M. Bodasiński i L. Dokowicz: Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce

08.11.2018 r.

Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce.

W trakcie realizacji zdjęć do filmu “Ja Jestem” o żywej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wykonaliśmy serię zdjęć Cudu Eucharystycznego w Sokółce, miało to miejsce dokładnie pierwszego października 2011. Zdjęcie przedstawia żywą tkankę, fragment mięśnia sercowego w agonii. Przez trzy lata, od czasu, gdy cud miał miejsce (rok 2008), tkanka nie wyschła i trwała w niezmienionej formie i kształcie.

14 kwietnia 2018 roku została zrobiona kolejna seria zdjęć, która ukazuje głębokie zmiany w kolorze i strukturze tkanki. Przy tej okazji uzyskaliśmy informację, że Cud wyprowadzony na zewnątrz kościoła w procesji, w upalny i słoneczny dzień wyblakł i nie wygląda już tak samo, jak wcześniej. Poniżej prezentujemy oba zdjęcia.

Maciej Bodasiński
Lech Dokowicz
Studio Filmowe Mikael

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

68 odpowiedzi na „M. Bodasiński i L. Dokowicz: Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Teraz pomyślcie, co czuję, gdy od kilku dni wiem, że Maciek z Leszkiem szykują oświadczenie, nie mogę pisnąć pary z ust a na stronie mam kilka (w spamie kilkanaście) a w mailach kilkadziesiąt informacji, że jestem oszustką, podaję kłamliwe informacje itp. itd.

  To dotyczy nie tylko sytuacji z informacjami o cudzie w Sokółce, ale też i innych.
  Dziś jestem w takiej nowej sytuacji, że mam pewne maile i informacje na temat tego, czego nie powinniśmy uznawać za prawdziwe ale to tylko na priv informacjach a oficjalnie…wychodzi, że kłamię, że podaję na stronie co innego niż w innych miejscach.
  Po prostu chce się płakać i wyć, ale muszę przetrwać ten trudny okres próby.

  • kropka pisze:

   †††
   Pozostaje głęboka modlitwa

  • Grażyna K. pisze:

   Na pewno ci ktorzy tu zagladaja regularnie na ta strone nie beda pania oczerniac ale zdarzaja sie i czarne owce niech Maryja ma cie Ewo w swojej opiece nie poddawaj sie 😄

  • Martyna pisze:

   Ewo… trzymaj się Niepokalanej. Tak? ☺
   Jesteśmy z Tobą.

   +++

  • Paweł W. pisze:

   Czyli wszystko ok. Ja bym zaczął martwić się kiedy by przestał ojciec klamstwa oskarżać 😊. Pomodlę się i wytrwałości życzę. Z Panem Bogiem

  • Daga pisze:

   Pani Ewo,
   rzadko udzielam sie na forum ale jestem tu na bieżąco i modlę sie w różnych Waszych intencjach. Może to nic ale jestem ogromnie wdzięczna za Pani zaangażowanie w stronę, wyciągnęłam z niej mnóstwo dobra i łask. Jestem przekonana że chce i robi Pani wszystko aby żyć zgodnie z Wolą Boża i to samo tyczy sie prowadzenia strony i zamieszczanych tu informacji. Mogę się tylko domyślać jak jest Pani trudno. Z serca błogosławię i życzę jak najlepiej. Z Panem Bogiem

   • Dorota pisze:

    Pięknie napisane! Dołączam sie do tych słów Pani Ewo! Z serca Bóg Zapłać! I wszelkich Łask dla Pani w tym trudnym czasie!

  • eska pisze:

   „Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę” – Antoine de Rivarol.
   Trudna misja. Wymaga dużo siły i samozaparcia.
   +++ ❤

  • Marcin pisze:

   Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale ta plama krwi wyglada jak płód dziecka zakrwawionego.
   Zdjecie po prawej wyglada jakby płód obumarł.
   Dla mnie to tylko potwierdzenie jak Jezus kocha te nienarodzone dzieci.
   To tylko moje osobiste spostrzezenie.
   Nawet nie wiem czy pani Adminka to opublikuje.

  • babula pisze:

   łączę się w modlitwie +++ (nie wiem dlaczego mój komputer jest odporny na znak krzyża więc z żalem pozostają plusiki).
   Ewo ja jestem przekonana, że niebo, czyściec i piekło to stany duchowe. Pojmowanie ich jako „miejsce” rozumiem w przenośni, że jest to zgromadzenie dusz będących w tym samym stanie duchowym. Oczywiście mogę się mylić.

   Na pocieszenie słowa św. Ignacego Loyoli: „Tak mówi doświadczenie, tam gdzie działają liczne sprzeczności, tam też rozkwita największa nadzieja”. Bądź pełna nadziei ❤

  • Kaśka pisze:

   Kompletnie nie rozumiem zatem oświadczenia kurii… Dlaczego? Po co?

  • Hala pisze:

   Może przez te widoczne zmiany na korporale Pan Jezus chce nam przekazać , że zamach na Eucharystię jest bliski, o czym mówi np. O. Pelanowski lub jest to ostrzeżenie dla Polski, że zbyt wielu rodaków zapomniało o Bogu. Obietnica Jezusa jest przecież warunkowa: Polskę szczególnie umilowalem, a jeśli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra , która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. Coraz mniej z nas Polaków jest wierna Panu Bogu. Oby Pan nie odwrócił się od nas, bo wtedy biada nam.

  • Asia Bieliny pisze:

   Przesle Pani COS na maila. Na pokrzepienie ducha.

 3. Magda pisze:

  Zdrowaś Maryjo…
  Pozostaję w modlitwie

 4. Hanna pisze:

  Przeczytałam komentarz na stronie i jest mi niezmiernie przykro, że tak Panią oczerniają. Wyraźnie widać, że ataki Złego stają się coraz bardziej zuchwałe i wstrętne. Dobro i prawdę chce się wyśmiać, oszpecić, a zło pokazać w dobrym świetle. Ludzie od tego głupieją i nie wiedzą w którą stronę iść. Ja prowadziłam wspólnotę odnowy w DŚw kapłan opiekun podzielił wspólnotę, jest złość, plotki, rozbicie. Wczoraj zostałam pomówiona w bardzo wstrętny sposób przez rodzeństwo starszego kapłana po udarze, którym rodzina się nie interesowała, a teraz kiedy dochodzi do sił i sam może chodzić od razu znaleźli się przy nim i tylko wszystkich oczerniają. Ja bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, z dobroci serca, w imię miłosierdzia opiekowałam się nim i wspierałam. Nie liczyłam na żadne podziękowanie, ale też nie pomyślałam, że spotkam się z taką perfidią. Ofiaruję za Panią moje cierpienie. Niech Bóg błogosławi! Szczęść Boże! Dnia 9 listopada 2018 12:16 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "08.11.2018 r. Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce. W trakcie realizacji zdjęć do filmu “Ja Jestem” o żywej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wykonaliśmy serię zdjęć Cudu Eucharystycznego w Sokół"

 5. Ewa pisze:

  Bóg zapłać .

 6. Agnieszka pisze:

  Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Prędzej czy później. Ave Maria

 7. Krzysztof pisze:

  Stanowisko Kościoła jest inne, pytanie czy zdjęcia nie zostały obrobione graficznie ?
  http://www.niedziela.pl/artykul/38952/Oswiadczenie-ws-Zjawiska-Eucharystycznego
  Bardzo jestem ciekawy jak to jest…

 8. Leon pisze:

  Pani Ewo niech Pan Bóg Panią błogosławi, a Niepokalana otacza płaszczem swej opieki….Pamiętamy stale w modlitwie i prosimy o westchnienie w intencji zdrowia .żony… A ku pokrzepieniu serc nas wszystkich kilka zdań ze ” Słowa pouczenia” A. Lenczewskiej: ” Znakiem najbardziej wymownym jest Moja obecność w Eucharystii. Jestem ukryty w Hostii i przez Jej spożycie następuje spotkanie duszy ze Mną żywym i prawdziwym, choć ukrytym dla umysłu i zmysłów ciała. Poznawać Mnie i dotykać można sercem kochającym i ufnym- sercem dziecka.Im większa wiara i miłość, tym zjednoczenie ze Mną mocniejsze i poznanie głębsze.(430) …Czas obecny wymaga od dzieci Prawdy heroicznej, wiary, nadziei i miłości.Trzeba rozpoznawać znaki czasu w świetle modlitwy i Słowa Bożego i wypełniać wezwania Mojej Matki ….modlić się i pokutować w intencji ocalenia zagubionych dzieci Moich. ” (432). Ogarniamy wdzięczną modlitwą Adminów i wszystkich Wowitów….JEZU UFAMY TOBIE!

 9. beat pisze:

  Ewo nie przejmuj sie ludzmi bo zlo zawsze istnialo i atakowalo
  szatan zwodzi ludzi i sieje zamet i niezgode
  Pan Jezus powiedzial Vassuli ze posyla prorokow za prorokiem aby Mowily o Bogu
  nawet jak mamy watpliwosci czy to prawda czy falsz to i tak Pan Bog wyciagnie z tego Dobro
  i zrobi wszystko aby przywrocic takiej osobie Dzieciestwo Boze bo dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych a mamy czasy ostateczne . Musimy Zaufac Bozej Opatrznosci
  jedni pojda na prawo a inni na lewo musimy sie modlic o Prawde
  nawet jak w Sokolce wybladla Eucharystia to Bog moze przywrocic stan pierwotny moze potrzeba Modlitwy Nawrocenia dla watpiacych
  cos tajemniczego i groznego zabrzmialo Ewo w twoim pytaniu o Ziemie Niebo i pieklo???
  Ziemia nie jest plaska jak nawet dzisiaj niektorzy sadza???
  Z Panem Bogiem

  • wobroniewiary pisze:

   „cos tajemniczego i groznego zabrzmialo Ewo w twoim pytaniu o Ziemie Niebo i pieklo???”
   Nic tajemniczego – ja takie bzdury diabłem podszyte zwalczam, ale za to piekło zwalcza mnie !

 10. wobroniewiary pisze:

  Pani Joanna wysłała mi dziś w nocy tę informację na messengera 🙂

  19 listopada spotykamy się u padre Dolindo!
  Il 19 novembre ci vediamo da padre Dolindo!

  Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 Różańcem przed Najświętszym Sakramentem. Msza Św. koncelebrowana w 48 rocznicę śmierci Ks. Dolindo Ruotolo o godz. 18.30 w #chiesadisangiuseppedeivecchi.
  Attenzione! Z uwagi na spodziewaną dużą ilość pielgrzymów, szczególnie z Polski, parafia zaprasza by gromadzić się w kościele już rano. Dodatkowa w tym dniu Msza Św. także o godz. 9.00 po niej transmisja i nasze świadectwo na żywo dla TV2000😇.
  Wreszcie się będzie działo!
  Transparenty Santo subito mile widziane!!!!

 11. Ania pisze:

  P. Ewa nie zmyśla, Leszek Dokowicz dał to też u siebie na fb!
  Polecam też komentarze pod postem
  Np. ten:
  Lech Dokowicz Ma Pani rację, ta sprawa jest bardzo bolesna, szczególnie jeżeli się rozumie jej głębszy kontekst. Jednak musieliśmy wydać to oświadczenie, ponieważ zarzucono nam kłamstwo oraz aby dać świadectwo Prawdzie.

  • Monika pisze:

   +++ Dlatego módlmy się by w naszym narodzie wiara żywa przetrwała – i nie tylko przy okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 12. Jaka pisze:

  Nie rozumiem o co Pani chodzi z tymi objwaieniami w Sokółce? To są zatwierdzone przez kosciół czy nie?

 13. ona pisze:

  Chwała Panu!
  Niedziela też opublikowała oświadczenie p. Macieja B. i Leszka D.
  Pani Ewo, nie jest pani sama!

  http://www.niedziela.pl/artykul/38985/Oswiadczenie-M-Bodasinskiego-ws-zjawiska

 14. ona pisze:

  Wstrząsające! Ks. Olszewski o zmianie płci i opętaniu

 15. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę, skończył się gaz, pan przyjechał wymienił butlę, gotowałam wodę w czajniku i podczas wyłączania jedne wielkie „puf” Włączyłam i wyłączyłam raz jeszcze – to samo, trzeci raz – jeszcze głośniej. wyłączyłam wszystko, czekam na pana z gazowni….

 16. imąc świadectwo naszego zycia pisze:

  Na yt „Cud Eucharystyczny w Legnicy. Świadectwo ks Andrzeja Ziombra”
  Przyczyna tych dwóch cudów w Polsce jest wyjaśniona w proroctwie przekazanym przez O.Pelanowskiego i opublikowana w miesięczniku „Egzorcysta” z IV.br
  Co nam brakuje, abyśmy żyli w miłości – pyta ks Andrzej. I podaje wzruszający przykład.
  Polecam.

 17. Witek pisze:

  Cieszę się że to oświadczenie się pojawiło. Szkoda, wielka szkoda że kalumie lecą na Adminkę, ale przeprosić i uderzyć się we własne piersi…?
  Dlaczego szukają zadry, a belki we własnym oku….?
  Pani Ewo dziękuję! Modlę się nieustannie.
  A do krytykantów….nie musicie tu wchodzić i komentować.
  Macie wybór. Mnie jak nie pasuje jakiś portal to tam porostu nie wchodzę. Nie muszę udowadniać, że umiem pisać i oczekiwać.

  Zamiast tego módlcie się, tak więcej niż mniej.

 18. Edyta pisze:

  Pani Ewo ja również modlę się za Panią +++

 19. wobroniewiary pisze:

  Bóg Wam zapłać za modlitwę i siłowa wsparcia, zaraz pojawi się inny wpis, nie mniej kontrowersyjny, tym razem od ks. Adama i dotyczy kilku tematów. Ale ja mówię od razu – za dużo dziś wrażeń i nawet nie będę zaglądać dziś do komentarzy 🙂

  Jeszcze dziś odmów egzorcyzm nad światem!
  Oddanie świata w opiekę Maryi, które miało miejsce 25 marca 1984 roku uważam za jeden z najważniejszych momentów pontyfikatu Jana Pawła II. Świat, który od wieków zna Chrystusa i może poszczycić się rozwojem cywilizacyjnym tak wysokim, że nigdy wcześniej nawet nie spodziewano się, jak daleko może sięgać człowiek, jest jednocześnie miejscem wewnętrznego rozdarcia. Wraz z postępem cywilizacji, techniki i nauki nie zawsze idzie postęp moralny. Człowiek nadal zdolny jest do rzeczy najgorszych, a jego serce zranione przez grzech staje się puste bez Boga. Mimo ucywilizowania wielu sfer życia nadal toczą się wojny, a w silosach światowych imperiów czekają rakiety gotowe na odpalenie. Wzajemna nienawiść stała się często jedynym językiem w relacjach międzyludzkich. Warto może zatem wrócić dzisiaj do tekstu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi i żarliwej modlitwy Jana Pawła II, który wypowiedział ją w formie potężnego egzorcyzmu. Oto tekst tej modlitwy:

  http://www.michalici.pl/blog/jeszcze-dzis-odmow-egzorcyzm-nad-swiatem

  • T Mincer pisze:

   +JMJ+
   Kochani jeśli oglądaliście materiał na Moc w słabości – jestem z żoną autorem zdjęć filmowych tam wykorzystanych. Kręcimy właśnie film o Eucharystii. Zdjęcia pochodzą z 10 rocznicy Cudu. Sprawa jest zagmatwana bo Proboszcz twierdzi, że taka rozmowa nie miała miejsca a Cząstka Ciała Pańskiego wygląda normalnie. I wygląda. Zwróćcie uwagę na zdjęciu z oświadczenia (prawa strona), są tam obszary nieostre a kąt wykonania zdjęcia jest ten sam. Kto tu miesza i dlaczego? Postaramy się uzyskać zgodę na wykonanie fotografii. Póki co módlmy się bo widać, że szykuje się atak na Eucharystię.

 20. Tomasz pisze:

  Szczęść Boże, mógłbym prosić kogoś o krótkie wyjaśnienie o co obecnie chodzi w temacie Sokółki i Cudu Eucharystycznego? Skąd całe zamieszanie?

 21. Jaka pisze:

  Zbyt zawiłe to dla mnie.😞😞

 22. Ola s. pisze:

  Uważam, że to całe zamieszanie to sprawka złego! Chce odwrócić naszą czujność! Podrzuca nam lupy żebyśmy patrzyli w dół i przeoczyli to co jest na górze!!! Bądźmy czujni! Chce, żebyśmy przeoczyli coś wielkiego i Bożego! Robi nam pranie mózgu i śmieje się z nas! Pamiętajcie, że Bóg narodził się w stajence a wszyscy szukali go na salonach…

 23. Tadeusz pisze:

  (…) edycja
  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

 24. wobroniewiary pisze:

  Mnie osobiście ten pan i jego pseudoproroctwa NIE INTERESUJĄ I NIE POZWALAM ICH WKLEJAĆ NA TEJ STRONIE!!!

  Aby Wam ciut rozjaśnić moje stanowisko, zapytam: czy tak mówi prawdziwy Pan Jezus?
  (…) „Jedziesz wygodnie, nawet możesz się położyć w przedziale. Masz co jeść i co pić. Masz ze sobą internet. Masz telefon z wieloraką muzyką i innymi nagraniami, które Ci potrzebne. Masz do czytania w telefonie Pismo Święte a przez internet przekazy…”
  (…) Kończy się rok Ducha Świętego. Nie udało Ci się wejść w relację z Duchem Świętym tak jak chciałeś, choć ważne jest jakiej My chcieliśmy relacji z Tobą, Ja i Duch Święty. Tak, zalecałem Ci dużo samotności. Musisz teraz wyjechać by go szukać.
  Zostawiam Tobie wybór gdzie i jak…

  LITOŚCI!!! Rok się kończy a on nie wszedł w relację z Duchem świętym… a to tylko w tym roku można wejść? Reszta lat się nie liczy? Ani przed, ani po? Porównajcie sobie te dialogi z dialogami św. Faustyny czy Alicji Lenczewskiej!
  No i zostawię małe niedopowiedzenie – skoro nie wszedł w relację z Duchem świętym jak chciał, to w relację z kim wszedł? papież Franciszek powtarza, że nie ma pustki, jak nie ma Ducha świętego, to Jego miejsce szybko zajmie duch nieświęty!
  Wystarczy na dziś. Amen!

  • Ja nie rozumiem jak można wierzyć w takie rzeczy, Pan Jezus mówi, że możesz się położyć i posłuchać wielorakiej muzyki, no pełny relaks. A Ducha Św. to jedź szukać gdzie chcesz, byle byś miał leżące miejsce w przedziale i muzyczkę i przekazy z internetu a Pismo Święte potem poczytasz albo śpij już. No kto to wymyśla takie rzeczy a jest tego naprawdę dużo, znam jego blog bo od dłuższego czasu obserwuję jego działalność internetową i ostrzegam, nie czytajcie tego.

 25. xxx pisze:

  Wnioskuję i to raczej jest do rozpatrzenia przez Biskupów, jeżeli Cud po wprowadzeniu na zewnątrz stał się bledszy to czy nie jest to Znakiem, Wolą Pana Jezusa aby Komunikatem peregrynować Polskę. A bynajmniej granice kraju i co ważniejsze miasta. Moim zdaniem tak to powinno zostać odczytane. I wtedy Rana się zagoi.

 26. Ehmm pisze:

  Do JM
  poczytaj sobie tu komentarze i odpowiedzi pana Bodasińskiego i zejdź z adminów!

  Maciej Bodasiński: Oświadczenie Kurii Białostockiej jest odpowiedzią na konferencję wygłoszoną 13.10.2018 przez Macieja Bodasińskiego, w związku z tym, że sprawa jest niezwykle ważna i ludzie powinni zrozumieć znaczenie tego Znaku, zdecydowaliśmy się wydać oświadczenie, by wskazać na prawdę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s