Ks. Dariusz Dąbrowski COr: „Każdy Święty jest charyzmatykiem, ale nie każdy charyzmatyk jest święty”!

Zaproszenie na rekolekcje

Grzegorz Kepisty pisze:
Chciałbym zaprosić Was na wyjątkowe rekolekcje, które zaczynają już mieć swoją tradycję…
W najważniejszym Sanktuarium Maryjnym Archidiecezji Poznańskiej, na Świętej Górze w Gostyniu, w kameralnej atmosferze tej samej kaplicy, w której w 1985 r. rozpoczęła się droga nawrócenia Alicji Lenczewskiej, która tutaj w sposób duchowy (a prawdopodobnie i widzialny) zobaczyła Pana Jezusa. (por. „Świadectwo” 1). Rekolekcje organizowane przez jej bliskich przyjaciół i gromadzące wielu czytelników jej dzienników. Choć poruszane tematy nie zawsze wprost do nich nawiązują, to jednak wiele czerpią z ich duchowości.

Plan rekolekcji:

PIĄTEK
Od godz.18:00 – przyjazd i zakwaterowanie

SOBOTA
7.30 Różaniec – tajemnice radosne 
8.00 Śniadanie 
9.00 Konferencja I 
10.30 Różaniec – tajemnice bolesne i medytacja biblijna 
12.15 Obiad 
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Konferencja II – kaplica
16.00 Wystawianie Najświętszego Sakramentu i spowiedź 
17.45 Kolacja 
18.30 Różaniec w bazylice – tajemnice światła
19.00 Msza św. w bazylice 
20.15 Oratorium w Sali kominkowej na II piętrze; czas na pytania
22.00 Nocna adoracja wynagradzają w kaplicy z wystawionym N.S. (dla chętnym z zapisami na listę)

NIEDZIELA 
7.30 Różaniec – tajemnice chwalebne 
8.00 Śniadanie 
9.00 Konferencja III
10.30 Msza św. w kaplicy, poświęcenie pamiątek
12.00 Obiad 
14.00 Nabożeństwo na zakończenie 
15.00 Wyjazd

W czasie rekolekcji można zapisywać pytania i składać do skrzynek przed kaplicą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Ks. Dariusz Dąbrowski COr: „Każdy Święty jest charyzmatykiem, ale nie każdy charyzmatyk jest święty”!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  – Proszę księdza, błagam o pomoc dla mojego syna! Dla mojej córki! Błagam, błagam, nigdzie nie mogę znaleźć…
  – Ale czy on chce?
  – No nie wiem, jeszcze z nim nie rozmawiałam.
  To szkoda czasu, czy ja jestem czarownik, że nałożę ręce i nagle kogoś się uzdrowi?

  https://www.vicona.pl/single-post/2016/07/15/Przez-Maryj%C4%99-do-Jezusa-Ks-Piotr-Glas

  • wobroniewiary pisze:

   Tamże:
   To szkoda czasu, czy ja jestem czarownik, że nałożę ręce i nagle kogoś się uzdrowi? To nawet jeśli takie uzdrowienia są, to tymczasowe. Pozorne w wielu wypadkach. Ludzie upadają na podłogi… cudownie się dzieje…, a potem po dwóch dniach jeszcze gorzej. Szatan imituje wszystko. Wielkie uśnięcia, a potem się okazuje, że – tak jak kiedyś widziałem, że ci co posługiwali, nakładali ręce, łącznie z księdzem… – to wszystko była działalność Szatana. No niestety. Ksiądz był im tam tylko potrzebny po to, żeby uwiarygodnić. No jest ksiądz, to jest chyba dobrze, nie? A to wszystko było szatańskie. Diabeł robił tam wielkie uzdrawiania i wielkie nabożeństwa, ale Ducha Świętego było tam mało. Dlatego musimy być bardzo ostrożni. Maryja da ci tę gwarancję, że Ona cię ochroni. Ale tak, jak mówię: to musi być zgoda twoja. Jeżeli ktoś tutaj jest i siedzi, i powie „nie”, no to szkoda czasu i waszych pieniędzy było, żeby tu przyjeżdżać, bo po co? Ona powiedziała „tak” i to „tak” było otwarciem tej głównej bramy. Twoje „tak” będzie otwarciem twojego serca.

   Ja się spytam prywatnie: ci, którzy posługują i nigdy o Matce Bożej nie mówią, jakimi darami oni posługują? Jest taki ruch, którego nie chcę nazywać… „uzdrawiający”. Wszyscy się modlą, nakładają ręce, uzdrawiają, grzebią gdzieś tam w umysłach, w świadomościach… I kiedy zapytany był ksiądz, który to prowadził:
   – Kiedy jest spowiedź święta? – To wpadł w furię. Mówię:
   – A czy możemy zmówić wszyscy różaniec? – To powiedział:
   – Dajcie mi święty spokój!

 3. Ania pisze:

  Rekolekcje: Oddanie swojego życia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Według nauczania św. Ludwika Grigniona de Montforta
  Termin: 22-24.02.2019 (piątek – niedziela)
  Miejsce: Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księdza Orione w Zduńskiej Woli, miejscowości narodzin św. Maksymiliana Maria Kolbego.
  Organizator: Miesięcznik Egzorcysta
  Prowadzący: o. Mihovil Filipović

  Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
  https://monumen.pl/kategorie/6197-rekolekcje.html

 4. Gosia pisze:

  Mam taką propozycję
  Do lata jeszcze kawał czasu ale przeglądałam stronę biura pana Piotra i znalazłam idealną propozycję dla WOWIT-ów na koniec czerwca. Medjugorje z 5 dniami samego wypoczynku w Czarnogórze. Jest Kotor i Budwa i Jeziora Plitwickie w Chorwacji, 5 dni nad morzem i 5 dni w Medjugorje. Naprawdę dobry program. Mogłoby to być dobre dla nas taka modlitwa z wypoczynkiem bez gonienia na łeb, na szyję.
  Integracja, poznanie się. Oczywiście dla tych, którzy mogą i kogo stać.Termin też dobry, bo sama końcówka czerwca gdzie jest ciepło ale nie gorąco do przesady. Co wy na to? Może wpis na główną stronę?

  http://piotrtravel.pl/2018-2/23-06-03-07-2017-chorwacja-czarnogora-bosnia-i-hercegowina/

 5. Quis ut Deus pisze:

  Chciałbym jak co miesiąc przypomnieć o dobrowolnym wsparciu na prowadzenie strony, póki jeszcze istnieje…
  Osoba prowadząca stronę nie ma z moim wpisem nic wspólnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s