Propozycja wczaso-pielgrzymki do Medjugorje z 4-dniowym wypoczynkiem nad morzem

Podaję propozycję letniego wyjazdu wczasowo-pielgrzymkowego do Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny z 4-dniowym pobytem nad morzem w Czarnogórze oraz 4-dniowym pobytem w Medjugorje.

Taki wyjazd o charakterze religijno-wypoczynkowym pozwala spotkać się w realu Czytelnikom strony, wspólnie modlić się, ale też i wypocząć, poznać, spędzić czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach, zapatrywaniach i poglądach.

4 noclegi najpierw w Czarnogórze a potem w Medjugorje gwarantują większy komfort niż typowa pielgrzymka z codziennym pakowaniem i rozpakowywaniem, ciągłymi przejazdami po trasie itd. To dobra propozycja zarówno dla rodzin, jak i dla osób starszych, dla których codzienna zmiana noclegu i wiele km spędzonych w trasie stanowią swego rodzaju problem i  pewien dyskomfort.

Uważam, że program tego wyjazdu jest bardzo interesujący a samo miejsce wypoczynku w czarnogórskim mieście Bar będzie nie lada turystyczną atrakcją. O Barze można m.in. przeczytać:
„Miasto położone w południowo-wschodniej części Czarnogóry u podnóża góry Rumija (1593 m n.p.m.) nad spokojną, szeroką Zatoką Barską. Okolica słynie z ponad 270 słonecznych dni w roku oraz ciepłej wody morskiej. Ciekawa śródziemnomorska roślinność, gaje oliwne, Adriatyk, Jezioro Szkoderskie oraz pobliskie góry nadają temu miejscu niespotykany urok. Plaża Miejska o długości niemal 1300 metrów, piasek o złotawej barwie, obok las cyprysowy. W okolicy znajduje się Królewska Plaża, mała ale bardzo atrakcyjna, okolona skałami, z dostępem wyłącznie od strony morza. Z kolei Perłowa Plaża należy do najpiękniejszych w tej części Adriatyku, pokryta drobnym piaskiem, rozdzielona na dwoje zboczem górskim”. 

Loudbreg, Plitvice, Šibenik, Split, Veprić, Bar, Kotor, Budva, Dubrownik, Medjugorje, Wodospady Kravica, Tihaljina

TERMIN: 23.06 – 04.07.2019  /12 dni/
KOSZT: 650 ZŁ + 350 EURO
Program pielgrzymki i dane biura pielgrzymkowego: kliknij

Druga propozycja to wyjazd wrześniowy: Medjugorje + Włochy

Pobyt w Medjugorje (łącznie 3 noclegi), następnie przejazd do portowego miasta Dubrownik, zwiedzanie i zaokrętowanie na prom, dopłynięcie do Bari (w dzień) ok. 19.00 i nocleg we włoskim Bari, 23 września zwiedzanie Bari (Bazyliki św. Mikołaja i przejazd w dniu św. O. Pio do San Giovanni Rotondo. Następnie pobyt u św. Michała Archanioła, u Sługi Bożego O. Matteo da Agnone. Będą też Pompeje i Neapol, św. Rita i św. Franciszek. Padwa ze św. Antonim i św. Leopoldem Mandić’em oraz Rzym

Medjugorje, Dubrownik, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Serracapriola, Pompeje, Neapol, Rzym, Cascia, Asyż, Padwa

TERMIN: 18.09 – 29.09.2019  /12 dni/
KOSZT: 700 ZŁ +400 EURO
Więcej info: 
kliknij

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Propozycja wczaso-pielgrzymki do Medjugorje z 4-dniowym wypoczynkiem nad morzem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. Betula pisze:

  12 lutego – siódmy dzień nowenny przed 15 lutego bł.ks.Michała Sopoćko spowiednika i kierownika duchowego św. siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia.

  Z „Dzienniczka” św.Faustyny:
  „W pewnym momencie widziałam ks. Sopoćkę modlącego się, który rozważał sprawy te; ujrzałam, jak nagle zarysował się krąg światła nad głową jego. Chociaż przestrzeń nas dzieli, często go widzę, szczególnie jak pracuje przy biurku, pomimo zmęczenia.”

  Rozważanie:
  MIŁOSIERDZIE BOŻE WYPŁYWAJĄCE Z RAN CHRYSTUSOWYCH – z pism ks.dr Michał Sopoćko.

  „Mógł Zbawiciel zadośćuczynić za grzechy ludzi jednym słowem, jedną modlitwą do Ojca, mógł zadowolić Sprawiedliwość przez samo tylko Wcielenie, składając okup
  za winy przez żal najdoskonalszy. Ale takie zadośćuczynienie nie ujawniłoby na zewnątrz należycie złości grzechów i Miłosierdzia Nieskończonego przy ich zgładzeniu. Dlatego w całe życie swoje wkłada tyle bólu, bohaterstwa, energii i mocy, a szczególnie w Mękę i Śmierć Swoją wlewa bezmiar cierpień, których wielkość ujawniają rany, pozostałe nawet w ciele chwalebnym po Zmartwychwstaniu.

  Chciał Pan Jezus w Swej Męce poślubić dusze nasze i zmusić je do gorącej miłości
  i tkliwego przywiązania, pragnął żarem Swoich Cierpień rozpłomienić nasze serca,
  a Miłosierdziem Ran Swoich rozbudzić w nas ogień bezgranicznej ufności, chciał również wykazać nieskończoną złość naszych występków.

  Rany Jezusa mogły powstać już w czasie pojmania w Ogrójcu przy skrępowaniu Go powrozami, mógł je spowodować srogi policzek u Annasza i uderzenie przy naigrawaniu w ciemnicy u Kajfasza. Jednakże największe i najboleśniejsze rany powstały przy biczowaniu, ukoronowaniu cierniem i ukrzyżowaniu.

  Biczowanie Zbawiciela było o wiele surowsze niż innych skazanych na ukrzyżowanie, albowiem Piłat chciał strasznym widokiem ubiczowanego osłabić nienawiść i uchylić żądany wyrok śmierci. Im szlachetniejsze jest ciało, tym bywa wrażliwsze na ból. Ciało zaś Jezusa było najdelikatniejsze, skąd można wnioskować, że cierpienia musiały być największe, można nawet twierdzić, że cierpienia te były większe od cierpień wszystkich męczenników. Wielu wkrótce po zadaniu mąk biczami mdleje i potem już bólu nie czuje, a Chrystus był przytomny przez cały czas Męki aż do Skonania, gdyż podtrzymywał Swe Siły Boską Mocą.

  Ukoronowanie cierniem było uzupełnieniem Biczowania, by zadać ból w najczulszym
  na bodźce zewnętrzne miejscu – w głowie.
  Ukrzyżowanie spowodowało odnowienie wszystkich Ran przy Obnażeniu i zadanie nowych, może największych i najboleśniejszych – przy przybiciu tępymi gwoździami do krzyża. Następnie zawieszenie na krzyżu wywołało największe cierpienie trwające bez przerwy przez trzy godziny aż do Skonania. Zbawiciel obrał ten rodzaj najdotkliwszej śmierci, by zadośćuczynić Sprawiedliwości Bożej za grzechy i dać okup największych i najdotkliwszych Mąk na krzyżu jako dowód swego Miłosierdzia. Rany Rąk, Nóg i Boku, jako największe i najdotkliwsze, zostały na Uwielbionym Ciele Zbawiciela po Zmartwychwstaniu (por. J 20,27).

  Są one i na obrazie Najmiłosierniejszego Zbawiciela. Przyjął je Pan Jezus do swej chwały niby pięć ziaren mirry, by były chlubą Jego na wieki, by były dowodem Jego Miłosierdzia dla świętych, by były oskarżeniem i wyrokiem dla potępionych. Na sądzie ostatecznym z Ran tych będzie tryskać światło uszczęśliwiające wybranych a przygniatające odrzuconych.
  Pan często głosił, że zawsze o nas pamiętać będzie, ale nic nas tak bardzo o tym nie upewnia, jak to, że na Rękach Swoich nas zapisał (por. Iz 49,16) i Ranami Swymi zasłania nas przed Sprawiedliwością karzącą.

  Czym latarnie morskie dla żeglarzy, tym będą dla mnie te Święte Blizny. Do nich się schronię przed burzami w walkach duszy. Tu nauczę się kochać i nieść ofiarę: Rany Rąk przypomną mi twardy obowiązek pracy, Rany Stóp – uciążliwe drogi, na których mam szukać dusz dla Nieba, Rana Serca Jezusowego – Jego Miłosierdzie i obowiązek uczynków miłosierdzia.”

  Z „Dzienniczka” św.Faustyny:

  „Witaj, otwarta Serca Najświętszego rano,
  Z której wyszły Miłosierdzia Promienie
  I z której czerpać Życie nam dano,
  Naczyniem Ufności jedynie.
  Witaj, Dobroci Boża niepojęta.
  Nigdy nie zmierzona i nie zgłębiona,
  Pełna Miłości i Miłosierdzia, lecz zawsze Święta,
  A jednak jesteś, jak dobra matka, ku nam pochylona.”(Dz.1321)

 3. Małgorzata pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za kapłana w następującej intencji:
  o światło Ducha Swiętego dla niego, aby decyzja którą podejmie była zgodna z wolą Bożą.

 4. pielgrzym Mariusz pisze:

  Właśnie się dowiedziałem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) uznał że związki jednopłciowe są zgodne z konstytucją.

  • wobroniewiary pisze:

   Mariusz- czytajmy dokładnie!

   Co naprawdę oznacza decyzja sądu? Klęskę sądowej batalii Jakuba Kwiecińskiego i Dawida Mycka. WSA nie podważył art. 18 konstytucji. Mało tego! Oddalił skargę gejów na decyzję warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego, który nie uznał „małżeństwa” Jakuba i Dawida „zawartego” na Maderze.

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433446-konstytucja-nie-zabrania-malzenstw-jednoplciowych-bzdura

  • Bogusia pisze:

   Tragedia…!!!
   Pozdrawiam I blogoslawie…!!!

   • wobroniewiary pisze:

    Bogusia przeczytaj artykuł na „wpolityce” i nie ulegajmy panice.

    • Maggie pisze:

     Wczoraj RM była mowa, że związki takie są NIEzgodne z Konstytucją Polską… ALE w tej materii trzeba dmuchać nawet na zimne

     Zastanawiam się i widząc, co się w „cywilizowanym” świecie dzieje, przypuszczam, że Brukseli z jej „promocjami”, na dłuższą metę … nie będzie się to podobać i … będzie „moderna” akcja po(d)stępowa, jako reakcja w imię rzekomej walki z … rzekomym „hate” etc … W rzeczywistości, celowo/programowo !, nie widzi się, że przez ! takie „promocje”, to normalne związki doznają dyskryminacji, kiedy to ich prawa nadaje się jako przywileje … tym roszczącym sobie doń prawa dewiatom, którzy w czartowskie sidła wpadli.

     Nie chcę być złym prorokiem .. ale przed laty, tj jeszcze za premiera Chretien’a, chodziłam do posłanki jego partii i pisałam listy .. gdy „tylko” na początek .. rządzący liberałowie, zmieniali i zmienili „definicję małżeństwo”. NIE pomogły me wywody, że małżeństwo nie jest tylko zwyczajną definicją, ani powołanie się na Konstytucję chroniącą tradycję etc.
     Dlatego w Polsce NIE❗️ można ustąpić w najmniejszym „detalu i calu” i dopuścić do jakichkolwiek ❗️zmian w tej materii … Myślę, że Bogusia jest przerażona, bo tak jak ja, zna z autopsji tempo i zasięg, opasywania glob … tęczowością. Czasu na działania obronne jest mniej niżby się to wydawało…

     Jezus JEST Panem❣️
     Jezu Ty się tym zajmij❣️💕

 5. ona pisze:

  Czy ten wyjazd do Medjugorje to ma w cenie posiłki?

 6. Krystyna pisze:

  +++

 7. Małgorzata pisze:

  +++

 8. ŁASKAwawa pisze:

  P. Ewo, a czy ta pielgrzymka do Włoch wakacyjna, jest aktualna? Czy są jeszcze miejsca?

  • wobroniewiary pisze:

   wakacyjna czyli która? Bo podałam propozycje na lato do Medjugorje (czerwiec- lipiec) i Włochy (wrzesień.
   O samych Włoszech w lipcu-sierpniu niem myślałam, bo za gorąco . A o programie wypoczynkowym nie rozmawiałam z Panem Piotrem, bo nie wiem czy są chętni na taki wyjazd (nie mówiąc o tym, że ja sama w rachubę nie wchodzę)

 9. wobroniewiary pisze:

  Prośba z maila:
  Bardzo prosze o modlitwe, musze isc na operacje w marcu na wyciecie zmiany byc moze zlej na jajnikach a ciagle jestem przeziebiona i operacje sa przekladane. Bardzo prosze o zdrowie abym mogla juz byc operowana oraz o pomyslna i bezpieczna pozniej operacje. bede wdzieczna za kazda modliwe bo sprawa ciagnie sie od listopada 2018 (skierowanie do szpitala) i nadal zmiana rosnie. dziekuje Bog zaplac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s