Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja III

Maryja jest naszą przewodniczką oraz najkrótszą i najpewniejszą drogą, która prowadzi do Jezusa Chrystusa. To Ona broni nas przed tym, abyśmy nie odeszli od Prawdy. Właśnie dlatego Matka Boża jest tak bardzo znienawidzona przez największych wrogów Pana Boga – Lucyfera i jego współpracowników

Zapraszamy na coniedzielne rekolekcje adwentowe z ks. Piotrem Glasem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja III

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. Ania pisze:

  Zachęcam wszystkich, którzy mają alergię na chrześcijaństwo, żeby konsekwentnie zrezygnowali ze wszystkiego, co jest chrześcijańskie i zamknęli się w niszy prymitywizmu, wulgaryzmu i dzikości. Ludzie, którzy chcą wyizolować się w duchu neutralności – powinni zrezygnować ze wszystkiego, co chrześcijaństwo wniosło m.in. szpitalnictwa, oświaty i kultury – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja

  • Ania pisze:

   Andrzej Zybertowicz: Jestem przekonany, że gdyby to nie był Euroweek, tylko „Churchweek”, to media tzw. dawnego, odchodzącego mainstreamu, miałyby histerię na całego

   – Jestem przekonany, że gdyby to nie był Euroweek, tylko „Churchweek”, gdzie klerycy lub młodzi księża spotykaliby się i byliby sfotografowani w taki sposób z nastolatkami, to media tzw. dawnego, odchodzącego mainstreamu, miałyby histerię na całego. Problem jest, czy stosujemy te same reguły. Tam są młode dziewczyny, które nie rozumieją intencji tych mężczyzn – mówił w programie „Woronicza 17” prof. Andrzej Zybertowicz

   https://www.tvp.info/40451225/prof-zybertowicz-o-euroweek-gdyby-tam-byli-ksieza-to-bylaby-histeria-na-calego

   • Maggie pisze:

    Tak, właśnie nie rozumieją … a gdyby ksiądz po przyjacielsku z uśmiechem, położył rekę na ramieniu, to byłby żywcem usmażony na ruszcie mediów.

    Ostatnio ktoś mnie prosił, żebym była przy rozmowie, aby nie padło podejrzenie, dające rzekomą podstawę do oskarżenia wziętego z nurtu „Me too”.

    Męźczyźni, którzy mają jakieś oszczędności, zaczynają się bać pomówień, prowadzących na salę sądową .. nawet rozmowy w 4 oczy.

 3. kropka pisze:

  Niepokalane Serce NMP zwycięży!

  I my powoli widzimy światełko w tunelu. To zapewne owoce lektury książek Wojciecha Sumlińskiego. Wniosek posła Majki o zbadanie agenturalności Schetyny i Tuska 🙂

 4. Ania pisze:

  Matka Boża do ks. Stefano Gobbi: „Dziś zstępuję znowu z Nieba przez Moje liczne objawienia, dawane Orędzia, przez wspaniałe dzieło Mego Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, aby przygotować was na przeżycie wydarzeń, które mają właśnie nadejść. Prowadzę was za rękę, abyście przebyli najtrudniejszy i najbardziej bolesny odcinek waszego drugiego Adwentu. Przygotowuję umysły i serca wszystkich na przyjęcie Jezusa w całkiem bliskiej już chwili Jego chwalebnego powrotu ” (13 maja 1990 r.)

 5. Ania pisze:

  Myśl na dziś: „Któż nie widzi kochanego, małego Dzieciątka Betlejemskiego, na spotkanie którego idziemy, przygotowując się; któż nie widzi, pytam się, Jego nieporównywalnej miłości do dusz? Przychodzi Ono, aby umrzeć dla naszego zbawienia i jest takie pokorne, słodkie i zasługujące na miłość” (Ojciec Pio).

  https://blog.gosc.pl/MalgorzataGajos/2018/12/16/Jeszcze-tylko-osiem-dni

 6. wobroniewiary pisze:

  „Zapowiedź wielkiego odstępstwa
  A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń!

  http://biblijni.pl/2Tm,3,1-9

 7. wobroniewiary pisze:

  Woda z Groty Lourdes
  Wystarczy jej dla kilku chorych osób. Większa czy mniejsza ilość tej wody nie ma wpływu na skutek. Najważniejsze to czyste serce i silna, żywa wiara oraz wielka, dziecięca ufność w miłosierdzie Boże, wskutek czego chory po użyciu choćby kilku kropel tej wody może być uzdrowiony. Sama zaś woda, użyta bez wiary i ufności nie uzdrowi chorego, choćby jej użył bardzo dużo.
  W chorobach wewnętrznych można tę wodę pić; w dolegliwościach zewnętrznych należy zwilżyć nią chore miejsca.
  Przed użyciem wody z Lourdes należy się wyspowiadać i przyjąć godnie Komunię świętą, gdyż prośby duszy czystej, zjednoczonej z Bogiem, Niepokalana prędzej wysłucha. Jeśli, mimo to, poprawa nie nastąpi, nie należy tracić nadziei, ani się zniechęcać, bo Pan Bóg i Niepokalana najlepiej wiedzą, co jest pożyteczne dla chorego: zdrowie czy choroba. Dlatego należy z poddaniem się woli Bożej prosić Niepokalaną o zdrowie.

  Wodę przywozimy sami z Lourdes i rozlewamy do 10 ml buteleczek. Jest to szczególny dar z Niebios, o wyjątkowości którego świadczą liczne świadectwa uzdrowień przysyłane do nas. Woda, oczywiście, jako dar Niepokalanej nic nie kosztuje. Za dobrowolne ofiary, składane na pokrycie kosztów transportu i dystrybucji, składamy Bóg zapłać.

  https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/pl/p/Woda-z-Groty-Lourdes-10-ml/764?fbclid=IwAR2CT4tv1CAbruDn5ffHml3bjNjf_EHCAOjcR6iifErv3nG2VSnEg0aysZs

 8. Małgorzata pisze:

  To kłamstwo szatana staje się mottem wielu ludzi…

  „Nie przejmuj się, wszyscy tak robią” – to kłamstwo szatana staje się mottem życiowym wielu ludzi, także katolików. Za zgodę na życie w kłamstwie płaci się jednak dotkliwe rachunki. Ks. Piotr Glas przypomina, że życie człowieka jest przestrzenią nieustannego wyboru – za Bogiem, albo przeciw Niemu. Pułapka współczesnego świata polega na tym, że wielu spośród tych, którym wydaje się, że wybrali Boga, tak naprawdę służą złu. Ks. Piotr wymienia także i omawia niektóre zagrożenia duchowe, które dotykają szczególnie sfery życia duchowego rodzin i małżeństw. Druga konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Glasa w bazylice kolegiackiej w Krośnie (2018).

 9. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Charbela

  Dzień trzeci
  Umiłowany Św. Charbelu, który jaśniejesz jak jasna gwiazda na niebie Kościoła, oświeć moja drogę i umocnij moją nadzieję. Uproś u Chrystusa ukrzyżowanego, którego nieustannie czcisz łaskę…
  Św. Charbelu, wzorze ciszy i cierpliwości, wstaw się za mną.

  Panie Jezu, który uświęciłeś Św. Charbela pomagając mu nieść krzyż, daj mi siłę by naśladować go w trudnościach życia z cierpliwością i całkowitym poddaniem się Twojej Boskiej woli. Tobie chwała na wieki. Amen.
  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  Św. Charbelu módl się za nami

  https://szarbel.wordpress.com/category/2-modlitwy/

 10. wobroniewiary pisze:

  Teologia protestancka – DIABEŁ JEST BOGIEM (!) – Marcin Luter
  Ks. prof. Tadeusz Guz

 11. kropka pisze:

  Padłam 😀

  Czas kupić chłopcom podpaski
  Czyli brytyjskie wdrażanie ideologii LGBTQ i gender do szkół.

  The Telegraph” podaje, że w Wielkiej Brytanii dzieci na nowych lekcjach wychowania seksualnego będą uczone, że „wszystkie płcie” mogą mieć miesiączkę. Rady Miasta Brighton i Hove twierdzą, że starają się w ten sposób stawić czoła stygmatyzacji wokół problemu menstruacji.

  W sprawozdaniu Rady napisano: „Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę”, dodano również, że „menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”

  https://www.gosc.pl/doc/5224475.Czas-kupic-chlopcom-podpaski

  • eska pisze:

   W takim razie czuję się dyskryminowana, ponieważ nie mogę mieć raka prostaty. 😉
   Wszelkie określenia na istniejący w świecie poziom skretynienia są zdecydowanie za słabe.

 12. Helena pisze:

  Prośba o modlitwę w intencji: ,,Bożego Serca po zawale”. Wiadomość przekazana od Ewy Jurasz.
  Prośba o modlitwę w int. o łaskę zdrowia dla Jana Budziaszka.
  Jan Budziaszek – świadectwo życia

  .

 13. Marzena pisze:

  Proszę o modlitwę, pilnie potrzebna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s