Matka Boża do ks. Stefano Gobbi: Jestem Matką adoracji i wynagrodzenia

W Eucharystii Jezus jest rzeczywiście obecny. Pozostaje zawsze z wami i ta obecność będzie coraz mocniejsza, zajaśnieje nad światem jak słońce i zaznaczy początek nowej epoki. Przyjście chwalebnego Królestwa Chrystusa zbiegnie się z największą wspaniałością Eucharystii.

Chrystus urzeczywistni Swe wspaniałe Królestwo w powszechnym tryumfie Jego Królestwa Eucharystycznego, które rozwinie się z całą mocą i będzie miało możność zmieniać serca, dusze, osoby, rodziny, społeczeństwo i nawet strukturę świata

Wybrane fragmenty książki Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej,
ks. Stefano Gobbi, wyd. Vox Domini, Katowice 2016

360. Matka adoracji i wynagrodzenia
(fragment)

Jestem Matką adoracji i wynagrodzenia. Obok każdego Tabernakulum na ziemi jestem zawsze obecna jako Matka. Wznoszę nowe Tabernakulum miłości dla Mego Syna Jezusa, otoczonego dziś samotnością. Buduję ogród niebiańskiej miłości, który ogarnia Go całym zachwytem Raju w adorujących chórach anielskich, w błogosławionej modlitwie Świętych, w bolesnym pragnieniu wielu dusz oczyszczających się jeszcze w Czyśćcu. W Moim Niepokalanym Sercu wszyscy uczestniczą w koncercie nieustannej adoracji, stałej modlitwy i głębokiej miłości do Jezusa rzeczywiście obecnego w każdym Tabernakulum na ziemi

c Moje matczyne Serce jest dziś zasmucone i głęboko zranione. Widzę bowiem wokół Boskiej Obecności Jezusa w Eucharystii taką pustkę, tyle opuszczenia, zaniedbania i milczenia!

d Kościele pielgrzymujący i cierpiący, którego jestem Matką, Kościele, rodzino wszystkich Moich dzieci, arko Nowego Przymierza, ludu Boży, musisz zrozumieć, że to Tabernakulum jest centrum twego życia, zdrojem łaski, źródłem twego światła i zasadą działalności apostolskiej. W nim prawdziwie jest obecny Jezus, by uczyć cię wzrastania i pomagać ci chodzić, by udzielać ci siły do dawania świadectwa i odwagi – do ewangelizowania, by podtrzymywać cię we wszystkich twych cierpieniach

e Kościele pielgrzymujący i cierpiący w obecnych czasach, wezwany do przeżywania konania w Getsemani i krwawej godziny swej Kalwarii, chcę cię tu dziś przynieść. Pragnę, abyś ze Mną – upadającą na twarz przed każdym Tabernakulum w akcie nieprzerwanej adoracji i wynagrodzenia – mógł powtórzyć gest wykonywany ciągle przez twoją Niebieską Mamę.

f Jestem Matką adoracji i wynagrodzenia. W Eucharystii Jezus jest rzeczywiście obecny, ze Swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. W Eucharystii jest rzeczywiście obecny Jezus Chrystus, Syn tego Boga, którego zawsze w Nim dostrzegałam, w każdej chwili Jego ziemskiego życia, chociaż był ukryty pod osłoną kruchej i słabej natury, rozwijającej się w rytmie jej ludzkiego wzrostu. Ustawicznym aktem wiary zawsze widziałam Boga w Moim Synu Jezusie i adorowałam Go z głęboką miłością.

g Adorowałam Go, gdy był jeszcze ukryty w Moim dziewiczym łonie jak mały pączek. Kochałam Go, żywiłam Go, pomagałam Mu wzrastać, dając Mu Moje własne ciało i Moją własną krew.

h Adorowałam Go po narodzeniu, kontemplując Go w żłobie biednej i pozbawionej wszystkiego groty.

i Adorowałam Mego Boga we wzrastającym Dzieciątku Jezus, w rozwijającym się Młodzieńcu, w młodym Człowieku, pochylonym nad codzienną pracą, w Mesjaszu, wypełniającym publiczną misję.

j Adorowałam Go odrzuconego i odepchniętego, gdy został zdradzony, opuszczony i gdy bliscy się Go wyparli.

k Adorowałam Go skazanego i wyśmianego, ubiczowanego i ukoronowanego cierniem, prowadzonego na śmierć i ukrzyżowanego.

l Adorowałam Go na Krzyżu w Jego niewypowiedzianym cierpieniu oraz niesionego do grobu i złożonego w nim.

m Adorowałam Go po Jego Zmartwychwstaniu, gdy Mnie pierwszej ukazał się w blasku Swego uwielbionego Ciała i w świetle Swego Bóstwa.

n Najmilsi synowie, przez cud miłości, który będziecie mogli zrozumieć dopiero w Raju, Jezus dał wam skarb Swej nieustannej obecności wśród was w Eucharystii.

o W Tabernakulum pod postacią konsekrowanego chleba przebywa ten sam Jezus, którego Ja pierwsza ujrzałam po Jego Zmartwychwstaniu; ten sam Jezus, który w chwale Swego Bóstwa ukazał się jedenastu Apostołom, wielu uczniom, zapłakanej Magdalenie i świętym niewiastom, które poszły do Grobu.

p W Tabernakulum – ukryty pod eucharystyczną zasłoną – obecny jest ten sam Jezus Zmartwychwstały, który ukazał się ponownie przeszło pięciuset uczniom i który poraził prześladowcę, Szawła, na drodze do Damaszku. To ten sam Jezus, który siedzi po prawicy Ojca w chwale Swego uwielbionego Ciała i Swego Bóstwa. On z miłości ku wam ukrywa się po białą postacią konsekrowanego chleba.

q Najmilsi synowie, musicie dziś bardziej wierzyć w Jego obecność pomiędzy wami. Odważnie i z mocą musicie szerzyć wasze kapłańskie zaproszenie do powrotu wszystkich do jednej, silnej i potwierdzanej świadectwem wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Musicie tak kierować całym Kościołem, aby – wraz z waszą Niebieską Mamą – znalazł się przed Tabernakulum, w akcie wynagrodzenia, stałej adoracji i nieustannej modlitwy. Wasza kapłańska modlitwa musi stać się modlitwą całkowicie Eucharystyczną.

r Proszę, żeby powrócono wszędzie do organizowania godzin adoracji przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Pragnę, żeby wzrósł hołd miłości wobec Eucharystii i aby ujawnił się w dostrzegalnych i wymownych znakach waszej pobożności. Otaczajcie kwiatami i światłami Jezusa Eucharystycznego. Poświęćcie Mu pełną czułości uwagę. Podchodźcie do Niego z głęboką czcią, przyklękając i adorując Go

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Matka Boża do ks. Stefano Gobbi: Jestem Matką adoracji i wynagrodzenia

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino
  opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  • Roma pisze:

   Cudowna wiadomość, ks. Stefano Gobbi jest bliski memu sercu. Książkę jego autorstwa ,,Do kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej ,, traktuję jak codzienny pokarm. Matka Boża mówi do nas ( nie tylko myślę do kapłanów) w sposób taki delikatny, czuły a wręcz słodki, przy czym daje drogowskazy jak żyć w obecnym świecie aby się nie pogubić. Zaprasza aby wejść do Jej Niepokalanego Serca !!! Jak nie skorzystać z takiego zaproszenia.??? Polecam, polecam, polecam i z niecierpliwością czekam na biografię ks. Gobbi.

 2. kropka pisze:

  Nie zagrał w scenach erotycznych z powodu wiary i wierności żonie. Stracił pracę, zyskał szczęście

  Popularny aktor Neal McDonough przyznał w wywiadzie z „Closer Weekly”, że kilka lat temu z powodu swojej wiary oraz wierności żonie odmówił wystąpienia w scenach erotycznych. W wyniku decyzji stracił pracę i – wedle portalu deadline.com – milion dolarów. Mimo kłopotów wyszedł na prostą, a dziś przyznaje: „jestem najbardziej szczęśliwym facetem na świecie”.

  https://www.pch24.pl/nie-zagral-w-scenach-erotycznych-z-powodu-wiary-i-wiernosci-zonie–stracil-prace–zyskal-szczescie,65461,i.html

 3. an m pisze:

  Szczęść Boże
  Chciałabym prosić osoby w stanie łaski uświęcającej i czujące się na siłach o modlitwę za moją rodzinę. Niech dobry Bóg wynagrodzi za najmniejsze westchnienie w naszej sprawie. Dziękuję. Z Panem Bogiem.

 4. Ania pisze:

  Walczył o hostię
  Historia mojego przyjaciela Filipa zaczęła się podczas pewnej mszy świętej w sobotę wieczorem. Zauważył siedzących kilka ławek za nim dwóch dziwnie wyglądających facetów. Nie zachowywali się, jakby przyszli na mszę, ale rozmawiali, parskali i głośno szydzili. Najpierw poszli do komunii wierni z jego ławki, więc był już z powrotem na swoim miejscu, gdy widział, jak oni ją przyjmują.

  Zauważył, że jeden z nich wziął hostię i włożył ją do kieszeni na piersi. Potem, zamiast wrócić do ławki, ruszył w stronę drzwi, główną nawą, mijając innych przystępujących do komunii.

  Filip wybiegł nawą boczną i zagrodził mu drogę z kruchcie. „Daj mi ją!” – powiedział. „Nie zatrzymuj mnie” – odpowiedział złodziej mrocznym głosem. Filip zdjął kurtkę, zacisnął pięści i zażądał jeszcze raz – „Daj mi ją!”.

  Złodziej rzucił hostię na podłogę, nadepnął na nią i uciekł. „Pan prosił mnie, bym o niego walczył” – mówi Filip.

  Kiedy coś jest tak cenne, to zrobisz wszystko, aby to chronić. Podobnie jest z Bogiem.

 5. Maria TB pisze:

  Szczęść Boże. Czy mogę prosić o informację w sprawie przejmowania Komounii Śwìętej od szafarza w czasie normalnej Mszy Świętej. Dzisiaj widok szafarza rozdającego Ciało Pana Jezusa rozbilo całe moje skupienie na modlitwie. Szczęść Boże Maria

  sob., 12 sty 2019, 16:23: W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał(a):

  > wobroniewiary posted: „W Eucharystii Jezus jest rzeczywiście obecny. > Pozostaje zawsze z wami i ta obecność będzie coraz mocniejsza, zajaśnieje > nad światem jak słońce i zaznaczy początek nowej epoki. Przyjście > chwalebnego Królestwa Chrystusa zbiegnie się z największą wspaniałośc” >

  • wobroniewiary pisze:

   Tu jest wszystko!

   Watykan: Nadzwyczajny szafarz komunii świętej

   „Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia.

   Instrukcję tę, opracowaną na polecenie Ojca świętego bł. Jana Pawła II przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w porozumieniu z Kongregacją Nauki Wiary, tenże Papież zatwierdził dnia 19 marca 2004 roku, w uroczystość świętego Józefa, oraz nakazał ją wydać, aby niezwłocznie była zachowywana przez wszystkich, do których jest skierowana.” (art. 186)

   Tekst instrukcji papieskiej:
   http://sanctus.pl/index.php?grupa=163&podgrupa=545&doc=491

  • Ania pisze:

   Ojcem Komunii na rękę i na stojąco jest szatan

  • Elizeusz pisze:

   Mario TB. Jeśli chodzi o mnie, to ja jak ognia unikam przyjmowania Komunii Św. z rąk tzw. szafarzy nadzwyczajnych (tudzież z rąk braci zakonnych). Dla mnie powód jest jeden: nie mają konsekrowanych rąk, więc staram się przyjmować Komunię św. tylko z rąk kapłańskich. Zresztą w rożnych Orędziach Pan Jezus mówi, by wystrzegać się przyjmowania Siebie z rąk szafarzy, bowiem jest to forma Jego znieważania. Pozdr. w Panu.

 6. wobroniewiary pisze:

  Kościół posiada święty skarb sakramentów. A co to jest sakrament? Sakrament to realna obecność Boga w Trójcy Świętej Jedynego. (…) Dlatego i kapłan będzie atakowany, bo on jest przecież szafarzem sakramentów świętych. (…) Uderzenie dzisiaj w duchowieństwo (…) jest uderzeniem w pozycję sakramentów świętych, żeby broń Boże współczesny człowiek nie trwał w rzeczywistości Bożej – mówił w sobotnich „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja ks. prof. Tadeusz Guz, filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych oraz nauczyciel akademicki KUL.

 7. wobroniewiary pisze:

  Rozpoczął się Rok św. Bernadety

  W Lourdes rozpoczął się 6 stycznia Rok św. Bernadety. Obchody związane są ze 175. rocznicą urodzin i 140. rocznicą jej śmierci. To właśnie czternastoletniej Bernadecie Soubirous objawiła się w 1858 r. Matka Boża.
  Od czasu objawień w Lourdes doszło do 70 uznanych przez Kościół cudownych uzdrowień, jednak sama Bernadeta nie została uzdrowiona – zmarła z powodu gruźlicy w wieku zaledwie 35 lat w Nevers, gdzie – jak mówiła – chciała się „ukryć”, aby uciec przed zbyt dużym zainteresowaniem ze strony ludzi.

 8. Betula pisze:

  Opowieść ze Święta Chrztu Pańskiego u Prawosławnych.

  http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=1122&id=8

 9. wobroniewiary pisze:

  Choć zdajemy sobie sprawę, że chrzest Jezusa był zupełnie inny niż nasz, dzisiejsze święto jest okazją, byśmy powrócili także do tajemnicy naszego chrztu, do chwili, gdy również do nas Bóg powiedział: Jesteś moim synem umiłowanym, jesteś moją córką umiłowaną. Zanurzeni w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, zostaliśmy prawdziwie obdarowani życiem Bożym. Czy ono wciąż się w nas rozwija? Czy dialog Boga ze mną jest kontynuowany?
  O. Cezary Binkiewicz OP, „Oremus” styczeń 2004, s. 43

  Niedziela Chrztu Pańskiego

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2019/01/13/13-stycznia-niedziela-chrztu-panskiego/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s