Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”

Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”. Jak tłumaczą, „aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania potrzebują wsparcia Opatrzności”. Zawierzony Jezusowi Chrystusowi jest też Radzyń Podlaski, a Matce Boskiej miasto i powiat kraśnicki

Jestem przekonany o potrzebie dokonania aktu zawierzenia – mówi burmistrz Sławomir Plis (z lewej). – Wzorem chrześcijańskiej pobożności pragnęliśmy powierzyć Jezusowi Chrystusowi nasze trudne sprawy – dodaje starosta Dariusz Piotrowski (z prawej)

„Akt oddania władz samorządowych Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi” miał miejsce 13 stycznia podczas Mszy św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim.

– Była to moja własna inicjatywa – przyznaje Sławomir Plis (PiS), burmistrz Opola Lubelskiego. – Podjąłem ją, bo jestem przekonany o potrzebie dokonania aktu zawierzenia. Wsłuchiwałem się również w opinie przedstawicieli naszej lokalnej społeczności.

– Nie jesteśmy pierwszym samorządem w kraju, który to robi – dodaje Dariusz Piotrowski (PiS), starosta opolski. – O takich aktach zawierzania słyszymy w mediach. Wzorem chrześcijańskiej pobożności pragnęliśmy powierzyć Jezusowi Chrystusowi nasze trudne sprawy: indywidualne, rodzinne i społeczne. Myślę, że dzięki temu proces rozwoju naszych instytucji i podejmowanych inicjatyw będzie przebiegał w atmosferze wzajemnej solidarności i pozwoli wyciszyć niepotrzebne emocje.

– Według wszelkich statystyk zdecydowana większość mieszkańców naszej gminy, powiatu, a także naszej ojczyzny, to chrześcijanie. Zatem taki akt nie powinien dziwić – stwierdza burmistrz. I cytuje staropolskie przysłowie. – „Bez Boga ani do proga”. Jako burmistrz jestem świadomy konieczności intensywnej pracy na rzecz dobra naszej lokalnej społeczności, ale jako osoba wierząca mam również przekonanie, że każdy człowiek, a tym bardziej osoby pełniące istotne funkcje w życiu publicznym, potrzebują wsparcia Opatrzności, aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania.

Źródło: internet
Nie podaję linku, gdyż to jest fragment artykułu, potem są wypowiedzi przeciwników, domagających się rozdziału Kościoła i państwa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. Alina pisze:

  Ten akt zawierzenia przez samorząd w Opolu Lubelskim jest pięknym krokiem i by inni podążyli tym samym krokiem. A państwa nie da się oddzielić od Boga, bo to już wymysł niemądrego człowieka. Gratuluję i życzę Opatrzności Bożej na każdy dzień.

 3. Maria pisze:

  25 stycznia o godz. 22.35 telewizyjna Jedynka zaprasza na premierę filmu dokumentalnego pt. „Helenka”. Bohaterką obrazu jest zamordowana 24 stycznia 2017 r. Helena Kmieć, 26-letnia świecka misjonarka, która pojechała do Cochabamby w Boliwii opiekować się dziećmi w Ochronce prowadzonej przez siostry Służebniczki.

  Film “Helenka” opowiada historię dziewczyny, która inspirowała i zapalała każdego, kogo spotkała. Trudno było za nią nadążyć. Dopiero po śmierci okazało się, jak wielu osobom pomagała, a ogrom jej zaangażowania zaskoczył nawet rodzinę i najbliższych. Jej niezwykle intensywne życie, pełne planów, choć zostało brutalnie zakończone, nadal przynosi owoce dobra. Jest wzorem życia pełnego pasji i radości. Jej postać fascynuje coraz większą rzeszę młodych ludzi. Wspólnoty katolickie, a nawet drużyny harcerskie, biorą ją sobie za patronkę.

  https://ekai.pl/tvp1-wyemituje-film-o-helenie-kmiec/

 4. AnnaSawa pisze:

  Przepraszam, że taki film tutaj wklejam i taki cytat ale jet to wg mnie ważne – tym bardziej jako powiązania z pewnymi faktami ( z notatki z portalu pod filmem).

  „Wokalista zespołu Mshaa (skrót od Mary Should’ve Had An Abortion – Maryja powinna mieć aborcję), ukrywający się pod pseudonimem „Cien Soulwhore”, wniósł na scenę dmuchaną lalę z twarzą Kaczyńskiego i „poderżnął” jej gardło, z którego popłynęła sztuczna krew.
  „Ta lalka symbolizuje Polskę, czyli z jednej strony ma twarz Kaczyńskiego, a z drugiej gołą dupę, przez którą nas wszystkich rżnie Watykan. Dlatego obetniemy jej głowę…” – wyjaśnili swój performance muzycy.”
  Data: 18 sierpnia 2018

  Czy ktoś wówczas zareagował? Policja, Polska Policja, Hejtstop, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International Polska.

  („muzycy” jako ofiary czarnego)

  Proszę o odmówienie choć jedno Zdrowaś Maryjo w intencji wynagrodzenia Najświętszej Panience za tą bluźnierczą nazwę tego zespołu…..(aż się w głowie nie mieści).

 5. kropka pisze:

  „Fundacja Pro – Prawo do Życia” zarzuca posłowi Tarczyńskiemu hipokryzję w sprawie aborcji

  Fundacja „Fundacja Pro – Prawo do Życia” w stanowisku przesłanym do redakcji PCh24.pl skrytykowała wypowiedź posła Dominika Tarczyńskiego z PiS dla znanego kanadyjskiego portalu chrześcijańskiego Life Site News. Według organizacji promowanie siebie i PiS jako partii katolickich i broniących życia to przejaw hipokryzji.

  Poseł Tarczyński zaprosił do Polski katolickich uczniów z USA oskarżonych (jego zdaniem niesłusznie) o rasizm. Jak twierdzi „Fundacja Pro- Prawo do Życia” „nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że przedstawił on Prawo i Sprawiedliwość jako partię pro-life (sic!), a siebie jako wzór katolika w Parlamencie”.

  cały artykuł: http://www.pch24.pl/fundacja-pro—prawo-do-zycia-zarzuca-poslowi-tarczynskiemu-lze-katolicyzm,65711,i.html#ixzz5dYXBFS8j

 6. AnnaSawa pisze:

  Bardzo dobry !!! artykuł. Polecam !

  PRZESTAŃCIE NAS PROWADZIĆ KU WIECZNEMU POTĘPIENIU.

  Nie jest to publikacja dla czytelników zatwardziałych w swych postanowieniach o rozłące z Bogiem. Nie wpłynie ona na Ciebie w żaden sposób, jeżeli nie jesteś lub nie starasz się być w komunii z Chrystusem. Jest to bowiem kilka zdań i rozważań dla tych, którzy rozumieją istotę Kościoła. Jeżeli więc te 5 minut, które poświęcisz na przeczytanie tych kilku słów prawdy, ma sprawić, że stracisz kolejne 30 na wylewanie z siebie w komentarzach półprawd o Kościele, którego nie znasz lub nie jesteś jego częścią, to lepiej poświęć ten czas bliskim. To też będzie miłe Bogu.

  „….Pochówek w kościele jest nie tylko nagrodą, ale i sygnałem dla całej wspólnoty, zaświadczającym o świętości życia. Danuta Siedzikówna, która oddała życie za współbraci, takiego miejsca w gdańskiej katedrze nie dostała. Arcybiskup nawet tego nie zaproponował. Tekst nie jest też o polityce, ale powiem tak – w katedrze, którą zarządza Arcybiskup, prezydenta Polski posadzili w piątym rzędzie. Później już tylko gadali o wzajemnym szacunku. Jak można zgodzić się na taki brak szacunku dla majestatu Rzeczpospolitej i łamanie protokołu?

  Komunia

  Pogrzeby takie jak ten, są również okazją do innej obserwacji. W ławach świątynnych gromadzą się wówczas znani z pierwszych stron gazet zwolennicy rozdziału Kościoła od państwa, wojujący ateiści – czyli ludzie niewierzący, jawnogrzesznicy, żołnierze ruchów aborcji na życzenie – jednym słowem kadra społeczna i polityczna znana ze swoich działań i poglądów, publicznie negująca nauczanie Kościoła. Wiecie co? Każdy z nich, który przystąpił do Komunii – bez problemu ją otrzymał. Czyli co? Można być zatwardziałym grzesznikiem, nawoływać do grzechu publicznie, być z tego znanym i być bez przeszkód posilonym Ciałem naszego Pana. Księża i biskupi komunikujący – nie mają z tym problemu? Wy nie macie problemu z niczym, bo tak łatwiej. Łatwe życie, nie daje jednak łatwej drogi do zbawienia. Amen.”

  cały tekst:
  https://www.wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/31749-przestancie-nas-prowadzic-ku-wiecznemu-potepieniu?fbclid=IwAR1MevxJN84lZFGGobSSA3mGfaN7xoxri4fcXpg1wkuxYFVC3S4OdMg0roo

 7. wobroniewiary pisze:

  Z maila:

  Kochani,
  polecamy, bo wyszła w końcu po polsku książka o tajemnicach Objawienia w Tre Fontane w Rzymie z 12.04.1947. Ci co byli ze mną na pielgrzymkach we Włoszech, to bylismy w tym miejscu, ale historia objawień była podana skrótowo, dlatego teraz mamy przekazane zapiski samego Brunona. O tych objawieniach pisał tez w Echu nr 348/3 ks. Maciej Arkuszyński.
  „Cały Kościół będzie poddany straszliwiej próbie, żeby usunąć zgniliznę, która dostała się pomiędzy duchownych…. Ale ja zostałam posłana przez Trójcę, aby pomagać wam zbawiać dusze” – Dziewica Objawienia do Bruno. Te objawienia to również kontynuacja objawień z Fatimy. Sam Bruno miał kontakt z s. Łucją. On sam jako prześladowca Kościoła jest przykładem, że do póki człowiek żyje ma szansę na nawrócenie i na dotyk Nieba. Ziemia z tego miejsca jest szczególna i z obietnicą, że przyniesie łaski zatwardziałym grzesznikom i niewierzącym. Polecamy książkę, zamówienia w Redakcji echo@ceti.pl cena 25 zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s