Peregrynacja relikwii św. ojca Pio – habit, rękawica skrywająca stygmaty oraz bandaż przykrywający ranę serca

Obecny rok jest dla wszystkich czcicieli Świętego Ojca Pio wyjątkowym czasem, przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz stulecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz pięćdziesięciolecia od przejścia do domu Ojca. W ramach obchodów JUBILEUSZU Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość.

Jednym z takich wydarzeń jest pielgrzymka wyjątkowych relikwii świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok.
Cudowne relikwie od dziś są w Szczecinie, jutro w Poznaniu,  7 i 8 grudnia – Warszawa, potem Terliczka (k. Rzeszowa) i Kraków-Łagiewniki. Peregrynacja znaków życia i świętości świętego Ojca Pio dokona się w dniach 5-10 grudnia 2018 roku.
Za: kapucyni.pl

W ramach Ogólnopolskiego zakończenia obchodów Roku Jubileuszowego Św.O.Pio z udziałem Braci Kapucynów z San Giovanni Rotondo odbywa się peregrynacja relikwii św. o. Pio

Na stronie Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie czytamy:
Ogólnopolskie zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego Św.O.Pio z udziałem Braci Kapucynów z San Giovanni Rotondo odbędzie się w naszym Sanktuarium w dniach 7 i 8 grudnia. Bracia Kapucyni sprowadzą do nas 7 grudnia o 15.00 relikwie św. Ojca Pio: Jego habit, rękawiczkę i chustę. Uroczysta Msza św kończąca Rok Jubileuszowy w sobotę 8 grudnia o 12.00 w „ Godzinie łaski”. Program szczegółowy uroczystości na plakatach i na stronie parafialnej. Zapraszamy

Szczecin: kliknij
Poznań: 
kliknij
Warszawa: 
kliknij
Terliczka: kliknij
Kraków-Łagiewniki: kliknij

W ramach wspomnień – lipiec 2018

W Pietrelcinie mieliśmy spotkanie z Padre Fortunato gwardianem oo. kapucynów, który osobiście znał o. Pio. Miałam łaskę otrzymania swoistej relikwii, bo mogłam swoją chusteczkę z o. Pio dotknąć do rękawicy, która skrywała Jego krwawe stygmaty. Wszyscy podchodziliśmy ucałować tę rękawicę. Poprosiłam św. O. Pio za Was wszystkich.
Byłam też przy grobie Padre Modestino, założyciela rodziny duchowych dzieci O. Pio  ❤

Moja swoista „relikwia”
– chusteczka ze św. O. Pio oparta o rękawicę skrywającą stygmaty

Więcej: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Peregrynacja relikwii św. ojca Pio – habit, rękawica skrywająca stygmaty oraz bandaż przykrywający ranę serca

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kropka pisze:

  Dziękuję Bogu za te informacje zawarte w tym wpisie ❤

 3. kropka pisze:

  „Idiotyzm” – tak minister spraw wewnętrznych Włoch skomentował zakaz umieszczenia tradycyjnej szopki w jednej ze szkół z szacunku dla dzieci innych kultur.

 4. wobroniewiary pisze:

  Brawo dla abpa H. Hosera
  „Politykom brakuje odwagi cywilnej i dlatego sprawa aborcji eugenicznej jest także blokowana w Sejmie” mówił arcybiskup Henryk Hoser komentując opieszałość polityków w sprawie zatrzymania aborcji.

  Hierarcha wprost wyraził się na temat polityków, którzy od blisko roku nie potrafią zająć się projektem „STOP ABORCJI”. Projekt ustawy wpłynął do sejmu 30 listopada 2017 roku.

  http://www.fronda.pl/a/abp-henryk-hoser-politykom-brakuje-odwagi-cywilnej,119184.html

  Ps. A ja już PIS-owi mówię nie! Bo dzięki Bogu powstaje nowa – katolicka partia !

 5. leszek pisze:

  Prośba do naszych drogich adminów : czy moglibyście odnaleźć i znowu opublikować artykuł na temat Fatimy? Chodzi mi o aspekt historyczny, odniesienie do pierwszych informacji sprzed kilkuset lat, gdzie padła zapowiedź bardziej współczesnych objawień 100 lat temu.
  Chciałbym zachować ten artykuł w pamięci komputera.
  Dziękuję i pozdrawiam.

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę w wyszukiwarkę na stronie (z prawej strony) wpisać słowo Fatima i szukać
   Mi pokazuje 80 wpisów o tematyce Fatima i skąd mam wiedzieć o który wpis chodzi?

   • leszek pisze:

    Było na wowit, ale nie mogę tego odnaleźć. W porządku. Jak Bóg zechce to znajdę. Niech będzie wola Boża. Pozdrawiam i życzę spokoju.

 6. Anna pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za osobę z rodziny mojego męża. Pracując na budowie spadł z dużej wysokości. Ma popękaną czaszkę, zmiażdżoną twarz, żyje ale stan jest ciężki. Proszę też o modlitwę w intencji jego najbliższych- żony i syna. Bóg zapłać. Jezu ty się tym zajmij🙏

 7. Grzegorz pisze:

  +++

 8. Ania pisze:

  Tylko czyste serce jest zdolne kochać prawdziwą, Bożą miłością. Współczesne ideologie, zwłaszcza gender, niszczą czystość serca małżonków i ich dzieci; upośledzają całe społeczeństwa czyniąc je niezdolnym do założenia i trwania w związku małżeńskim – ostrzega ks. Sławomir Kostrzewa w homilii poprzedzającej konferencję o współczesnych zagrożeniach duchowych rodzin i małżeństw. Homilia została wygłoszona w kościele pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, 27 listopada 2018 r.

 9. Ania pisze:

  Jezus Chrystus, objawiając się drugiej połowie XVII wieku francuskiej zakonnicy s. Małgorzacie Marii Alacoque precyzyjnie wskazał zagrożenia, z którymi będzie borykać się ludzkość w kolejnych wiekach, także w wymiarze małżeństwa i rodziny. Jako ratunek wskazał Swoje Najświętsze Serce, obiecując tym, którzy będą wynagradzali i czcili Jego Serce, specjalne łaski i pomoc. Konferencja wygłoszona przez ks. Sławomira Kostrzewę w Lublinie, 27 listopada 2018 r.

 10. wobroniewiary pisze:

  Moja znajoma – bratowa Alicji Lenczewskiej napisała: ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s