Ks. Adam Skwarczyński: Oświadczenie w sprawie orędzi Cypriana Polaka

9 listopada 2018 roku na prośbę „Cypriana Polaka”, zbulwersowanego negatywnymi wypowiedziami na temat jego “orędzi” na stronie WOWiT, wysłałem mu list następującej treści:

“Teraz poczytałem Pana teksty. Są bardzo dobre, dobre, byle-jakie i wątpliwe. I tyle różnych wątków, że można się w tym pogubić. Więc wobec tego moje dla Pana oświadczenie, na które może się Pan powołać: Oświadczam, że nie zajmuję żadnego stanowiska w sprawie tekstów, znajdujących się na stronie Cypriana Polaka. Ocenę pozostawiam czytelnikom. Niech, pouczeni przez Pana Jezusa, rozpoznają drzewo po owocach, złych lub dobrych. Pana Krzysztofa na jak najlepsze rozpoznanie i wypełnienie woli Bożej z serca błogosławię. ks. Adam Skwarczyński”

Chociaż jestem typem, walczącym zdecydowanie o Prawdę, jednak przy tym jestem na tyle delikatny, że nie chcę nikogo mocno uderzyć, zranić, podważyć jego prawdomówność. Dlatego też zrobiłem ten unik, nie zajmując stanowiska w poruszonej sprawie. Cyprian Polak znał powód tego uniku, wyjaśniony dostatecznie w powyższym zdaniu: “Teraz poczytałem Pana teksty. Są bardzo dobre, dobre, byle-jakie i wątpliwe. I tyle różnych wątków, że można się w tym pogubić. Więc wobec tego moje dla Pana oświadczenie, na które może się Pan powołać…” Dodatkową przyczyną wydania tego oświadczenia była wiadomość, którą K.M. mi przysłał: znalazł się jakiś ksiądz, który weźmie jego i jego teksty pod swoją opiekę (może “lupę”?).

Gdyby Cyprian Polak był uczciwy, nie mógłby wykorzystać mojego oświadczenia-uniku jako “pochwały” swoich tekstów, co niestety próbował uczynić. Zaogniając sytuację, odważył się nawet na czyn ohydny i nieludzki: wiedząc, że adminka strony WOWiT jest dzisiaj w napięciu i oczekuje trudnej operacji córki, zaatakował ją rzekomym “orędziem”. W nim jego szef (nie możemy  przecież tego “orędzia” przypisywać Jezusowi, który nigdy nie mści się na nikim, a tym bardziej nie załatwia porachunków między ludźmi, uderzając niektórych z nich!) miał oświadczyć, że chorobę córki (trwającą już od wielu lat!) dopuścił na nią za jej wpisy na stronie WOWiT! Postępując w ten sposób, p. K.M. zmusił mnie do wyraźnego zajęcia stanowiska w sprawie jego tekstów. Oto ono:

Ponieważ w tekstach Cypriana Polaka znalazłem tak wiele nieścisłości, nielogiczności, gadatliwości niegodnej Pana Jezusa (On nie zajmuje się byle czym, np. ile i kiedy kto ma wypić kawy), a przy tym nie potwierdziło się żadne z zapowiadanych przez niego wydarzeń lub kar (np. rzucenie przez Putina bomby atomowej na Warszawę) – muszę uznać jego teksty za niepochodzące z Nieba. Jego rewelacje budzą zainteresowanie (np. Ziemia jako wklęsła cienka skorupa – my żyjemy po stronie wklęsłej, a piekło jest po stronie wypukłej, zaś Niebo Boga w samym środku, czy też okoliczności zamachu pod Smoleńskiem na Prezydenta), jednak nie posiadają znamion prawdziwości. Jeśli dodamy do tego brak dobrych owoców duchowych pod wpływem tej lektury – takie sygnały otrzymywałem – z konieczności muszę ostrzec czytelników przez ZWODZENIEM i zachęcić, by poświęcali czas na teksty, które ich duchowo ubogacą.
Ks. Adam Skwarczyński

Od redakcji WoWit:
My bronimy wiary, proponujemy Czytelnikom – jak piszą to sami w komentarzach – modlitwę, Nowenny Pompejańskie, Adorację Najświętszego Sakramentu, lekturę Pisma Świętego (nasza druga strona to: Ewangelia dla nas z codziennymi czytaniami z Mszy św. i życiorysami patronów dnia: kliknij) – zaś Cyprian Polak proponuje newage’owskie czakramy „Serca Pana Jezusa” orgonity, wszelką bioenergoterapię a do tego mściwość, złorzeczenia, przekleństwa (lub jak kto woli błogosławieństwa) „Jezusa” który używa słów „satanizm z jasnego nieba”). Wszyscy dobrze wiemy, że Niebo to Pan Bóg, Aniołowie i Święci a nie żaden satanizm!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Oświadczenie w sprawie orędzi Cypriana Polaka

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kropka pisze:

  Kochani na naszym kanale NIEPOKALANÓW – YouTube wznawiamy publikację nagrań z tegorocznego Wielkiego Zawierzenia, które odbyło się w Niepokalanowie w dniach 6-22.08.2018. Dla przypomnienia cz.1 nauki ks. Dominika Chmielewskiego SDB – w nowej odsłonie.
  link ➡️ https://youtu.be/OQmq6WR4hR8

  W ramach 2. edycji tego wielkiego wydarzenia ks. Dominik poprowadził 3-dniowe rekolekcje maryjne, podczas których przybliżał osobę Maryi. Mówił kim jest Maryja? Jak rozróżnić nasienie Niewiasty (Maryi) od nasienia węża (szatana)? Kto jest błogosławiony? Czy choroba i utrapienie to przekleństwo?

  W najbliższym czasie udostępnimy kolejne części.
  Subskrypcja kanału: https://www.youtube.com/c/NIEPOKALANÓW-TV?sub_confirmation=1

 3. Halina pisze:

  Bogu niech będą dzięki za to oświadczenie.
  Żyjemy w czasach zamętu i łatwo pobłądzić.
  To oświadczenie wiele wyjaśnia

  • Ania pisze:

   Tak, bardzo wiele, tym bardziej, że po internecie już chodzi ostrzeżenie przed tą stroną, że ks. Adam odwrócił się od WOWIT a popiera Cypriana Polaka, że WOWIT prowadzi kłamczucha i oszustka, na której córce zemścił się Pan Jezus

   Strach pomyśleć, przez jakie bagno i pomówienia przechodzi p. Ewa broniąc Wiary i Prawdy.

 4. Monika pisze:

  Chwała Panu za oświadczenie ks. Adama!

 5. Ania pisze:

  Tą historię opowiedziała Enzina Cervo, duchowa córka ojca Dolindo. Ksiądz był już w bardzo złym stanie i wszyscy wiedzieli, że zbliża się jego śmierć. On jednak nawet wtedy był otwarty na innych, obdarzał miłością.

  Uczmy się od niego, aby nawet w najtrudniejszych chwilach ufać Bogu i być dla innych pocieszeniem i wsparciem.

 6. kasiaJa pisze:

  Słusznie i dobrze, że ks. Adam wydał to oświadczenie i dopowiedział nieco o tym nieszczęśniku, szatan teraz uderza mocno, z różnych stron, módlmy się za siebie, za rodziny, za kapłanów, za Adminów tej strony i ich bliskich.

 7. babula pisze:

  To ciekawe jak zły się ujawnia -nie wytrzymał już, okrutnie zaatakował Ewę i się zdemaskował. Gdyby pozostał słodziutki i milutki to by pewnie wielu ludzi jeszcze zwiódł.

  Ale ja chciałam napisać o „Piotrze”, który zmienił pseudonim na „Tomasz” -przedstawianego nam przez ks. Adama jako człowiek głoszący przesłanie z Nieba.
  Pamiętacie, że Tomasz przepowiadał, że w jesieni zacznie się coś dziać z bankami? Będzie to początkowo niezauważalne dla wielu.
  I Zaczęło się -jest afera KNF -wg. Giertycha największa afera III RP -poczytajcie sobie.
  Panie Jezu miej Miłosierdzie dla nas grzesznych!

 8. Marcin pisze:

  Pani Ewo. Nasz Pan Jezus Chrystus kocha tak mocno, ze kocha kazdy atom, z ktorego stworzyl Pania i Pani rodzine i bliskich.
  Niesamowita jest Jego Milosc, ktora nie tylko trafia do serca, ale tez przenika cala dusze czlowieka.
  Bede prosil Pana Jezusa, aby dal Pani łaskę patrzenia w Jego oblicze nieustannie.
  Wówczas już żaden człowiek nie skrzywdzi Pani serca, ale Pani serce wybuchnie Miloscia nawet wobec tych, którzy krzywdzą.
  Nie musi Pani tego wyświetlać. To są słowa dla Pani i Pani bliskich.
  Niech Pani rodzinie Bóg Ojciec Umilowany błogosławi.

  • wobroniewiary pisze:

   Napisałam dziś do ks. Adama i panu te same słowa dedykuję:
   (…) O ile może czarny ruszać mnie za obronę wiary to wara mu od moich dzieci!!! Tak, to jest walka a nawet wojna duchowa…”

   • Marcin pisze:

    Wie Pani. Tak mi sie przypomnialy slowa ksiedza Mariana Rajchela, kiedy na jednej z konferencji powiedzial, ze gdy Swiety Jan Pawel 2 ucalowal ziemie polska, to zly duch odczytal to jako 1500 egzorcyzmow.

    Mysle, ze nie bedzie nietaktem, jesli poprosze, by ucalowala Pani swoja corke w imieniu nas wszystkich, ktorzy sie tutaj udzielamy, z miloscia.
    Modle sie za Pania i Pani rodzine.

   • Helena pisze:

    Św. Ojciec Pio: „Ja mogę także karać moje dzieci, ale biada temu, kto mi je dotknie….”
    Sw. Ojcze Pio ochraniaj p. Ewę i Jej Rodzine…. teraz i zawsze…..

   • Bożena Bożena pisze:

    +++

 9. Ania pisze:

  Weszłam tam. To chory na kasę człowiek. Ponadto jego „Pan Jezus” każe odkładać każdemu po kilkanaście tysięcy zł na broń, żeby się bronić przed Żydami, którym „Jezus” kategorycznie zabrania przyjeżdżać do Polski

  Zacytuję tylko dwa fragmenty z dziś:
  1. „I uwaga, uwaga!
  W przekazie jest o tym, że jeśli Meksyk nie wystarczy. Półtoramiesięczny pobyt. Nie wystarczy ze względu ma moje chroniczne przeziębienia to pojadę wczesną wiosną na miesiąc.. lub dwa w inne ciepłe miejsce. Można sobie wyobrazić ile to będzie kosztować. Zatem czuj duch!”

  2. „A co do kwoty, która przeraża – 15 tys na Meksyk. Powiem, że tak naprawdę byłoby chyba więcej, to była kwota minimalna. Było też o 20 tysięcy.
  Jeśli ktoś kupi nowy samochód za 80 tys. to nie przeraża, który wartość w sprzedaży za 4, 5 lat będzie miał 40 tysięcy. A używany w dobrym stanie można kupić za 20, 30 tysięcy. O tym też mówi Pan Jezus Ale wyjazd do Sanktuarium i pobyt w Meksyku za 15 tys już bardzo przeraża.”

  • No i mamy odpowiedź „Pana Jezusa” (szybko odpisał)
   Cytuję fragment:

   Czwartek, 15 listopada 16.53
   Zapisz dziecko
   – Jak napisałeś księdzu Skwarczyńskiemu wobec słów o rozeznaniu przez Ciebie Mojej Woli: Nawet gdybyś otrzymał kościelne imprimatur to miałbyś wątpliwości.
   Masz też przekorną naturę co nie znaczy i tego, że zły duch nie może jej wykorzystać do swoich celów. Gdy w niespełna miesiąc po pierwszych słowach ks Skwarczyńskiego iż „Orędzia są z nieba i cenne” otrzymałeś drugą podobną ocenę od drugiego kapłana (także z tytułem doktora) po pierwszym wzmocnieniu się tą wiadomością zacząłeś wątpić ze zmożoną siłą przez około trzy tygodnie. To była typowa pokusa, ale to też zakorzenione jest w Twojej naturze.
   Ksiądz Skwarczyński wyraził teraz swoją opinię pod wpływem emocji. Jest w to zaangażowany.
   Prawdziwa była jego poprzednia opinia: Iż te Orędzia stały mu się obojętne.
   Jak wiesz i wszyscy wiedzą, w miejsce tej pierwszej opinii dałem w tym czasie dwie opinie kapłanów.

   • wobroniewiary pisze:

    Temat już zakończony.
    Ani słowa o CP, lepiej promować modlitwy i Ewangelię jak „ewangelię orgonitu i meksykańskie prosperity”
    „Ciszej nad tą trumną….”

    • RomanumLegati pisze:

     Natrafiłem wcześniej na jego bzdury byłem krytyczny i wypisałem 2 posty krytykujące go, na jego blogu, to od razu je zablokował, wtedy już byłem pewien, że to zwodziciel. Teraz natrafiam na oświadczenie księdza i jestem wdzięczny. Dziękuje droga Adminko za tą strone, ostoję prawdy i uczciwości, niech Bóg Ci błogosławi i cała Twoją rodznie. 🙂

  • HeSo pisze:

   Też trochę przeglądnąłem ten blog i takiego braku logiki nie da się z niczym usprawiedliwić:
   „Będzie i trzeci Cud, w Rzeszowie.
   Hostia spadła kapłanowi na posadzkę, dlatego, że „zmuszony” był podawać Komunię osobie, która uklękła na posadzce kościoła. Mimo, że są tam balaski kapłani chcą udzielać Jej na stojąco.”
   1. Skoro BĘDZIE cud, a hostia SPADŁA kapłanowi to coś nie tak z czasami.
   2. Jakby osoba przy przyjmowaniu Komunii świętej stała to by cudu nie było – to jakaś brednia.
   3. Kapłani CHCĄ udzielać Komunii świętej na stojąco, a kapłan był „zmuszony”, bo ktoś klęczał przed przyjęciem Ciała Chrystusa!

   To dla mnie za trudne żeby takiej osobie dać wiarę.

 10. Leon pisze:

  Trwamy na modlitwie…Modlą się też Siostry w Licheniu… Niech Niepokalana otacza płaszczem swej opieki Asie i Panią….JEZU UFAMY TOBIE!…+++

 11. wobroniewiary pisze:

  Zbyt lekko traktujemy Boga i dlatego tak trudno nam się żyje. Kiedy nie radzimy sobie z relacjami, różnymi życiowymi sytuacjami, w każdym momencie naszego życia Jezus mówi: przyjdź do Mnie, Ja ci pomogę, będę twoją mocą. Zaufaj Mi… Kiedy sami próbujemy rozwiązać problemy może trwać to latami. Możemy jednak pozwolić Bogu zrobić to za nas. Czy łatwo przychodzi nam proszenie Boga o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów? Czy umiemy godzić się na Boży sposób ich rozwiązania? O. A. Pelanowski w swoich kolejnych rozważaniach mówi o zaufaniu, pokorze, upokorzeniach, o pokusach i o tym jak sobie z nimi radzić…

 12. wobroniewiary pisze:

  Asię przywieźli z sali operacyjnej po prawie 4-ch godzinach operacji.
  Żyje. Reszta w rękach Pana Boga. Dziękuję za modlitwy i proszę o dalsze ❤

  • Ania pisze:

   Chwała Panu ❤

   • Maggie pisze:

    U mnie za oknem śnieg pada, ale choć nie lubię zimy, Boże Narodzenie niesie radość i nadzieję.
    Dodaję, w oczekiwaniu i z nadzieją, że będzie dobrze, dodaję:

    • Maggie pisze:

     Popatrzcie, co ten „IPad” wyprawia… miała być raz litania i raz koronka… a wyszło potrójnie – proszę o poprawkę tj pozostawienie tylko jednej litanii, bo koronkę to już na nowo umieszczam

    • wobroniewiary pisze:

     Uwielbiam śnieg ten pierwszy czysty, puszysty 🙂

    • Maggie pisze:

     Dziękuję🙂 💕 za poprawkę (wystarczy, że co rusz robię literówki).

     Na prowincji od kilku dni mają sporo śniegu. U nas to pierwszy kumulujący się opad (poza metropolią, snieg mają od kilku dni i to nawet sporo) a ten „atak zimy” na miasto, ma być na przemian z deszczem i lodowatym wietrzyskiem, a to raczej męczące (i trzeba uważać aby nie fiknąć kozła – zwłaszcza, że sporo ostatnich liści jeszcze spadnie z drzew i krzewów).

     Przyjdzie czas, że będzie pięknie, tj kiedy rankiem miasto sparaliżowane i ciche, nim się „odkopie” ze zwałów.

  • Marek pisze:

   Chwała Panu.

  • babula pisze:

   Maryjo wstaw się za nią u Jezusa, o mój Jezu przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich świętych ran!

  • Helena pisze:

   Niech będzie Bóg uwielbiony w Asi i we wszystkich, którzy ją otaczają, w nas samych, którzy się za nią modlimy. Boże dzięki Ci. Maryjo i wszyscy Święci dziękujemy. Maryjo otaczaj płaszczem swej opieki Ewę i jej najbliższych.

  • Barbara pisze:

   Poleciłam Asię Panu Jezusowi na Godzinie Świętej.Oby jak najszybciej wróciła do zdrowia.Jezu ufam tobie.

 13. Witek pisze:

  Chwała Panu! Jezu Ty się tym zajmij!

 14. Małgonia pisze:

  +++JEZU TROSZCZ SIĘ TY!!

 15. Beata pisze:

  †††
  Chwała Panu!!! Panie Jezu, Ty się tym zajmij oraz Kochana Mateńko wstawiaj się za p. Ewą i jej rodziną ♥

 16. Ewo to dla Ciebie:
  Lepiej zmagać się ze światem, postępując zgodnie z sumieniem – niż zmagać się z sumieniem, starając się przypodobać światu…

 17. Ania pisze:

  W temacie fałszywych proroków i fałszywego ekumenizmu
  Film z Włoch, kościół katolicki dokładnie bazylika a po środku stanęła ohyda spustoszenia czyli śpiew muezina wzywa do modlitwy muzułmańskiej 😦

 18. Agata pisze:

  Dziekujemy Trójco Przenajswietsza i Mamusiu Maryjo
  . Św Joanno Św Janie Pawle II wszyscy Święci
  Za wysluchanie naszych modlitw. Za udano operacje Asi i za pokoj serca jej Mamy. Amen

 19. Maggie pisze:

  Już po północy, a więc Święto Matki Boskiej Ostrobramskiej. Poniżej „link” do wpisu z ub. roku na tą okoliczność:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/11/16/16-listopada-swieto-matki-bozej-milosierdzia-wilno/

  Matko, Miłości, Boleści i Miłosierdzia módl się za nami (300 dni odpustu – moja intencja to za dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą, aby wstawiały się za Asią, jej Mamą i jej rodzeństwem/rodziną).
  Jezus jest Panem❣️

  (Idę spać, za oknem mokry śnieg, ciągle sypie i ciężki jak cement .. straszny dla kierowców i pieszych, ale dobry dla dzieci do lepienia bałwanków itp)
  💕🙏🏻💕

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s