Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Łowiczu w sprawie Marcina Zielińskiego

Znany wielu osobom portal „zwiedzeni.pl”, ostrzegający m.in. przed ruchem Toronto Bleessing i działalnością Marcina Zielińskiego – zamieścił takie oto zdjęcie z Pismem Kurii Diecezjalnej w Łowiczu, datowane na dzień 8 lutego 2019 roku, podpisane przez Kanclerza Kurii: ks. dra Stanisława Plichtę. W Komunikacie Kuria Diecezjalna w Łowiczu informuje, że

„p. Marcin Zieliński nigdy nie otrzymał od władzy diecezjalnej kanonicznej misji do nauczania. Diecezja Łowicka nie bierze odpowiedzialności za jego działalność”

A tu p. Marek Piotrowski zaprasza na swój wykład (odsłuchałam i już nie mogę doczekać się następnego odcinka na temat jubilacji, która mi się  słuchowo podoba – w końcu wywodzi się z chorału gregoriańskiego). W komentarzu  u nas na stronie p. Marek pisze:

Zapraszam na kolejny odcinek serii filmów o darze języków. Tym razem przyjrzymy się co Pismo Święte mówi na temat tego daru i czy na pewno przystaje to do powszechnych przekonań popularnych w ruchu charyzmatycznym?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

57 odpowiedzi na „Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Łowiczu w sprawie Marcina Zielińskiego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  • wobroniewiary pisze:

   Dzień 8. nowenny za chorych

   Z okazji Światowego Dnia Chorego, kieruję moje serdeczne pozdrowienie do biskupów, prezbiterów, osób konsekrowanych, seminarzystów, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy z miłością poświęcają się służbie chorym, przynosząc ulgę w ich cierpieniu i roztaczając opiekę nad każdym chorym bratem i siostrą, w szpitalach, domach opieki i w rodzinach: w twarzach osób chorych umiejcie zawsze dostrzegać Oblicze oblicz, czyli Chrystusa (Benedykt XVI, Z Orędzia na Światowy Dzień Chorego 2011).

   Módlmy się za diakonów i kapłanów, by chętnie spieszyli do chorych z sakramentami i pociechą chrześcijańską. Niech ich pokorna posługa wobec przykutych do łoża boleści niesie radość, pewność i nadzieję na spotkanie z Chrystusem oczekującym ich w godzinie śmierci. Módlmy się również za osoby opiekujące się chorymi, o siły fizyczne i moc Ducha Świętego dla nich, by trwali przy cierpiących, aby nikt nie czuł się zapomniany lub odrzucony.

   Maryjo, Uzdrowienie chorych i Pocieszycielko strapionych, powierzamy Twej matczynej opiece chorych i cierpiących; wstawiaj się za nimi u Twojego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby otrzymali łaskę przyjęcia cierpienia jako daru Bożej miłości oraz zostali uzdrowieni.

   Pod Twoją obronę…
   Ojcze nasz…

   Módlmy się.
   Boże, Ty jesteś ucieczką w chorobie, okaż swoją moc nad Twoimi chorymi sługami i służebnicami, aby dzięki Twojemu miłosierdziu odzyskali zdrowie i mogli uczestniczyć w życiu świętego Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 2. Renn pisze:

  Pięknie i oby więcej takich pism odnośnie tego zwodziciela.

 3. Ania pisze:

  Brawo!
  Jednocześnie zdanie, że „Diecezja Łowicka nie bierze odpowiedzialności za jego działalność” mrozi krew w żyłach. Jak się pojawią albo już pojawiły problemy duchowe po modlitwach MZ, to kto za to odpowie? Ks. Recław a może o. Witko? 😦
  Ale to ważny krok naprzód w walce z fałszywymi charyzmatykami.
  Bądź uwielbiony Panie Boże ❤

  • eska pisze:

   Oni sobie mogą nie brać odpowiedzialności; pytanie, czy Bóg także uważa, że oni jej nie ponoszą. Już sama bierność i ciche przyzwolenie jest wzięciem na siebie odpowiedzialności za wszystkie dusze, którym stała się przez ten brak reakcji krzywda.

 4. kropka pisze:

  To jak z Harrisem, gdzie każdy zapraszał, odpowiedzialności nikt nie brał a ludzie do dziś chodzą po egzorcystach. Czyli unikać, żeby potem nie cierpieć.

  • gosc pisze:

   kropka osoby które były u Harrisa potrzebują egzrocysty? poważnie?
   znam jedną osobę taką i przeszła do jehowych,krzyża sie boi, mówiła jak głupia modlitwa ta zdrowaś…. aż tak twarzą wykrzywiało.Nooo ale do egzorcysty nie da się zaprowadzić bo ogólnie nie lubi,nie cierpi Kapłanów

   • wobroniewiary pisze:

    Ja odpowiem – tak poważnie! Potrzebują pomocy ale tylko ci, którzy jej pragną.
    Samo zaprowadzenie nic nie da, jak ktoś nie chce się uwolnić
    Ps. Przecież znasz konferencje Grzegorza Bacika i inne, w tym ks. Glasa i wiesz dobrze, że Harris to to okultyzm

 5. kasiaJa pisze:

  Teraz tylko czekać na kolejne komunikaty pozostałych diecezji, miejmy nadzieję że to kwestia czasu (oby jak najrychlej).
  Chwała Bogu!

 6. Agnieszka pisze:

  Chcialam zapytać, czy wczoraj byl wpis o Drodze Krzyżowej? Bo nie moge znaleźć…

  • wobroniewiary pisze:

   No nie było … byłam tak wczoraj atakowana mailami i komentarzami przez pewną panią, która domaga się ode mnie przeprosin za to, że śmiem rządzić ta stroną (bo to strona jej i wszystkich) i śmiałam założyć Nowennę Pompejańską za Ojczyznę (bo NP może na tej stronie zakładać tylko „eska”) a mi brak kultury, pokory itp. – że wyleciało mi to z głowy. Cóż. Będzie tydzień przerwy – ale do Wielkanocy zdążymy z całą Drogą Krzyżową 🙂

   Przy okazji – przypominajcie mi w czwartek lub piątek z rana, bo jak widać pamięć mam dobrą, ale strasznie krótką

 7. AnnaSawa pisze:

  Nie zawodzi ziemia łowicka !!! 😉

  W końcu jasna informacja, może to pobudzi i innych przedstawicieli KK na terenie całej Polski do konkretnego działania w tej sprawie.

  Pod Twoją obronę….+++

  • AnnaSawa pisze:

   ….ale dodatkowo,… jeśli i na tym terenie dochodzi do spotkań z nim to powinny być zabronione a nie tylko, że się odcinają.

   • AnnaSawa pisze:

    Napisałam wcześniej , ze nie zawodzi ziemia łowicka…..ale nie miałam pojęcia, że podlega on pod tą kurię. W takim razie faktycznie dlaczego dopiero taki komunikat i kto bierze za niego odpowiedzialność ?????…..czy w takim razie każdy może sobie jeździć hurtowo po parafiach i kuriach i głosić „uwielbienia” na swoją modłę ???….żenujące i zatrważające.

    • wobroniewiary pisze:

     AnnaSawa – Żaden myślący katolik nie pójdzie na spotkanie modlitewne z kimś, za kogo jego własna kuria nie bierze odpowiedzialności!

 8. Wojciech pisze:

  Wszedłem na stronę „zwiedzeni.pl” ale nigdzie nie mogę znaleźć tego oświadczenia kurii!

 9. kasiaJa pisze:

  Jedna z bardzo cennych wypowiedzi abp Fultona Sheena

 10. wobroniewiary pisze:

  Przekażcie zainteresowanym kapłanom!
  Jest już informacja o rekolekcjach w 2019 roku dla osób odpowiedzialnych za Kapłański Ruch Maryjny
  Jak zwykle, rekolekcje w formie Wieczernika będą odbywać się w Collevalenza (Umbria) w sanktuarium Miłości Miłosiernej, od niedzieli wieczorem 23 czerwca do soboty rano 29 czerwca 2019. Zaproszenie jest skierowane do biskupów, kapłanów i osób świeckich, które są odpowiedzialne w regionach lub krajach za Kapłański Ruch Maryjny. Wszystkie zapytania i zgłoszenia należy kierować do ojca Florio Quercia SJ Adres: Via del Ronco 12 (OO. Jezuici) 34133 Triest, Włochy. Telefon +39 33 36322248 e-mail: querciaflorio@tiscali.it.

 11. kropka pisze:

  Genialny pomysł 😊
  W Kanadzie wpadli na genialny pomysł aby połączyć domy opieki dla ludzi starszych z domami dziecka …
  Wynik przekroczył wszelkie oczekiwania! Starsi ludzie odnaleźli kochające wnuki ponieważ po raz pierwszy sieroty odczuwają rodzicielską miłość i troskę.

  Lekarze stwierdzili poprawę wszystkich funkcji życiowych u osób starszych, blask w oczach i duże zainteresowanie życiem.

  Przed przyjściem dzieci z sierocińca starsi bardziej przypominali mumie z przygasłym wzrokiem. Po raz pierwszy dzieci odrzuciły napięcie, strach, niepewność, smutek i stały się zwykłymi, hałaśliwymi, niespokojnymi dziećmi.

  Niektórzy znaleźli rodzinę, której nigdy nie mieli, inni znów na nowo poczuli ciepło własnego domu wypełnionego wnukami. To świetne rozwiązanie dla inteligentnych ludzi, którzy rozumieją, czego potrzebują dzieci ze schroniska i samotni starzy ludzie.

  • Damian pisze:

   Aż dziw bierze jak historia zatacza koło. Coś co 100 lat temu było normalnością w każdym domu, to dziś jest wielkim odkryciem. Takie odkrycia skłaniają mnie jednak do myślenia o tym jak Bóg chce by wyglądała moja rodzina.

 12. Małgorzata pisze:

  Proszę o modlitwę w ważnej sprawie (Bogu wiadomej) za kapłana i o światło Ducha Świętego dla niego.

 13. Arka pisze:

  Ponieważ we wpisie: ,,Nowenna Pompejańska: Za Polskę wolną od aborcji, eutanazji, lgbt i wszelkiego diabelstwa” jest prośba, aby w komentarzach umieszczać tylko zgłoszenia, pozwolę sobie tutaj podziękować 🙂 Pamiętam jak ruszyły zapisy do Nowenny w intencji Dusz Czyśćcowych – pomyślałam, że to przepiękna inicjatywa, jednak nie czułam się na siłach, by dołączyć, obawiałam się, że czasowo nie dam rady – dziś wiem, kto mi to szeptał do ucha. Potem dzięki stronie, choć nie bez tych samych obaw przystąpiłam do 33- dniowego przygotowania do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Przedtem tylko poprosiłam tylko Maryję, by to Ona zorganizowała mój czas tak, bym miała go na modlitwę i 8 grudnia 2018 stałam się niewolnikiem Maryi. Gdy planowano kolejne nowenny, pomyślałam, że może kiedyś dołączę, jednak wciąż obawiałam się, że nie dam rady, bo … ( tu widziałam 1000001 przeszkód, aby nie podejmować tej modlitwy). Niespodziewanie dla siebie za jakiś czas poczułam przynaglenie, by to właśnie Nowenną Pompejańską modlić się w intencji pewnej osoby z mojego otoczenia i … tak zrobiłam. Jak i wcześniej zaczęłam prośbą, aby to Maryja ułożyła moje obowiązki tak, bym miała czas na modlitwę różańcową i aby mi o niej przypominała:) .Początkowo jeszcze myślałam, że to odłożę, bo miałam zaplanowany w tym czasie wyjazd i była obawa , czy tam będę miała możliwość poświęcenia tyle czasu, ile potrzeba na modlitwę, ale już za chwilę wiedziałam, że to rogaty rozpaczliwie podsuwa mi swoje argumenty i po prostu zaczęłam się modlić. Dziś zakończyłam odmawianie Nowenny Pompejańskiej w tej intencji i wiem, że żadne moje obowiązki, ani wyjazd, ani choroba, ani praca zmianowa, ani inne powody nie były przeszkodą. Przeszkody – owszem, były w mojej głowie, bo tam pracowicie mi je podrzucał ogoniasty, jednak ogromna ilość zgłoszeń Czytelników strony była dla mnie wspaniałym świadectwem i wielkim umocnieniem w czasie moich wahań i rozterek. Dziękuję i za samą inicjatywę modlitwy Nowenną Pompejańską w tak ważnych intencjach i za wspaniały odzew 🙂 Teraz, gdy nie mam innych zobowiązań modlitewnych, chcę wraz z Wami modlić się w intencji za Polskę wolną od aborcji, eutanazji…. i zaraz wyślę zgłoszenie. Jeszcze raz dziękuję za zachętę do modlitwy.

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać za te słowa. Właśnie jutro -pojutrze pojawi się nowy wpis.
   Nowe 33-dniowe przygotowanie do Aktu oddania się w niewole NMP – które będzie mieć miejsce na Siekierkach 24 marca 2019 r.

  • kropka pisze:

   Ułożyła Ewa intencję w której są słowa o Polsce wolnej „i od wszelkiego diabelstwa” i dziś mamy piękny komunikat z wczoraj na temat odcięcia się posługi MZ 🙂

  • eska pisze:

   Arka, dzięki za te słowa.
   Ja na kilka dni przed skończeniem nowenny za kapłanów (najcięższa, jaką pamiętam), a zarazem na dwa dni przed rozpoczęciem nowenny za dzieci, podjęłam jeszcze samodzielnie NP w ważnej intencji rodzinnej (3 części różańca). Te kilka dni, kiedy miałam wszystkie 3 nowenny, było dosyć ciężko, ale jakoś daję radę nadal.
   Czasami mam wrażenie, że łatwiej jest odmawiać 3-4 różańce dziennie niż tylko jeden. Na ten jeden mam jakoś zwykle mniej czasu niż na te 3-4 😉

  • maria pisze:

   Właśnie mam zacząć nowennęPompejańską ale mam obawy tak jak TY ,że nie dam rady..Tak jak TY poproszę Matkę Najświętrzą o pomoc i wytrwanie.Musi się udać!!!
   Jak nie masz teraz ważnej intencji modlitewnej to prosze o modlitwę w intencji mojej krewnej MARII o NAWRÓCENIE i zdrowie. Jest w wielkiej potrzebie.Bóg zapłać.

 14. kropka pisze:

  Rozmowa przeprowadzona na antenie Niepoprawnego Radia PL
  „Zatrute źródła ruchu zielonoświątkowego i nurtu Toronto Blessing”

  https://zwiedzeni.pl/zatrute-zrodla-ruchu-zielonoswiatkowego-i-nurtu-toronto-blessing/

 15. Rafał D. pisze:

  Diecezja łowicka to Diecezja Marcina Zielińskiego, więc miejscowy Biskup odcina się od p. Zielińskiego. Ważny głos w dyskusji…Ciekawe co na to zwolennicy MZ

 16. ona pisze:

  Tak działa namaszczenie duchem kundalini. UWAGA! Najwięksi zwodziciele świata Rolland i Heidi Baker znów w Polsce 8-9 luty 2019 Warszawa. Kto ich zaprosił, kto na to pozwolił? http://perspektywanieba.pl/pl/event/perspektywa-nieba-2019

  • Blondasek pisze:

   To chore jest jakieś. Pamiętam jak za dziecka mama kazała mi siedzieć z siostrami przed telewizorem bo był Kaszpirowski,masakra jakaś,ja tego nie chciałam a obrywałam za to . Szok poprostu. Z wszystkich sióstr tylko ja się nawrócilam,reszta jest daleko od Boga,a jak coś im mówię to nie chcą słuchać, śmieją się ze mnie. A gdy mówię o Paruzji to się patrzą na mnie jak na walnięta jakąś.

 17. Monika pisze:


  W 9 minucie to też dzieje się w Kościele.Kłaniają się a nawet i klękają, tylko, że tyłem do Boga. Wygląda to więc jak profanacja i kpiny z Boga.

 18. Monika pisze:


  O Panie, prawdziwie jesteś wzniosły; a jednak patrzysz łaskawie na pokornego,
  pyszałka zaś dostrzegasz z daleka (Ps 138, 6)
  Polecam czytania na dziś i rozważania do czytań:
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/

  • Maj pisze:

   Czy moglby mi ktos dac podac linka o MZ- co zlego robi itd… Bo nie bardzo sie orientuje.
   Ogladalem ze 3 filmy z nim, sam mowil na jednym z nich ze z ludzmi z toronto blessing zrobil sobie tylko zdjecie, zadnego namaszczenia od nich dostal a na podstawie tego zdjecia duzo zlych rzeczy podobno mu sie przypisuje..
   Dziekuje i pozdrawiam…

 19. Zapraszam na kolejny odcinek filmu w sprawie daru języków. Tym razem porozmawiamy sobie o JUBILACJI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s