Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego

Anna Kuraś pisze o tym wywiadzie na swoim profilu fb w następujący sposób:
Na antenie Radia Niepoprawnego odpowiedzieliśmy na zarzuty kierowane w naszą stronę po publikacji filmu, obnażyliśmy kłamstwa „obrońców” Marcina Zielińskiego oraz przedstawiliśmy najważniejsze problemy związane z protestantyzacją oraz ruchami pseudocharyzmatycznymi w odniesieniu do zdrowej duchowości Kościoła katolickiego.

Bardzo dobry merytorycznie wywiad – argumenty nie do  odrzucenia! 

Wspaniała puenta: „słowa Sługi Bożego abpa Fultona Sheena”

Na kogo można liczyć w walce o ratunek dla naszego Kościoła? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To WASZE zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. WASZA misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!

Film, o którym mowa w wywiadzie:
Marcin Zieliński – Wyjaśnienie fenomenu
:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kropka pisze:

  Przewodniczący Rady Miasta chce zawierzyć Piotrków Sercu Maryi

  Czy miasto Piotrków Trybunalski zostanie zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski? Decyzję w tej sprawie podejmą nasi radni w środę podczas drugiej w nowej kadencji sesji Rady Miasta.

  Prezydent miasta oraz Rada Miasta świadomi bogactwa duchowego i kultu maryjnego, który przez wieki był obecny w Piotrkowie Trybunalskim pragną w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski. Wsłuchując się w głos ruchów i wspólnot katolickich działających na terenie naszego miasta, chcemy zawierzyć wszystkie sprawy Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, którą 28 listopada zajmie się Rada.

  Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Przewodniczacy-Rady-Miasta-chce-zawierzyc-Piotrkow-Sercu-Maryi-,34018#

 3. wobroniewiary pisze:

  „Nikt, kto odmawia codziennie Różaniec, nie popadnie w herezję ani nie zwiedzie go diabeł. To oświadczenie, które chciałbym podpisać moją krwią”
  św. Ludwik Maria Grignon de Montfort

 4. Renata Anna pisze:

  To prawda, autorów tego filmu (Rozmowa o filmie, zagrożeniach i reakcjach po publikacji) prowadzi Matka Boża. Jednocześnie 21 sierpnia to w Kościele dzień poświęcony św. Papieżowi Piusowi X. Jest to również dzień urodzin św. Fr. Salezego. W moim życiu Matka Boża jest w wielu ważnych wydarzeniach mojego życia. Jest w nich też św. Pius X, a szczególnie św. Franciszek Salezy jest w co najmniej 6 ważnych wydarzeniach mojego życia związanych z Panem Bogiem (24 stycznia, 31 stycznia, 19 kwietnia, 21 sierpnia, 16 listopada, 18 grudnia – wszystkie mam udokumentowane). Św. Franciszek Salezy jest Patronem prasy katolickiej i jest przerażony tym co przechodzi przez media katolickie jako PRAWDA BOŻA.

 5. tu MariaPietrzak pisze:

  Jak bardzo potrzeba wzajemnego czuwania , wspierania . Nawet w oredziu Marya mówi , ze diabeł „rozgniewany”? … Bo go nie słuchamy ? Od modlitwy nas odciąga , stad wiemy ….Na diabelskie gniewy – modlitwy zasiewy . Akurat poszerzona wersja już znanej i mocnej .
  💦
  Modlitwa do Królowej Aniołów
  Podyktowana przez samą Maryję Ojcu Cestacowi (1863) służąca zwalczaniu i obalaniu mocy piekielnych,
  modlitwa ta była zalecana przez wielu papieży, a święty Pius X za jej odmawianie przyznał odpusty.
  ◽◽◽
  Oto pełny tekst tej modlitwy
  ( ogółowi znanej w formie skróconej )
  /
  Niepokalana Dziewico Maryjo i Królowo Aniołów!
  Bóg obdarzył Cię od początku mocą i powierzył Ci zmiażdżenie głowy szatana.
  Pokornie Cię błagamy: poślij swoje niebiańskie zastępy, aby zwycięsko pokonały duchy piekielne, zniweczyły ich zamiary oraz strąciły w przepaść.
  Potężna Matko Boża, poślij również swoje zwycięskie wojska niebieskie do walki z wysłannikami piekła wśród ludzi, zniszcz przewrotne plany bezbożnych i okryj hańbą wszystkich, którzy pragną czynić zło.
  Daj im światło poznania i łaskę nawrócenia, aby mogli wielbić Trójjedynego Boga i również Tobie oddali cześć.
  Spraw, aby za twoją przyczyną wszędzie zwyciężyła prawda.
  Toruj drogę sprawiedliwości!
  Potężna Obrończyni i Hetmanko, z pomocą duchów czystych weź w swoją opiekę także swoje świątynie na całym świecie oraz łaskami słynące miejsca.
  Niech chronią kościoły,
  wszystkie miejsca święte,
  przedmioty i osoby,
  a szczególnie Najświętszy Sakrament.
  O łaskawa Pani, nie dopuść, aby uległy pohańbieniu, padły ofiarą grabieży i zniszczenia.
  Matko Niebieska, strzeż również nasz dobytek od widzialnych i niewidzialnych wrogów.
  Strzeż nasze domy i nasze rodziny. Niech mieszkają w nich święci aniołowie i niech zapanują w nich: miłość, pokój i radość Ducha Świętego.
  Któż jak Bóg? – Któż jak Ty, Maryjo, Królowo Aniołów i Pogromczyni szatana!
  Najmilsza i łaskawa Matko Boga,
  Przeczysta Oblubienico Ducha Świętego, której oblicze duchy czyste oglądać pragną.
  Ty zawsze pozostaniesz naszą miłością i nadzieją, naszą obroną i chwałą!
  Święty Michale Archaniele, Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i przyjdźcie nam na pomoc. Amen

 6. EwaT. pisze:

  W intencji moich dzieci o opieke i pomoc w wychowaniu .I wszystkich dzieci bo teraz to nie lada wyzwanie a szczegolnie tu na zachodzie.Maryjo pod Twoj plaszcz♡

 7. Edyta pisze:

  Piękna modlitwa do Naszej Kochanej Mamusi.Maryjo dziękuję Ci że jesteś ❤

 8. Halina pisze:

  Drodzy,
  Za sprawą profilu Nowa Ewangelizacja Tarnów po Facebooku rozchodzą się zmanipulowane słowa kard. Josepha Ratzingera, który rzekomo wzywa Kościół do zarzucenia doktryny i poświęcenia się „doświadczeniu wiary i jej bezpośredniej radości”.

  Ze względu na to, że zajmujemy się propagowaniem myśli Josepha Ratzingera/Benedykta XVI, nie możemy pozwolić na to, aby te wypaczone słowa docierały do szerokiego grona osób i zatruwały myśli katolików. Dlatego poniżej prezentujemy ten cytat w jego naturalnym kontekście, a Was prosimy o rozpropagowanie go wśród Waszych znajomych.

 9. wobroniewiary pisze:

  I rzekł Pan do mnie: Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych serc – oto co wam przepowiadają.
  Jr 14,14

  Głos rozsądnego protestanta czyli „Kaznodzieje ewangelii sukcesu – John MacArthur”

  • wobroniewiary pisze:

   Fragment kazania pastora Johna MacArthura na temat ewangelii sukcesu i jej głoscieli (Joyce Meyer, Joel Osteen, Benny Hinn, Marilyn Hickey, Fredrick Price, Kenneth Copeland, Kenneth Hagin, Robert Tilton, Koontz, Oral Roberts, Paul Crouch). Pastor wyraża mocną ale biblijną opinię na temat powyżej wymienionych i ich nauczania.

 10. Danuta pisze:

  Dałam się z zwieść i jeszcze wciągnęłam rodzinę skutki są opłakane, przestrzegam wszystkich Danuta

 11. Katolik pisze:

  Jak dobrze, że są ludzie, którzy narażając się na ataki i złość lobby „charyzmatyczno-protestanckiego” mają jednak odwagę pokazywać kłamstwo, które tak systemowo niszczy Kościół Katolicki. I to nie są biskupi, kapłani a świeccy. Z jednej strony to bardzo budujące ale jednak przykre. Jest wielu kapłanów którzy myślą tak samo, ale boją się odezwać

  • wobroniewiary pisze:

   „Jest wielu kapłanów którzy myślą tak samo, ale boją się odezwać”
   Otóż to! I to jest smutne. Wielu boi się mówić, a wielu nie chce, bo ma w sobie „ducha świętego spokoju”
   Wielu też mówi tak „popieram, co mówisz, piszesz – ale wiesz, tak, prywatnie. Bo oficjalnie nie mogę”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s