Podziękujmy Bogu za ten rok i życzmy sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok 2019

Panie, Jezu Chryste, w ostatnim dniu roku przychodzimy do Ciebie, by razem z Tobą zakończyć tę część naszego życia, która zamyka się w dniach minionego roku.  Przede wszystkim przychodzimy do Ciebie, by wraz z Tobą i przez Ciebie, złożyć dziękczynienie naszemu Ojcu w niebie. Niebieski Ojcze, przez Chrystusa, Twojego Syna, składamy Ci podziękowania za wszystko, cośmy w minionym roku z Twojej ręki otrzymali. Każda chwila przeszłego roku była podarunkiem od Ciebie. Cześć, uwielbienie i dzięki niech Ci będą za wszystko, coś nam w tym roku udzielił. Amen!

15781500_1201147936621543_3263318486576673583_n

Z Dzienniczka św. s. Faustyny

W ostatnie dni karnawału św. Faustyna poznała grzechy całego świata; modliła się za biednych grzeszników; dusze wybrane podtrzymują świat w istnieniu!

9 II 1937. Ostatki. Ostatnie te dwa dni karnawału, poznałam wielki nawał kar i grzechów. Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo, że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane, Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie (Dz 926)

Jak zdobyć odpust zupełny w Sylwestra?

Z ostatnim dniem roku wiąże się dodatkowa możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Wystarczy publicznie odmówić hymn „Ciebie Boga wysławiamy”!
Aby uzyskać odpust zupełny w ostatnim dniu roku, poza zwykłymi warunkami, które przypominamy poniżej, wystarczy publicznie odmówić hymn Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy) jako podziękowanie Panu Bogu za otrzymane łaski. Można wybrać się na Mszę św. w tym dniu, podczas której zapowiedziano wspólne odmawianie tego hymnu. 

Warunki zwykłe uzyskania odpustu zupełnego to:

– brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego;
– bycie w stanie łaski uświęcającej;
– przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej;
– modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty;
– czynność obdarzona odpustem. W przypadku ostatniego dnia roku: publiczne odmówienie Te Deum z intencją dziękczynną za cały rok.

Odpust można ofiarować za zmarłych lub za siebie. Jeżeli warunek nieprzywiązania do jakiegokolwiek grzechu nie będzie spełniony, uzyskany odpust będzie cząstkowy.

Wszechmogący Boże,
prosimy o błogosławieństwo Twoje
na ten Nowy Rok.
Nie wiemy, co on nam przyniesie, co nam w nim dasz.
Jakie przeżyjemy w nim radości, jakie cierpienia?
To wiesz tylko Ty, Ojcze miłosierny.
Ty znasz początek, trwanie i kres naszego życia.
Ty prowadzisz nas wszystkich przez czas do wieczności.
Daj mi, Ojcze, trwać przy Tobie,
iść wiernie drogą Twoich przykazań,
abym poddany Tobie, w mocy Twojej
spokojnie, pokornie i ufnie czynił to,
co się Tobie podoba, co do mnie należy,
i znosił to, co Ty ześlesz na mnie.
Nie wiem, co mnie w tym roku czeka,
ale to wiem na pewno, że tym,
którzy Ciebie miłują,
wszystko obraca się ku dobremu i to mi wystarcza.
Ojcze, Ty kochasz Twoje dzieci.
Niech rozpocznę ten rok w miłości Twojej.
i pozostanę Ci wierny.
Nie dozwól, aby cokolwiek odłączyło mnie
od miłości Twojej.
Kieruj mną według świętej woli Twojej
W Tobie i w Twojej woli znajdę pokój,
bo wola Twoja jest naszym pokojem,
pokojem wiecznym u Ciebie.
Amen

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

159 odpowiedzi na „Podziękujmy Bogu za ten rok i życzmy sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok 2019

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziękujmy Bogu, że mieszkamy w Polsce, że jesteśmy ostatnim przyczółkiem chrześcijaństwa. Nie dajmy się ani „ewangelii sukcesu”, ani ‚ewangelii nieszczęść”.
  Na świecie jest tyle zła, ale to w Polsce można jeszcze wyjść na ulice, świętować, śpiewać pieśni religijne czy pójść do miejskiej szopki. Dziękujemy Ci Panie Boże za to wszystko ❤

  A tymczasem na świecie….Francja spodziewa się w Sylwestra najgorszego! MSW wysyła na ulice prawie 148 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

  https://wpolityce.pl/swiat/427559-francja-spodziewa-sie-najgorszego-wielka-mobilizacja

 3. Witek pisze:

  Bogu niech będą dzięki za ten rok i całe życie.
  Ania – piękna modlitwa związana z domem mam wisi przy drzwiach wyjściowych.

  Był to dla mojego małżeństwa najlepszy rok w naszym życiu. Na Sylwestra, wybieramy się z żoną do Niepokalanowa. Od 22.00 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza Święta i ofiarowanie się Maryi.

  Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i nieustannej pomocy św. Józefa oraz wszystkich Aniołów i wszystkich świętych dla Adminów, wszystkich odwiedzających stronę i ich rodzin na 2019.
  Zostańcie z Bogiem! Któż jak Bóg! Jezu Ty się tym zajmij! Amen i Alleluja 🙂

  • Dorota pisze:

   KOCHANI wzywam chetnych do inicjatywy 33DNI komunii sw. przyjmowanych w int. swietosci kaplanow. 1.1.2019 sw. Matki Bozej Rodzicielki do 2.2. sw. Ofiarowania Panskiego. Niech Wam Pan obficie BLOGOSLAWI. podaj dalej
   Taką oto wiadomość dostalam od kuzynki i podaję dalej tą piękną inicjatywę

  • wobroniewiary pisze:

   (Fragment homilii ks. inf. Jana Pęzioła, egzorcysty z Wąwolnicy, z 27.01.2018) „(…) To co Matka Boża mówi, że czerwony zły duch walczy z Królestwem Bożym, to szczególnie dzisiaj my na świecie widzimy. To idzie fala przeogromnego kłamstwa, powielonego stokrotnie, czy tysiąckrotnie przez mas-media. To, co jest przeciwne prawdzie – kłamstwo. TO KŁAMSTWO ATAKUJE LUDZI: SŁOWEM – W MAS-MEDIACH, OBRAZEM, ALE I CZYNEM. (…)
   My katolicy mając prawdę pełną, musimy to widzieć. Musimy się strzec. Popatrzcie. Te mas-media działają parę godzin każdego dnia, na danego człowieka. A Kościół, prawdę głosi tylko raz w tygodniu i to najwyżej 12 -15 minut. Jesteśmy na stronie przegranej, po ludzku, ale po Bożemu jest z nami Duch Święty. Ino On nas uczy prawdy. Bo jak powiedziałem, można kłamać: słowem, można kłamać obrazem, i można kłamać czynem – postawą. To dlatego Pan Jezus powiedział: „Biada światu dla zgorszenia”. Bo czyn zły, powoduje podświadome naśladowanie. A tego kłamstwa w czynie, jest tak dużo. (…)
   Popatrzmy szeroko, jak nas dotyka kłamstwo. Czy przez słowo, czy przez obraz, czy przez postawy – czyny. Pojedynczych ludzi, czy całych grup. A my przecież mamy pilnować prawdy. Bo kiedy Piłat Pana Jezusa pytał: Jakie Twoje zadanie, żeś tu jest na świecie. Pan Jezus powiedział: „Ja po to przyszedłem, aby dać świadectwo prawdzie”. I teraz, spróbujmy zrobić sobie taki króciutki rachunek sumienia – Jak ja doceniam prawdę, którą mi Pan Bóg dał. Przez nauczanie Chrystusa, które przez Apostołów, doszło do naszych czasów i w imieniu Pana Jezusa Kościół Święty Katolicki dał mi. (…)”
   Pomódlmy się dzisiaj, przed Chrystusem żywym :
   – Panie Jezu, zachowaj Twoją prawdę w moim sercu i w moim życiu.
   Amen.”

 4. Betula pisze:

  Zachęcam do odsłuchania:
  Katecheza ks Jarosława Cieleckiego z 30 drudnia br.
  http://www.youtube.com/watch?v=fB2PYhDjhH8

  Więcej na stronie http://www.padrejarek.pl m.in. niespodziewane spotkanie na drodze z kolędującymi dziećmi.

 5. tu MariaPietrzak pisze:

  Kochani , mija kolejny rok … Coraz więcej w nas wiary , a coraz mniej naiwności . I dobrze , że tak sie dzieje , że ” mądrość w nas dojrzewa i mądrzeje” , że coraz bardziej Chrystusem stajemy , Prawdą świadectwo dajemy , bo to On w końcu Resztą w nas zostanie , a nie nasze o sobie ‚mniemanie’ !

  Wojciech Bąk pozostawił po sobie przemyślenia , warte przemodlenia . Pragnę je z Wami podzielić . Niech nas w roztropność ubiera , skoro śmiercią nagłą , otruciem zapłacił , bo Prawdę poezyjnie bogacił !
  Bo bywa tak , ze u schyłku lat ….

  💦”Myśli moje nie palą się kadzidłem wcale.
  Co by Twe nozdrza pieściło rozkoszą,
  Uczucia moje nie chcą się już palić
  Lampą wieczystą przed Twoim ołtarzem,
  A czyny moje nie rosną kwiatami.
  Co miękko głowy do Twojej stopy wznoszą.
  Ale się wloką leniwie, ospale,
  Jak dym znad kurnej chaty w dół lecący.
  Ale się żużlą ponuro, jak iskry ,
  Które z komina przed chwilą wyprysły,
  Ale się kładą pod Twe słodkie stopy
  Rozpryskującym ścięgna cierni snopem;
  Modlę się.
  Panie, północną godziną:
  Zamień me myśli, uczucia i czyny”!
  / Wojciech Bąk

  /szczere spojrzenie ….wstecz zapatrzenie … Prawdy wyznanie przed Tobą , Panie…

  Stary sie kończy🎊
  Nowy zaczyna🎊 … oto przyczyna , gdzie Dobroć Twoja na wierzchu stanie …
  Daj , daj wrastanie … Miłości , Panie !

 6. kropka pisze:

  Mariusz Dzierżawski pyta rzecznika archidiecezji warszawskiej o pochówek proaborcyjnego lekarza

  Prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski skierował do rzecznika archidiecezji warszawskiej list otwarty w sprawie pochówku zmarłego niedawno ginekologa Romualda Dębskiego. Poniżej publikujemy treść listu:

  Szanowny Księże Rzeczniku!
  Przeczytałem w mediach zapowiedź publicznego nabożeństwa żałobnego za zmarłego Romualda Dębskiego, wieloletniego ordynatora oddziału ginekologii Szpitala Bielańskiego, które ma mieć miejsce w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie, 4 stycznia 2019 roku, o godzinie 12.00.

  W latach 2011-2018, według informacji podanych przez szpital, na oddziale kierowanym przez doktora Dębskiego, zabito poprzez aborcję 783 dzieci. W jednym tylko roku 2017 zabito tam 131 dzieci.

  Romuald Dębski wielokrotnie zabierał głos w debacie publicznej, opowiadając się za dopuszczalnością aborcji eugenicznej, w tym również za aborcją dzieci podejrzanych o Zespół Downa.

  Kanon 1398 Kodeksu Prawa Kanonicznego stwierdza: Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa. W tej sytuacji informacja o nabożeństwie żałobnym w kościele katolickim może budzić wśród wiernych rozliczne wątpliwości.

  Byłoby rzeczą budującą, gdyby Romuald Dębski nawrócił się pod koniec życia i powrócił na łono Kościoła. Warto, a nawet trzeba by podać taki fakt do publicznej wiadomości. Gdyby jednak zmarły nie wyraził żalu, za swoje wcześniejsze działania związane z popieraniem i praktykowaniem aborcji, katolicki pogrzeb może spowodować zgorszenie wiernych, jako lekceważenie prawa kościelnego i relatywizacja moralnej nauki Kościoła.

  Ponieważ sprawa jest publicznie znana i komentowana, również ten list udostępniam publicznie. Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny za odpowiedź.

  Z wyrazami szacunku
  Mariusz Dzierżawski

  Read more: http://www.pch24.pl/mariusz-dzierzawski-pyta-rzecznika-archidiecezji-warszawskiej-o-pochowek-proaborcyjnego-lekarza,65159,i.html#ixzz5bGdquToH

  • wobroniewiary pisze:

   Mój kierownik duchowy stale powtarza, że Komunia św. to nie siano, że się każdej krowie należy.
   Analogicznie – jak można chcieć katolickiego pochówku dla tego, kto katolicyzm i jego nauki miał głęboko w d*****ie???

 7. an m pisze:

  Boże, dziękuję Ci za cały miniony rok, dziekuję za wszystkie łaski, które od Ciebie otrzymalismy. Dziękujemy za wszystkie osoby postawione na naszej drodze, zarówno świeckie jak i duchowne, za każdą modlitwę przez te osoby w naszej intencji ofiarowane i proszę o błogosławieństwo dla Wszystkich. Bogu niech będą dzięki za cały miniony rok a także za przyszły. Amen

  Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i Zbawienia. Dziękuję za Wasze wsparcie 🙂 Bóg zapłać

 8. wobroniewiary pisze:

  Episkopat: Msza święta 1 stycznia i odpust zupełny

  Obchodzona 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem nakazanym, w związku z tym wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od wykonywania zajęć, które utrudniają oddawanie czci Bogu – przypomina rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodaje, że tego dnia za publiczne odmówienie hymnu Przyjdź Duchu Święty (Veni Creator) można uzyskać odpust zupełny.

  Jak informuje rzecznik Episkopatu, zgodnie z kanonami 1247 i 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w niedziele oraz inne dni świąteczne nakazane wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od wykonywania prac i zajęć, które utrudniają uczczenie niedzieli jako dnia poświęconego Bogu oraz korzystanie z należnego odpoczynku.

  „Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest w Polsce świętem nakazanym” – podkreśla ks. Rytel-Andrianik. Dodaje, że 1 stycznia za publiczne odmówienie hymnu Przyjdź Duchu Święty (Veni Creator) można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie całej, przewidzianej kary za grzechy już odpuszczone co do winy w sakramencie spowiedzi. Odpust ten można uzyskać, spełniając zwykłe warunki, a więc: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan po spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej oraz odmówienie modlitwy w intencjach papieskich.

 9. wobroniewiary pisze:

  Dziś podczas rozmów z pewną osobą o życiu, o Niebie, piekle, o tym, że niektórzy sami je sobie gotują nie chcąc iść do spowiedzi św., umierając w stanie niełaski – doszłyśmy do tego momentu, gdzie powiedziałam, „wiesz, Bóg szanuje wolną wolę każdego, nie chce, by ktokolwiek trafił do piekła, Bóg piekła nie stworzył…”
  Skąd to wiem? Od śp. Gabrielle Amortha. I Wam to daję, abyście wiedzieli, że nie Bóg stworzył piekło!!! Jest to na str. 9 książki „Wyznania egzorcysty”

  „Pewnego dnia o. Candido wypędzał złego ducha. Pod koniec egzorcyzmu zwrócił się do niego z drwiną: „Wynoś się stąd! Pan ci przygotował piękne mieszkanie, dobrze nagrzane!” Zły duch mu odpowiedział: „Ty nic rozumiesz. To nie On [Bóg] stworzył piekło. My sami je uczyniliśmy. On o nim nawet nie pomyślał”. Gdy w podobnej sytuacji zapytałem złego ducha, by się dowiedzieć
  czy współpracował przy tworzeniu piekła, usłyszałem w odpowiedzi: „Wszyscy
  wnieśliśmy swój wkład”.

  I jest to też tutaj:

 10. Halina pisze:

  Tak to Wam dziś zostawiam (z dzienników sł.Bożej. S. Leoni Nastał)

 11. babula pisze:

  Proszę, Proszę o modlitwę za moją rodzinę! Chociaż „Zdrowaś Mario”

 12. Katarzyna pisze:

  Mateuszu, najblizsze Rozance ofiaruje w intencji Twojego Malenstwa. Oddaj je Maryji-w niej bedzie bezpieczne.

 13. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa na zakończenie starego roku

  Panie Jezu Chryste, który jesteś Bogiem i Człowiekiem jednocześnie. Który jesteś Królem Wieczności i Królem Czasu. Oto my Twoi poddani przychodzimy do Ciebie na skraju Starego Roku, aby oddać Ci to wszystko, co było treścią naszego życia w miesiącach, które przeminęły.

  Oddajemy Ci się o Jezu takimi, jakimi jesteśmy. Oddajemy Ci to wszystko, na co nas stać. Twoimi niech będą o Jezu te dzieci, które w tym roku wśród nas się narodziły. Niech żyją dla Ciebie i przez Ciebie otrzymują łaski. Twoimi niech będzie to wszystko co składa się na życie naszych dzieci, które już od lat wychowujemy.

  Oddajemy Ci ich beztroskie chwile i poważne choć może dziecięce jeszcze strapienia, troski, zmartwienia i bóle.

  Twoimi niech będą wszystkie ich zabawy, obowiązki wobec rodziny, szkoły, rówieśników. Oddajemy Ci mijający rok życia naszej młodzieży. Wszystkie ich wzloty i szamotanie się ze słabością. Oddajemy Ci ich idealizm i naturalna dobroć, oraz to wszystko co ich kształtowało, by nie dać się zaciągnąć w dół. Oddajemy Ci trud i uderke szarego życia codziennego wszystkich ludzi, którzy należą do pokolenia dorosłych.

  Pozbieraj ich ranne wstawanie do codziennych obowiązków. Pozbieraj ich pot sączący się z czoła w czasie wytężonej pracy. Pozbieraj wszystkie nieprzespane noce pracujących na nocnych zmianach ojców. Pozbieraj nieprzespane noce troszczących się o zdrowie swoich dzieci matek.

  Oddajemy Ci wszystkie odruchy dobrej woli, by zachować spokój i przyjaźń ze sąsiadami. Oddajemy Ci te wszystkie jakże kosztujące człowieka zamilknięcia, aby w rodzinie panowała harmonia i jedność. Oddajemy Ci wszystkie cierpienia doznane od ludzi zlej woli, które jednak nie szukają pomsty. Oddajemy Ci długie i przeraźliwie nudne dni ludzi chorych i starszych. Oddajemy Ci ich nieprzespane noce. Oddajemy Ci cierpienia i jęki ludzi, którzy w tym roku bardzo chorowali.

  Oddajemy Ci to wszystko co składało się na konanie tych, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Oddajemy Ci wszystkie wzniesienia naszego serca, gdy modlimy się do Ciebie Oddajemy Ci nasze Drogi Krzyżowe tegorocznego Wielkiego Postu, radosne śpiewanie Marii Królowej Maja i nasze przesuwanie różańca w październiku. Oddajemy Ci wszystkie kroki, które zrobiliśmy do naszego Kościoła. Oddajemy Ojcu Twojemu jeszcze raz Ciebie, któregośmy ofiarowali tyle razy, gdy razem zbieraliśmy się na Mszy św.

  Oddajemy Ci jeszcze raz nasz żal za grzechy wyznawane przy konfesjonale. Oddajemy Ci nasza radość, gdy podczas Komunii św. przychodzisz do naszego serca. Ofiarujemy Ci nasze postanowienia, poczynione w czasie adwentowych i wielkopostnych rekolekcji, oraz w czasie słuchania Słowa Bożego.

  Ofiarujemy Ci o Jezu wszystko co nasze, aby cokolwiek wejdzie w nasze życie w Nowym Roku, prowadziło nas do Ciebie i do Ciebie przybliżało. Amen.

  Ks. F. Zebrok

 14. Betula pisze:

  Życzenia na Nowy Rok od ks.J.Cieleckiego:

  http://www.youtube.com/watch?v=CN76A6xCSc8

  i strona padrejarek.pl

 15. Bożena pisze:

  Jezu Ty się tym zajmij .zajmij się osobami , które wołają o pomoc.

 16. Edyta pisze:

  Panie Jezu dziękuję Ci za ten rok, za to wszystko co po ludzku by nie mogło się udać a jednak daliśmy radę tylko z Twoją pomocą. Chyle czoło przed Tobą Maryjo strażniczko mojego życia. Dziękuje za wszystko❤ Za dzieciątko pana Mateusza +++

 17. Kazimierz pisze:

  Mateuszu ! Wszystkie modlitwy ofiarujemy za Was do Pana BOGA i Najświętszej MARYI ….

 18. Kazimierz pisze:

  Proszę o modlitwy za ks. MACIEJA o ratunek , jest na OJOM w Gorzowie.

 19. Małgonia pisze:

  +++

 20. Renata Anna pisze:

  Już jutro wybieramy patrona na rok 2019
  https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/
  Życzę by ten rok był błogosławiony dla każdego.

 21. m-gosia pisze:

  We wszystkich intencjach †††

 22. robb pisze:

  Dziękuję Ci Ojcze za wszystko co czynisz w życiu mojej rodziny i moim.Codziennie zawierzałem Twojej opiece i Maryi nas wszystkich.Teraz również zawierzam Wam maleństwo Mateusza.

  • Mateusz pisze:

   Gdy tak czytam wasze wsparcie i gdy bylem na chwilę u żony i pokazalem jej to co pisaliscie to płakała. Ja wierze ze dopóki żyje to jest nadzieja, idzie noc mój roczny synek śpi będę czuwał i modlił się również i w waszych intencjach, a dziewczynka ma na imie Weronika a Bogu dzięki chrzest dokonała pielęgniarka od razu po porodzie. Wielkie Bóg zapłać wam, czuje wasze wsparcie jest szok coś pięknego w tych momentach…

   • wobroniewiary pisze:

    Weronika ❤
    Moja Ania ma tak na drugie imię.
    Ja będę oglądać Mszę św. o północy, teraz zaczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu na Jasnej Górze

    A tu Licheń:

   • eska pisze:

    Mateuszu, jesteśmy z wami. Pamiętaj, że jako ojciec masz potężny oręż: błogosławieństwo. Nie zapominaj błogosławić swoje dzieci nieustannie na mocy władzy rodzicielskiej nadanej Ci przez Boga. I podobnie błogosław żonę na mocy sakramentu małżeństwa. Ks. M. Olszewski bardzo akcentował, aby się powoływać właśnie na moc sakramentów.
    Oddaję was pod opiekę Najświętszej Maryi Panny Zawsze Dziewicy, naszej Matki, Pani i Królowej. ❤
    +++

    • wobroniewiary pisze:

     Błogosławić i zanurzać w Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa!

    • Jadwiga pisze:

     BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RODZICÓW
     „Synku / córeczko / daję ci moje błogosławieństwo, żeby ono cię chroniło. Jako ojciec
     błogosławię cię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

   • MarekSZ pisze:

    W Rzeszowie w szpitalu im. Królowej Jadwigi na oddziale położniczym są tablice ze zdjęciami wcześniaczków. Jest też tablica podpisana „Nasze 600g szczęścia”. Dzieciątko urodziło się z wagą 600g, przeżyło i patrząc na zdjęcia jak miało kilka lat było całkowicie zdrowe. Uśmiechnięta szczęśliwa buzia. Tylko okulary nosiło. Cuda się zdarzają. Niech Pan Jezus i Maryja mają was w swojej opiece. Wiem przez co przechodzicie z doświadczenia…

   • Maria pisze:

    Mateuszu, bałam się, że będę niedelikatna w tych okolicznościach, mówiąc o szybkim chrzcie maleństwa… Wzruszyłam się, że Weronika już ochrzczona… że ma na imię Weronika – to moje ukochane, szczególne imię… Wzruszające jest także to, że w tak trudnej sytuacji masz tak wielkie serce modlić się za nas tutaj… Jestem z Wami całym sercem, poza modlitwą ofiarowałam Bogu za Weronikę i Was wszystkich dzisiejsze wieczorne trudności. Ufaj Bogu we wszystkim… Nie trać nadziei. Ja również zetknęłam się z bardzo dobrze rozwijającą się dziewczynką, która urodziła się jako 600-gramowy wcześniak Jeśli sił Ci starczy odmawiaj różaniec, to potężna modlitwa… Oddaję Weronikę, Twoją Małżonkę, Synka i Ciebie Maryi, naszej Mamie – Świętej Bożej Rodzicielce ❤

   • Maria pisze:

    Mateuszu, Weronika urodziła się w dniu św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik… To może nałóż jej, także synkowi, żonie, i sam przyjmij – właśnie Cudowny Medalik Matki Bożej, oddając Was Wszystkich Jej opiece…? ❤

    • Maggie pisze:

     Mario, takie maleństwa nie mogą mieć na szyjkach, bo to grozi, że się zaplącze wokół etc albo, że gdy większe to połknie, czy zapcha do noska, uszka. Najważniejsze jest błogosławieństwo .. a BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OJCA MA SIŁĘ… nawet na odległość.

     Na pierwszą Komunię św. medalik to co innego (jeśli na Chrzcie św. jeśli dziecko otrzymuje medalik lub ryngraf, to rodzice przechowują medalik a ryngraf przypinają/zawieszają w miejsce trudne do sięgnięcia malutką rączką).

     Nałożyć zaś można medalik duchowo i w ogóle serdecznie powierzyć Matce Najświętszej – chyba to miałaś na myśli (dlatego skopiowałam litanię) … bo gdzież ? to teraz Mateusz będzie biegać w poszukiwaniu medalika – a może on sam też DUCHOWO nałożyć sobie i bliskim taki medalik (bo wiemy, że medalik to NIE talizman).

     Dlatego Twój serdeczny pomysł z nałożeniem medalika jest dobrym ale NADE WSZYSTKO w sferze duchowej … a z upływem czasu dopiero możliwy do nałożenia .. fizycznie.
     Trzeba też zwracać uwagę, bo pojawiły się „dziwne medaliki” – kupiłam taki w srebrze i później dostrzegłam „róźnice” (w tym w płomieniach Serca .. palący się .. złamany krzyż) i trzeba było go spalić.
     💕

    • Maggie pisze:

     Mateuszu, za Twoje maleństwa i całą Waszą Rodzinę

    • eska pisze:

     Mateuszu, rozpoczęłam dziś w intencji zdrowia Twoich dzieci nowennę do Dzieciątka Jezus.

     Każde z moich trzech dzieci było w szpitalu z zagrożeniem życia – rozumiem waszą sytuację; wspieram modlitwą również o siły i wiarę dla Ciebie i żony.

 23. m-gosia pisze:

  Dziękuję Ci Boże za kolejny rok naszego życia.
  Dziękuję Ci Panie Boże za Wowit, miejsce gdzie można wpaść o każdej porze dnia i nocy. Można się pomodlić razem (Nowenny Pompejańskie) czy osobno korzystając z proponowanych modlitw. Można prosić o modlitwę ,poradę w przeróżnych życiowych sytuacjach itd. Błogosław Panie Boże temu dziełu. Błogosław Ewie, Kazimierzowi, ks. Adamowi i wszystkim odwiedzającym.

  Panie Boże w Trójcy Świętej Jedyny bądź pozdrowiony, bądź pochwalony, bądź uwielbiony Boże nieskończony. Tobie cześć i chwała na wieki. Amen.

 24. Monika pisze:

  Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich, przez ręce Maryi i przez Jej Serce Niepokalane. ❤

 25. wobroniewiary pisze:

  Mój Patron na rok 2019 – a jakże MB z Guadalupe 🙂

  MATKA BOŻA z GUADALUPE
  Praktyka
  W swojej modlitwie będę pamiętać o kobietach w stanie błogosławionym, aby z miłością przyjęły dar nowego życia.

  Przesłanie
  Idę przez życie wśród tęcz i burz, ale z czołem dumnie wzniesionym, bo jestem dzieckiem królewskim, bo czuję, że krew Jezusa krąży w żyłach moich, a ufność swoją złożyłam w wielkim miłosierdziu Pańskim (Dz. 992).

 26. Barbara pisze:

  Mój Patron JUAN DIEGO
  patron ludzi prześladowanych za wiarę.

 27. babula pisze:

  Bądź pozdrowiony i uwielbiony Boże w Trójcy Św. Jedyny!
  Boże mój tak bardzo dziękuję za ten rok, za otrzymane łaski, za chwile radości i za cierpienie, za łaskę pojednania, za nowo powstałą rodzinę, za miłość w rodzinie, za WOWIT-ów śpieszących zawsze z pomocą, za ks. Adama, Ewę i Kazimierza, za dobrych ludzi, których mi dałeś. Tyle Bogactwa Boże mój! Jak hojny jesteś Panie! Proszę z całego serca Panie Boże nie patrz na moją niewierność i racz w dalszym ciągu mnie wspierać bym mogła gorącym sercem błagać Cię o łaski dla tych, których kocham i tych, których kocham za mało.
  Błogosław Panie tej rodzinie WOWIT-owej i wszystkim ludziom, którzy proszą Cię o pomoc.
  A dla mnie Panie Boże proszę o Miłość. Od tak dawna Cię o to proszę, wysłuchaj mnie. Chcę wszystko robić z miłości do Ciebie. Boże Ty znasz tajemnice naszych serc.
  Napisałam ten krótki list do Ciebie Panie -z miłości, która wciąż jest taka mała.
  A teraz będę czekać na Twoją odpowiedź.
  Nie może być abyś nie odpowiedział!

 28. Maria pisze:

  +++ we wszystkich intencjach.
  błogosławionego Roku !!!1

  • Maggie pisze:

   Ww to, z Radia Niepokalanów, rady jak wytrwać, jak odprawiać 5 pierwszych sobót miesiąca i czym się kierować aby wytrwać.

   Tu zaś Ks.Ludwik Bielerzewski, w zbiorku myśli na każdy dzień roku, „Byśmy Cię Boże Chwalili” wybrał na

   1 Stycznia:
   „Początek nowego roku przypomina nam wspaniały dar Boży powierzony nam przez Stwórcę – dar czasu. Dane zostały ludzkości minuty, godziny, lata i wieki, a czas ten kryje w sobie nieograniczone możliwości, z których trzeba się będzie kiedyś rozliczyć, podobnie jak z owych talentów, przydzielonych przez pana sługom. Dar czasu ma służyć Bogu i ludziom.
   (Dietzfalbinger)

 29. Małgorzata pisze:

  „Mój” patron na 2019 rok (a właściwie patroni) to św. CYRYL I METODY
  Modlić się będę o powrót do chrześcijańskich korzeni i moralne odrodzenie w krajach Unii Europejskiej.
  Przesłanie:
  Utrata każdej duszy pogrąża Mnie w śmiertelnym smutku. Zawsze Mnie pocieszasz, kiedy się modlisz za grzeszników. Najmilsza Mi jest modlitwa–to modlitwa za nawrócenie dusz grzesznych;
  wiedz, córko Moja, że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana (Dz. 1397).
  Jezu, Maryjo-ratujcie dusze! W Was nasza nadzieja. I błogosławcie prowadzącym tę stronę i jej czytelnikom.

 30. EwaT. pisze:

  Moj Patron💞

  MATKA BOŻA – PANNA WIERNA

  Praktyka

  Modlę się o dochowanie wierności Jezusowi
  dla wszystkich członków mojej rodziny.

  Przesłanie

  Drogą moją jest wierność
  woli Bożej
  we wszystkim i zawsze,
  a szczególnie przez wierność
  wewnętrznym natchnieniom,
  aby być podatnym narzędziem
  w ręku Boga (Dz. 1173)

  • Bernadeta pisze:

   Moja patronka
   MARYJA KRÓLOWA POLSKI

   Praktyka

   Modlę się o nawrócenie dla zwolenników in vitro,
   aborcji i innych niegodziwych ustaw,
   które godzą w godność osoby ludzkiej
   i chrześcijańskie wartości.

   Przesłanie

   Jestem Królową nieba i ziemi,
   ale szczególnie Matką waszą (Dz. 805).

 31. AnnaSawa pisze:

  Patron
  św. SYMEON z tajemnicy Ofiarowania
  Praktyka
  Modlę się za ludzi
  w starszym wieku, wdowy i sieroty,
  by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa.

  Przesłanie
  Pragnę, pragnę zbawienia dusz;
  pomóż Mi, córko Moja, ratować dusze.
  Złącz swe cierpienia z męką Moją
  i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzeszników (Dz. 1032).

 32. Leon pisze:

  Mateuszu i my, z żoną, obiecujemy Ci modlitwę…Niech Święta Boża Rodzicielka otoczy Waszą rodzinę płaszczem swej opieki i uprosi potrzebne łaski… Za cztery godziny na Mszy Św. przyjmiemy Komunie Świętą w intencji Waszych dzieci. Trzymaj się, Bracie! Duchowo jesteśmy z Wami. JEZU UFAMY TOBIE !

 33. eska pisze:

  Patron – św. KINGA

  Praktyka
  Proszę Jezusa Miłosiernego
  o nowe powołania do służby Bożej
  w kapłaństwie i życiu zakonnym.

  Przesłanie
  Dał mi Pan poznać swe zagniewanie na ludzkość,
  że zasługuje przez swe grzechy na skrócenie dni,
  ale poznałam, że istnienie świata podtrzymują
  dusze wybrane, to jest zakony.
  Biada światu, jeśli braknie zakonów (Dz. 1434).

 34. Danka pisze:

  Dziękuję Bogu w Trójcy Jedynemu za rok, który minął i jednocześnie proszę o Błogosławieństwo na ten 2019 rok dla całej Rodziny Wowit-owej oraz dla siebie;
  +++ za wszystkich potrzebujących

  a mój Patron na ten rok to św. Ojciec Pio:

  Patron
  św. OJCIEC PIO
  Praktyka
  Modlę się o łaski nawrócenia i szczerą spowiedź
  dla ludzi pogrążonych w nałogach
  i żyjących z dala od Boga – źródła szczęścia.

  Przesłanie
  Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników
  na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje,
  gdy oni wracają do Mnie.
  Zapominam o goryczach, którymi poili serce Moje,
  a cieszę się z ich powrotu (Dz. 1728).

 35. Leon pisze:

  Całej Rodzinie Wowitowej, Twórcom strony i Czytelnikom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej na każdy dzień. Dziękujemy Bogu za Was. Łączymy się w modlitwie. Niech Bóg będzie uwielbiony!

 36. artystka pisze:

  Życzę Wam wszystkim Błogosławieństwa Bożego i wytrwania w prawdzie. Piszę dopiero drugi raz, ale bardzo często tutaj „zaglądam”. I tak jak pisałam we wcześniejszym komentarzu dziękuję, że jesteście. Ja spędzam te dni w łóżku bardzo chora. Jestem na leczeniu immunosupresyjnym i każda infekcja, które mam często przez brak odporności przechodzę ciężko. O północy przyszła potrzeba modlitwy dziękczynnej i do św Józefa o dobrą śmierć. Dziękuję za wcześniejszy wpis, bo dzięki niemu przypomniałam sobie o tej modlitwie. Od dzisiaj będę odmawiać ją codziennie. Ale też oddawanie cierpienia Bogu, bo wtedy w sercu pojawia się pokój i nie ma pokusy narzekania i złości za to co się dzieje.
  Mimo mojego stanu zdrowia zajmuję się sztuką sakralną i przede mną bardzo ważne zadania. Maluje obrazy do kościołów, ale zaczynam pracę nad obrazem do Sanktuarium (nie wiem dlaczego Bóg mnie wybrał, bo to naprawdę bardzo ważne…) Wielokrotnie przekonałam się, że taka praca wiąże się z cierpieniem. U mnie najsłabsze jest zdrowie, więc na tym polu dużo się dzieje…ale nie tylko. Piszę o tym, ponieważ chciałam prosić o krótką modlitwę, o wytrwanie. Żebym miała siły dokończyć to do czego zostałam powołana. Dziękuję i Pozdrawiam

 37. Kaśka pisze:

  mój Patron

  św. BENEDYKTA OD KRZYŻA Edyta Stein

  Modlę się za osoby
  poszukujące Boga i sensu życia.

  Celem moim jest Bóg…
  A szczęściem moim jest spełnienie woli Bożej
  i nic w świecie tego szczęścia zamącić mi nie zdoła,
  żadna potęga, żadna moc (Dz. 775).

  Piekne to ……..już podzieliłam się z innymi

 38. duszyczka pisze:

  Mateuszu, otaczam modlitwą szczególnie Wasze maleństwo jak i Was samych w tych trudnych chwilach.

 39. Marta21 pisze:

  Moj Patron: sw. Jan Paweł2. Modlę sie za wszystkich apostołów Bożego Miłosierdzia, aby owocnie nieśli światu orędzie Miłosierdzia.
  Przesłanie: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Św. Jan Paweł 2.
  Błogosławionego Nowego Roku z Jezusem, naszą Najświętszą Mamą Maryją i św. Józefem dla p.Ewy i Kazimierza z rodzinami i wszystkich piszących i czytających WOWitowych braci i sióstr. Z modlitwą za dzieciątka Mateusza i jego małżonki

 40. Maria pisze:

  Mój Patron

  św. MATKA TERESA Z KALUTY

  Praktyka

  Postaram się dostrzegać potrzebujących
  w swoim otoczeniu i w miarę możliwości
  świadczyć im miłosierdzie
  przez dobre słowo, czyn lub modlitwę.

  Przesłanie

  Wielka miłość rzeczy małe
  umie zamieniać na rzeczy wielkie
  i tylko miłość
  nadaje czynom naszym wartość (Dz. 303).

  • Monika pisze:

   Również wylosowałam wczoraj po północy na swojego Patrona na ten rok Św. Matkę Teresę z Kalkuty.

   Matka Teresa była i jest wzorem, nade wszystko dlatego, że Ona zawsze miała czas dla najbardziej potrzebujących, w których widziała cierpiącego Boga, także i dla tych, dla których nikt tego czasu nie chciał ofiarować.
   Pan Bóg pragnie od każdego z nas aby to Jemu swój czas podarować, oddać swój czas, którego przecież wszyscy mamy tak mało – życie to chwila.
   Na progu nowego warto zastanowić się: ile z tego czasu poświęcamy Bogu?
   Koniec roku i początek nowego z pewnością niejednego z nas skłonił do refleksji, ile z danego nam czasu tak naprawdę oddajemy Bogu, ile chcemy oddać, ile jesteśmy gotowi oddać – czasu, który w istocie należy do Boga, tak jak wszystko. Czy może jest to jedna godzina tygodniowo? A może mniej? Bo wiemy, że nie każdy ochrzczony, Katolik jest obecny na cotygodniowej niedzielnej Mszy Św.
   Dla ilu z nas prawdziwym i głównym źródłem, z którego czerpiemy jest sam Bóg?
   Czy wybieramy raczej inne źródła, pozornie może ciekawsze?

 41. Anna Maria pisze:

  Dzisiaj po mszy św o północy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (były tłumy jak zwykle) z koszyka jednej z sióstr stojącej przy wyjsciu wylosowałam
  Patron
  św. SYMEON z tajemnicy Ofiarowania
  Praktyka
  Modlę się za ludzi
  w starszym wieku, wdowy i sieroty,
  by swe trudności umieli złączyć z krzyżem Jezusa.

  Duchu Święty Boże,
  Pocieszycielu nasz drogi,
  Zmiłuj się nad nami!

 42. Bożena pisze:

  Mój Patron
  JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁY

  Praktyka
  Starać się będę wnosić radość i nadzieję
  w środowisko, w którym żyję,
  m.in. słowami aktu: Jezu, ufam Tobie!

  Przesłanie
  Zmartwychwstanę w Jezusie,
  ale muszę wpierw w Nim żyć (Dz. 392).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s