Piątek z Drogą Krzyżową-stacja VIII: Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty. Dziś w I piątek wynagradzamy za profanacje

Po większości z nas, po latach, nie zostanie nic. I tylko jedno będzie ważne: czy liczyłeś się z Bogiem? Czy kochałeś Go? Czy żyłeś Nim na co dzień?

Jedna ze stacji drogi krzyżowej w San Giovanni Rotondo

Stacja VIII: Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty

Niektórzy płaczą, gdy ich drużyna przegra mecz. Inni płaczą, gdy nie zdadzą jakiegoś egzaminu. Dla kogoś dramatem jest przybrać na wadze, dla innego zarysowany lakier na samochodzie. Wiele mamy problemów i ciągle przybywają nowe. Często nie pamiętamy tego, co opłakiwaliśmy przed rokiem. Jezus przypomina nam rzecz oczywistą, ale jakże często zapomnianą: tak naprawdę mamy tylko jeden poważny problem: śmierć i wybór wiecznego potępienia lub szczęśliwości. Tu gdzie teraz jesteśmy, na tej ulicy sto lat temu, dwieście, trzysta chodziło mnóstwo ludzi. Gdzie oni teraz są? Gdzie ich problemy? Martwili się zgubionymi pieniędzmi, rozbitą szybą, kłótnią z sąsiadem. Gdzie są teraz te zmartwienia? Nie pamiętamy często nawet imion naszych pradziadków. Czym oni żyli? Co było ich radościami i smutkami? To samo kiedyś stanie się z nami. Tylko ktoś wyjątkowy pozostawi po sobie znaczącą pamiątkę. Po większości z nas, po latach, nie zostanie nic. I tylko jedno będzie ważne: czy liczyłeś się z Bogiem? Czy kochałeś Go? Czy żyłeś Nim na co dzień?

Czy zadajemy sobie pytania o wieczność kolegi z pracy, koleżanki ze studiów? O swoją wieczność? Ilu z nas potrafi rozpłakać się nad tym jedynym ważnym problemem? Cyprian Kamil Norwid napisał:

Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
Czy to co Twoje będzie zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą. Czy zostanie
Na dnie popiołu gwieździsty diament
Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

Dziś I piątek miesiąca – znajdźmy czas dla Boga

12 obietnic Pana Jezusa

W trakcie objawień Pan Jezus przekazał siostrze Małgorzacie Marii przyrzeczenia skierowane do czcicieli Jego Serca. Zakonnica opisała je w listach. Już po jej śmierci rozproszone informacje zebrano w słynne 12 obietnic.

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.
2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach.
4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.
5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia.
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości.
9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony.
10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych.
11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną.
12.Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Serce Jezusa – znak miłości Boga do ludzi

Do Serca Twojego uciekamy się, Jezu, Boski Zbawicielu! Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie Święty! Ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze wybawiać, Boże łaskawy i najlitościwszy. O dobry Jezu, Zbawicielu drogi, Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza! W Sercu Twoim racz nas obmyć, do Serca Twojego racz nas przytulić, w Twym Sercu na wieki racz nas zachować.
Więcej: kliknij

Wynagradzajmy za znieważenie !
Biskup pozwolił młodym ludziom, aby udzielali sobie Komunii św. 

20 stycznia w telewizji niemieckiej ZDF transmitowano Msze św. z jednej ze szkolnych sal gimnastycznych. Eucharystię sprawował ks. biskup biskup Hermann Glettler, ordynariusz diecezji Innsbruck. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie niespodziewana sytuacja, do której doszło podczas Komunii św: biskup pozwolił młodym ludziom, aby udzielali sobie Komunii św. nawzajem. Widać to na filmie.
Kolejny raz można zadać pytanie, czy jest to droga słuszna, czy aby nie zatraci się sacrum, a także należnej czci, którą winniśmy Jezusowi obecnemu pod postacią białego chleba
Za: padrejarek.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Piątek z Drogą Krzyżową-stacja VIII: Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty. Dziś w I piątek wynagradzamy za profanacje

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  „Jezu utajony, w Tobie cała siła moja. Od najmłodszych lat pociągał mnie ku sobie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Mając siedem lat, kiedy byłam na nieszporach, a Pan Jezus był wystawiony w monstrancji, wtenczas po raz pierwszy udzieliła mi się miłość Boża i napełniła moje małe serce, i udzielił mi Pan zrozumienia rzeczy Bożych; od tego dnia aż do dziś wzrasta moja miłość do Boga utajonego, aż do najściślejszej zażyłości. Cała moc mojej duszy płynie z Najświętszego Sakramentu” (św. Siostra Faustyna Kowalska).

 3. wobroniewiary pisze:

  W zbudowanym na przełomie XVI i XVII wieku kościele św. Pawła Apostoła w Mediolanie urządzono kort tenisowy.

  Pozbywanie się kościołów i zmiana ich przeznaczenia nie jest nowym zjawiskiem. W dobie galopującej sekularyzacji nabiera jednak szczególnego znaczenia. I może niepokoić. O tym, jak postąpić z nieużywanym kościołem, mówi watykańska instrukcja „Bóg już tu nie mieszka”.

  Najczęściej katolickie świątynie zamykane są we Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W lipcu 2018 roku mówił o tym kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, która opublikowała instrukcję na ten temat.

  https://www.gosc.pl/doc/5249460.Bog-poza-kosciolem

  • EwaT. pisze:

   Tu w Holandii w mojej miejscowosci jeden kosciol przerobiony jest na sklep spozywczy a inny na fitnes centrum 😦
   Miej Milosierdzie dla nas Panie !

 4. wobroniewiary pisze:

  Choć jedna dobra wiadomość 🙂 ❤

 5. beat pisze:

  Byli Premierzy komunistyczni razem sie jednocza z PO na jednej liscie do EP przeciwko PIS
  Brak slow czy ludzie beda naiwni czy beda glosowac na antypis czy Prawica sie zjednoczy i Zawalczy o Katolicka Polske???

 6. eska pisze:

  Uwaga na fake news – znowu to krąży, więc przypominam:

  Dramat w Indiach? Uwaga na naciągaczy

  – Jest to fałszywa wiadomość. Nie istnieje żadna prowincja Olisabang w Indiach i cała reszta wiadomości jest fałszem. W podobnych przypadkach najlepiej nie otwierać maili, ani nie posyłać dalej podobnych wiadomości przez sms-y – ostrzega redakcja franciszkanie.pl

  „Wiadomość od Ojca Prowincjała Misji Franciszkańskiej w Indiach. Przekazując informacje od Prowincjała franciszkanów OFM w Indiach: Módlcie się za Kościół w Indiach. Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 za kościołów. Popołudniu planowane jest zniszczenie 200 kościołów w prowincji Olisabang kościołów. Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najbliższych 24 godzin. Obecnie wszyscy chrześcijanie ukrywają się w wioskach. Módlcie się za nich i wysyłajcie tę wiadomość do wszystkich chrześcijan, których znacie. Módlcie się do Boga, aby się zmiłował nad naszymi braćmi i siostrami w Indiach. Gdy otrzymacie tę wiadomość,proszę was bardzo o jej pilne wysłanie do wszystkich ludzi dobrej woli. Módlcie za nich, do Pana Naszego Wszechmogącego i Zwycięskiego. Z poważaniem, Gonzalo Duarte G., ss.cc.Biskup Valparaiso”

  Ogłoszenie tej treści jest rozpowszechniane poprzez Internet i przede wszystkim przez sms-y.

  – Ponieważ wielu zwróciło się do nas z zapytaniem, pragniemy potwierdzić, że jest to fałszywa wiadomość, która krąży od wiosny zeszłego roku – ostrzega redakcja franciszkanie.pl

  – Podajemy link na misyjny serwis informacyjny Asia News, w którym przełożony prowincji franciszkańskiej w Indiach wyjaśnia że nie istnieje żadna prowincja Olisabang w Indiach i że cała reszta wiadomości jest fałszem – czytamy na franciszkańskim portalu.

  Przypominamy wszystkim, że w podobnych przypadkach najlepiej nie otwierać maili, ani nie posyłać dalej podobnych wiadomości przez sms-y.

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,998,dramat-w-indiach-uwaga-na-naciagaczy.html

  • wobroniewiary pisze:

   Nie czytam i nie polecam deonu, a o tym sms-ie pisze od 8 lat, że to kłamstwo. jJa go I raz dostałam w kwietniu 2010 roku, tydzień po Smoleńsku. Pamiętam datę, bo to było na ślubie kogoś z rodziny, jedna nawiedzona „od ks. Natanka” wstała i kazała wszystkim się modlić za tych biedaków ….

 7. kropka pisze:

  Producenci napoju energetycznego z wizerunkiem szatana na etykiecie postanowili zwrócić uwagę na swój wyrób. W walce o klienta marka Devil Energy Drink posunęła się jednak za daleko, łamiąc przy tym wszelkie standardy dobrego smaku. Wielu internautów nie kryło oburzenia. W końcu producent „diabelskiego napoju energetycznego” postanowił nadać reklamie nowy kontekst.

  W środę wieczorem na facebookowej stronie Devil Energy Drink pojawiła się grafika ze spoglądającym w górę nagim chłopcem z otwartymi ustami. Zdjęcie zostało opisane słowami: „Roman już wie, co niedługo będzie miał w ustach…”. Oczywiście wszystko w towarzystwie diabelskiego logo marki.

  Read more: http://www.pch24.pl/potworna-reklama-napoju–internauci-mowia-o-pedofilii–tak-ohydnej-reklamy-nie-widzialam-w-zyciu,65870,i.html#ixzz5eHszR64Q

 8. kasiaJa pisze:

  Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Pana Boga w kwestii zgody na aborcję do 9 miesiąca w USA…
  „”Mroźny potwór” nad USA. Ponad 200 mln Amerykanów jest zagrożonych
  W Stanach Zjednoczonych trwa walka z silnym wiatrem, opadami śniegu, a przede wszystkim potężnym mrozem. Wir polarnego powietrza amerykańskie media nazwały już „Mroźnym potworem”. Podkreślają, że w Chicago temperatury mogą spaść do -45 st. C, a w niektórych częściach USA do -51 st. C.
  Przynajmniej w ciągu kilku najbliższych dni, ponad 200 mln Amerykanów musi być gotowych na walkę z silnym mrozem. Część stanów ogłosiła stan wyjątkowy. Zamknięto tam sklepy, szkoły i urzędy.
  Krajowa Służba Meteorologiczna podała, że ocieplenia można spodziewać się dopiero w okolicach weekendu.
  Amerykanie zmagają się w niskimi temperaturami, a synoptycy wyjaśniają, skąd rekordowe mrozy nad USA.
  „Masy zamarzniętego powietrza, które normalnie wirują wysoko nad biegunem północnym, tym razem skierowały się na południe, czyli nad USA, tworząc tzw. wir polarny” – tłumaczą. „W związku z tym, jest zimniej niż na Antarktydzie” – podkreśla stacja CNN.
  Media w Stanach Zjednoczonych piszą, że większość ich kraju powoli zamienia się w „zamrażarkę”. Oprócz mrozów, życie obywateli utrudniają również silne opady śniegu”.
  https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6344008229984385a

 9. Monika pisze:

  Już dzisiaj przypominam o naszykowaniu wody na jutro, na 10:00, bo jutro I Sobota Miesiąca.

 10. kropka pisze:

  Wszystko wskazuje na to, że zmarły niedawno aborter Romuald Dębski zostanie patronem oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Bielańskim. Taki wniosek przegłosowali radni warszawskiej dzielnicy Bielany.

 11. wobroniewiary pisze:

  Film, który pokazuje jak Pan Jezus Eucharystyczny wygania demona, ale chodzi mi o inną kwestię z tego filmiku – czy Wy dotykalibyście Jezusa Eucharystycznego swoimi rękami czy zachowali sacrum?

  • Kaśka pisze:

   Nie wiem… Nie wiem z jakiego ten filmik pochodzi kraju, ale tak z dna mojego serca… Gdybym żyła w totalnej nędzy i wyzysku, skrzywdzona przez kogoś… Bardzo bardzo poraniona… Myślę, że pragnęłąbym Go dotknąć, byłoby to jak wołanie o ratunek, gdy wszystko stracone i nic już nie mam…

 12. wobroniewiary pisze:

  „Rzeź niewiniątek” w Wirginii. Gubernator chce by dzieci, które przeżyły aborcję mogły być zabite

  Ralph Northam, gubernator amerykańskiego stanu Wirginia opowiada się za wprowadzeniem nowego prawa, zezwalającego na aborcję do samego momentu narodzin. W przypadku nieudanego zabiegu, życie noworodka będzie zależeć od rodziny, która może kazać lekarzowi by uśmiercił dziecko. W przestrzeni publicznej gubernator Northam już został okrzyknięty mianem „dzieciobójcy”.

  https://www.pch24.pl/rzez-niewiniatek-w-wirginii–gubernator-chce-by-dzieci–ktore-przezyly-aborcje-mogly-byc-zabite,65834,i.html

  • Danuta71 pisze:

   Jezu miej miłosierdzie dla nas i całego świata ,zmiłuj się nad nami grzesznikami,Maryjo bez grzechu poczeta módl się za nami bo cały świat zmierza w przepaść miej nas w opiece Matko Najświętsza Królowo Polski i Świata

 13. wobroniewiary pisze:

  Wpis dla naprawdę inteligentnych – oto jak się tworzy fake newsy, obwinia szkołę, rząd i wszystkich a tymczasem chodzi o … no własnie, o co tu chodzi?
  Ten artykuł to majstersztyk – oto jak Wałęsa kłamie, ale i tak wszystko pójdzie na rząd, szkoły itp. itd. Boże zajmij się ta jego butą!!!
  Ja jeszcze się nie uodporniłam i jak widzę taką hipokryzję, to mi ciarki przechodzą po plecach.

  Owszem, Wałęsa spotkał się z uczniami na korytarzu, ale to nie szkoła tylko…. no właśnie – Europejskie Centrum Solidarności (to od śp. Adamowicza) I to uczniowie byli na korytarzu, bo imć Wałęsa wyszedł do nich (w ECS ma swój gabitet) – czujecie różnicę???

  https://wiadomosci.wp.pl/lech-walesa-spotkal-sie-z-dziecmi-na-korytarzu-ale-to-nie-podstawowka-zawinila-6344806159620225a

 14. wobroniewiary pisze:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s