a rzeczywistość jest inna. Szkoda mi tylko ludzi co wierzą mu. Te jego wizje to nic innego jak złorzeczenia. Bo Pan Bóg nie mówi w ten sposób w jaki on to przedstawia.
  Szkoda mi go jako człowieka ale cóż mogę jedynie modlitwa.
  Tak samo Grzegorz z Leszna ma w sobie brak pokory. A pokora wiele nam odkrywa i daje jasny sygnał że ta osoba jest prawdziwą osobą. Zyjącą prawdziwą Ewangelią i posłuszeństwiem w Kościele.
  Ileż to ludzi zwodzi ten zły, podając się za Anioła Światłości, za nową wizję, nowe orędzie itd.
  Pod pokrywką dobra może być bagno.

 4. patryk232000 pisze:

  Poproszę was moi drodzy o modlitwę wyzwolenia z mojej słabości proszę was kochani bardzo. Jezu UfamTobie i żałuje przepraszam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s