Irlandzki polityk głosował za aborcją – ksiądz odmówił mu przyjęcia Komunii Świętej

Robert Troy, członek irlandzkiego parlamentu i partii Fianna Fáil publicznie przyznał się do głosowania za wprowadzeniem aborcji i legalizacją związków jednopłciowych. Podczas jednej z Mszy kapłan odmówił mu dostępu do Komunii Świętej.

Według informacji Sunday Times, ksiądz John Hogan z parafii św. Mikołaja w hrabstwie Westheath odmówił udzielenia Komunii irlandzkiemu politykowi podczas Mszy pogrzebowej. 1 grudnia irlandzki parlament przegłosował prawo legalizujące aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży a w przypadku zagrożenia życia matki nawet później. Dodatkowo, nowa ustawa niejasno wyraża się w sprawie klauzuli sumienia, de facto przymuszając osoby odmawiające udziału w procederze do partycypowania w morderstwie.

Troy sam jest jednym z dwunastu dzieci wychowanych w tradycyjnej irlandzkiej katolickiej rodzinie. W przeszłości dał się poznać jako polityk pro-life. Jak podaje portal LifeSiteNews, od 2013 r. jego stosunek do kwestii etyczno-moralnych (aborcja, homozwiązki) uległ gwałtownej zmianie. W 2016 r. wyraźnie opowiedział się za możliwością „terminacji” w przypadkach tzw. śmiertelnej nieprawidłowości płodu. Jego zdaniem, rodzice w takich sytuacjach powinni mieć wybór czy chcą by ich chore dziecko przyszło na świat.

W wywiadzie dla magazynu Hot Press, Troy podkreślił, że w referendum głosował za zniesieniem ósmej poprawki do Konstytucji Irlandii, zrównującej prawa nienarodzonego dziecka z prawami matki. „Muszę przyznać, że długo nad tym myślałem. W kwestii odrzucenia ósmej poprawki, jestem za aborcją w przypadkach śmiertelnej nieprawidłowości płodu, kazirodztwa czy gwałtu. Inne przypadki wywołują we mnie niepokój (…) zadałem sobie jednak pytanie: czy głosowanie na nie rzeczywiście powstrzyma aborcję? Ne, ponieważ w ten sposób tylko stygmatyzujemy kobiety, a one i tak dokonają aborcji za granicą”. W tym samym artykule przyznał się, że głosował za legalizacją związków jednopłciowych w 2015 r.

Na księdza, który odmówił udzielenia Komunii spadła fala krytyki. Na swoim twitterowym profilu duchowny napisał: „Patrząc na listę parlamentarzystów, którzy głosowali za zniesieniem poprawki w ramach pokrętnych przepisów aborcyjnych widzę imię tego, który jeszcze kilka lat temu w moim domu zarzekał się, że jest pro-life. Pragnienie władzy i popularności sprowadziło wielu do popełnienia straszliwych rzeczy”. Kapłan został wezwany na rozmowę przez lokalnego biskupa.
Za: www.pch24.pl

A my walczymy o Prawdę za pomocą Różańca świętego ❤
Dziś, we wspomnienie św. Jana Bosco przypominamy wizję dotyczącą Różańca św.:

Skuteczność modlitwy różańcowej św. Jan Bosko poznał m.in. dzięki Bożemu oświeceniu, które otrzymywał w licznych wizjach podczas snu. Relacjonując je swoim chłopcom nazywał je skromnie „snami”, nie chcąc wzbudzać sensacji z powodu ich nadprzyrodzonego charakteru. „Sen”, jaki ksiądz Bosko miał w wigilię święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w 1862 roku, pokazał mu w sposób obrazowy, jak skuteczną bronią w walce z szatanem jest różaniec. Zobaczył wówczas szatana w postaci ogromnego węża, który za dotknięciem sznura symbolizującego różaniec wpadł w tak wielką furię, że rozleciał się w strzępy. Obecny przy Świętym przewodnik objaśnił mu znaczenie symboli i całej tej wizji:
„Wąż jest symbolem szatana, a sznur to po prostu modlitwa różańcowa. Ona zapewnia opiekę Najświętszej Maryi Panny, dzięki której możemy walczyć, zwyciężać i niszczyć piekielne demony.
Za: Maria Wacholc, „Różaniec przemienia życie”, Wydawnictwo Salezjańskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „Irlandzki polityk głosował za aborcją – ksiądz odmówił mu przyjęcia Komunii Świętej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  Uwaga na książkę „Armia najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa”.
  Tę książkę wydała sekta melanistów w Kanadzie. Melaniści działają także w Polsce i wydają broszury, kasety magnetofonowe i video, dlatego bądźmy ostrożni z kupowaniem tych rzeczy od osób, które niewiele wiedzą na temat objawienia i Orędzia saletyńskiego.

  https://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/2017/01/uwaga-ostroznie-z-modlitewnikiem-armia.html

  • EwaT. pisze:

   Bardzo dziekuje za ten komentarz. Dostalam wlasnie kilka ksiazek po mojej zmarlej babci i wlasnie byla tam tez i ta ksiazka.Czytajac ta armie…mialam bardzo negatywne odczucie. Dziekuje Pani Ewo za te cenne informacje.

  • babula pisze:

   Bardzo pożyteczne ostrzeżenie -Dzięki 🙂
   Jednak nie bardzo rozumiem jak przyjąć słowa ks. Guttera , który jest przeciwny chrztowi dzieci nienarodzonych: „Tak samo jak nie można udzielić sakramentu namaszczenia osobie zmarłej tak samo nie można ochrzcić dziecka, które nie żyje. Przypomnijmy jeszcze, że sakramenty są tylko dla ŻYJĄCYCH i nieodzowna jest obecność osoby, której sakramentu się udziela. Tak jak nie możemy wyspowiadać się listownie czy telefonicznie, tak samo nie możemy ochrzcić dziecka bez jego fizycznej obecności.”
   Moim zdaniem chrzcimy te dzieci Zanim umarły. Chrzcimy je gdy są jeszcze Żywe!
   To, że w treści modlitwy jest ..”Wy wszyscy, którzy w dzień i w nocy urodziliście się nieżywi i jeszcze rodzić się będziecie. Wy wszyscy, którzy w łonach waszych matek zostaliście zabici i jeszcze zabici zostaniecie, „..nie oznacza chrztu martwych dzieci.

   Ewo -czy tę mniejszą książeczkę Szaffera mam wyrzucić? Bo dostałam ją dawno i dokupiłam drugą dla rodziny.

  • Maria Teresa pisze:

   Ten modlitewnik mnie rozmodlił. Melaniści nie są sektą. Polecam cykl kazań ks. Natanka: objawienia z La Salette i kompleks księży Saletynów.
   A z imprimatur to widziałam książki, gdzie autor kazał tępić Komunię na klęcząco. To nie te czasy.

   • wobroniewiary pisze:

    Hahaha, sorry ale żeś dowaliła kobieto!
    To jak Marcinkiewicz, „uosobienie moralności” usprawiedliwia sexaferę „porządnego i prawego” Stefana Niesiołowskiego
    Tak samo tu – sekciarz broni sekciarza!

   • Maggie pisze:

    @Maria Teresa:
    … ❓ „ autor kazał tępić komunię na klecząco”.⁉️ Ciekawe, bo nie myślę, że ani ks.N. ani Salezjanie takie bluźnierstwo głoszą, zwłaszcza, że Św.JPII wręcz grzmiał, zakazując takiego „procederu”.

    Nie wierz w fałszerstwa tych, którzy chcą wrzucić wszystkie religie do jednego worka, a raczej tygla, gdzie człowiek wtapia się w globalistyczne „róbta co chceta”, prowadzące przez bluźniercze bałwochwalstwo i profanacje do wiecznego zatracenia … A nastały właśnie TAKIE CZASY, zmierzające DO WYPEŁNIENIA SIĘ APOKALIPSY.

    • Maria Teresa pisze:

     Chodziło mi o autora książki, którą widziałam. Nie powiedziałam, że jej autorem jest ks. Natanek czy Salezjanie. Autora nie pamiętam.

 3. wobroniewiary pisze:

  O ludzka naiwności – a tyle osób wierzy różnym szarlatanom!!!

  „Alarm!”: Kuracja wahadełkiem niemal zabiła trzyletniego Antka
  Małgorzata W. jest jedną z najbardziej znanych warszawskich bioenergoterapeutek. Do „leczenia” używa wahadełka i diagramu. Taką też metodą chciała zdiagnozować alergię trzyletniego Antka. Zamierzała pozbawiać chłopca problemów z nietolerancja pokarmową za pomocą restrykcyjnej diety. Efekt? Wycieńczony chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala. Reporterki programu „Alarm!” zdemaskowały szarlatankę. Wyposażone w ukryte kamery wykupiły u niej wizytę i udawały matkę oraz schorowaną córkę. W diagnozie oszustki znalazła się m.in. pozytywna ocena stanu śledziony reporterki. Problem w tym, że dziennikarka śledziony już nie ma…

  https://www.tvp.info/41087642/alarm-leczyla-wahadelkiem-malego-antka-chlopiec-w-stanie-ciezkim?fbclid=I

 4. Ania pisze:

  „Tysiąckrotne” molestowanie seksualne dzieci. Drastyczne szczegóły śledztwa „Kemping”

  W niemieckiej Nadrenii Północnej-Westfalii trwa śledztwo w sprawie molestowania seksualnego dzieci i nagrywania pornografii z ich udziałem. Śledztwo dotyczy ok. 1 tys. pojedynczych przypadków. Ofiary mają od 4 do 13 lat – powiedział szef komisji dochodzeniowej Gunnar Weiß, cytowany przez agencję dpa.

  https://www.tvp.info/41096174/tysiackrotne-molestowanie-seksualne-dzieci-drastyczne-szczegoly-sledztwa-kemping?fbclid

 5. Ania pisze:

  Mowa nienawiści – katolicy wykluczeni z ochrony

  https://ekai.pl/mowa-nienawisci-katolicy-wykluczeni-z-ochrony/

 6. wobroniewiary pisze:

  No i poryczałam się. A tyle ludzi pluje jadem na Papieża 😦

  Papiez zobaczyl 99 letnia kobiete trzymajaca napis ze jest niewidoma i prosi zeby ja ktos przytulil. Papiez zobaczyl napis zatrzymal swoj papamobile podszedl do niej i blogoslawil ja. 🌹🌹🌹

  Link:https://www.facebook.com/mauricio.fruchi/posts/1953011981492319

 7. wobroniewiary pisze:

  Wykonując swoje codzienne obowiązki, ofiaruj je jako modlitwę w zjednoczeniu z Chrystusem, którego w tym samym czasie ktoś adoruje w kościołach i kaplicach naszej Diecezji.

  http://www.adoracja.net/zakladka/zawartosc/8/kaplica-online

  • Sylwia pisze:

   Zły wprowadził mnie w błąd pomimo choroby odmawialam nowenne za kapłanów i tak mnie zakrecil że przeczytałam na kalendarzu że za życie poczęte od 2 lutego teraz dopiero przeczytałam że od wczoraj co mam zrobić odmawiać jeden dzień dłużej ?

   • wobroniewiary pisze:

    Bóg nie jest aptekarzem – uzna Twoje dobre chęci – odmawiaj od dziś, najwyżej możesz dziś odmówić oprócz swojej części z 1 dziesiątek z innej części za wczoraj.
    Nie praktykuję minimalizmu, że wszystko można ‚olać” ale Ty zapomniałaś przez roztargnienie i chorobę, bo odmawiałaś w tym czasie inna Nowennę. I dla takich uważam, że taryfa ulgowa istnieje. Co innego nie odmówić, bo się miało w nosie, albo poszło na długi film czy potańcówkę!

 8. kropka pisze:

  – Adhortacja „Amoris Laetitia” to nie jest carte blanche do udzielania rozgrzeszenia wszystkim osobom w powtórnych związkach, a tak niestety przez wielu księży jest rozumiana. I to jest katastrofa – uważa o. prof. Jarosław Kupczak, dominikanin.

  O tym „Czy Kościół zmienia nauczanie o małżeństwie?” dyskutowali w auli o. Jacka Woronieckiego w dominikańskim klasztorze na Służewie: red. Tomasz Terlikowski, publicysta oraz o. prof. Jarosław Kupczak, dominikanin.

  Prelegenci przypomnieli naukę Kościoła o sakramentalnym charakterze małżeństwa i intencji posiadania dzieci. Dyskutowali także nad płodną naturą aktu małżeńskiego i popularnego w latach 60-tych tematu antykoncepcji oraz encykliki Pawła VI „Humanae Vitae” i nowego spojrzenia na teologię ciała, jaką zaproponował Jan Paweł II.

  https://warszawa.gosc.pl/doc/5320803.Komunia-sw-dla-rozwodnikow-Udzielac-czy-nie?fbclid

 9. wobroniewiary pisze:

  W Kościele katolickim wywoływanie aniołów i skłanianie ich do określonych działań jest ciężkim grzechem. Okultyści wykorzystują zainteresowanie aniołami do promocji okultyzmu wśród katolików. Kult aniołów w New Age ma zastąpić kult Boga. Działaniom okultystów sprzyja często zbrodnicza ignorancja pracowników księgarni katolickich sprzedających okultystyczne publikacje o aniołach.

  Katolicy mają obowiązek odrzucenia niekatolickiej angelologii, szkodliwej praktyki używania rzekomych imion aniołów nieznanych w Biblii (czyli demonach podszywających się pod anioły). Na niebezpieczeństwo niekatolickiej angelologi wskazuje rola demonów udających anioły w powstaniu mormonów, satanizmu, ezoteryzmu, i współczesnego okultyzmu

  http://www.fronda.pl/a/jak-czcic-anioly-owoce-prawdy-trucizna-falszywego-kultu,121640.html

 10. Kate pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji mojej cioci, która ma teraz poważną operację mózgu.

 11. Dorota pisze:

  Błagam serdecznie o modlitwę za poczetę Dzieciatko, zagrozone poronieniem! Z serca proszę! Bóg zapłać

 12. Damian pisze:

  Moim zdaniem jest to bardzo dobra postawa tego kapłana. Z drugiej strony aż dziw bierze, że media w ogóle napisały o takim przypadku.

 13. Maggie pisze:

  U mnie nie jest jeszcze tak źle jak w innych miastach prowincji, choć mamy ekstremalne temperatury zwane arctic deep freeze i arctic chill, do tego góry śniegu, osławione wiatry i ślizgawica (mnóstwo wypadków na drogach). W tej chwili słonecznie -22C a z wiatrem -32C/-35C (odmrożenie nie okrytych twarzy czy rąk możeliwe już w 10 minut), dobrze, że dziś nie ma już dmącej zadymki. W niedzielę zaś możliwy jest deszcz i … +3/+6C i jakieś 3-dniowe ocieplenie tj blisko 0C. Najgorsze są skoki temperatury i to w ciągu paru godzin (nie tylko z dnia na dzień).
  Bóg zapłać za modlitewną pomoc w 2 pod rząd poniedziałki, kiedy eskortowałam na ambulatoryjną operację oczu, bo ani śnieg ani zawieja, mroz i skoki temperatury nie przeszkodziły i “podróż” przebiegała gładko i bez przeszkód.
  Pamiętam o Was i 💕❣️🙏🏻❣️💕

   • Maggie pisze:

    Zły jednak namieszał w dokumentach (daty operacji lewego i prawego,oka) i osoba, którą eskortowałam przeżyła szok, bo dopiero dziś, gdy sprawdziła (sama trzymała) końcowe papiery: wyglądało, że wymierzoną i specjalnie przygotowaną soczewkę lewego oka wsadzono do prawego, a prawego do lewego. Jednak niezależny lekarz optometrysta (mający dane sprzed operacji), kiedy chirurg był dziś nieuchwytny, sprawdził moc implantowanych soczewek z mocą oczu przed operacją i jest O’K 🙂, dobrze więc, źe to tylko niepotrzebny stress i dodatkowa bieganina 🙃

 14. babula pisze:

  We wszystkich naszych intencjach +++

 15. anonimowy pisze:

  Czytam sobie „proroka” Cypriana, bo nie ważne czy chcę czy nie, ale mam nim zapchaną skrzynkę mailową od znajomych i już nie wytrzymuję.
  Musze się z wami podzielić tym. Zobaczcie jak potrafi być nadęta ludzka pycha, nawet bardziej niż u Wałęsy, choć myślę, że nie ma bardziej nadętego balona pychy niż u LW.
  Wklejam jedno zdanie z „proroctw” Cypriana Polaka, na temat śmierci Adamowicza i najnowszego filmiku, ważnego w sumie, ale czy zrobionego własnie dla CP?

  „Dziękuję Ci Panie Jezu za ten filmik i także, że zrobiłeś to dla mnie. Też dla mnie.
  – Tak jak wtedy z tego świata zabrałem żonę przewodniczącego Knesetu, zrobiłem to też dla Ciebie.
  – Tyle dobroci Panie.”

  • the_cure pisze:

   koles prawdopodbnie ma schizofrenie, nawet nie ma sie co na niego zloscic. az dziw ze jest taki popularny.

   • wobroniewiary pisze:

    Zgadzam się, tak jakieś schizo jest ale i inteligencja też, a za tą na bank stoi zły duch.
    Bo nikt mi nie powie, że orgonity, energie, czakry i inne nie pochodzą od złego!
    A sama schizofrenia to gadanie samemu ze swoim alter ego, ale tam są też przemycane niebezpiecznie duchowo treści

  • AnnaSawa pisze:

   Właściwie to się zastanawiam kto to może czytać w ogóle???…a co dopiero w to wierzyć??

 16. an m pisze:

  We wszystkich intencjach+++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s