Rekolekcje adwentowe dla chorych ze św. O. Pio – dzień 1

Transmisja Mszy Świętej w ramach radiowych rekolekcji adwentowych dla osób chorych i starszych z kaplicy szpitalnej im. św. Ojca Pio w Przemyślu

Wołajmy więc razem:
Modlitwa o wstawiennictwo ojca Pio

Święty Ojcze Pio, wierny synu Twojego świętego Patrona, Franciszka z Asyżu, zapalony miłością Bożą, szedłeś przez życie szerząc dobro i pokój. Zwróć swój łaskawy wzrok na nas, którzy zaliczamy się do Twoich czcicieli i polecamy się Twojemu wstawiennictwu u Boga. Kto zdoła zliczyć tych wszystkich, którzy przez Ciebie otrzymali pociechę i pomoc. Dlatego pełni ufności uciekamy się do Ciebie i prosimy o wstawiennictwo u Boga w tych wszystkich sprawach, które Ci dziś przedstawiamy… (następuje wyliczanie próśb, a także podziękowań za otrzymane łaski).
Święty Ojcze Pio, wypraszaj nam łaski u Pana, o które Cię z ufnością prosimy, a także te, które są nam szczególnie potrzebne w życiu chrześcijańskim, abyśmy owładnięci tym samym duchem miłości wzrastali w doskonałości i mogli świadczyć wiarą i czynem o Chrystusie wśród naszych braci i dojść mogli razem z Tobą do błogosławionego posiadania Boga w wiecznej chwale.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Rekolekcje adwentowe dla chorych ze św. O. Pio – dzień 1

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. wobroniewiary pisze:

  Na pewno wiele osób się ucieszy z tej wiadomości 🙂
  Na fb jest strona Frà Elia degli Apostoli di Dio, na której można oglądać bezpośrednie transmisje Mszy św., sprawowanych przez wspólnotę brata Elię w Calvii

  Tu transmisja Mszy św. z 8 grudnia:

 3. Magda pisze:

  Bardzo dobra wiadomość:

  Sprawa zaniepokoiła m.in. posła Piotra Liroya-Marca, który interweniował u minister Anny Zalewskiej. Szefowa MEN szybko odpowiedziała parlamentarzyście, że resort, wraz z policją, prowadzi odpowiednie czynności.

  Jedna z nieletnich uczestniczek turnusu postanowiła nagrać film, w którym próbowała bronić fundacji, jednak efekt okazał się odwrotny od zamierzonego. Dziewczyna przyznała, że „wolontariusz” wysyłał jej zdjęcia swojego penisa oraz filmy, na których się masturbował.

  „Wywołany do tablicy” na Twitterze minister Joachim Brudziński również poinformował, że zajmuje się sprawą. Działania podjęła również policja, która, jak wynika z wpisu na Twitterze, jeszcze przed nagłośnieniem sprawy zabezpieczyła materiał dowodowy, który z kolei trafi do prokuratury. Szef MSWiA polecił Komendantowi Głównemu Policji „podjęcie stosownych działań”.

  http://www.fronda.pl/a/szef-mswia-reaguje-w-sprawie-euroweek,119636.html

  • wobroniewiary pisze:

   Dariusz Matecki vloger i szczeciński radny, któremu głównie zawdzięczamy nagłośnienie sprawy Euroweek, poinformował dzisiaj po południu, że spędził trzy godziny na komisariace składając zeznania nt. tej sprawy. Uważa również, że pewien (znany ze złej strony już dawniej również Dziennikowi Narodowemu) niszczył dowody w tej sprawie.

  • Witek pisze:

   Może zróbmy na stronie jeden dzień bez narzekania, złych informacji, informowania o czymś złym. Przecież tak dużo, pomimo głośnego zła, jest dobrych informacji. Przecież na modlitwie wieczornej na początku dziękujemy Dobremu Bogu naszemu Ojcu za wszystko co nam dał. Może w tym Adwencie powinniśmy się już powoli wyciszyć…Pan Jezus nadchodzi…

   • wobroniewiary pisze:

    To są zbyt poważne sprawy, by je przemilczać. Potem jest co wkładać wieczorem do worka modlitewnych intencji!
    We Francji zakazano szopki, we Francji leje się krew, we Francji nasza Maria Pietrzak nie miała możliwości dotrzeć na Godzinę Łaski tam gdzie chciała, napisała tylko:
    (…) Ze względów technicznych … blokad w Paryżu, zamkniętych stacji metra moje Świętowanie Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny miało miejsce we Francuskiej Wspólnocie w (…)

    • Marian pisze:

     +++ To prawda , nie można milczeć , narzekanie to inny temat , trzeba sygnalizować , obnażać zło w zarodku . I modlić się.

   • tu MariaPietrzak pisze:

    @Witku !
    Boze Narodzenie to okres wyjatkowy , baśniowy … « Bog sie rodzi « …
    A jednak, przyznaj, niegdys Chrystus w « Slowie, ktore stalo sie Cialem «, a dzis My, Jego Mistyczne Cialo, stale doswiadczamy … «Zgladzimy Go z krainy zyjacych«
    Czy tak nie jest ?
    Nie nalezy sie bac… zycie dac, ale Ducha stracic !!
    Bo jakos do tego wszystko zmierza .
    Abysmy Chrystusa zapomnieli !
    I Tego «w zlobie zlozonego»
    I Tego « ktory na Krzyzu zycie dal», abys Zycie mial !
    Ewangelii, Dekalogu i tak zgnusnieli, ze zapomnieli o Celu naszej Drogi.
    … « Zycie jest krotkie … Korzystaj z dnia … Tez ci sie cos od zycia nalezy » … slyszymy … nie tylko swiat tak wola, ale i niektore kregi Kosciola !

    Maria Valtorta przekazuje Jezusowe slowa …
    « antyChryst to będzie osoba wysoko postawiona, wysoko jak gwiazda.
    Nie tak jak gwiazda ludzka, która jaśnieje na ludzkim niebie, lecz gwiazda ze sfery nadprzyrodzonej.
    Ulegając urokowi Nieprzyjaciela, pozna
    pychę po pokorze;
    ateizm – po wierze;
    rozwiązłość – po czystości;
    głód złota – po ewangelicznym ubóstwie,
    pragnienie zaszczytów – po życiu ukrytym
    Mniej przeraża widok gwiazdy spadającej z firmamentu niż ujrzenie, jak wpada w sidła szatana to wybrane stworzenie, które powieli grzech swego wybranego ojca.
    Lucyfer, przez pychę, stał się przeklętym i ciemnym.
    AntyChryst, przez pychę jednej godziny, stanie się przeklętym i ciemnym, po tym jak był gwiazdą Mojego wojska! / 20 VIII 1943 , Maria Valtorta /
    &
    Valtorta rozsiewa smutek Pana zapewniajacego, iz w ostatniej godzinie ostatecznej walki wypowiedzianej Kosciolowi Boga przez szatana, TRZY CZWARTE CHRZESCIJAN SIE GO ZAPRZE !

    Zrodlo / « Dwie opowiesci eschatologiczne » , wedlug Marii Valtorta i Wladimira Solowjowa , (Vox Domini / 1/2009 )

    Oto co nam grozi !
    Jest sie zatem czego bać !
    Moc uwodzenia jest tak wielka, ze prowadzi do uspienia, naiwnosci, niewiernosci, zniechecenia, glowy strusia w piasek schowanej i … po rowni pochylej … nabywajac nowego ducha, drogą antyChrysta, prosto w szeroko otwarte ramiona nowego pana, szatana !!!

    « TRZY CZWARTE CHRZESCIJAN SIE GO ZAPRZE » !
    Pozostanie … mala reszta … !

 4. Betula pisze:

  Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zawierzył miasto Matce Bożej.

  “Klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo (…) aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski – jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu” – te słowa wypowiedział prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, powierzając życie jego mieszkańców w ręce Maryi w dniu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
  Akt zawierzenia, dokonany przez prezydenta Chojniaka, był nie tylko inicjatywą zarządcy miasta, ale także radnych. To oni, podczas specjalnej sesji, zdecydowali o zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi.
  „Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła” – odczytywał poruszający akt prezydent Chojniak.
  Zawierzenie zostało dokonane w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, w obecności księży proboszczów, władz miasta oraz wiernych – mieszkańców Piotrkowa.

  Źródło: https://www.pch24.pl/prezydent-piotrkowa-zawierzyl-miasto-maryi–brawo-,64690,i.html

 5. Ola pisze:

  Ja tak z innej beczki. Podarowałam siostrze książkę „Wyrwana z ciemności” wyd. Agape. Jest to świadectwo nawróconej kobiety, która była uwikłana w sekty, okultyzm, New Age … Opisała w tej książce zagrożenia duchowe, m.in.wynikające z poddawaniu się różnym metodom psychoterapeutycznym. Siostra jest w szoku. Obecnie jest na 3 roku studiów logopedycznych,na których wlasnie uczy się o stosowaniu tych metod m.in.biofeedback w praktyce w neurologopedii. Siostra czuje powołanie do wykonywania w przyszłości swojego zawodu, jednak teraz jest w totalnej rozterce, gdyż jest osobą wierząca w Boga i nie chce wchodzić w to co może otworzyc furtkę złemu. Siostra nie wie kogo mogłaby poradzić się, co z tym zrobić, czy po zrobieniu licencjata kontynuować studia neurologopedyczne, po skończeniu których, gdyby znalazła pracę w tym zawodzie, musiałaby wykorzystywać niektóre metody terapeutyczne, które w tej książce są przedstawione jako zagrożenia duchowe.

  • pozdrawiam pisze:

   Dużo treści niebezpiecznych może zostać przemyconych w psychologii, coachingu itp. Ze swojej strony dodam przykład sprzed 2 miesięcy, kiedy byłam na niby niewinnym treningu biznesowym jak rozmawiać z innymi i być przekonywującym, a tu nagle w trakcie spotkania prowadzący zaczyna mówić o … trzecim oku (sprawa bardzo niebezpieczna, demoniczna i okultystyczna). Tak samo wielu nawet psychologów i coachów propaguje tzw. NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne, które jest również wymieniane jako zagrożenie duchowe. Ze swojego niestety doświadczenia uważam to za niebezpieczne, otwierające furtkę i zdecydowanie odradzam wszelkie takie praktyki. Sama stoję przed podobnym dylematem dotyczącym pracy (też nie miałam się nikogo poradzić, więc się ‚tylko’ modliłam) i mimo wpierw wewnętrznego buntu (bo plany miało się inne) jestem teraz przekonana, że trzeba Boga postawić na pierwszym miejscu a z takiej ‚śliskiej’ pracy trzeba zrezygnować. ” „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22.

   • pozdrawiam pisze:

    Dodam jeszcze w sprawie wszystkich zagrożeń duchowych, że na prawdę bardzo gorąco polecam zapoznanie się z konferencjami ks. Piotra Glasa, który na podstawie własnego doświadczenia egzorcysty opowiada i tłumaczy wiele zagrożeń duchowych. I jeszcze jest lista ks. Sawy dot. zagrożeń – też warto się zapoznać. Z Panem Bogiem!

   • eska pisze:

    Świat stanął na głowie. Moja znajoma jest kuratorem sądowym i ich z kolei poddano szkoleniu ustawień rodzinnych Hellingera, a następnie w sądzie zarządzono tę metodę jako obowiązkowy element oddziaływania wobec podopiecznych.
    I potem strach zwrócić się o ratunek do instytucji, które by miały pomóc człowiekowi wyjść z życiowych zakrętów i trudności… Zamiast pomóc zaszkodzą (nieświadomi i zmanipulowani) jeszcze bardziej…
    Jest się o co modlić…

   • Kaśka pisze:

    Wydaje mi się, że wszystkie techniki negocjacyjne, które zakładają, że rozmówca ,,zareaguje” w sposób przeze mnie kontrolowany są złe. U ich podstaw leży bowiem niejako pragnienie władzy nad drugim człowiekiem. Nie ma znaczenie, czy je stosuję w rozmowie z mężem, czy z klientem. Niektóre z tych technik stosujemy bezwiednie, w rodzinie, np drobne szantaże emocjonalne.

    • Ola pisze:

     Siostra trochę zasmuciła się, chciała studia magisterskie zrobic z neurologopedii, gdzie stosuje się wiele technik terapeutycznych będących furtką dla złego. Teraz jednak, dzięki lekturze tej książki, wie, że nie może w to iść…

    • Kaśka pisze:

     Poczekaj… Czy siostra naprawdę będzie musiała te techniki stosować? Może będzie miała własne metody pracy i terapii? Potrzebni nam są ludzie wierzący w różnych miejscach: wierzący lekarze, pielęgniarki, psychologowie, psychiatrzy, logopedzi. Siostra niech się nie załamuje, niech zda się na Pana Boga. Może nie będzie realizować własnych planów, ale może Pan Bóg ma dla niej jakiś własny plan. Nie bez powodu dotarły do niej te informacje. Módlcie się o prowadzenie.
     Pozdrawiam!

    • Ola pisze:

     Raczej jako praktykantka, stażystka, czy pracownica szpitala,jako neurologopeda, musiałaby stosować te metody w pracy z ludźmi po udarach,itp., poniekąd te metody są tak samo konieczne jak behawioryzm w pracy z dziećmi autystycznymi (jestem przeciwna tresurze ludzi, a jednak bez metody behawioralnej nie ma szans na przystosowywanie dziecka z autyzmem do życia w społeczeństwie, podobnie jest w terapii neurologopedycznej, bez metod, w które wkrada się zły, nie ma możliwości wpływania na pacjenta) Natomiast w logopedii ogólnej, szkolnej, nie stosuje się terapii będących zagrożeniem duchowym i siostra zamierza jednak zmienić swoje plany i pójść dalej na logopedię ogólną.

   • Ola pisze:

    NLP stosuje się w muzykoterapii ,siostra także myślała o pójściu dodatkowo również w tę stronę,jako osoba o świetnym słuchu muzycznym . Jednak teraz ma czarno na białym i dziękować Bogu ,że posłużył się mną ,aby dać jej tę książkę .

 6. Witek pisze:

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pracuje w dużej korporacji i to wszystko jest mi znane i nie jest łatwo płynąć „pod prąd”. …
  Hipokrytą nie jestem. Wiem ile tego zła jest, a moje pragnienie…. no cóż…też lubię nazywać rzeczy po imieniu.

 7. Edyta pisze:

  16 lat temu pisałam pracę magisterską na temat „szatan i piekło w kazaniach jezuickich XVII ” Żeby mieć jakąś wiedzę na ten temat musiałam przewertować masę książek o tej tematyce.Powiedzmy,że był to niewinny temat.Dostałam go od promotora.Zaczęły dziać wtedy ze mną dziwne rzeczy, które póżniej zaciążyły na moim życiu.Nie skończyłam magisterki pozostałam przy licencjacie.Wiem, że wtedy otworzyłam furtkę złemu… Teraz jestem już pod ochroną Maryi, ale musiałam przejść długą drogę żeby być w tym miejscu w którym teraz jestem.

 8. Edyta pisze:

  Pani Ewo to ja dziękuję za wszystko co Pani dla nas robi, dla naszej wowitowej rodziny ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s