Abp Hoser SAC: W Medjugorie jest cud spowiedzi świętej

3 grudnia 2018 roku w parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej miała miejsce Msza Święta, której przewodniczył abp Henryk Hoser SAC. Biskup senior diecezji warszawsko – praskiej jest specjalnym wizytatorem apostolskim przy parafii w Medjugorje.

Uświadamiamy sobie, że Maryja nas kieruje do Jezusa. Całe jej życie polega na tym, żeby nas skierować do swojego Syna – mówił w homilii

– To jest bardzo dobra nowina, że Jezus jest Księciem Pokoju. Tam, gdzie w tej chwili przebywam i pracuję, czcimy Matkę Bożą Królową Pokoju – podkreślał

– Pan Bóg jest obecny w naszej historii i tego Pana Boga oczekujemy nie tylko przy końcu dziejów. W tym świecie zaistniał jako Bóg, ale również jako człowiek. Jezus nas nawiedza w swoich sakramentach. Jezus, tak jak mówią w Medjugorie jest obecny w błogosławiącym kapłanie, w sprawującym funkcje liturgiczne kapłana, który przemienia mocą Chrystusa chleb w Jego ciało, wino w Jego krew, który Jego Słowami i Jego mocą mówi „idź, twoje grzechy są odpuszczone”. – dodawał

– Bóg chce zbawić wszystkich ludzi, ale nie wszyscy się dają zbawić. Bo żeby się dać zbawić, trzeba uwierzyć. A żeby uwierzyć, trzeba prosić o łaskę wiary i jednocześnie otworzyć się na Boga z naszym sercem, z tym naszym tabernakulum, który w sobie nosimy, gdzie Bóg chce zamieszkać. Tylko od nas zależy czy Boga do naszego życia wpuścimy, czy będziemy żyć, tak jakby Go nie było. Bo wydaje się nam że jesteśmy mądrzejsi, że lepiej sobie życie ułożymy, gdy go odsuniemy z Jego wymaganiami, radykalizmem Ewangelicznym – zaznaczył hierarcha

– Wiara prowadzi nas do zbawienia. Mamy szansę, żeby w tym Adwencie zrobić rewizję naszego życia. Jaka jest nasza wiara? Czy to jest wiara żywa, czy martwa? Czy to jest wiara tętniąca, czy umierająca? Czy to jest wiara prawdziwa, czy fałszywa? Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie tak wierzyć, że swoje życie Bogu powierzamy, żeby On je prowadził, kształtował, żeby nas prowadził tam, dokąd powinniśmy zmierzać. Po to istniejemy, żeby spotkać się z Bogiem – podkreślał

W Medjugorie jest cud spowiedzi. Pięćdziesiąt konfesjonałów nie wystarcza. Spowiedzi są głębokie, z całego życia – opowiadał abp Hoser

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Abp Hoser SAC: W Medjugorie jest cud spowiedzi świętej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Piotr Pawlukiewicz w wyjątkowym wywiadzie dla „Niedzieli” opowiada o swojej chorobie, o tym, jak przygotować się na śmierć, i dlaczego warto dążyć do świętości

 3. Ania pisze:

  A tymczasem w Watykanie…
  jak zwykle święto Niepokalanego Poczęcia/ Festa dell`Immacolata rozpoczyna okres świąteczny w całej Italii…🎄🎄 Oczywiście to też czas szopek bożonarodzeniowych.❤️
  Zobaczcie jaką niesamowitą szopkę, po raz pierwszy wyrzeźbioną w piasku, odsłonięto na pl. św. Piotra

 4. Oddanie czci Niepokalanej przez Ojca Świętego na Placu Hiszpańskim w Rzymie

 5. wobroniewiary pisze:

  „Klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo (…) aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski – jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu” – te słowa wypowiedział prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, powierzając życie jego mieszkańców w ręce Maryi w dniu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

  • wobroniewiary pisze:

   Akt zawierzenia, dokonany przez prezydenta Chojniaka, był nie tylko inicjatywą zarządcy miasta, ale także radnych. To oni, podczas specjalnej sesji, zdecydowali o zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi.

   „Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła” – odczytywał poruszający akt prezydent Chojniak.

   Zawierzenie zostało dokonane w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, w obecności księży proboszczów, władz miasta oraz wiernych – mieszkańców Piotrkowa

 6. Filip pisze:

  A jak wam się podoba takie totus tuus pewnego księdza

  • wobroniewiary pisze:

   Johny Bravo to przecież typowy macho podrywający i „rwący” panienki, do których tak się właśnie zwraca „hej maleńka”. I „hej maleńka” do Matki Bożej???
   Boże ulituj się!

   Rozumiem, że musimy bronić czci NMP przed protestantami, którzy nie szanują Matki Bożej – ale przed kapłanami katolickimi?

 7. eska pisze:

  Kochani,
  Ks.Dominik Chmielewski zaprasza do Nowenny Pompejańskiej o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych w terminie od 11 grudnia do 2 lutego (Uroczystość Życia Konsekrowanego). Dla wielu cała nowenna to za dużo, ale może ktoś chciałby dołączyć podejmując się nowenny w grupach. Ola już do tego wzywała i powstały dwie pierwsze grupy. Ja ponawiam zapytanie, bo każde serce więcej do modlitwy za kapłanów jest na wagę złota!
  Jeśli jest ktoś chętny, proszę się deklarować – najlepiej wraz z podaniem, którą część Różańca chciałby odmawiać.

  NP 1: Ania – cz. Radosna, Ola – Światła, Ami – Bolesna, Renata Anna – Chwalebna
  NP 2: Ela – cz. Radosna, Ania W. – Światła, Aga – Bolesna, Sylwek – Chwalebna

  Instrukcja odmawiania nowenny w grupach jest we wpisie u góry strony „Pomagamy czyścić czyściec…”
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/09/17/pomagamy-czyscic-czysciec-nowenna-pompejanska-czytelnikow-wobroniewiary/

  Wczoraj zgłosiła się już jedna osoba – zapraszam dalej!

  Blondasek o 8 grudnia 2018 o 21:20
  Bolesne-Ania G

 8. Dana pisze:

  Zglaszam się do Nowenny Pompejańskiej, proszę o tajemnicę Chwalebne. ból zapłać.

 9. Rozalia Sitkowska pisze:

  Rozalia S. – Taj Światła

  • eska pisze:

   NP 3: Barbara R. – cz. Radosna, Rozalia S. – Światła, Blondasek Ania G. – Bolesna, Dana – Chwalebna

   NP 4: Asia w. – cz. Radosna, …………- Światła, Monika – Bolesna, Bożena – Chwalebna

   Widzę, że powaracają osoby z nowenny za Dusze Czyśćcowe – bardzo się cieszę i witam ponownie 🙂

 10. Rozalia Sitkowska pisze:

  Kochani, nie omijajcie taj. światła, bo one szczególnie odmawiane są we czwartki, poświecone modlitwie za kapłanów. A poza tym ustanowił je nasz Wielki Rodak – św. Jan Paweł II. Pomysł trafiony, tak jak za dusze w czyśćcu cierpiące. Pozdrawiam

 11. Grzegorz pisze:

  Np4 Tajemnice Swiatla poprosze to juz 3 raz z rzedu będę miał laskę odnawiać

  • eska pisze:

   NP 4: Asia w. – cz. Radosna, Grzegorz – Światła, Monika – Bolesna, Bożena – Chwalebna

   Dziękuję serdecznie 🙂

   I zapraszam dalej. Mamy jeszcze dwa dni.
   Za jakiś czas ponowię apel pod nowszym wpisem.

   • Ernest pisze:

    Zgłaszam się do NP za kapłanów. Tajemnica dowolna. Pozdrawiam

    • eska pisze:

     Przydzieliłam część Radosną w NP 6. Dziękuję za dołączenie i pozdrawiam! 🙂
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/12/09/10-grudnia-matki-bozej-loretanskiej/comment-page-1/#comment-210807

    • Sylwia pisze:

     Pierwszy raz będę odmawiać nowennę może ktoś mnie naprowadzi. Odmawiam tylko część bolesna?

    • wobroniewiary pisze:

     Wkleję Ci całość co do Ciebie należy (wyręczę eskę) 🙂

     NP – cześć bolesna 11 XII – 2 II

     * Znak Krzyża – W Imię Ojca…
     * „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego w intencji o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych

     * Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)
     * Jedna część różańca – np. Tajemnice Radosne (Światła, Bolesne lub Chwalebne)

     * Modlitwa błagalna 11.12 – 06.01 (przez pierwsze 27 dni)
     Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

     Modlitwa dziękczynna 07.01 – 02.02 (przez następne 27 dni)
     Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

     * 3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

 12. Marzena pisze:

  Chciałam zgłosić do NP 5 mamę Henrykę. Cześć Bolesna jeśli można wybrac
  Bóg zapłać

 13. Joan pisze:

  Ja moge w nr 5 Radosna.

 14. eska pisze:

  NP 5: Joan – cz. Radosna, AnnaSawa – Światła, Henryka – Bolesna, Jadwiga Larsson – Chwalebna

  NP 6: ………………………………….

  Zgłosił się już także Ernest, który weźmie dowolną część Różańca – na razie poczekam z przydziałem.

 15. Sylwia pisze:

  Po 15 latach wróciłam do Boga i każdego dnia przepraszam i dziękuję że dostałam szanse aby powrócić.Módlmy się wszyscy za tych co nie wierzą.

 16. Maggie pisze:

  Potrzeba oceanu modlitwy za duszpasterzy, i to na każdym szczeblu w hierarchii Kościła. Z ww wypowiedzi, z której WYCIĘŁAM, [JAKO PRZYKŁAD i tylko jako przykład BEZ ŻADNYCH ALUZJI❗️ ], poniżej cytowane słowa, gdzie widać: jak nam i kapłanon, wprowadza się niepostrzeżenie słownictwo, określenia, tytuły i „prawdy” itp … mylące bo odbiegające od Prawdy. Tak, że mimo woli i dobrych intencji, nawet u szlachetnego kapłana, otwiera się MOŻLIWOŚĆ na drążenie poprzez malutką furtkę, stworzoną dla wprowadzenia zamętu, a która potem powszechnieje, z powodu osłuchania się z takim serwowanym wokół zwrotem językowym, a bazującym na swego rodzaju niedbałości.
  Matka Najświętsza, ze szczególną troską, prosi abyśmy się za kapłanów modlili.

  Oto ten fragment:
  „– To jest bardzo dobra nowina, że Jezus jest Księciem Pokoju. Tam, gdzie w tej chwili przebywam i pracuję, czcimy Matkę Bożą Królową Pokoju – podkreślał”.
  Przecież CHRYSTUS JEST I ZAWSZE BYŁ KRÓLEM, którego formalnie dopiero co Intronizowaliśmy w Polsce … co więcej przed laty nawet papież potwierdził tą oczywistą Prawdę o Królewskości Jezusa Chrystusa (chyba w latach 20-dziestych ubiegłego wieku – nie pamiętam łacińskiej nazwy i daty dokumentu).

  Już kiedyś dyskutowałam, że Dziecina Boża to Królewicz a nie książę … bo choćby dlatego, że Jezus mówił Sam o: Swoim Królestwie (nie z tego świata), a co więcej nie można stawiać GO na jednym poziomie z tzw księciem kłamstwa … władającym ciemnościami…. ❗️

  JEZUS JEST PANEM❣️❗️ KRÓLUJ NAM CHRYSTE❣️ZAWSZE I WSZĘDZIE❗️❣️🙏🏻❣️

  • Maggie pisze:

   Niech Matka Najświętsza ma Was Wszystkich w Swej Opiece i błogosławi za tą inicjatywę i udział w Nowennie Pompejanskiej za kapłanów.

   Osobiście nie mam aż tyle wytrwałości, ale sercem i modlitwą Was wspieram, a sama w tej tj ich intencji, staram się, od długiego czasu, odmawiać codziennie Koronkę św.o.Pio do Serca Jezusa, prosząc aby Jezus zajął się wszystkimi kapłanami Swego Kościoła, osobami konsekrowanymi, laikatem w Kościele zatrudnionym .. ale również duchownymi wszystkich religii Świata, bo żniwa wielkie i niedługo, a robotników tak mało.
   Jezu, Ty się tym zajmij💕🙏🏻❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s