Ks. Jan Pęzioł w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – „cud uciszenia burzy”

Czytanie z Księgi proroka Daniela
Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie
Wszystkie czytania dnia dzisiejszego: Ewangelia dla nas

Homilia ks. inf. Jana Pęzioła, egzorcysty z Wąwolnicy, wygłoszona 24 listopada 2018 r. podczas Mszy św.  o uzdrowienie duszy i ciała w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy – w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i 2-gą rocznicę intronizacji Jezusa Chrystusa w Łagiewnikach

Ps. Nabożeństwo nabożeństwu nierówne! Tu nie ma świeckich uzdrawiaczy, nie ma klaskania czy „wielkopiątkowych tańców w prezbiterium”, nie ma wyścigu, kto ma więcej uzdrowień. Modlitwy wraz z egzorcyzmami prowadzi ksiądz egzorcysta! Modlitwy można pobrać i przeczytać – są niezmienne od lat: wezwanie błagalne, odśpiewanie psalmu i pieśni typu „Króluj nam Chryste”. O uzdrowieniach – udokumentowanych medycznie i wpisanych do Księgi Łask – informuje ks. Jan Pęzioł, wieloletni egzorcysta z 60-letnim stażem kapłaństwa. Więc pomyślcie, zanim kolejny raz podniesiecie na tę sprawę rękę!

Link do folderu z treścią nabożeństwa: kliknij

Link do nagrania nabożeństwa o uzdrowienie – (nieważne, że z sierpnia 2017, bowiem nabożeństwo JEST NIEZMIENNE), tylko czasami o innych przypadkach uwolnienia czy uzdrowienia ks. Jan opowiada:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Ks. Jan Pęzioł w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – „cud uciszenia burzy”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Aga pisze:

  Kochani, potrzebna pomoc dla rodziny z 9 (wkrótce z 10 dzieci). Głównie chodzi o zrobienie jakiś paczek na Mikołajki lub Boże Narodzenie oraz ubrania i jedzenie. Więcej informacji na mój mail agina7@o2.pl

 3. wobroniewiary pisze:

  „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu” (J 18, 37).

  Dziś Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata – obchodzona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego (między 20 a 26 listopada).

 4. wobroniewiary pisze:

  Informowała, że obecnie we Włoszech ludzie boją się mówić, że są wierzący, bo mogą zostać opluci, zwyzywani. Polska jest jednym z niewielu krajów, w którym można się do tego przyznać bez problemu.

  – Umieramy z pełnym brzuchem, ale umieramy głodni. Jeżeli się sycimy ciałem Jezusa, któregoś dnia możemy umrzeć z pustym brzuchem, ale nie będziemy głodni – konstatowała prelegentka

 5. Edyta pisze:

  Moja parafia ma dzisiaj święto ponieważ jest pw Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata,którą prowadzą księża pallotyni.Była piękna msza której przewodniczył pallotyn ks Adrian Galbas.

  • wobroniewiary pisze:

   Edyto, wywal ten onet z 3-ciej rubryki komentarzy, zostaw tę rubrykę pustą. Onet to nie jest witryna polecana dla katolików, pełno tam jadu i złych treści „z tego świata”

 6. Ania pisze:

  Ojciec Jerzy Tomziński – nazywany „legendą Jasnej Góry” najstarszy pauliński mnich, jedyny żyjący w Polsce uczestnik Soboru Watykańskiego II, świętował w sobotę setne urodziny.

  • Sylwek pisze:

   Wczoraj i dziś byłem z rodzina na Jasnej Górze, trafiliśmy własnie na tą mszę ojciec Jerzy nie krył wzruszenia. Ja się tylko zastanawiam czy 100 lat temu ludzie się tak zachowywali młodzi piszą sms w kaplicy bazylice nie ma są w kościele, no ale już miara się przebrała jak pewna pani podczas akatystu przed apelem wpakowała się na schody siadła jak przed sklepem i jadła sucharki kaloryczne jak chipsy w barze rozmawiając z innymi towarzyszkami. ręce opadają o ołtarze sie opierają łokciami kładą te torby czapki co popadnie Ojcowie upominają a ludzie swoje dalej…. Może i ja nie powinienem tego pisać ale UPOMINAJCIE młodych dawajcie dobry przykład!!

 7. Ania pisze:

  Nabożeństwo nabożeństwu nierówne! Tu nie ma świeckich uzdrawiaczy, nie ma klaskania czy „wielkopiątkowych tańców w prezbiterium”, nie ma wyścigu, kto ma więcej uzdrowień. Modlitwy wraz z egzorcyzmami prowadzi ksiądz egzorcysta! Modlitwy można pobrać i przeczytać – są niezmienne od lat: wezwanie błagalne, odśpiewanie psalmu i pieśni typu „Króluj nam Chryste”.
  O uzdrowieniach – udokumentowanych medycznie i wpisanych do Księgi Łask – informuje ks. Jan Pęzioł, wieloletni egzorcysta z 60-letnim stażem kapłaństwa.

  Dziękuję za to oraz dziękuję Bogu za takiego Bożego i Maryjnego kapłana ❤

 8. wobroniewiary pisze:

  Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy drugą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Możemy przy tym zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi

  Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

  Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

  Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy:
  Króluj nam Chryste!
  – W naszych sercach – Króluj nam Chryste!
  – W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!
  – W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!
  – W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!
  – W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!
  – W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!
  – W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!
  – W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

  Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:
  – Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca –
  Chryste nasz Królu, dziękujemy!

  – Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!
  – Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach –
  Chryste nasz Królu, dziękujemy!

  – Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale –
  Chryste nasz Królu, dziękujemy!

  – Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości –
  Chryste nasz Królu, dziękujemy!

  Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

  Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa: – Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –
  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
  – Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
  – Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
  – Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie –
  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
  – Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw
  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

  Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

  Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

  W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

  Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

  Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

  W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych. Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

  Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

  ***

  Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
  uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
  jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 19 listopada 2016 roku

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/11/18/jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana/

 9. Edyta pisze:

  Dobrze Pani Ewo.Mam nadzieję,że mi się udało bo nie jestem mocną w surfowaniu po internecie, nawet nie mam facebooka 😊Tak naprawdę to odwiedzam tylko stronę wowit.Dziękuje za uwagę.

  • artur pisze:

   Czemu ta strona wowit zgadza sie na wciskanie tu reklam typu wrozenie itp. Nie rozumie tego

   • wobroniewiary pisze:

    My na nic nie zezwalamy nie umieszczamy żądnych reklam, jako że wordpress to darmowa witryna, więc to wina Twojej przeglądarki i braku zabezpieczeń typu adblock!

   • Krzysiek pisze:

    artur te reklamy są z firmy google, która śledzi każdego i sprawdza jakie strony są najczęściej przeglądane. Później reklamy są dostosowane do zainteresowań.
    Prawdopodobnie przeglądasz dużo stron z proroctwami itp dla tego wyświetla Ci się wróżenie. U mnie aktualnie pojawiają się buty 😉

    Jeśli mi nie wierzysz, to wyczyść całą historię swojej przeglądarki lub wejdź na wowit z opcji incognito i sprawdź jakie masz reklamy.

 10. Betula pisze:

  Dziś w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej pod koniec Mszy Świętych odmawiana była modlitwa:

  Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi (za pobożne odmówienie tego aktu można w dniu dzisiejszym uzyskać odpust zupełny):

  O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza. Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna cię wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili. Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu. Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda rozdziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Użycz Kościołowi Twemu bezpiecznej wolności. Udziel wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, żeby ze wszystkiej ziemi, od końca do końca, jeden brzmiał głos: Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

  http://www.kalwaria.eu/aktualnosc/uroczystosc-jezusa-chrystusa-krola-wszechswiata-25112018

 11. Daria pisze:

  Czy ktoś zna dzisiejsze orędzie MB z Medjugorie?

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę 🙂
   Orędzie z 25 listopada 2018 r.
   „Drogie dzieci! Jest to czas łaski i modlitwy, czas czekania i dawania. Bóg oddaje się wam, abyście Go kochali ponad wszystko. Dlatego, kochane dzieci, otwórzcie swoje serca i rodziny, aby to oczekiwanie stało się modlitwą i miłością, a zwłaszcza dawaniem. Jestem z wami, kochane dzieci, i proszę was, abyście nie porzucali dobra, ponieważ owoce są dostrzegalne i słyszalne z daleka. Dlatego wróg jest zły i używa wszystkiego, aby odwieść was od modlitwy. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

 12. an m pisze:

  +++ za ks. Jana i za Ewę

 13. Maria pisze:

  Quote of the day z orędzia z Medziugorje ( 25. listopad 2018 )

  „Dziś wzywam was do nawrócenia. To jest najważniejsze które wam tutaj dałam. Drogie dzieci, pragnę, aby każdy z was był nosicielem moich orędzi. Wzywam was, drogie dzieci, abyście żyli orędziami, które wam przekazywałam przez te lata.”

  https://www.medjugorje.ws/pl/

 14. Daria pisze:

  Bardzo dziękuje…

 15. Marta pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mojego syna Szymona. Jutro po raz kolejny będzie u dentysty z tym samym zębem. Jest już bardzo zrażony i nie chcę nawet buzi otworzyć… Bóg zapłać za każde westchniecie.

 16. tu MariaPietrzak pisze:

  …na 🌜 dobranoc /

  Niechaj serca , które Tobie dziś poddały się w pokorze , w Twej Miłości znajdą miłość co rozkrzewi życie Boże!
  Niech sąsiedzi zwad porzucą , małżonkowie czupurności ,
  niech zajadle się nie kłócą , ci co mają jakieś złości .
  Niechaj dzieci rosną zdrowo .
  Piękno ocala z topieli .
  Niechaj pokój zapanuje ,
  Prawda w Miłości weseli ;
  serce Sercem niechaj czuje ,
  wtedy Miłość zakróluje –
  – Wszyscy wszystkim jak brat z bratem …. to Miłości Twojej Znakiem !
  Chrystus wodzem , Chrystus Panem ,
  – Szczęściem dziś ,
  …. na wieki !
  Amen .


  Chrystus Pan, Boży Syn ..

 17. anonimowy pisze:

  Europoseł PiS Kosma Złotowski prosi KE o ocenę tej sytuacji oraz o działania planowane w celu zbadania wpływu tej decyzji na niezawisłość wymiaru sprawiedliwości w Niemczech.

  https://www.tvp.info/40148834/europosel-pis-pyta-ke-o-wybor-polityka-na-wiceprezesa-tk-w-niemczech?fbclid=IwAR0u9t8epGxBIrn6j_OsPsl1kRC6MDSC55eLw71qyoNX0J_Pz8–i9BmVuY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s