W Europie tego nie zobaczysz – katarska droga do szpitala: 14 rzeźb rozwoju dziecka od poczęcia do narodzin

Dojeżdżający do jednego ze szpitali w Katarze od niedawna mogą podziwiać nietypowe widoki. To 14 rzeźb rozwijającego się dziecka w łonie matki. Dzieło budzi różne emocje, ale jedno jest pewne – w Europie czegoś takiego nie zobaczymy.

Dzieło zostało stworzone przez brytyjskiego artystę Damiena Hirsta. 14 ogromnych rzeźb z brązu przedstawia rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Cykl rzeźb o nazwie „The Miraculous Journey” (Cudowna podróż” kończy się figurą noworodka.
Rzeźby znajdują się przy wjeździe do nowego szpitala pediatrycznego w Sidrze w Doha.

Stworzono je już w 2013 r., ale zostały ukryte do czasu oficjalnego otwarcia szpitala pod koniec listopada bieżącego roku.
Internauci zwracają uwagę, że takich kontrowersyjnych rzeźb z pewnością nie zobaczymy w „postępowej Europie”
Źródło: Niezależna.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „W Europie tego nie zobaczysz – katarska droga do szpitala: 14 rzeźb rozwoju dziecka od poczęcia do narodzin

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. wobroniewiary pisze:

  Siostry zakonne w całej Polsce modlą się o zakaz aborcji

  Ponad 20 tysięcy polskich sióstr zakonnych łączy się w modlitwie w sprawie zmiany prawa aborcyjnego. Przypominamy, że pod ustawą zakazującej mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych podpisało się ponad 830 tysięcy polskich obywateli.

  Za obroną życia nienarodzonych dzieci modlą się zakonnice w całej Polsce. Ponadto proszą w tej sprawie o boże prowadzenie polityków oraz sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Modlitwę rozpoczęto od pierwszej niedzieli adwentu. Oprócz modlitwy warto podpisać się pod petycją do Julii Przyłębskiej – prezes Trybunału Konstytucyjnego. Można ją znaleźć klikając TUTAJ.

  W Polsce aborcja jest legalna w trzech przypadkach: w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia matki, jeśli ciąża jest efektem czynu zabronionego oraz gdy występuje podejrzenie, iż dziecko będzie chore. Projekt ustawy zakazującej aborcji z powodu podejrzenia o chorobę ponad rok znajduje się w sejmie i nie jest ruszany. Bez względu na to czy jesteś katolikiem, prawosławnym, protestantem zachęcamy do modlitwy by aborcja w Polsce była maksymalnie zmarginalizowana.

 3. leszek pisze:

  Byłem w 4 klasie technikum, kiedy do szkoły przyjechali dwaj absolwenci od lat mieszkający w Szwecji. Wizyta była krótka, ponieważ ich głównym celem było pokazanie filmu dokumentalnego na temat aborcji. Zostawili kasetę i na kolejnej lekcji zamieniono nam planowane zajęcia na pokaz filmu. NIE ZAPOMNĘ TEGO DO KOŃCA ŻYCIA! Kolejne sceny ukazywały obraz morderstwa w rękawiczkach pod pozorem działania na rzecz dobra kobiety, z całkowitą bezdusznością względem rozwijającego się płodu. Pamiętam szok na widok rozrywanego ciałka płodu, kolejno rączki, nóżki zmiażdżenie tułowia i głowy, a przy tym niemy krzyk rozwartych ust maleństwa. Wszystko udokumentowane mikrokamerą na endoskopie, która w zbliżeniu towarzyszyła każdemu etapowi zbrodni.
  Po lekcji długo nie mogłem opanować myśli, ale pierwsza jaka przyszła mi do głowy to postanowienie, że nigdy nie zgodzę się na aborcję własnego dziecka, lecz jeśli zostanę ojcem będę go bronił bardziej niż własnego życia.
  Młodzież jest dzisiaj wystarczająco dorosła na seks, to też i obejrzenie takiego dokumentalnego filmu nie powinno stanowić przeszkody. Może wtedy pomyślą zanim popełnią nieodwracalne zło.

 4. xxx pisze:

  Zastanawia mnie jak wielkie i jak potężne (finansowo, politycznie) lobby stoi za aborcją skoro żaden europejski (cywilizowany) rząd nie ma odwagi zabronić tego procederu. A może by tak na początek jakiś zbiorowy egzorcyzm że strony księży egzorcystow, może jakaś klątwa że strony purpuratów? Że też nawet obecny niby propolski rząd boi się tego tknąć?!

  • wobroniewiary pisze:

   Jaki egzorcyzm wbrew woli?
   Nie można nikogo egzorcyzmować, jeśli nie chce się temu poddać!
   Bóg szanuje wolną wolę każdego człowieka – inaczej byłoby „abrakadabra” czyli ksiądz powiedział formułkę, żona się przeżegnała – i nie mamy żadnego alkoholika czy erotomana albo rozwodzącego się, bo nowa kobieta się pojawiła na horyzoncie!

   W egzorcyzmie małżeńskim – na który wielu się powołuje – była wolna wola żony. Ona zaczęła modlitwy uwolnienia, a po „wycięciu jej przez złego” ksiądz dokończył modlitwy na mężu, jednak początek należał do żony, która przyszła na modlitwy i wyraziła wolną wole uwolnienia się.

   A co do tej kwestii „Zastanawia mnie jak wielkie i jak potężne (finansowo, politycznie) lobby stoi za aborcją” – mnie to nie obchodzi.
   Za to zastanawia mnie, jak oni spojrzą Bogu w oczy w chwili własnej śmierci.
   I przepraszam za dosadność, ale chyba „zes***ją” się i umrą ze strachu po raz drugi, by ponownie umrzeć w otchłani jęku i zgrzytania zębów.
   A pisanie farmazonów na wielu proPISowskich stronach, że „musimy być jedno” mnie nie grzeje!
   Gdy stanę przed Bogiem, nie będzie odpowiedzialności zbiorowej, ale ujrzę Dekalog – i gdy dojdę do V przykazania, będzie „co zrobiłaś w kwestii „nie zabijaj”
   W Dekalogu nie ma „bądź posłuszny prezesowi”
   A „nie zabijaj” – JEST!

  • „Błogosławcie a nie złorzeczcie” – uczy Pismo Św.
   A ty chcesz rzucania klątw przez purpuratów ?
   To jest strona „w obronie wiary” a nie strona „rzuć klątwę”
   Strony typu „rzucurok.pl” albo „rzucklatwe.pl” czy „podlozchembustera” – to jedno wielkie bagno i zagrożenie duchowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s