Ks. inf. Jan Pęzioł: Duch Święty spoczął w Wieczerniku na Apostołach a na Maryi nie musiał, gdyż już była pełna łaski

Pierwszą charyzmatyczką była Najświętsza Maryja Panna Ks. inf. Jan Pęzioł pięknie tłumaczy, że w Wieczerniku Duch Św. spoczął na Apostołach, na NMP nie musiał – bo ONA BYŁA PEŁNA DUCHA ŚWIĘTEGO. Zanim Duch Św. przyszedł i ocienił NMP i poczęła Syna Bożego, to już wcześniej Archanioł Gabriel rzekł do Niej: „Bądź pozdrowiona PEŁNA ŁASKI”

Pamiętajmy, że mamy Rok Ducha Świętego ❤

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „Ks. inf. Jan Pęzioł: Duch Święty spoczął w Wieczerniku na Apostołach a na Maryi nie musiał, gdyż już była pełna łaski

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. wobroniewiary pisze:

  O kościele i o polityce – wg mnie najlepsze podsumowanie roku 2018. Takich rozmów i rozmówców można słuchać bez końca, tu jest 100% prawdy!

 3. kropka pisze:

  W Acireale uszkodzeniu uległ kościół. Runęła tam statua świętego Emidiusza, który czczony tam jest jako ten, który chroni przed trzęsieniem ziemi

 4. pozdrawiam pisze:

  Moi Drodzy, pierwszy raz proszę pilnie o modlitwę tutaj na stronie. Bardzo prosiłabym o modlitwę za moją babcię o łaskę powrotu do zdrowia jeśli taka jest wola Boża i łaskę dobrej i świętej śmierci kiedykolwiek ona nastąpi. Sytuacja jest trudna. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę!

 5. kropka pisze:

  Jutro w piątek post obowiązuje
  W piątek w oktawie Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tak jak w każdy piątek, chyba że została udzielona dyspensa – przypomina w rozmowie z PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/rzecznik-kep-w-piatek-w-oktawie-bozego-narodzenia-obowiazuje-post/

 6. Betula pisze:

  Minęły kolejne święta Bożego Narodzenia. Papież-senior Benedykt XVI, spędził je – jak większość z nas – w rodzinnym gronie. Był z nim jego brat.
  Oto kilka krotki film, który przekazał na Facebooku prefekt Domu Papieskiego abp. Georg Gänswein.
  Pamiętajmy o modlitwie w intencji Benedykta XVI.

  http://www.padrejarek.pl/swieta-benedykta-xvi-27-12-2018/

 7. Ania pisze:

  Atak na kościół w Wiedniu! Do 15 osób mogło zostać rannych. Trwa obława na sprawców

  Pięciu zakonników zostało rannych w czwartkowym ataku co najmniej dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf – podały austriackie media. Trwa obława na sprawców napadu; w akcji biorą udział jednostki specjalne.

  Ranni w ataku to bracia zakonni w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy przebywają w szpitalu; najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy po pobiciu.

  Wczesnym popołudniem co najmniej dwóch mężczyzn wtargnęło do katolickiego kościoła Marii Niepokalanej. Następnie przez kilka godzin przetrzymywali siłą zakonników. Jeden ze sprawców miał żądać od nich pieniędzy. Co najmniej pięciu duchownych zostało pobitych; według policji napastnicy mogli mieć ze sobą metalowe pręty.

  https://wpolityce.pl/swiat/427255-atak-na-kosciol-w-wiedniu

 8. Halina pisze:

  Jeszcze kilka lat temu PLL LOT był na sprzedaż, gdyby nie zmiana rządu zostałby sprzedany, teraz otrzymał prestiżowy tytuł „Najlepszej linii lotniczej Europy Wschodniej” magazynu Global Traveler – napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

  WSZYSTKIM POLECAM KSIĄŻKĘ PANA WOJCIECHA SUMLIŃSKIEGO O NIEBEZPIECZNYCH ZWIĄZKACH BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

  https://www.swiatksiazki.pl/niebezpieczne-zwiazki-bronislawa-komorowskiego-5711378-ksiazka.html?oferta_nr

 9. Jarek pisze:

  Bardzo Proszę o modlitwę o powrót do zdrowia dla Marceliny. Od kilku lat walczy z rakiem, w Wigilię zabrało ją pogotowie do szpitala, lekarze rozkładają ręce każą czekać na cud.

 10. Ania pisze:

  Dostałam na maila:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte*. – Łk. 21,25

  Jak bylismy w Fatimie na 13.10.2018 – był huragan, który szedł od Ameryki i 14.10 w niedzielę w srodku dnia miał dotrzeć do Lisbony, wtedy jedna grupa wylatywała z powrotem do Polski a druga miała przylecieć.
  Lisbona w podony sposób jak na filmikach została zalana w 1755 roku. W naszym przypadku huragan przeszedł w nocy z 13 na 14.10 jak bylismy nadal w Fatimie. wLisbonie w ciagu dnia świeciło słońce.

  Dzień Apokalipsy
  1 listopada 1755 r. o godzinie 9.20 czasu środkowoeuropejskiego doszło do jednego z największych trzęsień ziemi w historii planety. Na podstawie historycznych dokumentów sejsmolodzy oceniają, że miało ono siłę 9 stopni w skali Richtera, a jego epicentrum znajdowało się przypuszczalnie na dnie oceanu w odległości od 150 do 500 kilometrów na południowy zachód Lizbony. Kataklizm spowodował śmierć około 100 tysięcy ludzi, z czego 90 tysięcy zginęło w stolicy Portugalii, zaś następstwem potężnego wstrząsu sejsmicznego były sięgające 20 metrów fale tsunami, które zmiotły z powierzchni dziesiątki nadbrzeżnych miejscowości. Reszty zniszczeń dopełniły szalejące przez wiele dni pożary.

  W Medziu Mirjana mówi, ze ludzie będa sobie włosy z głowy wyrywać, ze sie nie nawrócili jak zobaczą co się dzieje.

  Pozdrawiam
  Z Panem Bogiem
  Ewa Jurasz

 11. wobroniewiary pisze:

  Biskup Porto w wywiadzie z okazji Świąt stwierdził, że dziewictwo Maryi jest metaforą a Chrystus został poczęty przez Józefa i Maryję jak każda inna osoba.
  Herezja goni herezję, heretyków – i to na najwyższym szczeblu wewnątrz Kościoła – przybywa.
  Marana Tha.

 12. Witek pisze:

  Dzisiaj w Kościele wspominamy „Młodzianków” żeś siepaczy Heroda na niewinnych dzieciach. Ksiądz rano powiedział piękne kazanie, kilka zdań, ale jakich. o. Augustyn też kiedyś wygłosił podobne.
  Jak Józef z Maryją i Jezus w łonie Mamy nie znaleźli miejsca w domach w Betlejem, a pewnie do wielu pukali to potem po narodzeniu Jezusa przyszli siepacze i zrobili swoje.
  Tak i dzisiaj Bóg puka do serc ludzkich. Czy ktoś Mu otworzy?
  Wtedy w Betlejem zatwardziałość serc (grzech) sprawiła żeś niewiniątek (konsekwencje grzechu).
  A dzisiaj o. Augustyn mówi…”jak zostanie wygnany Duch Święty, a na zachodzie już tak się stało, który nakłania ludzi do pokuty i wyznania grzechu w konfesjonale – to co się stanie?! – przyjdą siepacze i uczynią to samo co w Betlejem.
  Dopóki się spowiadamy, pokutujemy, mamy świadomość naszych grzechów Duch Święty działa.
  ks. Jan Pęzioł w kazaniu zamieszczonym powyżej, mówi
  – mam nadzieję na Nową Pięćdziesiątnicę – Zielone Świątki.
  Czy tak się stanie?
  Czy ktoś z niewierzących otworzy swoje serce skoro myślą, że nie ma grzechu, że można postępować tak jakby Boga nie było!
  Prośmy Ducha Świętego w Roku Ducha Świętego o nawrócenie biednych ludzi.
  Bo biedny jest ten, kto nie wierzy w Boga. Kto nie ma darów Ducha Świętego potrzebnych do zbawienia. Czyli nie wyspowiadał się i ma zatwardziałe serce, a konsekwencje widzimy w dzisiejszej Ewangelii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s