Ks. Piotr Glas: O zagrożeniach duchowych we współczesnym świecie

Konferencja ks. Piotra Glasa o zagrożeniach duchowych we współczesnym świecie, wygłoszona w bazylice kolegiackiej w Krośnie

„Nie przejmuj się, wszyscy tak robią” – to kłamstwo szatana staje się mottem życiowym wielu ludzi, także katolików. Za zgodę na życie w kłamstwie płaci się jednak dotkliwe rachunki. Ks. Piotr Glas przypomina, że życie człowieka jest przestrzenią nieustannego wyboru – za Bogiem, albo przeciw Niemu. Pułapka współczesnego świata polega na tym, że wielu spośród tych, którym wydaje się, że wybrali Boga, tak naprawdę służą złu. Ks. Piotr wymienia także i omawia niektóre zagrożenia duchowe, które dotykają szczególnie sfery życia duchowego rodzin i małżeństw. Druga konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Glasa w bazylice kolegiackiej w Krośnie (2018)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: O zagrożeniach duchowych we współczesnym świecie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowa inicjatywa organizatorów akcji Różaniec do Granic
  Do odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca zachęcił jeden z organizatorów Różańca do Granic Maciej Bodasiński. Jak wyjaśnił, to nabożeństwo jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej wypowiedzianą w Fatimie oraz szansą na uratowanie Polski.

  Jak wyjaśnił Bodasiński, pomysł rozpropagowania nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca narodził się w trakcie organizowania Różańca do Granic. „Kiedy w połowie września 2017 r. na Jasnej Górze zawierzaliśmy Różaniec do Granic Matce Bożej podszedł do nas pewien bardzo stary ksiądz, który poprosił o pomoc. Powiedział, że od lat próbuje wprowadzić w swojej parafii to nabożeństwo i mu się nie udaje, a – jak dodał – jest to bardzo ważne. To był mój pierwszy poważny kontakt z pierwszymi sobotami” – zaznaczył.

  Bodasiński wyjaśnił, że nabożeństwo jest „kontynuacją i rozwinięciem” ubiegłorocznej inicjatywy Różaniec do Granic, która zgromadziła ponad milion ludzi na modlitwie wzdłuż granic Polski. Dodał, że wiele osób spodziewało się, że podobna inicjatywa zostanie zorganizowana po raz drugi. „Naszą świadomą decyzją jest, że nie będziemy organizować kolejnego różańca, w takiej formie. To był akt duchowy, w którym poprosiliśmy niebo o ochronę granic Polski przed grzechem i złem – i to się dokonało. Teraz musimy budować przestrzeń duchową wewnątrz kraju” – stwierdził.

  https://misyjne.pl/nowa-inicjatywa-organizatorow-akcji-rozaniec-do-granic/

 3. wobroniewiary pisze:

  W Stanie Ohio aborcja będzie sądzona jak morderstwo
  Stanowa Izba Reprezentantów w Ohio zdecydowała, że od momentu wykrycia bicia serca dziecka, aborcja będzie zakazana. W praktyce tą granicą jest ok. 6 tydzień ciąży Pozostawiono jeden wyjątek: „niepodważalne i nieodwracalne” zagrożenie życia matki. Rozszerzono też penalizację aborcji. Od tej pory jej bezprawne wykonanie ma być sądzone w ten sam sposób jak morderstwo, a odpowiedzialność ma spadać na lekarza. Republikanie w Ohio przedstawili również projekt ustawy zupełnie zakazującej i penalizującej aborcję od momentu poczęcia. Trwają nad nim prace.

  https://stopaborcji.pl/w-stanie-ohio-aborcja-bedzie-sadzona-jak-morderstwo/

 4. wobroniewiary pisze:

  Bardzo ale to bardzo potrzebuję dziś modlitwy
  Ewa

 5. Ania pisze:

  Słucham z Jasnej Góry Mszy św.
  Mocną homilię głosi ks. prof. T. Guz
  Potem będzie można pod tym linkiem odsłuchać to na nowo, homilia jeszcze trwa

 6. kropka pisze:

  Dramat w Niemczech. Luterańscy heretycy idą… do Komunii
  W Niemczech prawdziwa antykatolicka rewolucja, którą prowadzą… katoliccy biskupi. Jak podaje portal pch24.pl, bp Felix Genn z diecezji Münster dopuścił do Komunii świętej… protestantów. Tak, to nie żart: heretycy będą przyjmować w tej diecezji Eucharystię.

  Teoretycznie chodzi tylko o ,,niektórych” luteranów – takich, którzy żyją w małżeństwie z katolikiem oraz spełniają pewne ,,warunki”, na przykład… odczuwają ,,palącą potrzebę” przyjmowania razem z mężem czy żoną Ciała Chrystusa w kościele katolickim. Ale jest jeden problem. W dokumencie, w którym bp Genn dopuszcza takie profanowanie Eucharystii, pisze też wprost skandalicznie: ,,Jako duszpasterze nie mamy prawa zapewniać komuś dostępu do Eucharystii lub go odmawiać. Nie można się zgodzić na ścisłe wzbranianie Komunii”.

  http://www.fronda.pl/a/dramat-w-niemczech-luteranscy-heretycy-ida-do-komunii,118629.html

 7. wobroniewiary pisze:

  „Zapowiedź wielkiego odstępstwa
  A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń!

  http://biblijni.pl/2Tm,3,1-9

 8. kropka pisze:

  Konferencja Biskupów Anglii i Walii wypuściła tweet zawierający wsparcie dla subkultury LGBT w „Dzień pamięci transów”. Decyzja biskupów spotkała się z silną krytyką środowisk katolickich. Wpis po jakimś czasie usunięto.

 9. AnnaSawa pisze:

  Dziękuje Matce Bożej, za tę wizytę ks Piotra Glasa na ziemi Polskiej i za kolejny zastrzyk namaszczonego słowa. Oby takich wizyt i kapłanów było coraz więcej. Amen. Bóg zapłać ❤

 10. babula pisze:

  Bardzo prosze o modlitwe w mojej intencji. Doslownie dusi mnie z bolu.

 11. Helena pisze:

  +++ W intencji Ewy i wszystkich proszących

 12. an m pisze:

  Witajcie, czy jest mozliwe uzyskania maila bezposrednio do ks. Jana Peziola, ktos pomoze? Przepraszam za brak polskich znakow

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Jan ma 85 lat, jest chory, nie przyjmuje już tyle osób co kiedyś, a i tak większość dnia spędza w kaplicy na modlitwach i na pewno nie korzysta z internetu i nie ma maila.
   Dziś jest w Wąwolnicy modlitwa uzdrowienia, łącz się duchowo.

 13. Betula pisze:

  Dziewczyny.
  Film jest krótki, po jego obejrzeniu juz nie będziecie miały ochoty ubierać spodni.

  http://www.youtube.com/results?search_query=spodnie+szkodz%C4%85+zdrowiu+kobiet

  • eska pisze:

   Homoseksualizm jest przede wszystkim demoniczny.
   A co do zaburzeń hormonalnych i maskulinizacji kobiet, to owszem, takowa następuje, ale jednocześnie następuje też zniewieścienie meżczyzn. Problem jest symetryczny! Jak TO wytłumaczyć? Znacznie większe znaczenie ma choćby żywność faszerowana hormonami.
   Co do gadania o cieple i braku ciepła i w czym się bardziej marznie. Ja przy mojej odporności chodząc w zimie w spódnicach wiecznie byłam chora; chodząc w zimie w spodniach jakoś nie jestem.
   Poza tym nurtuje mnie pytanie: jak będę chodzić w spódnicy, ale w celu zapewnienia sobie ciepła ubiorę pod spód grube rajstopy – to już sobie nie będę pocierać wspomnianych okolic?…

 14. Kaśka pisze:

  Bzdury.

 15. Betula pisze:

  Rozpoczęła się Msza św. z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w ramach rekolekcji Bractwa Królowej Korony Polskiej z homilią ks.prof. Guza.
  Mozna oglądać na youtube lub słuchać radiojasnagora.pl – kliknąć on-line.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s