„Paweł, apostoł Chrystusa” – obejrzyjmy razem ten film, którego projekcja w wielu krajach jest zabroniona

Obejrzyjmy dziś film „Paweł, apostoł Chrystusa” (Paul, Apostle of Christ), Scenariusz i reżyseria: Andrew Hyatt; w rolach głównych: Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley, John Lynch. USA, 2018 rok
Ks. Piotr Glas wielokrotnie mówił, że np. w takiej Anglii nie uświadczysz tego filmu, jest totalny zakaz jego wyświetlania!

Kliknij na zdjęcie i oglądaj:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „„Paweł, apostoł Chrystusa” – obejrzyjmy razem ten film, którego projekcja w wielu krajach jest zabroniona

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Remex pisze:

   I List do Tymoteusza 2:5: „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,”

   • wobroniewiary pisze:

    Tak, zresztą Sługa Boży Ojciec Matteo z Agnone dobrze to ujmuje, więc od razu wyjaśnię Ci to, czym chcesz atakować 🙂

    „Ty jesteś naszą pośredniczką,
    Podobnie jak Syn Twój jest pośrednikiem
    pomiędzy Ojcem a człowiekiem,
    tak Ty jesteś pośredniczką
    między człowiekiem a Twoim Synem”

    A cała modlitwa ułożona przez Padre Matteo do Matki Bożej Wniebowziętej, brzmi tak:

    O, słodka Matko, o Królowo, o Pani nasza
    Jeśli widzisz nas w grzechach – podnieś nas!
    Jeśli w łasce – podtrzymuj nas!
    Jeżeli na drodze do Boga zatrzymujemy się – porusz nas!
    jeśli idziemy – pocieszaj nas!
    Ty jesteś naszą pośredniczką,
    Podobnie jak Syn Twój jest pośrednikiem
    pomiędzy Ojcem a człowiekiem,
    tak Ty jesteś pośredniczką
    między człowiekiem a Twoim Synem.
    Jesteś naszą warownią, spójrz na wojnę, jaka nas otacza
    Jesteś naszą gwiazdą, spójrz na burzę jaka się podnosi.
    Jesteś jak księżyc, spójrz na ciemną noc,
    pośród której się znajdujemy.
    Broń, kieruj, oświecaj nasze serca,
    abyśmy trzymając się prostej drogi do nieba
    mogli się cieszyć najpierw Bogiem,
    a potem Tobą na wieki wieków. Amen

 2. Marta pisze:

  A czy wiadomo dlaczego jest zakazany w Anglii? Jaka jest oficjalna przyczyna?

 3. Kaśka pisze:

  Oficjalnie nie jest zakazany. Oficjalnie dystrybutor się wycofał. Podjęli decyzję, że w Anglii film nie pojawi się w kinie, tylko wyjdzie na DVD.
  https://www.thecatholicuniverse.com/distributors-drop-st-paul-film-easter-release-16158
  Sony Pictures potwierdza, że film nie będzie grany w kinach w Anglii (30 marca miała być premiera w UK, w ostatniej chwili odwołana). Przedstawiciel prasowy powiedział jedynie, że ,,od wielu czynników zależy, czy film jest w kinach w danym kraju”.
  Co stało za tą decyzją możemy się tylko domyślać. Czy komuś nie leżał ten film? Na pewno. Niemniej jednak prawdą jest też, że w ostatnich latach filmy chrześcijańskie w UK miały bardzo niską oglądalność. Niektórzy mówią, że po prostu się nie opłacało.

 4. im pisze:

  Jest różnica dotycząca naszego Kościoła w obecnych czasach: czy chodzi o Jego zniszczenie czy raczej o przejęcie i na obecnej strukturze utworzenie nowego. W taki sposób zniszczenie następuje poprzez podstępną i powszechnie mało, przez większość, dostrzegalną formę tegoż podstępnego działania. W tym działaniu mieści się także zgoda lub odmowa do udostępniania właściwych filmów.

 5. Ania pisze:

  Witaj, Maryjo, Matko litości,
  Matko nadziei i przebaczenia,
  Bogarodzico i Matko łaski,
  Matko radosna świętym weselem.
  O Maryjo!

  Ty jesteś, Pani, piękną doliną,
  Która rozkwita liliami cnoty;
  W Tobie jest źródło wszelkiego dobra,
  Przyjdź więc z pomocą ludziom znękanym.
  O Maryjo!

  Ojciec Cię stworzył swoją mądrością,
  Syn się narodził z Twojego łona,
  Duch zaś płomienny zstąpił na Ciebie:
  Chwała niech będzie Bogu jednemu.
  O Maryjo! Amen.

  Hymn Godziny Czytań

  • wobroniewiary pisze:

   21 listopada – wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

   Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

   W dawnych czasach istniał wśród Żydów zwyczaj religijny, polegający na tym, że dzieci – nawet jeszcze nie narodzone – ofiarowywano służbie Bożej. Dziecko, zanim ukończyło piąty rok życia, zabierano do świątyni w Jerozolimie i oddawano kapłanowi, który ofiarowywał je Panu. Zdarzało się czasem, że dziecko pozostawało dłużej w świątyni, wychowywało się, uczyło służby dla sanktuarium, pomagało wykonywać szaty liturgiczne i asystowało podczas nabożeństw.
   Święta Anna, matka Maryi, przez wiele lat była bezdzietna. Mimo to nie utraciła wiary i ciągle prosiła Boga o dziecko. Złożyła obietnicę, że jeśli urodzi dziecko, odda je na służbę Bogu. Tak zrobiła, choć po tylu latach oczekiwania na upragnione potomstwo musiało to być wielkie poświęcenie z jej strony. Ewangelie nie mówią dokładnie, kiedy miało miejsce ofiarowanie Maryi, ale na pewno na początku Jej życia, prawdopodobnie, gdy Maryja miała trzy lata. Wtedy to Jej rodzice, św. Joachim i św. Anna, przedstawili Bogu przyszłą Królową Świata. Oddali Ją wówczas kapłanowi Zachariaszowi, który kilkanaście lat później stał się ojcem św. Jana Chrzciciela. Według niektórych autorów Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Zdarzenie to wspominamy właśnie w dniu dzisiejszym. Informacje o nim pochodzą z pism apokryficznych, nie przyjętych do kanonu Pisma świętego.
   W Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. 140 r. po narodzeniu Jezusa, czytamy, że rodzicami Maryi był św. Joachim i św. Anna i że stali się jej rodzicami w bardzo późnym wieku. Dlatego przed swoją śmiercią oddali Maryję na wychowanie i naukę do świątyni, gdy Maryja miała zaledwie trzy lata. Opis ten powtarza apokryf z VI w. – Księga Narodzin Błogosławionej Maryi i Dziecięctwa Zbawiciela, a także pochodzący z tego samego czasu inny apokryf, Ewangelia Narodzenia Maryi.
   W Kościołach wschodnich panuje zgodne przekonanie, że Maryja faktycznie była ofiarowana w świątyni. Potwierdzają to bardzo liczne wypowiedzi wschodnich pisarzy kościelnych. Oprócz powagi apokryfów, na których się oparli, o ustanowieniu święta Ofiarowania Maryi w świątyni zadecydował zapewne w niemałej mierze również paralelizm świąt Maryi i Jezusa. Skoro obchodzimy uroczyście Poczęcie Jezusa (25 III) i Poczęcie Maryi (8 XII), Narodzenie Jezusa (25 XII) i Narodzenie Maryi (8 IX), Wniebowstąpienie Jezusa i Wniebowzięcie Maryi (15 VIII), to naturalne wydaje się obchodzenie obok święta ofiarowania Chrystusa (2 II) także święta ofiarowania Jego Matki.
   Dla uczczenia tej tajemnicy obchodzono osobne święto najpierw w Jerozolimie (prawdopodobnie już w VI w., kiedy to poświęcono w Jerozolimie kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny), potem od VIII w. na całym Wschodzie. W 1372 r. wprowadził je w Awinionie Grzegorz XI, a w 1585 r. Sykstus V rozszerzył je na cały Kościół.

   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/11/21/21-listopada-wspomnienie-obowiazkowe-ofiarowania-najswietszej-maryi-panny/

 6. Ania pisze:

  I ty możesz, jak św. Faustyna przygotować wielki bukiet duchowych róż. Każde Zdrowaś Maryjo to jedna róża. Ile tych róż podarujesz Jej tym razem?

  W Niepokalanowie już po raz drugi będzie odmawiana Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg św. Faustyny. Nowenna ta polega na odmawianiu 1000 „Zdrowasiek” codziennie, przez 9 dni – od 29 listopada do 7 grudnia. Wyzwanie nie łatwe, ale ojcowie franciszkanie wierzą, że uda się to zrealizować. Modlitwa będzie prowadzona w kaplicy św. Maksymiliana od 7.00 do 21.00.

  O wszystkim opowie na antenie Radia Niepokalanów – o. Miroslaw Kopczewski

  SŁUCHAJ Radio Niepokalanów: czwartek (22.11) – godz. 9.10 i ok. 20.20. Powtórka: wtorek (27.11) – godz. 18.10.

 7. Leon pisze:

  Kochani, bardzo potrzebujemy Waszej modlitewnej pomocy…Proszę, dziś i w najbliższym czasie pomódlcie się za moją żonę o łaskę uzdrowienia…. Wielkie Bóg zapłać

 8. wobroniewiary pisze:

  W ramach przypomnienia + Chata zawiera mnóstwo herezji!!!

  Trójca Święta w „Chacie” stała się… „czwórcą”, ponieważ na ekranie pojawia się jeszcze jedna postać: Mądrość, która ma prerogatywy właściwie takie same, albo nawet odrobinę wyższe niż Bóg.
  (…) Produkcja porusza także temat apokatastazy, czyli pustego piekła. Czy naprawdę wszyscy zostaną zbawieni?

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/10/22/w-walce-z-protestantyzacja-i-herezjami-ks-prof-marek-lis-dlaczego-nie-powinnismy-ogladac-chaty/

  • wobroniewiary pisze:

   Co dzieje się w „Chacie”? Bóg nam się objawia w osobach. Bóg, którego jesteśmy w stanie pojąć, nie może być Bogiem, bo jeżeli Go zrozumieliśmy, to znaczy, że jest mniejszy od nas. I tu Bóg tak pokazany w filmie, przestał być Bogiem – analizował ks. prof. Lis.

   Trójca, jego zdaniem, w „Chacie” stała się… „czwórcą”, ponieważ na ekranie pojawia się jeszcze jedna postać: Mądrość, która ma prerogatywy właściwie takie same, albo nawet odrobinę wyższe niż Bóg.

   – Produkcja porusza także temat apokatastazy, czyli pustego piekła. Czy naprawdę wszyscy zostaną zbawieni? Tego nie wiem. Ewangelia pozostawia jednak co do tej tezy poważne wątpliwości. Zaskoczeniem dla mnie okazało się przywołanie jednej z bardzo dawnych chrześcijańskich herezji, czyli patrypasjanizmu. Nie Syn Boży, tylko Bóg Ojciec zostaje ukrzyżowany. A umieszczenie na krzyżu Boga Ojca jest niechrześcijańskie. Co w takim razie z Wielkim Piątkiem? – zastanawiał się kapłan.

   Zaznaczył, że w filmie spotkamy się z potężnym szantażem emocjonalnym, którego adresatami są sami widzowie. „Chata” także patrzy na grzech w kategoriach kary.

 9. Ehmm pisze:

  A ja tak na marginesie chcę dodać taką małą ciekawostkę. Od 9 listopada czyli od oświadczenia ks. Adama Skwarczyńskiego i ataku na Ewę oraz po ukazaniu błędów i herezji, Cyprian P. nie nie zapisał w necie żadnego nowego orędzia, chociaż wcześniej otrzymywał je codziennie a nawet kilka razy dziennie, jak szło o atak na Ewę i o tę stronę.
  To daje do myślenia i to dobrego myślenia 🙂

 10. Ehmm pisze:

  I drugi smaczek, który zapodał ks. Darius Olewinski słowami
  No to mamy „ewangelię” sukcesu…
  Kliknijcie i sami zobaczcie ponad 67 tysięcy złotych miesięcznie na jak pisze ksiądz „na głoszeniu herezyj pod szyldem katolicyzmu. Niechby sobie głosił we własnym imieniu, co mu się żywnie podoba. Wtedy by się okazało, kto i za ile go posłucha. Bo teraz to jest o.Szustwo niestety”

  https://www.facebook.com/groups/592750044195966/permalink/1414070232063939/

 11. pozdrawiam pisze:

  Wiem, że kierują Panią dobre intencje (sama chętnie obejrzałabym ten film), ale czy pochodzi on z legalnego i autoryzowanego źródła? Ja tego nie wiem, ale niestety portal cda.pl budzi wiele wątpliwości, gdyż ludzie zamieszczają tam kopie filmów z nielegalnych źródeł: https://bezprawnik.pl/postanowilem-sprawdzic-czy-cda-pl-jest-pirackim-serwisem-jedno-jest-pewne-nie-wyglada-normalnie/. Nie chcę tu krytykować i się czepiać, ale po prostu sama przestałam oglądać filmy z cda z powodów wątpliwości, czy są to na pewno legalne kopie filmów – wydaje się, że w większości niestety nie.

  • wobroniewiary pisze:

   Kierują mną dobre intencje i sama zamierzam go dziś obejrzeć, wcześniej nie miałam kiedy.
   Gdyby go grali u mnie w kinie – chętnie bym poszła, tak jak chodziłam na „Pasję” M. Gibsona

 12. Bogumiła pisze:

  Film w kinach był dubbingowany i przez to bardzo tracił na głębi odbioru. Cieszę się, że dziś mogłam obejrzeć go jeszcze raz, tylko z napisami. Odbiór o wiele głębszy.

  Ostatnio mało piszę bo i życie nie oszczędza. Jednak taka myśl mi przyszła i chcę się nią podzielić z Wami. Kiedyś usłyszałam od mądrego księdza, że najpotężniejszą siłą na świecie jest modlitwa chrześcijan, że tej siły nikt nie jest w stanie pokonać. Przypomniały mi się te słowa oglądając film. I ta myśl bardzo mnie podniosła na duchu. Nie bójmy się świata, w którym przyszło nam żyć, tylko módlmy się gorliwiej i jeszcze bardziej gorliwie, sercem jak wzywa nas do tego nasz Mama Maryja w Medjugorie.
  Błogosławię Was Bracia i Siostry Miłością Naszego Pana+

 13. malgorzata pisze:

  Dziekuje za Film Pawel, apostol Chrystusa”. Niech Bog Blogoslawi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s