O. Bruno Neumann, bonifrater, nawrócony bioenergoterapeuta: co było niepokojące w działaniu o. Klimuszki?

Co było niepokojące w działaniu o. Andrzeja Klimuszki? – mówi o. Bruno Maria Neumann, bonifrater, nawrócony były bioenergoterapeuta

Zainspirowany dyskusją pod tekstem o wojennych przeżyciach o. Klimuszki na portalu Fronda.pl zwróciłem się o wyjaśnienie, co było „nie tak” w działaniu tego duchownego, który jednak z całego serca starał się służyć pomocą ludziom w ich chorobach i pomagać w problemach. Zapytałem o to o. Bruno, człowieka, który doświadczył leczenia innych bioenergoterapią; jest również  przedstawicielem zakonu, który leczy chorych ziołami.  

– Interesowałem się postacią o. Klimuszki. On napisał książkę „Moje widzenie świata”, którą przeczytałem. Co było, moim zdaniem, w jego życiu niepokojącego? To, że za bardzo poszedł w tzw. „naturalne” metody leczenia. Nie można tutaj kwestionować jego ziołolecznictwa, bo sami, jako Bonifratrzy, niektóre z jego mieszanek ziół stosowaliśmy. W czasie jego życia nie było znane pojęcie białej magii w rozszerzeniu na wahadełkarstwo, bioenergoterapię, radiestezję. On o tym wtedy nie wiedział i żył we frustracji. Dlaczego? Dochodziły do mnie niepokojące głosy, że on miał problemy, wpadał w depresję, nadużywał alkoholu. Nie był na najlepszej drodze. Choć bardzo chciałem go poznać, to jednak nie udało mi się. Pamiętam, że zapytano go przed śmiercią w 1980 r. o kraj, w którym chciałby żyć przez następne 50 lat. Powiedział, że jest to Polska i będą do niej zjeżdżać ludzie z całego świata, aby zakosztować tu pokoju.

Miał dary, które nie były wypracowane przez jakąś technikę okultystyczną, techniki mediumiczne czy medytacyjne. On je po prostu miał. Był to skromny kapłan, prosty człowiek. Nikt mu nie powiedział, że pewne metody, które stosuje, są szkodliwe. Nikt nim nie potrafił pokierować.

Miałem to szczęście, że dowiedziałem się, że one są szkodliwe. Powiedziano mi to i to się potwierdziło. Wiem, że charyzmat uzdrawiania jest zupełnie czym innym niż metody reiki, bioenergoterapia czy inne, które zniewalają człowieka. One są nośnikiem bytów, które nie są nam przyjazne – podkreśla o. Bruno.

O. Bruno Maria Neumann, bonifrater, który przez wiele lat zajmował się bioenergoterapią. Gdy z czasem doświadczył, że siła jego „leczenia” nie pochodzi od Boga, zrezygnował z tych praktyk. Dziś modli się za chorych.
Not. Jarosław Wróblewski, za: fronda 

Pamiętajmy:
Zioła – TAK, a reiki czy bioenergoterapia – NIE!!!
Posłuchajmy świadectwa innego byłego bioenergoterapeuty – p. Krzysztofa Zielskiego

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „O. Bruno Neumann, bonifrater, nawrócony bioenergoterapeuta: co było niepokojące w działaniu o. Klimuszki?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

 2. wobroniewiary pisze:

  O mój Boże!
  Polskie nastolatki w objęciach śniadych facetów w ramach programu unijnego?

  Oburzenie internautów wywołały zdjęcia, które można znaleźć na Instragramie pod tagiem #euroweek2018. Z opisu można się dowiedzieć, iż w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych Stowarzyszenie „Euroweek Szkoła Liderów” organizuje wyjazdy integrujące młodzież i dzieci z dorosłymi mężczyznami „pochodzenia pozaeuropejskiego”.

  https://www.magnapolonia.org/polskie-nastolatki-w-objeciach-sniadych-facetow-w-ramach-programu-unijnego/

  • Ami pisze:

   Wiem o czym mowa,moja córka trafiła na takie coś,jak wróciła i opowiedziała mi co tam się działo to cały dzień mnie brzuch bolał.Między innymi jej nauczycielka nakłaniała ją do nierządu.Dzięki Bogu córka wykazała się mądrością.Rodzice uważajcie gdzie wysyłacie dzieci,ja myślałam że jak ze szkoły to bezpiecznie.

   • kropka pisze:

    Temat #EuroWeek zniknął z @wykop, znika również z licznych stron na Facebooku. Nie można udawać, że nic się nie dzieje, tego typu zdjęcia nie powinny powstawać, dziewczynka poniżej 15 roku życia pisząca do nauczyciela, że zostawi mu okno otwarte w hotelu?

  • Maggie pisze:

   Obudź się Polsko‼️… ależ tam „swojsko” .. od rzemyczka do koniczka, widna tutaj relokacyjna wtyczka.

   Skandal … spójrzcie też na tych brodatych 🤪 „rówieśników”😳, którzy miętolą „koleżanki” … i wszystkim miło jakby przy „placu Pigale” w „euro-saloon z 🌙 cowboy’ami” .. Czego się tam te dziewczynki uczą ? … chyba „przyjaźni” , która zaczyna się od obmacywania, bo nachodźcom można, a nawet mają do tego prawo. Niechby kto inny, np polski nauczyciel, tak przytulał niewiniątka … to baty i za kraty.

   Dowodem, że to niecne i ubrane w strojne piórka integracyjno-euroinwazyjnej i stręczycielskiej polityki Antychrysta (otwórzcie granice i oddajcie jak w bajkach smokowi dziewice) są rzucające się, choćby tylko te dwa pytania – choć pytań jest więcej:

   ⛔️Gdzie tam dziewczynki=rówieśnice imigranckie, aby niepełnolatki mogły sobie razem porozmawiać i mile spędzić czas⁉️ Brodate sołdaty nachodźców tylko widzę, i się wstydzę za ciemnotę polskich przytakiwaczy. ⛔️Czy ich tj imigranckie dziewczęta są na takim koedukacyjnym „obozie integracyjnym” , z polskimi chłopcami w wieku równym tych brodaczy⁉️

   Ciekawe jakiego języka tam używają .. i jakiego akcentu nabierają, w ichniej edukacji, gdy się tych brodaczy kreuje „ambasadorami … unizacji” … 🙄oczywiście angielskiego(?) i francuskiego(?) najlepiej nauczyć się od araba=perfect zintegrowanego ( a nie od Anglika czy Francuza pracy szukającego).🤐

 3. kropka pisze:

  O. Klimuszko chciał dobrze, ale dobrymi chęciami….

  • wobroniewiary pisze:

   Trzeba tak jak o. Bruno odrzucić co złe – modlić się za o. Andrzeja Klimuszko i unikać jak ognia wszelkich energii, reiki, orgonitów, chembusterów itp. – całej bioenergoterapii. I nie wierzyć, że prawdziwy Pan Jezus może zachęcać do instalowania takich orgonitów czy innych urządzeń opartych na nieznanych energiach!

 4. Ania pisze:

  A to mi się podoba i mam nadzieję, że tak będzie 🙂
  „Pamiętam, że zapytano go przed śmiercią w 1980 r. o kraj, w którym chciałby żyć przez następne 50 lat. Powiedział, że jest to Polska i będą do niej zjeżdżać ludzie z całego świata, aby zakosztować tu pokoju.”

 5. wobroniewiary pisze:

  Abp Stanisław Gądecki: Dosyć zabijania chorych dzieci w Polsce!!!
  Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym 30 listopada. W tym dniu mija rok od złożenia projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”.

  Arcybiskup Stanisław Gądecki przywołał słowa św. Jana Pawła II z Kalisza, gdzie w 1997 r. papież Polak mówił: „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. (…) Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!”.

  „Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce to prawo człowieka do życia wciąż jest łamane” – dodał Przewodniczący Episkopatu.

  Metropolita Poznański podkreślił, że nauka stoi na straży życia ludzkiego. „Obraz USG pokazuje dziecko w pierwszych tygodniach życia w łonie matki. Około 20 dnia po poczęciu zaczyna bić serce dziecka, w siódmym tygodniu widać oczy, nos, uszy i wargi, zaś w 16 tygodniu pojawiają się linie papilarne. Widać jak dziecko w łonie matki uśmiecha się, ziewa, płacze, porusza palcami u rąk i nóg. Wobec tych faktów naukowych nie możemy przechodzić obojętnie” – zaznaczył abp Gądecki.

 6. Ola pisze:

  Bardzo potrzebuję wsparcia modlitewnego w wiadomej Bogu sprawie . Bóg zapłać

 7. Ania pisze:

  Polska pod rządami partii rośnie w siłę, a pomimo pewnych przejściowych trudności, odnosimy sukces za sukcesem. „Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników”. Kto narzeka, jątrzy i krytykuje władzę, ten albo należy do wywrotowego obozu totalnie niekonstruktywnej opozycji, albo jest szlachetnym, ale infantylnym naiwniakiem

 8. HeSo pisze:

  Przecież o. Bruno nie oskarża o. Klimuszki, mówi „Miałem to szczęście, że dowiedziałem się, że one [bioenergoterapia, reiki itd.] są szkodliwe”.
  Przypisywanie o. Bruno zazdrości to nadużycie. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej o praktykach zielarskich „wzbogacanych” o działania szamańskie, które są sprzeczne z Prawem Bożym, by nie popaść w grzech. Po to Pan Bóg dał nam również zioła byśmy z nich korzystali ale bez dodatkowego grzesznego „ubogacania”.

  Mamy obowiązek braterski napominać innych jeżeli widzimy zagrożenia. Robi to w filmie p. Krzysztof Zielski dając świadectwo, a że burzy u kogoś dotychczasowe postrzeganie to znak, że coś jest nie tak. Wiem, że to „boli”.

 9. kropka pisze:

  A tymczasem Ks. James Martin zaprasza na tęczowy różaniec

  Ks. James Martin SJ, amerykański jezuita promujący ,,nowe podejście” do osób homoseksualnych w Kościele, promuje właśnie… tęczowy różaniec. W internecie pojawiła się inicjatywa lewackiej pseudo-katolickiej grupki ,,Contemplative Rebellion”. Jej członkowie zachęcają do odmawiania ,,Różańca współczesnych trosk”. Piszą między innymi:

  ,,Modlimy się za akceptowanie osób LGBTQ we wszystkich kościołach, świątyniach, meczetach i synagogach. Modlimy się za pary LGBTQ, ich dzieci i rozszerzone rodziny. Modlimy się, by byli wspierani i kochani, w pełni akceptowani jako ludzie naprawdę stworzeni na obraz Boga, jako stworzenie, które Bóg widział jako dobre, którzy zasługują na to, by żyć w pełni każdym aspektem życia”.
  http://www.fronda.pl/a/ks-james-martin-zaprasza-na-teczowy-rozaniec,119502.html

 10. Halina pisze:

  Ksiądz Piotr Glas:
  „Nigdy nie dawajcie osobom świeckim nakładać sobie ręce na głowę”

 11. wobroniewiary pisze:

  Bardzo ważne!!!
  Po przeczytaniu tego proszę mi nie pisać, że tu wszystko jest OK, – BO NIE JEST!!!
  Oto cytat z książki o. Klimuszko „Moje widzenie świata”. str. 15.

  Wiemy, że są trzy Światy coraz bardziej od siebie doskonalsze. Świat materialny – to Kościół Pielgrzymujący. Świat astralny – to Kościół Wspomagająco-pokutujący oraz Świat Duchowy – to Kościół Tryumfujący, kościół niebiański. Jeden od drugiego stoi wyżej i dysponuje coraz subtelniejszymi energiami.
  Wiedza o piramidach trójkątnych podana była królowi Salomonowi. W obrazach ujrzał on dwie piramidy, które nakładały się na siebie, jedna była skierowana ostrzem do góry, a druga ostrzem w dół. Izrel wybrał ten obraz jako logo na swoje flagi, to logo zwane jest popularnie Gwiazdą Dawida, na pamiątkę króla, który wprowadził tę symbolikę. Co oznaczają te dwa nakładające się na siebie trójkąty? Całość przedstawia Kazualny Komputer Wszechświata, zwany przez ezoteryków “kliszami astralnymi”, lub Kroniką Atmosferyczną (można zwać ją też z powodzeniem Fenomenem Świata) w niej zbierają się energie, tak dobre jak i złe. Górny trójkąt należy do Boga Ojca, tam jest Bank Boży wszystkich naszych dobrych uczynków. Trójkąt z ostrzem w dół, to bank astralny naszego złego postępowania. Co siejemy to zbieramy – jest to wielkie prawo Karmy. Tak, że trójkątna piramidka zaprogramowana uświęconymi olejami i krzyżami, z kolorystyką Krwi i Wody, z obrazu “Jezu Ufam Tobie”, niweluje jako nadenergia astralne promieniowania naszego złego postępowania. Użyta na przepromienniku, w wahadle piramidalnym, ściąga nie tylko z ciała złe energie, ale przez podświadomość z astralu, także naszą złą energię karmiczną.

  To ta książka!

  • Tu wszystko nie jest OK!
   Jeżeli ktoś wierzy w takie rzeczy i zajmuje się jednocześnie zielarstwem to osobiście mam poważne wątpliwości czy aby te zioła na pewno są wolne od tych piramidalnych wierzeń, energii kosmicznych i innych bzdur.
   PS.
   Chodzi o to czy na pewno te zioła nie były poddawane jakimś dziwnym „obróbkom” „napromieniowaniu” czy coś innego, zanim trafiły do chorego.
   Same zioła, ich mieszanki są OK ale to kto co z nimi robi przed sprzedażą jest ważniejsze od samych ziół i na to trzeba zwracać baczną uwagę. Czy oprócz suszenia, parzenia itp. nie było trzymania tych ziół pod jakąś piramidką aby dodać im „kosmicznej mocy” to jest ważne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s