O. Augustyn Pelanowski: Herod i nasze namiętności

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „O. Augustyn Pelanowski: Herod i nasze namiętności

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  ZERO ARIELÓW, URIELÓW, BARACHIELÓW i innych „aniołów”
  wywróżonych sobie choćby na fb !!!

  Katolicy mają obowiązek odrzucenia niekatolickiej angelologii, szkodliwej praktyki używania rzekomych imion aniołów nieznanych w Biblii (czyli demonach podszywających się pod anioły). Na niebezpieczeństwo niekatolickiej angelologi wskazuje rola demonów udających anioły w powstaniu mormonów, satanizmu, ezoteryzmu, i współczesnego okultyzmu

  W Kościele katolickim wywoływanie aniołów i skłanianie ich do określonych działań jest ciężkim grzechem. Okultyści wykorzystują zainteresowanie aniołami do promocji okultyzmu wśród katolików. Kult aniołów w New Age ma zastąpić kult Boga. Działaniom okultystów sprzyja często zbrodnicza ignorancja pracowników księgarni katolickich sprzedających okultystyczne publikacje o aniołach

  http://www.fronda.pl/a/jak-czcic-anioly-owoce-prawdy-trucizna-falszywego-kultu,121640.html

 3. Małgorzata pisze:

  Bardzo Was wszystkich proszę o choćby krótkie westchnienie modlitewne w intencji mojej siostry Urszuli, która po 1,5 roku bezrobocia, a jest w wieku tzw. „50+” . Jutro ma wstępną rozmowę i tzw. dzień praktyki pt. czy się nadaje. Wspomóżcie ją modlitwą.

 4. marysia1 pisze:

  +++

 5. Monika pisze:

  Zaznaczam, że to nie jest jakaś teoria spiskowa ale rzeczywistość a co do terminu „teoria spiskowa” coraz częściej mam wrażenie, że wymyśliła go opozycja (różne siły, które chcą ukryć prawdę) alby uśpić naszą czujność, byśmy nie słuchali i nie zajmowali się podobnymi sprawami a już na pewno nie wierzyli w to. W każdym razie wielu siłom zależy, by ta prawda nie przeciekała do świadomości społecznej. Pozdrawiam Cię Eska i dziękuję, że udostępniłaś ten wczorajszy filmik (oglądałam go kiedyś) i to nie są żadne wymysły ale fakty, których społeczeństwo w większości nie zna a powinno znać i łączyć fakty a nade wszystko odczytywać znaki czasu.
  Kto nie ma czasu wgłębiać się w całość to można posłuchać od mniej więcej 48 lub 50 minuty:

  • HeSo pisze:

   Krzysztofa Karonia i tak większość nie zrozumie bez poznania pojęć podstawowych (może z wyjątkiem tego odcinka i jeszcze kilku). Pojęcie kradzieży wielu z nas „powali”, a można to obejrzeć na kanale YT „historia sztuki”. Warto obejrzeć „Manifest z Ventotene” i „Deklaracja Rzymska”. Jego materiały można oglądać zwiększając szybkość do 1,5x.

   • Monika pisze:

    Z Krzysztofem Karoniem zgadzam się, tylko jest chyba w błędzie jeśli chodzi o to, że nas w szkole tego nie uczyli. Na wielu uczelniach, naprawdę od bardzo dawna, tołkowany jest zrównoważony rozwój a On mówi, że Jego (i w ogóle nas – jak mówi) tego nie uczyli – ja uważam, że wprost przeciwnie. Też mam swoje lata a ze zrównoważonym rozwojem zetknęłam się już bardzo dawno. Tylko, że wtedy nikt nie przypuszczał, że coś złego się za tym kryje. A wiadomo jak ludzie przeciętnie myślą – że jak coś z pozoru wygląda dobrze i jest wykładane na studiach, na uczelni, która posiłkuje się autorytetami naukowymi, to musi być dobre, bo wydaje się nam, że innej opcji przecież nie ma – przynajmniej tak myśli przeciętny student, który uważa, że ktoś tam w końcu myśli za niego jak jest naprawdę a on ma tylko zakuć, zdać, zapić i zapomnieć.

    Tak jak kiedyś naszych rodziców szprycowali w szkołach, czy się to komuś podobało czy nie, „Historią filozofii” Tatarkiewicza, tak teraz każdy musi przejść dokładną edukację o zrównoważonym rozwoju. To nie wzięło się znikąd. Tam nie ma – jak mówi Karoń NORMALNEGO rozwoju tylko zrównoważony – a jakże. Szatan nie próżnuje, nie śpi i widzimy dokładnie co jest na tapecie i do czego to wszystko zmierza – już jest na świecie a w planach bogatych „kierowniczych świata” także docelowo i u nas w Polsce, a raczej nie wszyscy widzą to dokładnie – i tu jest ból, bo szatan to wspaniale wykorzystuje.
    Mniejsza o słowa, ważne co się za tym kryje. Diabeł też potrafi ukazać się, przyjść nie tylko w szatach ale nawet i w samej postaci anioła, albo i świętego, oczywiście udając go w doskonały sposób. Zawsze zaczyna się niewinnie, z wiadomych powodów – żeby uśpić naszą czujność. A jak się obudzimy, to wiadomo gdzie jesteśmy.

    Karoń dobrze zauważył w końcówce wypowiedzi (i tu trzeba popatrzeć głębiej i szerzej), że to jest okres przed wyborami, więc nikt z prawdą się nie przebije, wśród tego całego przedwyborczego bełkotu i zgiełku, i nie o to idzie by (tylko) wygrać wybory ale o to, że gdy te wybory już wygramy, to, by mieć za sobą społeczeństwo, gdy przyjdzie atak, bo przyjdzie, jeśli wygramy – tzn. w założeniu, że wygramy większością. Wybory to pierwszy etap czy Polska będzie suwerenna czy nie. Wygrana nawet większością nie gwarantuje odparcia ataku na Polskę, bo trzeba mieć jeszcze za sobą większość społeczeństwa a z tym jest gorzej. On tłumaczy, że wybory to socjotechnika i to nie jest wielki problem wygrać socjotechniką, manipulacją itd. ale nie o to tu chodzi, bo ludzie muszą być za tym, którzy wygrali – o ile wygramy.
    A jeśli to się stanie to cały świat będzie przeciwko nam – z tym całym zrównoważonym rozwojem, gender, mową nienawiści, poprawnością polityczną i czym tylko chcecie, jakby tego nie nazwać.

    • wobroniewiary pisze:

     „a On mówi, że Jego (i w ogóle nas – jak mówi) tego nie uczyli – ja uważam, że wprost przeciwnie.”

     Nie każdy studiował to co Ty
     I wolę temat zakończyć!

    • Monika pisze:

     Jeśli zadamy sobie pytanie: jak wiele osób uczciwie szuka prawdy?
     To mamy w pewnym stopniu odpowiedź, gdy przeanalizujemy jak jeszcze mało osób ogląda TV wRealu, w stosunku do tych masowych, zakłamanych mediów.
     Tu goście są odważni, mówią odważnie, nie boją się bronić prawdy, chcą coś zrobić dla innych i jak szybko zauważymy, niemal każdy kolejny gość ma w tym momencie albo już miał sprawy sądowe właśnie za mówienie prawdy i ukazywanie jej społeczeństwu, i żeby ta prawda ujrzała światło dzienne musiała powstać taka TV.

    • Maggie pisze:

     W rozmowach niedokończonych – RM, można wiele usłyszeć: aby zrozumieć i nie dać zrobić z mózgu sieczki a z serca pustyni.

    • Monika pisze:

     Odnośnie samego nauczania nas, w różnych szkołach – na różnym szczeblu edukacji , w tym średnich i wyższych, to Pan Krzysztof tutaj sam mówi i wyjaśnia – i tu naprawdę wie co mówi:
     „Ogromny wysiłek został włożony w to, żeby przez całe dziesięciolecia tłumy akademików, tłumy profesorów itd, z najwyższej półki, włożyły ogromny wysiłek w to, żeby właśnie produkować kolejne mutacje tej ideologii, inaczej je nazywać i w ten sposób zacierać ślady, zacierać związki z tą pierwotną ideologią. A służy to tylko i wyłącznie jednemu celowi (i dalej od 47 minuty).

     „Ta ideologia, w której od wielu już lat funkcjonujemy, jest mutacją marksizmu. (…) Ten neomarksizm jest po prostu nową wersją tego samego marksizmu, zarówno gender, jak i to „z dupy kupy”, cała ta biologizacja, cała rewolucja seksualna, cała akcja nastawiona na hodowanie pasożytów, na zabijanie etosu pracy – to wszystko to są składniki tej samej ideologii. Zaznaczam: ideologia to jest to co działa na społeczeństwo, natomiast oczywiście tą ideologią mogą posługiwać się różne siły (żydzi, masoni, cykliści, jeszcze inni) ale i tak i tak, tym, którzy się nią posługują my nie możemy nic zrobić, natomiast mamy wpływ na to czy ta ideologia dociera do naszych dzieci. Na to mamy wpływ.
     Dlaczego kojarzenie tych wszystkich odmian z marksizmem jest tak ważne?…”

     Wcześniej: „Mechanizm jest taki, że jeśli to samo nazwie się raz tak a potem nazwie się inaczej – to pytanie: czy to jest rzeczywiście to samo? Szczególnie jeśli te rzeczy nazywane, nie są takie do końca sprecyzowane. A w gruncie rzeczy to większość ludzi po prostu ani o jednym ani o drugim nie ma specjalnego pojęcia, bo to są wszystko hasła, które nigdy nie były przerabiane ani w szkołach ani na uczelniach. W związku z tym ten kamuflaż, bo to jest całkowicie świadomie robiony kamuflaż, umożliwiający zatarcie w ludzkiej świadomości faktu, że ideologia, w której żyjemy jest marksizmem.
     TO JEST TAK WAŻNE, ponieważ marksizm jest ideologią komunizmu i ten marksizm, w którym żyjemy jest również ideologią komunizmu, tyle tylko, że nie tego komunizmu bolszewickiego, tylko tego komunizmu libertariańskiego, współczesnego – ale skutki są lub będą dokładnie takie same. Komunizm jest w polskim prawie karnym uznany za ideologię totalitarną, której promocja jest zabroniona” (w Konstytucji tak jest).

     „Jest to ideologia zbrodnicza.”

     Karoń pyta: „Czy w Polsce istnieją takie siły, mające możliwość skutecznego działania w skali społecznej, które mają świadomość tego o czym mówię? Czyli, czy są partie polityczne lub ruchy społeczne, które wznosząc swoje hasła, czy mają świadomość tego o czym powiedziałem? Bo obawiam się, że nie. W związku z tym jest pytanie: w jaki sposób dotrzeć do tych sił politycznych i do tych ruchów społecznych, żeby one przedstawiając swoją ofertę i swój przekaz skierowany do publiczności, żeby one ten przekaz artykułowały w języku, który jest zrozumiały, ponieważ tłumaczenie komuś, kto nie zna złożoności problemu, że zrównoważony rozwój jest zły, jest całkowicie bezskuteczny i musi pozostać bezskuteczny, ponieważ ta zbitka pojęciowa składa się z dwóch słów, które w zasadzie kojarzą się normalnemu człowiekowi pozytywnie. (…) Dla człowieka, który nie wnika, a większość społeczeństwa nie wnika i nie będzie wnikać w jakieś tam meandry ideologiczne.(…) No więc skąd jest ta blokada informacji? Ta informacja jest w gruncie rzeczy bardzo prosta do wyłożenia.”

    • Monika pisze:

     Właśnie Maggie – też wiem, że w RM jest o tym mowa. Mowa o tym była już od iluś tam lat w RM. Ciekawe dlaczego ten przekaz chyba nie do końca dociera, albo może dociera do osób, które nie angażują się społecznie, nie działają i niewiele chcą lub mogą zrobić?

   • BePe pisze:

    Sama nie zawsze rozumiem pana Karonia, ale zrozumiałam rozmowę z liderką ruchu pro-life Kają Godek, do której link jest tu niżej w komentarzach, i tylko utwierdziłam się w swoich politycznych przemyśleniach. Rozumiem, że są ludzie, którzy myślą inaczej – i w porządku, niech każdy zagłosuje tak, jak uważa za słuszne. Niech Jedyny Bóg i Panna Mądra mają nas w opiece!

 6. Monika pisze:

  Od 30 minuty Kaja Godek odpowiada na pytania internautów u Roli ale oczywiście warto odsłuchać całość – m.in. zadano pytanie: czy Jej nie przeszkadza Liroy w koalicji?

 7. Monika pisze:

  Tu: KAJA GODEK WYJAŚNIA DLACZEGO DOŁĄCZYŁA DO BRAUNA, KORWINA I WINNICKIEGO https://www.youtube.com/watch?v=luwMLWSAMm8

 8. wobroniewiary pisze:

  Prośba z maila o modlitwę za naszą Czytelniczkę Agnieszkę

  „za mnie o bezpieczna dobrą operacje, Dary Ducha Św. dla personelu medycznego, żeby było wszystko w porządku przed, w trakcie i po, spokój serca dla mnie, i żebym się nie rozchorowała do 8 lutego, żeby mogła operacja się odbyć bo czuję się niewyraźnie. Żeby ta operacja była zgodna z Wolą Bożą i proszę o obecność Maryi Uzdrowienie Chorych i Aniołów na sali operacyjnej.

 9. wobroniewiary pisze:

  Prawo i Sprawiedliwość może stracić władzę nie dlatego, że uchwali zakaz aborcji eugenicznej, ale dlatego, że tego nie zrobi.

  https://www.gosc.pl/doc/5249487.Aborcyjny-blad-PiS

  • Monika pisze:

   To oczywiste i chyba tu nikt nie ma wątpliwości.

  • Maggie pisze:

   Na Internecie (i nie tylko tam) mnóstwo „różności” urabiających „podświadomość” i duchowość ludzi oraz zalew niechęci/nienawiści sponsorowanej przez różnego autoramentu szare eminencje (w tym NIE z Polski rodem) … a to nie od Pana Boga pochodzi.

   Widzialam nawet na YT filmik sugerujący, że jest już ukartowane … iż PiS odda władzę… a przecież takie „twierdzenie” już wystarczy aby ludzi skłócić i tak namącić, aby wielu nie poszło do urn. Przez wieloletnie kłamstwa niby rozbitej a w sumie elekcyjnie zjednoczonej zawsze (!) komuny, głoszącej „postęp i nowoczesność”, we wielu ludzkich sercach zamiast ufności utrwala się wiele niewiary i zniechęcenia .. a to jest jak wykupiona recepta na truciznę.
   Potrzeba zgody = MIŁOŚCI Boga, bliźniego i Ojczyzny z Wiarą i Nadzieją, a to moźliwe tylko w życiu Bogiem, z Bogiem i dla Boga … (dlatego zły kielnią wydłubuje scalający cement, by obalić mury i dobrać się do fundamentu .. aby zapanować nad jeszcze trwającym ale osłabionym bastionem, jakim jest Polska).

   Maryjo, Królowo Polski ratuj i prowadź:

 10. Małgorzata pisze:

  +++

 11. Ania pisze:

  Anton LaVey, autor „Biblii Szatana” i twórca „Kościoła Szatana”, publicznie powiedział, że Halloween jest najważniejszym dniem w roku dla Kościoła Szatana.

  Noc Halloween w kalendarzu rytuałów satanistycznych związana jest z praktyką tzw. czarnych mszy (parodia Mszy św.) oraz orgii seksualnych związanych z jednoczeniem się z demonami. Łączy się także z symbolicznym składaniem ofiar z ludzi poprzez rytualne wypijanie – z czaszek lub kielichów „udekorowanych” satanistycznie – czerwonego wina, przypominającego ludzką krew. W Kościele Lucyfera składane są „dosłownie” ofiary z mordowanych dzieci lub dziewic, jako osób wolnych od zła, ofiarowanych Szatanowi. Istotnie, podczas tych ceremonii, chodzi o rodzaj pewnego otwarcia się na określony duchowy świat. Dokonuje się to poprzez dobrowolną, duchową przynależność wyrażoną poprzez gesty, znaki i symbole oraz czyny. Ofiarnicze rytuały pieczętują więź z „bóstwem”, do którego się odnoszą.

  Halloween nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Jego wydźwiękiem – w formie zabawy – jest wyśmianie bliskości świata zmarłych, których ośmiesza się i pozostawia w sferze zabawowej fantazji.

  Bez prawd wiary ze święta Wszystkich Świętych i zmarłych pozostaje zaledwie pusta, wydrążona dynia. Śmieszy, straszy, rodzi zawstydzenie lub stwarza okazje do zabawy, ale w żadnym stopniu nie daje odpowiedzi na niepokojące człowieka pytania

 12. Damian pisze:

  Biskup pozwolił młodym ludziom, aby udzielali sobie Komunii św. nawzajem
  https://padrejarek.pl/biskup-pozwolil-mlodym-ludziom-aby-udzielali-sobie-komunii-sw-nawzajem-1-02-2018/

  • wobroniewiary pisze:

   Straszne, zrobiłam nowy wpis z tą treścią również 😦

  • Maggie pisze:

   ZGROZA‼️ … przecież Eucharystia to NIE to samo, co dzielenie się opłatkiem wigilijnym, ani też poczęstunek, który można niekonsekrowanymi łapkami macać etc 🤭😳😱😭 (a czego Jaś się nie nauczył, Jan nie będzie umiał)
   Dżuma „modernizmu” szaleje, przez głowy do serc dochodząc.
   Jezu Chryste❣️, Ty się tym zajmij❣️❣️❣️🙏🏻❣️ O Święty Michale Archaniele ….

 13. Ada pisze:

  proszę o modlitwę w intencji pewnej rodziny, sprawa zgłoszona do opieki, zaniedbane dzieci, rodzice piją, matka w następnej ciąży, młoda dziewczyna nie przygotowana kompletnie do roli matki. byłam tam sama i zgłosiłam to dalej, po tym co zastałam w tym „domu”. proszę o modlitwę i za nich, i za mnie, o opiekę Bożą. Oby Bóg wyprowadził z tego dobro.

 14. eska pisze:

  Jako rozwinięcie głównego wpisu:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s