Ks. Marek Wasąg: W klepsydrze czasu spada ostatnie ziarenko i objawi się niebawem Gniew Boży

Homilia ks. Marka Wasąga z wczoraj (17.01.2019)
Podczas homilii padły słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Alicji Lenczewskiej:
„W klepsydrze czasu spada ostatnie ziarenko i objawi się niebawem Gniew Boży”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Ks. Marek Wasąg: W klepsydrze czasu spada ostatnie ziarenko i objawi się niebawem Gniew Boży

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino
  opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  • monika0603 pisze:

   O 12 z Bazyliki Mariackiej zabrzmi piosenka Sound od Silence
   Witaj ciemności, stara przyjaciółko
   Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
   Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho
   Zostawiła swe nasiona gdy spałem
   I wizja, która została zasiana w mym umyśle
   Wciąż pozostaje [żywa]
   W dźwięku ciszy.

   W niespokojnych snach szedłem sam
   Wąskimi wybrukowanymi uliczkami
   W blasku ulicznej lampy
   Postawiłem kołnierz, aby schronić się przed zimnem i wilgocią
   Kiedy moje oczy przeszył błysk neonowego światła
   Które rozdarło noc
   i dotknęło dzwięku ciszy

   W tym nagim świetle ujrzałem
   Dziesięć tysięcy ludzi, może więcej
   Ludzi, którzy rozmawiali nie mówiąc
   Ludzi, którzy słyszeli nie słuchając
   Ludzi piszących pieśni, którymi nigdy nie podzielą się ze światem
   I nikt nie ośmielił się
   Zakłócić dźwięku ciszy.

   „Głupcy”, rzekłem, „Nic nie rozumiecie
   Cisza rozrasta się jak nowotwór
   Usłyszcie moje słowa, abym mógł was nauczać
   Chwyćcie moje ręce, abym mógł was dosięgnąć”
   Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
   I rozbrzmiewały echem
   W studniach ciszy.

   A ludzie kłaniali i modlili się
   Do neonowego bożka, którego sami stworzyli,
   A znak rozbłysnął swym ostrzeżeniem
   W słowach, z których się składał
   Głosił, że słowa proroków są zapisane na ścianach metra
   I klatkach kamienic
   I szepcą w dźwiękach ciszy.

   • wobroniewiary pisze:

    Bardzo dobre są słowa ostatniej zwrotki – niektórzy wybierają bożka zamiast Boga!

    „A ludzie kłaniali i modlili się
    Do neonowego bożka, którego sami stworzyli…”

    • Monika pisze:

     Przedstawiciele LGBTQ może niech pójdą dalej i niech wnioskują do prezydenta o stosowne rozporządzenie a ten każe wybić odpowiednią monetę z wizerunkiem bożka.

     Cezar, Stalin, Hitler też przecież mieli swoje monety – bo wszyscy wielcy tego świata je mieli. Może o tym zapomnieli pomyśleć? Miałby ich bożek nie mieć swojej monety? Jakieś niedopatrzenie chyba?

     Ulica Pawła Adamowicza powstanie w czeskiej Pradze. Procedura już została rozpoczęta.
     Podobnie w Bydgoszczy. Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński złożył pismo z wnioskiem o nadanie jednej z bydgoskich ulic imienia Prezydenta Pawła Adamowicza.
     Jak przekonuje poseł Michał Stasiński, prezydent Gdańska budował Gdańsk na tych samych ideach, na których budowana jest Bydgoszcz.

     https://expressbydgoski.pl/ulica-pawla-adamowicza-w-bydgoszczy-to-pomysl-jednego-z-poslow/ar/13817355

 2. Elizeusz pisze:

  Zaiste sytuacja jest b. poważna, bowiem kończy się czas miłosierdzia, a nadchodzi czas Bożej sprawiedliwości, jak o tym możemy przeczytać w „Dz-czku” św. S. Faustyny:
  „blisko jest dzień straszliwy, dzień Mojej sprawiedliwości” (965; por. 635, 848, 1159).
  „Ostatnie ziarenko” to innymi słowy ostania kropla w przelewającym się kielichu gniewu Pańskiego (wedle Ps 75,9). O tym tak jest powiedziane w „Prawdziwym życiu w Bogu” V. Ryden:

  „Chcę, aby słuchali Mojego wezwania, bo Moje Słowo nadejdzie podobne do młota kruszącego skałę (por. Jr 23,29) wnikając w każde serce. … Czy powinienem ukazać się w gniewie? Mój Kielich Miłosierdzia wylał się. Mój Kielich Sprawiedliwości jest p e ł e n. … Zaprzestańcie czynienia zła! Zaprzestańcie buntowania się przeciw Mnie! Czy boicie się Mojego Prawa? Moje Prawo nie jest prawem buntu. Moje Prawo jest prawem Pokoju i Miłości. Podążajcie za Moim Prawem, zachowujcie Je, a osiągniecie zbawienie. Waszą słabością jest lekceważenie Moich Przykazań”. (21/02.1987)
  i
  ” – Córko, kiedy zrozumiesz, jak bardzo świat stał się wobec Mnie obojętny, wtedy pojmiesz Moją gorycz. Mój Kielich Miłosierdzia jest p e ł n y, a Mój Kielich Sprawiedliwości również. Oni zasmucają Mnie, poją Mnie goryczą, kiedy wywołują rewolucje i buntują się przeciw Mnie oraz przeciw Mojemu Prawu. Ja jestem tym samym Bogiem Żywym, ale Mój lud nie zna już strachu, przeciwstawia Mi się, prowokuje Mnie! Stwarzanie ich było Moją radością. Dlaczego buntują się przeciw Mnie?” (4.04.1987)
  i
  „Mój Kielich Sprawiedliwości jest p e ł n y, nie pozwólcie, by się przelał!” (1.06.1987)
  i
  „Stworzenie, od początku czasów ukazywałem ludzkości Swoją Miłość, lecz pokazałem również Moją Sprawiedliwość (por. Syr16,2). Za każdym razem – kiedy Moje stworzenie buntowało się przeciw Mnie i Mojemu Prawu – Moje Serce stawało się twarde, Moje Serce zasmucało się z powodu ich nieprawości. … Świat nie przestał Mnie obrażać a Ja, z Mojej strony, nie przestałem przypominać im Mojego Istnienia i tego, jak ich kocham. Mój Kielich Sprawiedliwości jest p e ł n y, Stworzenie! Moja Sprawiedliwość ciąży bardzo nad wami! Zjednoczcie się i wróćcie do Mnie, uczcijcie Mnie, Stworzenie! A kiedy to uczynicie, wtedy i Ja odsunę Moją Sprawiedliwość. Moje wołania odbijają się i wstrząsają Niebiosami, wprawiając Moich aniołów w drżenie przed tym, co nadejdzie. Jestem Bogiem Sprawiedliwości i Moje Oczy są zmęczone patrzeniem na obłudę, ateizm, niemoralność. Moje stworzenie stało się – w swym upadku – powtórzeniem tego, czym była Sodoma. Wstrząsnę was Moją Sprawiedliwością, jak wstrząsnąłem mieszkańcami Sodomy. Nawróćcie się, stworzenia, zanim przyjdę. (1.09.1987)
  i
  „Mój Kościół ożyje, ale przed tą odnową, będzie jeszcze bardziej cierpieć. Znajduje się na początku Swych Utrapień. Spójrz, zobacz Mój kielich Sprawiedliwości.
  Zobaczyłam wspaniały złoty kielich, przyozdobiony drogocennymi kamieniami. Był wypełniony po brzegi. Gdyby go lekko poruszyć, z pewnością by się przelał.
  – Zobacz, jak jest wypełniony! Prawie się przelewa. Uważajcie! Bowiem gdy wyleje się Moja Sprawiedliwość, spadnie ona na was, stworzenie, ukazując od dawna przepowiadaną klątwę (por. Za 5,1n), Zostaniecie pogrążeni w ciemnościach. Przyjdę do was nieoczekiwanie, jak złodziej (por. 2P 3,10). Dałem wam ostrzeżenia, dałem wam znaki, abyście czuwali, lecz wy je odrzucacie. Nie chcecie rozpoznać Końca Czasów i cokolwiek robię, próbując was uprzedzić, wasza niewiara we Mnie jest zupełna. Moje ostrzeżenie będzie jak Oczyszczenie, aby was nawrócić. Dokona się w porywie wielkiej litości. Biada tobie, stworzenie! Biada wam, niedowierzający, którzy wzmożecie waszą niewiarę i jeszcze bardziej zwrócicie się przeciwko Mnie. Wasz duch ogarnięty ciemnością zostanie porwany jak prądem przez samą Ciemność.
  Stworzenia! Jak wielką mam litość nad wami! Moje dzieci, którym dałem Moje Tchnienie, aby was podnieść do życia, poświęcając was, zanim jeszcze się urodziłyście. Powróćcie do Mnie! Moje Serce rozdziera się widząc, ilu z was zostanie porwanych przez ten prąd w zupełną ciemność i ku wiecznemu potępieniu! Stworzenia, choć wasze grzechy są czerwone jak szkarłat, ciągle tak samo pragnę wam je wybaczyć (por. Iz 1,18). Przyjdźcie, przyjdźcie do Mnie, powróćcie do Mnie, waszego Ojca. Przyjmę was i potraktuję z tysiąc razy większym uczuciem niż ojciec syna marnotrawnego. Powróćcie do Mnie, zanim wyleje się Mój Kielich. Powróćcie, nim Moja Sprawiedliwość powieje nad wami, wywołując niezliczone obrzmienia i wysuszając was oraz wszystko, co żyje wokół was. Będziecie chcieli oddychać, ale wdychać będziecie tylko wysuszający wiatr, który będzie was palił wewnętrznie, zamieniając was w żywe pochodnie!
  Stworzenia, zrozumcie, jak ta Godzina stała się bliska. Dziś widzicie jeszcze drzewa w kwiatach, lecz jutro nie pozostanie z nich ani jedno. Zostaniecie okryci oparami szatana, śmiertelnym całunem. O, zrozumcie więc, że te nieszczęścia i klęski ściągacie na siebie przez wasze złe czyny, odstępstwo i bunt przeciwko Mnie! Nawróćcie się teraz, gdy jest jeszcze czas, nawróćcie się teraz! Jestem gotowy wam wybaczyć”. (Rodos, 3.07.1988)
  oraz
  „Jakże mogę wyrzec się Mojej gwałtowności i cofnąć Moją Sprawiedliwość, skoro to pokolenie nadal oddaje cześć demonowi? … Jeśli Moją Duszę ogarnia smutek, to dzieje się tak dlatego, że Mój Kielich Sprawiedliwości jest już n a p e ł n i o n y. Wylewa się na Moje Ręce – gotowe uderzyć i wymierzyć temu bezbożnemu pokoleniu chłostę, jakiej nigdy dotąd nie było. Ponieważ jednak jestem Ojcem, podejdę potem ze współczuciem i czułością, aby uleczyć rany zadane tymi samymi Rękoma, które uderzą…” (por. Pwt 32,39; Hi 5,18; Prz 20,30; Iz 30,26; Oz 6,1) (8.02.1995)

  • Elizeusz pisze:

   Matka Boża w Orędziach do Jej umiłowanych synów, Kapłanów też o tym alarmująco mówi:
   „Ciemność coraz bardziej zstępuje na świat pokryty lodem odrzucania Boga, nienawiści, egoizmu, buntu wobec Boga i bezbożności. Kielich nieprawości jest już prawie p e ł n y i sprawiedliwość Boża domaga się złagodzenia”. (95cd, 3.04.1976)
   i
   „Niosę was w Moich ramionach do Bożej Świątyni: was, sługi Pana, was, stróżów Jego Świątyni. Świątynia ta – obecnie bezczeszczona – zdaje się walić.
   Kolumny Prawdy wydają się pękać, a wielu Pasterzy padło ofiarą najpoważniejszych błędów!
   Wszystko skażone jest grzechem, który chciałby splamić nawet ołtarz. Świętokradztwa mnożą się, a kielich Bożej Sprawiedliwości jest już w y p e ł n i o n y.
   Zostaniecie złożeni w ofierze w Świątyni. Krew może zmazać każdą plamę. To przez nią Mój Kościół zostanie oczyszczony”. (146f-j, 2.02.1978)
   i
   „Zobaczcie, ileż znaków towarzyszy Mojej pełnej niepokoju prośbie!… Przez orędzia i objawienia w wielu częściach świata, przez liczne łzawienia, nawet krwawe, chcę dać wam do zrozumienia powagę chwili i to, że kielich Bożej sprawiedliwości jest już p e ł n y” (233e, 13.10.1981)
   i
   „– Czuwajcie ze Mną na modlitwie wynagradzającej, ponieważ kielich Sprawiedliwości jest p e ł n y, przepełniony, przelewa się! Patrzcie jak rozszerza się nienawiść i grzech!
   Dzisiaj duża część ludzi nie zachowuje już dziesięciu przykazań Bożych. Publicznie ignoruje się, neguje, obraża i lży waszego Boga. Coraz bardziej profanuje się dzień Pański. Codziennie godzi się w życie. Każdego roku zabija się na świecie dziesiątki milionów małych niewinnych dzieci w łonach matek. Wzrasta liczba zabójstw, gwałtów, grabieży, uprowadzeń.
   Niemoralność rozlewa się jak lawina błota, rozszerzana przez środki społecznego przekazu – zwłaszcza przez kino, prasę i telewizję. Szczególnie przez tę ostatnią przenika codziennie do każdej rodziny subtelna i szatańska taktyka zwodzenia i deprawacji. Najbardziej bezbronnymi ofiarami stają się małe dzieci i młodzież. Patrzę na nich z zatroskaną czułością Matki.
   Tylko potężna siła modlitwy i wynagradzającej pokuty będzie mogła uratować ludzkość przed tym, co Sprawiedliwość Boża przygotowała dla świata, uporczywie odmawiającego przyjęcia każdego wezwania do nawrócenia.
   Posłuchajcie przynajmniej teraz głosu waszej Niebieskiej Mamy. Potrzebuję wielu modlitw wynagradzających i cierpienia ofiarowanego z wiarą. Odmawiajcie zawsze Różaniec. Żyjcie ze Mną, w ufności i w zrozumieniu, ponieważ nadchodzą decydujące godziny, które mogą wpłynąć na los całej ludzkości”. (256h-k, 31.12.1982)
   i
   „W tych czasach jakże liczne są Moje biedne dzieci oddalające się od Boga. Stają się ofiarami błędu ateizmu, tak dzisiaj rozszerzonego, wspieranego i rozpowszechnianego przez wszystkie środki społecznego przekazu. Niezliczony jest zastęp tych, którzy kroczą w mrokach odrzucania Boga, braku wiary, zdeprawowania, niesprawiedliwości i bezbożności. Nieprawość okrywa całą ziemię jak gruba pokrywa lodowa, a kielich Bożej Sprawiedliwości właśnie się n a p e ł n i a i przelewa.
   Objawiam się, aby wam wskazać drogę zbawienia. Jest nią droga powrotu do Boga. Jeśli ludzkość nie przyjmie Mojego matczynego zaproszenia do powrotu do Pana, zginie bezlitośnie. Dlatego też powtarzam wam wciąż w Moim bolesnym przesłaniu: kroczcie drogą waszego powrotu do Pana. Nawracajcie się, ponieważ jeszcze tylko krótki czas będzie sprzyjał nawróceniu! Nawracajcie się i powróćcie do waszego Boga!” (298hi, 14.11.1984) cdn

   • Elizeusz pisze:

    „Wznieście wraz ze Mną do Pana potężną modlitwę wynagradzającą.
    Nieprawość okrywa całą ziemię jak pokrywa lodu. Wysuszyła serca i dusze wielu Moich dzieci. Kielich Bożej sprawiedliwości jest w y p e ł n i o ny, napełniony aż po brzegi i domaga się opróżnienia.
    Gdy w świecie działa największa tajemnica bezbożności, zwracam się do was, Moje dzieci, aby was poprosić o utworzenie ze Mną wielkiego łańcucha wynagrodzenia. Ofiarujcie wszystkie wasze modlitwy, wszelkiego rodzaju cierpienia, jednocząc je każdego dnia z ofiarą Mojego Syna Jezusa, odnawiającą się wszędzie dla zadośćuczynienia i odpuszczenia wszystkich grzechów świata.
    Czyniąc to pomagacie Mi powstrzymywać jeszcze karę, jaką ludzkość ściąga dziś na siebie z powodu swego stylu życia oddanego bezbożność”. (319e-h, 31.12.1985)
    i
    „Nieczyste akty przeciwne naturze są grzechami wołającymi o pomstę przed obliczem Boga. Te grzechy ściągają na was i na wasze narody płomienie Bożej Sprawiedliwości.
    W tym czasie trzeba wszystkim głosić jasno i odważnie, że szóste przykazanie dane przez Boga Mojżeszowi: «Nie popełniajcie czynów nieczystych», zachowuje ciągle swą pełną ważność i powinno być przestrzegane także przez to zepsute i przewrotne pokolenie.
    Każdy Pasterz, który by w jakikolwiek sposób usprawiedliwiał te grzechy, ściąga na swoją osobę i na swoje życie płonący ogień Bożej sprawiedliwości. Kielich nieprawości jest już pełny, przepełniony i przelewa się ze wszystkich stron”. (354c-e, 2.06.1987)
    oraz
    „Powróćcie szybko do waszego Boga zbawienia i pokoju! Czas udzielony wam na nawrócenie już prawie się zakończył. Dni są policzone. Wstąpcie wszyscy na drogę powrotu do Pana, jeśli chcecie doznać ocalenia.
    Najmilsi synowie, potrzebuję głosów przekazujących Moje słowa, pomocnych rąk, stóp przemierzających wszystkie drogi świata. Moje bolesne przesłanie powinno szybko dotrzeć do wszystkich części ziemi. Wy bądźcie Moimi posłańcami. Ogłaszajcie wszędzie Moje pełne udręki wezwanie do powrotu do Pana.
    To są czasy wielkiej kary. Kielich Bożej sprawiedliwości jest p e ł n y, przepełniony, wylewa się.
    Nieprawość okrywa całą ziemię. Kościół jest zaciemniony przez szerzące się odstępstwo i grzech. Dla tryumfu Swego Miłosierdzia Pan musi obecnie oczyszczać was Swoim mocnym działaniem sprawiedliwości i miłości. Nadchodzą dla was godziny najbardziej bolesne i najbardziej krwawe. Te czasy są bliżej niż możecie sobie wyobrazić. Już w ciągu tego Roku Maryjnego dojdzie do pewnych wielkich wydarzeń, które przepowiedziałam wam w Fatimie.
    Wprowadzajcie więc wszystkie Moje dzieci do schronienia Mojego Niepokalanego Serca!… (357j-m, 3.07.1987)

   • Elizeusz pisze:

    „Kielich nieprawości jest już prawie p e ł n y i sprawiedliwość Boża domaga się złagodzenia”. (95d, 3.04.1976)
    „Ogłuszający zgiełk głosów rozsiewa wszędzie coraz większy zamęt. Mówię do was, prosząc o milczenie, cierpienie i modlitwę.
    Mówię do was, aby was prosić dzisiaj o to, co dla Mnie jest najcenniejsze. Codziennie zbieram wasze modlitwy oraz wasze cierpienia. Sama składam je w Kielichu Mojego Niepokalanego Serca i ofiarowuję je Sprawiedliwości Bożej, która wymaga złagodzenia” (110no, 25.09.1976)
    i
    „Jesteście naznaczeni Moją pieczęcią miłości, odróżniającą was od tych, którzy pozwolili się zwieść Bestii i noszą wypisaną na sobie jej bluźnierczą liczbę. Smok i Bestia nic nie mogą uczynić tym, którzy są naznaczeni Moją pieczęcią.
    Gwiazda Otchłani będzie prześladować wszystkich naznaczonych Moją pieczęcią, ale nie uda jej się w niczym zaszkodzić duszom, na których Ja Sama odbiłam Mój Obraz. Dzięki krwi, którą wielu z nich będzie musiało przelać, złagodzona zostanie sprawiedliwość Boża, a czas Mojego zwycięstwa – przyśpieszony. (…)
    Dzięki waszej modlitwie, waszemu cierpieniu i osobistej ofierze doprowadzę do końca Mój plan. Przyśpieszę chwilę tryumfu Mojego Niepokalanego Serca w Królestwie Jezusa, który przyjdzie do was w chwale. Wtedy zacznie się nowa epoka pokoju i ujrzycie wreszcie nowe niebiosa i nową ziemię. (…) (236de, 12.11.1981)

    • Elizeusz pisze:

     „Ponieważ Mój przeciwnik oznacza swym znamieniem (na czole i na ręce: por. Ap 16,16n) wszystkich swych zwolenników, nadszedł i dla Mnie – waszego Niebieskiego Wodza – czas oznaczenia Moją matczyną pieczęcią (por. Ap 7,2n) wszystkich tych, którzy poświęcili się Mojemu Niepokalanemu Sercu i stanowią część Mojego zastępu.
     Wyciskam Moją pieczęć na waszych czołach najświętszym znakiem Krzyża Mojego Syna Jezusa. Otwieram w ten sposób ludzki umysł na przyjęcie Jego Bożego Słowa, na miłowanie go, życie nim. Prowadzę was do powierzenia się w pełni Jezusowi, który wam je objawił. Czynię was dziś odważnymi świadkami wiary. Tym, którzy oznaczeni są na czołach bluźnierczym znamieniem, przeciwstawiam Moich synów – oznaczonych Krzyżem Jezusa Chrystusa.
     Następnie porządkuję całe wasze działanie, aby przynosiło najdoskonalszą chwałę Trójcy Przenajświętszej. W tym celu wyciskam na waszych rękach Moją pieczęć, którą jest znak Ojca, Syna i Ducha Świętego.
     – Przez znak Ojca wasze ludzkie działanie podporządkowuje się i całkowicie współpracuje z planem Bożej Opatrzności, która i dzisiaj przygotowuje wszystko dla waszego dobra.
     – Przez znak Syna wszystko, co czynicie, zostaje głęboko włączone w tajemnicę Jego Boskiego Odkupienia.
     – Przez znak Ducha Świętego cała wasza działalność otwiera się na Jego potężną moc Uświęcenia – tchnącą wszędzie jak potężny Ogień, aby odnowić od podstaw cały świat.
     Moi najmilsi synowie – w tym dniu, w którym zgromadzeni z miłością wokół Mojej kołyski świętujecie dzień ziemskiego narodzenia waszej Niebieskiej Mamy – pozwólcie się wszyscy oznaczyć na czołach i na rękach Moją matczyną pieczęcią’. (410o-r, 8.09.1989)
     Amen

 3. Ela pisze:

  AMEN MARYJO

 4. wobroniewiary pisze:

  „Jeśli nie wiemy, co mamy zrobić, albo, gdzie leży prawda, powinniśmy się codziennie modlić tymi słowami: „Panie, oświeć mój umysł, bym widział prawdę i umocnij moją wolę, bym za nią podążał”. Każdy żyjący zgodnie z tą modlitwą będzie zaskoczony, jak daleko zajdzie i jak szczęśliwy się stanie, kiedy osiągnie cel.” (Abp Fulton J. Sheen

  • Elizeusz pisze:

   „Panie JEZU, Ty który jesteś PRAWDĄ, uświęć i mnie w prawdzie, jak uświęciłeś w niej swoich apostołów” (J 17,17).

 5. Teresa Van Cuijk pisze:

  Verzonden vanaf mijn Samsung-apparaat

 6. wobroniewiary pisze:

  Dobranoc wszystkim ❤
  A tak szczerze to dobranoc, bo to wszystko nie na moje nerwy i muszę pobyć sama ze sobą i z Panem Bogiem oraz Maryją

  Na fb napisałam tak:
  „Nie chodzi o mielenie językiem ale o to, co się wyczynia ze społeczeństwem i do czego się nas wciąga… Czy mi się wydaje, czy jesteśmy mimo woli wciągani w nową świecką tradycję „ŚWIECKIE SANTO SUBITO” ….
  Dobranoc wszystkim, bo to nie na moje nerwy!

  • Maggie pisze:

   Lakonicznie tak bym odpoiwedziała:
   Słodka, jak Lukrecja B., Beato T.: A co się stało z tymi Polakami co ukrywali … Może to była rodzina Ulmów? … a jeśli inna … to raczej podobny jej los podzielili … jak każdy izdekonspirowany, który ukrywał …
   Czujesz się Polką … a jak mówisz o Polakach ? … i jak to możliwe, że jedną osobę sprowadzasz swoją generalizacją do całego Narodu ?
   Mojego dziadka, wydał sowietom Żyd, który miał zapłacone podwójnie … bo za przeprowadzenie przez granicę … ale i za denuncjację prosto … przez NKWD … ja zaś jakoś nie żywię za to nienawiści do Żydów … nawet do tego jednego anonimowego …
   Wiedz, że ziejąc nienawiścią … oficjalnie pokazałaś Prawdę o sobie i to, jaką to „jesteś” Polką, choć rosłaś na polskim chlebie. Na szkody jakie poniosła Polska i do tego każda Polska Rodzina … a więc i Twoja skoro byciem Polką się mienisz … nie ma ceny … a z resztą od kogo ? i dlaczego domagasz się od Narodu, który nie mniej wycierpiał? Pomodlę się za Ciebie, bo moja religia jest religią miłości Boga i bliźniego … i Ty do mych bliźnich się zaliczasz … choć nienawiść rozsadza Ciebie i taaaaki “greed”, że …. aż wstyd.

 7. Mateusz pisze:

  Na moje nerwy to też już jest za dużo, chciałem wiele napisać ale nie mam siły, za duże rozgoryczenie. Odmówię drogę krzyżową tutaj wyleje swoje żale, wezmę swój krzyż i pójdę z Jezusem on mi wszystko wyjaśni..

 8. Monika pisze:

  W Trybunale leży wniosek grupy 107 posłów, którzy chcą stwierdzenia niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej w ustawie aborcyjnej. Prezes Przyłębska działa jednak wyjątkowo opieszale. Sprawę trzeba przyspieszyć. To od nacisku dobrych ludzi zależy los bezbronnych dzieci.
  Tu można podpisać petycję do Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej:
  http://www.twojepetycje.pl/petycje/do-julii-przylebskiej-o-rozpatrzenie-wniosku-dot-niekonstytucyjnosci-aborcji-eugenicznej/

 9. Maggie pisze:

  Proszę o wspomożenie modlitewne, o udaną operację oraz za osobę, której mam towarzyszyć/eskortować na ambulatoryjną operację w poniedziałek oraz za chirurga z jego zespołem. Zwłaszcza, że trzeba dojechać w obie strony , a nasuwa się arktyczne powietrze z wiatrem -30/-35C i jak mówią ścianą śniegu.
  Bóg zapłać za każde westchnienie i modlitwę.

 10. ona pisze:

  „Natychmiast przerwij wszystkie msze święte. Jeśli tego nie zrobisz, kościół zostanie wysadzony podczas nabożeństwa. Jeśli będziesz kontynuował za zamkniętymi drzwiami, członkowie twojej parafii zostaną zadźgani nożami, jeden po drugim. Krew będzie na twoich rękach. Zostałeś ostrzeżony” – to treść listu, który otrzymał ks. Andrew Browne, proboszcz kościoła St. Mary’s w Sheffield. Podobne pisma trafiły do 14 innych kościołów katolickich w Anglii.

  – To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego – powiedział ks. Browne. W efekcie tego typu gróźb przez pewien czas wstrzymano odprawianie Mszy Świętych m.in. w kościele St. Mary’s. Kilka dni temu wszystko na szczęście wróciło do normy. Parafia otrzymała policyjne gwarancje, że funkcjonariusze będą pilnować bezpieczeństwa nabożeństw.

  https://www.pch24.pl/anglia–wysadzimy-koscioly–a-wiernych-zadzgamy-nozami–katolickie-parafie-zagrozone,65592,i.html

 11. wobroniewiary pisze:

  Och, ach, jaka euforia, wp pisze „co za wzruszająca scena” bo Owsiak przyszedł pożegnać Adamowicza! Nawet filmik jest jak się skłonił – ale już nie przeżegnał!!!

 12. Marek pisze:

  „Profil ‚nienawidzę PiS’u’ wzywał do… walki z mową nienawiści”
  http://www.fronda.pl/a/odlot-profil-nienawidze-pisu-wzywal-do-walki-z-mowa-nienawisci,121143.html

  • Monika pisze:

   Chyba tylko zapomnieli, że w swojej nazwie i założeniach mają akurat to słowo ale też doskonale wcielają je w życie. Nienawiść chyba przysłoniła im oczy i odpłynęli.

  • kropka pisze:

   Wałęsa o śmierci Pawła Adamowicza: Mamy u władzy Kaczyńskiego. Zachowuje się jak łotr. Pośrednio spowodował to nieszczęście.

   • Marek pisze:

    „Paru ludzi wymaga porządnych badań medycznych. Kaczyński, Rydzyk, Macierewicz”
    — dodał.
    Oto „prawdziwy język miłości” i nic a nic nie ma wspólnego z nienawiścią.

   • Maggie pisze:

    Ależ❗️ to wielka niesprawiedliwość, że Guinness jeszcze❗️ nie ogłosił pana Wałęsę rekordzistą w dziedzinie wypowiedzianych „brylantowych myśli”, bo Nagrodę pokojową (❓) juź posiadł – ten wzór mądrości i miłości oraz tolerancji tego co mądrościo-miłościo-tolerancją NIEma nic wspólnego.

 13. Damian pisze:

  [Komentarz przeniesiony z innego wpisu, Admin]

  Prawda i sprawiedliwość – o to prosi Matka Boża w wielu objawieniach. Zwykła ludzka prawda.

  „Odkręcając kurek z ciepłą wodą i termostat przy grzejniku c.o.
  Gdańszczanie sponsorują Saksończykom bilety na baseny i dotują komunikację miejską w Lipsku,Handball-Club Leipzig,FC Lokomotive Leipzig i lipską Red Bull Arenę
  Ten komfort mieszkańcom Saksonii zapewnił Paweł Adamowicz”

 14. wobroniewiary pisze:

  Pamiętajmy za co Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę!
  A dziś wszelkiej maści sodomici i gomoryci oraz ci co ich promowali czy promują – pchają się do kościoła!!! Boże przebacz im, bo nie wiedzą co czynią!

  To tyle dziś ode mnie, bo serce się kraje…. 😦

 15. wobroniewiary pisze:

  Po wspaniałym dniu (spotkanie z Przyjaciółmi – Czytelnikami, którzy przyjechali 300 km z W-wy, aby mnie odwiedzić) wracam do domu, włączam kompa a tu na necie „O-JEJ” jakie podniecenie, bo Jurek Owsiak wraca do WOŚP
  I zamiast SIEMA – jest jedna wielka ŚCIEMA!!!

 16. Maria pisze:

  Jak dobrze , że jesteście . Jestem tak zmęczona dzisiejszym dniem , że nawet moje zmęczenie jest zmęczone .
  Już nie mogę tego wszystkiego słuchać ani na to patrzeć .Czy to już koniec Polski ?
  Dzisiaj na mszy pogrzebowej w pierwszych rzędach ludzie , ktørzy drwią z Boga
  i dekalogu .Pan prezydent i przedstawiciele rządu po tyłach i tacy nieswoi .
  Episkopat robi świętym człowieka , który
  wcale świętym nie był .
  Czuję się tak jakby w dniu dzisiejszym dobro zostało całkowicie wyparte przez wszechobecne zło .
  Maryjo ratuj , bo zginiemy .

  • Maggie pisze:

   NIE załamuj się Mario, to nie pierwsza, ani ostatnia próba i próbka (Świat i niby polityka się zmienia, ale, tylko zgodnie, wrabiają nas w jelenia).

   Powiedz Jezusowi i Maryji sercem: co Ciebie boli, z poddaniem się Woli Bożej, a nie zwątpieniu.
   Różaniec na szaniec, a pod Krzyżem klęknie każdy … nawet „oskubaniec” (tj taki oskubany z wiary i cnót).

   Też walczę z takimi męczącymi myślami (najczęściej w takich chwilach frustracji ładują się do mych wypowiedzi rymowanki „częstochowskie” – pewnie zwróciłaś uwagę, że co jakiś czas wracają „takie”, jak bumerang. Tak jak pisała @tylka moja mama też mawiała: Kogo Pan Bog chce ukarać, temu rozum odbiera – Spójrz na tych co pną się BEZ skrupułów w górę: im wyżej to z jedynym ! znanym im prawem tj grawitacji, spadają chyżej i niżej. Kto zaś na głowę upadł i szyję, głową muru nie przebije.).

   Jezu, Maryjo, Jozefie Św. kocham Was, ufam Wam, RATUJCIE Dusze, RAUJCIE Kościół i Polskę❣️ Jezu, Chryste, Ty się tym zajmij❣️

  • Kaśka pisze:

   Proponuję wyłączyć telewizor, komputer, spędzić czas z rodziną i Panem Bogiem. Ja tak zrobiłam. Bardzo polecam w takiej sytuacji!!!!

   • wobroniewiary pisze:

    Tak jak ja spędziłam wczoraj całe popołudnie z Przyjaciółmi – odtrutka totalna.
    Chociaż jak wcześniej weszłam do warzywniaka a tam pijaczek kupujący dwa jabłka na zagrychę wzdychał jak go serce boli, gdy ogląda ten ciężki pogrzeb, aż musiał sobie wypić – ciężko było, ale ostentacyjnie milczałam, bo „co ze ślepym o kolorach”

 17. Halina pisze:

  Z najwyższą niechęcią i ja zabieram głos w sprawie mordu na śp. Pawle Adamowiczu. Sądzę jednak, że trzeba powiedzieć rzeczy następujące:

  1. Tragicznie zmarłemu należy się nasza modlitwa o miłosierdzie Boskie dla niego i jego zbawienie, zwłaszcza, że nie miał możliwości odbycia przed nagłą i niespodziewaną śmiercią spowiedzi, zaś jego rodzinie i bliskim – wyrazy współczucia.

  2. Odejście z tego świata w takich okolicznościach i w kwiecie wieku budzić musi żal i gniew, a majestat śmierci wymaga szacunku i powściągliwości, niemniej nie usprawiedliwia to apoteozowania zła, które zmarły czynił, zwłaszcza, że miało ono skutki i wymiar publiczny.

  3. Zawód polityka zawsze był, jest i będzie zawodem podwyższonego ryzyka, ponieważ „bycie na świeczniku” jak piorunochron ściąga na siebie złość, a zwłaszcza zawiść ludzką; jednakowoż ryzyko to, w porządku wyższej, nie zawsze dla nas zrozumiałej, sprawiedliwości stanowi ekwiwalent przywilejów, honorów i zaszczytów związanych ze sprawowaniem rządów, czyli tym co pospolicie nazywa się „rentą władzy”.

  4. Mord na prezydencie Gdańska był indywidualnym aktem pospolitego zbrodniarza, w dodatku chorego psychicznie. Próby nadawania mu znamion „mordu politycznego” oraz obciążania kogokolwiek moralną i polityczną odpowiedzialnością za jego dokonanie są nikczemnością zasługującą na bezwarunkowe potępienie i tylko eskalują klimat wojny domowej, w której od lat pogrążają naszą ojczyznę dwie partyjniackie sitwy, w istocie niewiele się od siebie różniące.

  5. Do odpowiedzialności prawnej, oprócz bezpośredniego sprawcy, winien zostać pociągnięty organizator imprezy winien skandalicznego braku jej zabezpieczenia.

  Prof. Jacek Bartyzel

  http://myslkonserwatywna.pl/prof-bartyzel-po-zabojstwie-sp-pawla-adamowicza/

 18. wobroniewiary pisze:

  Prof. Jacek Bartyzel
  5. Do odpowiedzialności prawnej, oprócz bezpośredniego sprawcy, winien zostać pociągnięty organizator imprezy winien skandalicznego braku jej zabezpieczenia.

  całość:
  http://myslkonserwatywna.pl/prof-bartyzel-po-zabojstwie-sp-pawla-adamowicza/

 19. wobroniewiary pisze:

  Ks. Włodzimierz Małota CM celnie!!!

  Optuję więc za jakąś nową kategorią,
  by ratować pojęcia katolickie.
  Inaczej będziemy mieć za chwilę
  „katolicką” koncelebrę ze szwedzkimi lesbijkami…

  • wobroniewiary pisze:

   Jak opisać to, co się działo dzisiaj w Gdańsku?

   Cyrk i hańba.

   1. Człowiek publicznie deklarujący poparcie dla spraw całkowicie odbiegających od katolickiej nauki, spraw dla Kościoła grzesznych i nie do przyjęcia zostaje pochowany w kościele. Modlić się za zmarłego trzeba, ale gloryfikować go niemal jak świętego – non possumus!
   2. Na jego pogrzebie zbiera się grono dziwaków i ekscentryków, oraz TW wszelkiego rodzaju, zwłaszcza spośród duchownych… Może by wspomnieć takie wspaniałe postacie, jak: Lis, Michnik, Olejnik, Tusk, Kwaśniewski, Owsiak, Wałęsa, Belka, Buzek, Schetyna, Nitras, ks. Boniecki, ks. Lemański, Pawlak, Belka, Marcinkiewicz…
   3. W czasie katolickiej liturgii mszalnej modlą się herezjarcha luterański, rabin żydowski, muślimski imam, prawosławny schizmatyk i jakiś facet, pewnie reprezentant ateistów…
   4. Politycy, którzy na co dzień krzyczą o rozdziale Kościoła od państwa, teraz krzyczą, by innego polityka pochować w świątyni i lecą na katolicką liturgię, do znienawidzonego Kościoła, jak muchy do miodu. Swoją drogą warto by się przypatrzeć kto idzie do Komunii świętej…
   5. Pomijamy nadużycia liturgiczne, jak śpiew psalmu na dwa głosy, czy obrzydliwe szaty liturgiczne, w tym alby bez humerałów, tak że widać stójki sutann, Komunię na łapę i inne takie, do jakich już niemal przywykliśmy
   6. W czasie katolickiej Mszy pozwala się na świeckie przemówienia, peany ku czci zmarłego, jakby był Męczennikiem…
   7. Dlaczego nikt nie zrobił takiego pogrzebu 5 dziewczynkom, które zgineły w pożarze escape room’u…?

   Wstyd Abbie dzisiaj, wstyd przede wszystkim za biskupów, którzy sprzedali wiarę za 30 srebrników polityki…

  • Maggie pisze:

   Rzeczywiście .. sama śmietanka 😳

 20. Edyta pisze:

  Aż serce boli jak się na to wszystko patrzy…Brak słów żeby to wszystko skomentować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s