Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja I

W czasach wielkiego zamętu ludzie pytają kogo mają słuchać, by nie zbłądzić. Niech wskazówką będzie modlitwa św. Bernarda z Clairvaux:

Idąc za Maryją, nie zboczysz z drogi. Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei. Myśląc o Niej, nie pomylisz się. Jej się trzymając, nie zginiesz. Kiedy Ona cię strzeże, nie trwożysz się. Gdy cię prowadzić będzie, nie zmęczysz się. Kiedy Ona łaskawa ci będzie, dotrzesz do celu.
Źródło: PCh.24

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent, Rekolekcje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja I

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  💕 Chcę ofiarować ciało i duszę,
  rozum i serce, noce i dnie.
  Chcę ofiarować Tobie Maryjo
  wszystko czym jestem, bo kocham Cię 💕

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2258860914399445&id=100008266741600

 3. tu Maria Pietrzak pisze:

  Czas ten domaga sie heroicznej Prawdy! konczy Ksiadz Rekolekcjonista .
  ***

  PRAWDA / Antoni Odyniec (pisownia zachowana)

  Co jest Prawda? od Piłata
  Świat wciąż pyta — i sąd świata
  Wciąż, jak Piłat, wbrew jéj słowu,
  Prawdę na krzyż wbija znowu.

  Wy więc którzy na tym świecie
  Żywą Prawdę poznać chcecie,
  Nie szukajcie jéj w tych, czyja
  Myśl, chcąc zdobyć ją — zabija.

  Jeden tylko treść jéj wiedział,
  Żył w niéj, dla niéj, mówił o niéj:
  Przecież, co jest? nie powiedział,
  Drogę tylko wskazał do niéj.

  I sam tylko On jest razem
  Jéj istotą i obrazem:
  Bóg w człowieku; — a jéj droga:
  Od człowieka dojść do Boga.

  I w téj drodze — On przewodnią,
  On pobudką, On jest celem.
  Słowo Jego — jéj pochodnią.
  A krzyż Jego — wskazicielem.
   1854.

  °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

  Czy podolamy ? Swiadectwo Prawdzie damy ?
  Czy Chrystusa nie zdradzimy , kiedy Prawde przemilczymy ?
  Prawda to sam Chrystus . i tu jest istota, i heroizm, do ktorego jestesmy wezwani …
  Wtedy idac za Nim , do Zycia wejdziemy. A jesli nie , na zawsze zginiemy !!
  Taj wiernosci Prawdzie domagal sie sw Pawel jako koniecznego warunku dla zwyciestwa nad antyChrystem , ktorego orężem jest klamstwo !!!
  -Duchu swiety , Duchu Prawdy , przyjdz przez potezne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi , Twojej Przeczystej Oblubienicy , przyjdz i zamieszkaj w sercu kazdego z nas , w seru Kaplana ,niech pierzchna ciemnosci przed Swiatloscia Pana . Niech sie nie boimy , z Panem zwyciezymy ! Amen .

 4. Jadwiga pisze:

  Ks. Piotr prawdziwy apostoł na czasy ostateczne.Chwała Panu za takich kapłanów.

 5. Betula pisze:

  Zachęcam do wejscia na stronę ks.Jarosława Cileckiego (www.padrejarek.pl) bo wiele naprawdę wiele dzieje się u niego.

  Od tego piatku na Jasnej Górze prowadzi on rekolekcje dla czcicieli św.Charbela i uczestnicy tych rekolekcji pięknie spędzają czas i modlą się z ks.Jarkiem.

  Wcześniej tj.29 listopada ks.Cielecki odwiedził klasztor w Niepokalanowie i modlił się w celi św. Maksymiliana Kolbe-Szaleńca Niepokalanej, w tej celi mieszkał ojciec Kolbe kiedy przyszło po niego gestapo i później zmarł śmiercią męczeńską w obozie w Oświęcimiu.

 6. tu Maria Pietrzak pisze:

  Rὁwnież z Wysp Bytyjskich … Z ostatniej lektury kardynała Newmana … Czytanki jak i podrὁże – ubogacają , oczy otwierają …
  &
  „Z pewnością istnieje dziś porozumienie sił zła, zrzeszające członków ze wszystkich stron świata, posiadające własne struktury, działające aktywnie i oplatające Kościół katolicki swą siecią oraz przygotowujące drogę do powszechnej apostazji.
  Nie wiemy, czy apostazja poprzedza bezpośrednio pojawienie się Antychrysta, czy nadejście jego jeszcze się opóźni, z całą jednak pewnością odstępstwo to, we wszystkich swych przejawach i środkach, jest dziełem Złego i otacza je odór śmierci”.
  &
  Kościół atakowany jest przez synów szatana, działających tak na zewnątrz, jak i wewnątrz owczarni – ponieważ jest on żywą formą, (…) widzialnym ciałem religii. Owi mistrzowie zwodzenia wiedzą, że jeśli uda im się pozbyć świętych form, poradzą sobie również z samą religią… Jeśli naruszycie lex orandi, w sposób nieunikniony zniszczycie również lex credendi. Dlatego właśnie ludzie ci zwalczają wiele nabożeństw pod pretekstem, że są one w istocie przesądami, dlatego proponują tyle zmian i przeróbek – jest to sprytnie skalkulowana taktyka, obliczona na wstrząśnienie samymi fundamentami wiary.
  / bł. kard. H. Newman
  &
  Św. Cyryl pisze:
  „Lękam się wojen między narodami,
  lękam się podziałów między chrześcijanami,
  lękam się nienawiści między braćmi.
  Jednak dosyć!
  Niech Bóg broni, by któregoś dnia się to spełniło!
  Bądźmy jednak przygotowani.”

 7. wobroniewiary pisze:

  ORĘDZIE MATKI BOŻEJ Z MEDJUGORJE PRZEKAZANE MIRJANIE 02.12.2018

  „Drogie dzieci!
  Kiedy do mnie jako matki przychodzicie z czystymi i otwartymi sercami, wiedzcie, że was słucham, dodaję wam odwagi, pocieszam was i przede wszystkim wstawiam się za wami przed swoim Synem. Wiem, że pragniecie mieć mocną wiarę i wyrazić ją we właściwy sposób. To, czego mój Syn oczekuje od was, to szczera, mocna i głęboka wiara – wtedy każdy sposób, w który ją wyrażacie, jest słuszny. Wiara jest przepiękną tajemnicą, którą zachowuje się w sercu. Ona istnieje między Ojcem Niebieskim i wszystkimi jego dziećmi, można ją poznać po owocach i po miłości, którą ma się do wszystkich Bożych stworzeń.
  Apostołowie mojej miłości, dzieci moje, zaufajcie mojemu Synowi. Pomóżcie wszystkim moim dzieciom poznać Jego miłość. Wy jesteście moją nadzieją – wy, którzy staracie się szczerze kochać mojego Syna. W imię miłości, dla waszego zbawienia zgodnie z wolą Ojca Niebieskiego i dzięki mojemu Synowi jestem tutaj pośród was.
  Apostołowie mojej miłości, niech wraz z modlitwą i ofiarą wasze serca będą oświecone miłością i światłością mojego Syna. Niech ta światłość i miłość oświeca wszystkich tych, których spotykacie, i przywraca ich mojemu Synowi. Jestem z wami.
  W szczególny sposób jestem przy waszych pasterzach. Swoją matczyną miłością oświecam ich i zachęcam ich, by rękami pobłogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat.
  Dziękuję wam

  • tu MariaPietrzak pisze:

   « Pomóżcie wszystkim moim dzieciom poznać Jego miłość. Wy jesteście moją nadzieją « –
   Jak alarmujace jest to wyznanie ? Blaganie ? Wolanie ? !!
   W jak wielu oredziach sie powtarza , mnozy .
   Jak wazny telegram , przychodzi !

   «Apostołowie mojej miłości, wraz z modlitwą i ofiarą wasze serca będą oświecone miłością i światłością mojego Syna. Niech ta światłość i miłość oświeca wszystkich tych, których spotykacie, i przywraca ich mojemu Synowi.»
   Kathryn Spink (« W ciszy serca «) snując rozwazania wokol osoby Matki Teresy wklada w jej usta prostą prosbę , ktorej autorem byl kard. H. Newman .
   Przed Tabernakulum wyszeptana , nie sposob , by nie poruszyla Pana !
   💦
   … « Panie, dopomóż mi rozprzestrzenić Twój blask, gdziekolwiek się znajdę, dokądkolwiek się udam. Spraw, by moja dusza wezbrała Twoim duchem i życiem Twoim. Przenikaj i władaj całą moją istotą do samego końca tak, by życie moje było niczym innym jak tylko Twoim odbiciem.
   Spraw, aby Twoje światło przeze mnie przepływało i ze mnie promieniowało tak, aby każdy, z kimkolwiek się zetknę, odczuł we mnie Twoją obecność.
   Pozwól mi głosić Ciebie nie przez kazania i nie słowami, lecz przykładem własnego życia, przez rosnącą we mnie siłę, dobroczynny wpływ moich uczynków i przez miłość do Ciebie, którą przepełnione jest moje serce. » Amen.

   Widac jak Niebo glodne jest tego wolania … dla naszego wzrastania … dla podniesienia drugiego z upadku duchowego !
   Dla ulzenia Sercu Jezusowemu za duszami stesknionemu !
   Adwentowym przeslaniem , prostowanie sciezek dla Pana – Jestem z wami , mowi Matka Pana.

   – Niech łaska Twoja zawsze nam sprzyja , modl sie za nami , Zdrowas Maryja !

   • Maggie pisze:

    @Maria: Amen. Dobrze, że tu jesteś i niech Matka Najświętsza otacza Ciebie płaszczem Nieustannej Opieki 💕🙏🏻❣️💕

    Pamiętajmy WSZYSCY o Godzinie Świętej 8 Grudnia i szczególnej Łaskawości Bożej w tym specjalnym czasie (dla żywych, zmarłych i konających).

    • Maggie pisze:

     Chodzi oczywiście o Godzinę Łaski – nie przypadkiem ekran przysłania mi reklama angielska: abym posłała „swe personalne namiary” a dowiem się o swojej przyszłości … a to … czepiło się takie to rogate paskudztwo i mąci.

     Zgłosilam tą reklamę, ktora z kopytami włazi na IPad na Panu Bogu oddany blog. Apage satanas!
     Jezus jest Panem❣️

    • tu MariaPietrzak pisze:

     « Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”.
     Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.
     Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził.
     Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać »

     Dobrze miec rozeznanie , co znaczy chodzic Twymi drogami , Panie !
     I nie miec zludzen !
     To… kochac i nie byc kochanym…
     To… blogoslawic i byc przeklinanym …
     To… rozsiewac dobrodziejstwa i byc zniewazanym …/O.Mateo/
     To Slowo glosic i konsekwencje jak za zlo … ponosic !
     To doswiadczenie Prawdy Jezusowego wyznania , ze nie ma slugi nad Pana , ani ucznia nad Mistrza / sw.Mat./
     wzgardzonego , wysmianego , oplutego i ukrzyzowanego !
     To nie znac Innego !!

     I choc drogi poslania ,to nakaz od Pana ,
     to tam , gdzie sie Boze Slowo sciele ,
     tam sygnatarisze szatana dzialajacy w Kosciele ,
     chaos wprowadzaja ,
     ziarno Slowa porywaja ,
     zamieszanie poteguja ,
     burze rozpetuja .
     A to wszystko dla Imienia Twego … wzgardzonego !

     Taka Prawda @Maggie!
     To sie rozpowszechnia we wszystkich srodowiskach , ze « ofiara katem sie staje « .
     A kat za brzuch sie sciska … ze smiechu !
     Czasy antyChrysta !
     Adwent … a pętla sie zaciska !!!!

     Pomocy trzeba jak tej rosy z Nieba , stad dzieki , serdeczne za modlitwe !!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Ostatnie zdanie z orędzia z 2 grudnia z Medjugorie
   „W szczególny sposób jestem przy waszych pasterzach. Swoją matczyną miłością oświecam ich i zachęcam ich, by rękami pobłogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat”

   Pasterze czyli kapłani mają błogosławić świat swoimi pobłogosławionymi przez Jezusa rękami. Kapłani – a nie świeccy uzurpatorzy nakładania rąk, uwalniania i uzdrawiania!

 8. Renata Anna pisze:

  Proszę bardzo o modlitwę siedmio miesięczna Marysia coś połknęła. Jest w szpitalu.

 9. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja Lenczewska „POUCZENIA” czw. 27.06.1991, godz. 21.05

  † Dziecko Moje, pamiętaj o tym, że wszelka żałość, nieżyczliwość, niecierpliwe i ostre odnoszenie się do bliźnich pochodzi od złego ducha. Wszelkie rozdrażnienie i niepokój także. Strzeż się tego, bo to oznaka, że uległaś wpływom kusiciela i zniewolona jest dusza twoja. Uciekaj wtedy w ramiona Matki i wzywaj Miłosierdzia Mego.

  Żyjesz w świecie i tu ciągle narażona jesteś na wpływ szatana, który cię śledzi i usiłuje wedrzeć się do duszy twojej. Twoje bezpieczeństwo jest we Mnie. I jest ono doskonałe, jeśli ufnie oddajesz się Mojej prowadzącej cię Miłości. Uległa bądź wobec woli Mojej. Każdy odruch buntu i samodzielności to także tchnienie piekła, które cię dosięgło, bo to znak, że Mi nie ufasz. Że bardziej pokładasz nadzieję w sobie niż we Mnie.

  Maryja jest nie tylko twoim Wzorem. Ona jest przy tobie, by pomagać ci stawać się coraz bardziej otwartą na Moje prowadzenie i przemianę serca twego

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/05/26/pan-jezus-do-alicji-wszelka-niezyczliwosc-niecierpliwe-i-ostre-odnoszenie-sie-do-bliznich-pochodzi-od-zlego-ducha/

 10. kropka pisze:

  5. dzień nowenny do Niepokalanej

  Maryjo, Pani Niepokalana, uwielbiamy razem z Tobą Trójcę Przenajświętszą i dziękujemy, że Cię obdarowała wolnością od grzechu pierworodnego. Prosimy Cię gorąco, przyjmij nasze błagania i otaczaj nas swą pomocą i opieką. Amen.

  Maryjo Niepokalana, wszystkie słowa Syna i o Synu Twym wypowiedziane zachowałaś w Sercu swoim. On mówił: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni” (Łk 6, 37). Zachowaj nas Matko, od obmowy i oszczerstw, które ranią serca bliźnich. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

 11. Bogumiła pisze:

  Pewnie każdy ma w rodzinie osoby uzależnione… 😦 Może korzeń kudzu pomoże? Warto wysłuchać:

  • kropka pisze:

   A do czego tu korzeń kudzu? Nie każde zniewolenie to alkoholizm. Skąd wiesz o jakie zniewolenie tu chodzi?
   Przepraszam, ale nie rozumiem zupełnie , czyżby korzeń kudzu np. pomógłby jakby ktoś był uzależniony od muzyki satanistycznej, pornografii czy tarota?

   • Monika pisze:

    „Kudzu to roślina, której działanie i właściwości lecznicze powinny docenić osoby walczące z nałogiem, zwłaszcza z uzależnieniem od alkoholu. W korzeniu kudzu znaleziono substancje, które zmniejszają chęć sięgnięcia po kieliszek. Naukowcy podejrzewają, że korzeń kudzu może pomóc także osobom nałogowo palącym papierosy, a nawet uzależnionym od narkotyków.”
    „W Chinach czy Japoni znalazł zastosowanie, w postaci naparów wodnych z sproszkowanego korzenia oraz suchych wyciągów alkoholowych, w leczeniu cukrzycy, grypy, gorączki, nudności, migren, alergii, schorzeń górnych dróg oddechowych. Korzeń kudzu może także obniżyć podwyższone ciśnienie krwi oraz złagodzić dolegliwości żołądkowo-jelitowe.”
    „Korzeń kudzu może zapobiec rozwojowi raka prostaty. Zawarta w nim genisteina, wiążąc się z receptorami androgenów, hamuje aktywność hormonów męskich – testosteronu, dihydrotestosteronu, co znacznie obniża stymulujący wpływ androgenów na rozwój raka prostaty.”
    „Korzeń kudzu może zapobiec rozwojowi także innych nowotworów, ponieważ genisteina hamuje proces angiogenezy, czyli rozwój sieci naczyń krwionośnych, które dostarczają komórce nowotworowej składników niezbędnych do jej rozwoju. Poza tym genisteina oraz inne izoflawonoidy zawarte korzeniu kudzu wymiatają z organizmu wolne rodniki, a tym samym chronią przed stresem oksydacyjnym, który może doprowadzić do rozwoju nowotworów. Wykazano także, że kudzu hamuje rozwój rakotwórczych wirusów.”
    „Korzeń kudzu złagodzi objawy menopauzy.
    Genisteina może zapobiec nie tylko rozwojowi nowotworów, lecz także złagodzić objawy menopauzy. Związek ten działa bowiem jak estrogen – hormon, którego brakuje podczas tego okresu życia kobiety. Korzeń kudzu pomoże uporać się z dolegliwościami, takimi jak, m.in. uderzenia gorąca, ubytki masy kostnej, zawroty głowy. Może także zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, na które narażone są kobiety w okresie menopauzy.”

    „Korzeń kudzu można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, zielarskich oraz aptekach. Jest on dostępny pod trzema postaciami: w tabletkach oraz skrobi (mączki). Ta ostatnia forma znalazła zastosowanie w kuchni. Można ją stosować zamiast skrobi kukurydzianej czy żelatyny jako substancję wiążącą oraz zagęszczającą. Na przykład, do do sosów dodaje się od 1/2 do 1 łyżki stołowej na pół szklanki wody. Ze skrobi kudzu można także przyrządzić panierkę – po obtoczeniu i usmażeniu wychodzi cienka i chrupiąca skórka.”
    „Poradnikzdrowie.pl”

    „Po korzeń kudzu NIE powinny sięgać:
    – kobiety w ciąży oraz karmiące (brak danych dotyczących bezpieczeństwa)
    – osoby biorące leki przeciwzakrzepowe (kuzu nasila ich działanie)
    – osoby zmagające się z chorobami hormonozależnymi (ze względu na działanie estrogenopodobne), np. endometriozą, rakiem piersi, jajnika.”

    Tej roślinie i jej wszechstronnemu zastosowaniu i oddziaływaniu, głównie w odniesieniu do różnych nałogów, były już wielokrotnie i od wielu lat poświęcane audycje w Radio Maryja. Zwłaszcza skuteczna w leczeniu nałogu alkoholowego, jednak ta skuteczność oczywiście nie 100 procentowa – mimo wszystko warto dotrzeć do różnych materiałów i o tym poczytać, kiedy jest skuteczna.
    Jeśli ktoś zechce stosować, to warto też zapoznać się z przeciwwskazaniami – o tym zawsze należy pamiętać, jeśli coś nowego chcemy wprowadzić do organizmu, szczególnie jeśli tego czegoś nie znamy i nigdy nie stosowaliśmy.

    http://www.kudzu.pl/swiadectwa/
    Fragmenty listów – autentyczne świadectwa od ludzi, którzy dzięki Kudzu Root znaleźli pomoc w walce z nałogiem alkoholizmu.

    • Kaśka pisze:

     Taaaa. Pytanie tylko jaki preparat z kudzu znajdziecie na polskim rynku. Jeśli suplement diety, wyrób medyczny – to można go od razu wyrzucić. Najczęściej nie zawierają nawet połowy dawek które w badaniach klinicznych wykazywały skuteczność. Dopóki w Polsce istnieje taka możliwość rejestracji jak SUPLEMENTY DIETY, czy WYROBY MEDYCZNE to możemy sobie poczytać o pożyteczności. I tylko tyle.

    • Kaśka pisze:

     Pobieżnie przejrzałam zacytowane na stronie artykuły naukowe (jak będę miała czas zrobię głębszy research). Pierwsze spostrzeżenie: w jednym z cytowanych badań efekt był obserwowany przy dawkach 100 mg/kg masy ciała/dobę. Tymczasem producent zaleca przyjmowanie 1-2 g dziennie.
     Powiem tak: stały numer. Przedstawiciel firmy farmaceutycznej reklamuje swój produkt, najczęściej suplement diety, przedstawia na dowód badanie naukowe. Mało kto ma czas i ochotę by przegrzebać się przez metodykę badania, często w języku angielskim. A jeśli ktoś to zrobi, okazuje się, że dawki w proponowanym suplemencie są dużo niższe niż te w badaniu. Czyli co? Tylko nabijamy kabzę koncernowi.

    • Monika pisze:

     Kaśka, co racja to racja, widzę, że dobrze znasz temat. To suplement a przepisy są jakie są. Często suplementy więcej szkodzą niż pomagają.
     Dla zdrowia polecam kiełki. Wszędzie dostępne bez problemu – nasiona na kiełki. O tym to naprawdę warto poczytać, bo to prawdziwa bomba witaminowa. Skład witaminowy często nawet 300 krotnie większy niż w tej samej roślinie ale dorosłej do normalnych rozmiarów. Kiełki, to jest to, jeśli chodzi o dostarczenie tego co najcenniejsze dla naszego organizmu, gotowe do tego celu są nie zaprawiane – około 2- 3 zł paczka nasion, zależnie od ilości. Wyhodowane choćby i na zwykłym sitku, po kilkugodzinnym namoczeniu – wystarczy kilka razy dziennie bieżącą wodą przepłukać. Najlepiej od razu kilka sitek ułożyć jedno nad drugim i na talerzyk położyć. Po kilku dniach mamy własne nowalijki bez chemii nawet w środku zimy.
     Rzodkiewka, rzeżucha, soja, lucerna, zboża, słonecznik, brokuły, gorczyca, fasolka mung, która smakuje dokładnie jak świeże nasiona zielonego groszku na wiosnę, czy inne, takie jakie kto lubi. Najłagodniejsze oczywiście lucerny, przepyszne. W zimie to mocny zastrzyk witamin w dodatku bardzo smaczne i sporo tańsze od leków.
     Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku soi należy ją poddać wysokiej temp. np. na parze czy podsmażyć a wtedy pozbawiamy ją substancji antyżywieniowych. Fasolkę mung wyjątkowo można jeść na surowo – to wyjątek, mimo, że jest z rodziny bobowatych (dawniej motylkowatych). Kiełki soi trzeba poddać zawsze obróbce cieplnej a podsmażona ma orzechowy smak. Bardzo młode kiełki rzodkiewki trochę w smaku przypominają pieczarki. Każdego dnia kiełki smakują odrobinę inaczej, warto poeksperymentować ze smakami – samo zdrowie.
     Ostatnio kupowałam tutaj i są akurat w promocji:
     https://sklep.swiatkwiatow.pl/nasiona-na-kielki/

    • Monika pisze:

     Jakiś błąd wyskakuje w tym linku.
     Jeśli nie można wejść bezpośrednio z linku to w przeglądarce wpisać światkwiatów.pl i tam „nasiona na kiełki”. W każdym sklepie ogrodniczym na pewno są dostępne.
     Niektórzy nie marnują nawet wody zabarwionej z moczenia nasion, bo w niej są cenne enzymy.

  • wobroniewiary pisze:

   Ważne ostrzeżenie odnośnie kudzu

   Kudzu – przeciwwskazania Z całą pewnością po kudzu nie mogą sięgać kobiety ciężarne, czy też w okresie laktacji, jak również osoby cierpiące na choroby hormonozależne (endometrioza, hashimoto). Dodatkowo nie zaleca się przyjmowania go z lekami przeciwzakrzepowymi.

   Kudzu – skutki uboczne Są rzadko odnotowywane, jednak jeśli występują, najczęściej po spożyciu farmaceutycznych preparatów, są to zwykle nudności, świąd, a nawet ze względu na związki współtowarzyszące, uszkodzenie wątroby. Bardzo ważne jest dokładne sprawdzanie składu preparatu, przed podjęciem decyzji o jego zażywaniu.

   http://bonavita.pl/kudzu-dzialanie-dawkowanie-przeciwwskazania-i-skutki-uboczne-korzenia-kudzu

 12. Grzegorz pisze:

  W intencji an_m +++

 13. Monika pisze:

  Dla osób uzależnionych od nikotyny (ale nie tylko) polecam gorąco małą ale dobrą książeczkę, którą właśnie przeczytałam. Myślę, że może być pomocna. Tytuł: „Propozycja dla palacza czyli jak pokonać nałóg” Autor: Adrian Rodak.
  https://aros.pl/ksiazka/propozycja-dla-palacza-czyli-jak-pokonac-nalog

  Nie wiem czy każdy ma świadomość, że cukier to też uzależniacz. Po odstawieniu widoczne są, zwłaszcza widoczne dla innych, bardzo liczne objawy odstawienia tego chwilowego „uspokajacza”. Kto jest uzależniony po odstawieniu sam będzie miał okazję zaobserwować jakie to objawy.

 14. Grażyna pisze:

  Od bodajże 4 lat nie palę. Paliłam 33 lata. Śmiem twierdzić że to nie jest nałóg, nie jest choroba tylko zniewolenie złymi duchami. Pierwsze co zrobiłam to przyznałam się i uświadomiłam sobie, że jest to grzech ciężki i zaczęłam się regularnie spowiadać.Wiem jak wyglądała moja walka ze złem i nie będę się rozpisywać. Jezus Miłosierny przeprowadził mnie przez wszystkie nazwę to „plastry”: plasterki, cienkie papierosy, słabe papierosy, tabletki itd, itd. Pan mi pokazał że jestem marnym pyłem i nic nie zrobię bez jego pomocy.Myślę że to kudzu jest kolejnym wymyślonym „plastrem”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s