Ks. Sławomir Kostrzewa: świadectwo wiary w Boga i kapłaństwa według woli Bożej

„Ewangelizacja to nie wielkie akcje. One też, ale o wiele ważniejsze jest codzienne ewangelizowanie świadczeniem o Mnie wszędzie, wobec wszystkich, w każdy sposób (…). Każdy z moich wybranych ma być Moją Ewangelią w świecie. (…) Idźcie przede Mną i nieście Moją Ewangelię jak lampę, która oświetli i wskaże drogę”

A my pokornie prosimy: Daj nam Panie Boże  jak najwięcej takich Bożych kapłanów, którzy żyją  według słów wypowiedzianych przez NMP: „Bądź wola Twoja” a ewangelizują według słów Pana Jezusa: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. 

Modlitwa św. Faustyny za kapłanów:

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz. Amen!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: świadectwo wiary w Boga i kapłaństwa według woli Bożej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Witek pisze:

  Tą modlitwę odmawiają codziennie wszystkie osoby należące do tzw. Kręgu Miłosierdzia wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Krąg jest założony przez s. Faustynę. Zgromadzenie liczy do 15 sióstr. Siostry mają swój Dom w Rybnie. Każdy może wstąpić do Kręgu Miłosierdzia jeżeli zobowiąże się że do końca życia będzie odmawiał wspomniane modlitwy. Zachęcam.

 3. tu MariaPietrzak pisze:

  20 listopada 2018
  🌼🌼🌼

  „Me życie jest cieniem, me życie jest chwilką, co ciągle ucieka i ginie.
  By kochać Cię, Panie, tę chwilę mam tylko, ten dzień dzisiejszy jedynie.”
  św. Teresa od Dzieciątka Jezus

  – I oby zawsze takie pragnienia i takie marzenia … nim Wieczność nastanie ! Wtedy w dzień ostatni z Miłości sądzeni , Miłości dosięgniemy ! 🌼
  Najlepszego Dnia każdego , Droga nam Ewo 💕!

 4. Zygmunt pisze:

  Z okazji urodzin p Ewy Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi wraz z dziesiątkiem Różańca i dla całej rodziny

 5. Beat pisze:

  Druga czesc ks Dominikiem

 6. tu MariaPietrzak pisze:

  Brzmi to jak ll list sw Pawła do Koryntian …

  „1Czy będziemy teraz zachwalać samych siebie? Czy—podobnie jak inni—potrzebujemy listów polecających dla was lub od was?
  2 To przecież wy jesteście naszym listem polecającym—wszystko macie wypisane w sercach i każdy może to przeczytać!
  3 Powszechnie wiadomo, że jesteście jak list od samego Chrystusa, napisany—dzięki naszej służbie—nie przez jakiegoś człowieka, ale przez Ducha żyjącego Boga.
  List ten nie jest też wyryty na kamiennych tablicach, jak przykazania Prawa Mojżesza, lecz zapisany w żywych ludzkich sercach”.

  …. Mocne wezwanie do odpowiedzialności za dobro otrzymane . Za ziarno posiane … Do odpowiedzialności za tych, którzy nie otrzymali i wdzięczności , która jest obliczem zagoszczonej Miłości.
  Utkwiły mi w pamięci słowa Zbawiciela przekazane głosem kapłana wobec tego , który nie spotkał gorliwego ucznia Pana …
  ” żeś taki maly i chory , i slaby …. jak to sie stalo , ze ci nikt nie pomógł ?!”
  Ksiądz Kostrzewa dobrze Pana reprezentuje … bo nie pomnażać talentu otrzymanego , to zostać w końcu bez ani jednego !!!

 7. m-gosia pisze:

  Znaki czasu:
  Listopad to czas zadziwiającego artyzmu dojrzewającej przyrody i bezpłatnej ekspozycji bajkowych kolorów malowanych ręką Boga miłującego piękno i zachwyconych nim ludzi. Szalonej Kalifornii, chłodzącej swoje silikonowe nogi w hollywoodzkim pięknie Oceanu Spokojnego, matka Natura wymierzyła gorący policzek. Jak na ironię cała brutalna furia Natury skupiła się głównie na 27,000 miasteczku Paradise (Raj), które przestało istnieć w wyniku rozpętanego hell (piekła) gdzie dziś ekipy ratunkowe witają jedynie sterczące nagrobki kominów. Kominy domów, nie tylko ostatni świadkowie tego bezrozumnego holokaustu pochłaniającego ostatni krzyk ofiar, ale i przecież do niedawna świadkowie ludzkiego szczęścia, czyjegoś szczęśliwego dzieciństwa, czy spokojnej starości.
  A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
  Ratownicy w maskach i ubraniach ochronnych rozsiani po terenie (jak pracownicy zakładu pogrzebowego), który przypomina rozległą kostnicę z już odnalezionymi zwęglonymi zwłokami 77 ludzi i co najmniej 1,000, których los nie jest jeszcze znany. Wokół unosi się złowrogo ponury świadek tragedii toksyczny dym, strażnik pamięci ludzkiego nieszczęścia. Zanieczyszczone dymem spalenizny i toksynami powietrze metodycznie przesuwa się na południe i zachód ubierając ludzi w białe maski, ludzi w pośpiechu zamykających szczelnie miliony drzwi i okien swoich domów. Rejon zatoki San Francisco stał się najbardziej zanieczyszczonym obszarem na świecie.
  Północna, a właściwie środkowa Kalifornia jeszcze poprzedniego dnia zachwycająca się własną postępowością w dziedzinie ochrony czystego powietrza i ochronie środowiska, najeżona zabezpieczającymi ją biurokratycznymi rozporządzeniami, okólnikami bezradnie zamyka swoje okna i drzwi.
  naszeblogi.pl/52014-kalifornia-plonie-pieklo-w-paradise

 8. wobroniewiary pisze:

  Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to akcja modlitewna, której celem jest zachęcenie rodziców do podjęcia modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Deklaracja modlitwy jest Duchowym Prezentem, który rodzice wręczają swojemu dziecku w dniu 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona dzieci i młodzieży.

  Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja. Obrazek włożony jest do kremowej koperty. Duchowe Prezenty Świętego Mikołaja wysyłamy pocztą tradycyjną w dowolny zakątek świata. Przesyłka jest całkowicie darmowa.

 9. wobroniewiary pisze:

  Przypominajka 🙂 Jeszcze do 6 stycznia trwa #RokJózefa
  Każdy, Kto do tego czasu nawiedzi kaliską bazylikę może otrzymać dar odpustu zupełnego.

  Na zdjęciu – CUDOWNY OBRAZ ŚW. RODZINY w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w którym szczególną cześć odbiera św. Józef.

  Nie możesz pojechać do Kalisza? Zachęcamy do modlitwy przed tym szczególnym wizerunkiem św. Józefa i św. Rodziny, choćby w domu…

  Obraz namalowany ok. 1673 r. przez nieznanego autora. 15 maja 1796 r. został ukoronowany koronami papieskimi.

  • babula pisze:

   Dla tych co nie mogą udać się do Kalisza: Każdego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bego przed Najśw. Sakramentem.
   A św. Józefa prośmy o pomoc w wyrzeczeniu się grzechu i przywiązania do niego.

 10. wobroniewiary pisze:

  Autentyczna i zdrowa relacja chrześcijanina z Maryją jako Matką, a zarazem poteżną Królową czyni go wielkim wojownikiem w tej wielkiej bitwie, której częścią jesteśmy w obecnych czasach, bitwie w której Ona nas potrzebuje do walki o zbawienie dusz. Ks. Piotr Glas wyjaśnia na podstawie dzieła św Ludwika Marii Grinion de Monfort w jaki sposób Maryja gromadzi swoich wybranych i przygotowuje ich do tej walki z siłami ciemności. Przypomina także, na podstawie tego dzieła, jak odróżnić prawdziwych i autentycznych czcicieli Boga od obłudy i fałszu, jaki dziś dotyka wielu z nas. Ks. Piotr przywołuje słowa Matki, która już nie milczy, jak w pierwotnym Kościele, ale krzyczy do swoich dzieci: „Powróćcie do mojego Syna, zmieńcie swoje życie. Czas się wypełnia, Moje Niepokalane Serce jest otwarte dla każdego”. Czy usłyszymy naszą Matkę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s