Homilia ks. inf. Jana Pęzioła, egzorcysty z Wąwolnicy z Mszy św. o uwolnienie i uzdrowienie z 27 października

Z homilii ks. Jana:
Matka Boża powiedziała do ks. St. Gobbiego:

„Nie dziwcie się, jeśli w tej bitwie upadną wszyscy, którzy nie chcieli lub nie umieli używać broni, którą Ja Sama wam dałam. Tą bronią jest modlitwa prosta, pokorna i Moja: Święty Różaniec”
I drugi fragment z „Niebieskiej Książeczki”

„Wzywam was do coraz większego szerzenia Wieczerników, o które tak wiele razy was prosiłam. Różaniec, który odmawiacie, posiada wielką moc wobec zła i licznych pokus Mego przeciwnika”

Św. Jan Paweł II dnia 16 października 2002 roku mówił:
„Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany! Na początku dwudziestego piątego roku mojego Pontyfikatu powierzam ten List List apostolski czułym dłoniom Maryi Panny, korząc się w duchu przed Jej obrazem we wspaniałym sanktuarium wzniesionym dla Niej przez bł. Bartłomieja Longo, apostoła różańca. Chętnie wypowiadam jego wzruszające słowa, jakimi kończy on słynną Suplikę do Królowej Różańca Świętego: «O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie.”

Zapraszamy do wysłuchania całości:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Homilia ks. inf. Jana Pęzioła, egzorcysty z Wąwolnicy z Mszy św. o uwolnienie i uzdrowienie z 27 października

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ania pisze:

  Abp Gądecki: Zapowiedzi, że głównym zadaniem synodu będzie m.in. gloryfikacja homoseksualizmu, nie sprawdziły się

  Rozmawiająca z arcybiskupem Iwona Żurek zapytała go też o kwestię homoseksualizmu, która wedle doniesień medialnych pojawiała się w trakcie obrad. Hierarcha podkreślił, że przeciwko naciskom amerykańskim i europejskim na zmianę podejścia Kościoła do tej kwestii ostro występowali biskupi z Afryki i Azji, którzy „zupełnie nie mogli zaakceptować” owego nacisku.

  Na koniec dodał:

  „Zapowiedzi, że głównym zadaniem synodu będzie zmiana interpretacji encykliki „Humanae vitae”, zniesienie celibatu księży i gloryfikacja homoseksualizmu się nie sprawdziły”.

  http://www.fronda.pl/a/abp-gadecki-zapowiedzi-ze-glownym-zadaniem-synodu-bedzie-min-gloryfikacja-homoseksualizmu-nie-sprawdzily-sie,117387.html

 3. Ania pisze:

  Z nowenny do św Judy Tadeusza – przestroga !
  Straszny koniec sług szatana

  Biada ludziom oddanym służbie szatana. Tacy zginą niezawodnie. Wszystko złe na nich przychodzi. „Ci zaś temu bluźnią, czego nie znają; co zaś w przyrodzony sposób spostrzegają jak bezrozumne zwierzęta, to obracają ku własnemu zepsuciu” (w. 10), czyli na drogę grzechu i zbrodni. „Ci właśnie na waszych agapach są zakałami, bez obawy oddają się rozpuście, samych siebie pasą, obłoki bez wody wiatrami unoszone, drzewa jesienne nie mające owocu, dwa razy uschłe, wykorzenione, rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę, gwiazdy zabłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone” (w. 12-13).
  „Nieprzeniknione ciemności” oznaczają odrzucenie od Boga i wieczne piekło. Święty Tadeusz, jak widzimy, w tym tekście licznymi porównaniami ukazuje bałwochwalstwo i zbrodniczość idących za podszeptami szatana.
  Pomyśl nad tym! Rozważ, co cię czeka, jeśli pójdziesz za poduszczeniami szatańskimi? Co się stanie, jeśli tylko ciału służyć będziesz? Piekło stałoby się wtedy twoim udziałem.

  (tu można wymienić prośby do Boga przez wstawiennictwo św. Judy)

  „Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen” (Jud 24-25).

  Modlitwa do św. Judy
  O przesławny św. Tadeuszu! Przez owe wzniosłe Twoje przywileje, które Cię tak wyszczególniły w życiu, mianowicie pokrewieństwo z Panem naszym Jezusem Chrystusem wedle ciała i apostolstwo; ponadto przez chwałę, którą cieszysz się obecnie w niebie, a otrzymaną w nagrodę za twoje trudy i męczeństwo – wyjednaj nam u Dawcy wszelkiego dobra potrzebną łaskę…, a szczególnie, żeby stały się nam wprost bezcennym skarbem nauki przez Boga natchnione, a w liście Twoim nam przekazane, zwłaszcza, żebyśmy gmach doskonałości wznosili na podłożu wiary, modląc się za łaską Ducha Świętego o wytrwanie w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Jezusa Chrystusa na życie wieczne i żebyśmy starali się każdym dostępnym nam środkiem wspomagać błądzących, wysławiając chwałę, majestat, panowanie Tego, który może nas zachować od grzechu i uczynić nieskalanymi i radującymi się z przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boskiego naszego Zbawiciela. Amen.

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

  W: Ks. Józef Pachucki TJ, Nowenna do św. Judy Tadeusza, Wrocław 2006.

  • Bozena pisze:

   Mam pytanie dotyczace gwiazdy Dawida mianowicie co ona naprawde oznacza? w necie doczytalam sie roznych informacji , czy ktos moglby opisac wersje ktora jest najblizsza prawdy ?
   Bog zaplac i pozdrawiam

 4. Maggie pisze:

  Za Ks. Adama, Adminów oraz Wszystkich WOWIT’ów i ich sprawy, a także za „naszą poetkę” śp. Bogusię Dmochowską i naszych bliskich zmarłych i żyjących

  Jezy, Ty się tym zajmij ❣️

 5. wobroniewiary pisze:

  29 października wspominamy bł. Chiarę „Luce” Badano

  Życie tej młodej dziewczyny może być „Jasnym Światłem” także dla nas.
  Mamie, która ją pyta, czy bardzo cierpi, odpowiada: „Jezus wybiela wybielaczem nawet czarne punkciki, a wybielacz pali. Kiedy dojdę do Nieba będę biała jak śnieg”

  • Witek pisze:

   Dzis ok. 17 godz. kard. Nycz podejmie kluczowa decyzja dla naszej Ojczyzny. Goraco prosimy o wielka modlitwe, goracy szturm do Nieba by zostala zatwierdzona Akcja Polska Pod Krzyzem! Jezu, Maryjo, Jozefie sw RATUJCIE POLSKE, POLAKOW! Serdeczne Bog zaplac. Lech Dokowicz, Maciej Bodasinski. Maria Bienkiewicz.” Rozeslijcie prosze gdzie mozecie.

 6. Sylwek pisze:

  Taka sytuacja ludzie którzy czołu-ja w TB przyprowadzają ludzi do Jezusa pewnie też do Matki Bożej. https://gloria.tv/video/23GjeSv3bFk86t1XYrjZNDfd6

 7. wobroniewiary pisze:

  Świadectwo łask otrzymanych w Niepokalanowie w Kaplicy „Gwiazdy Niepokalanej”- kaplicy wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu , która została otwarta 01 września br.

  – „Od kilku lat miałam poważne problemy ze starszą córką. Niestety w lutym tego roku z troski o młodsze dzieci musiałam kazać opuścić jej nasz dom .Ciągłe wyzwiska rękoczyny . Córka rzuciła szkołę wagarowała wpadła w nieciekawe towarzystwo. Mimo że od lutego nie miałyśmy ze sobą kontaktu nieustannie modliłam się w Jej intencji szczególnie podczas pierwszych sobót miesiąca. Pod koniec sierpnia wyjechałam z młodszymi dziećmi do Rychwałdu . Następnego dnia po powrocie przyjechałam do Niepokalanowa do Kaplicy . Zamurowało mnie . Mojej najmłodszej trzy letniej Marysi wyrwało się z piersi tylko OJEJ . OJEJ. Obiecałam sobie, że wrócę do Kaplicy następnego dnia po pracy ale już bez asysty .Było to 4 września w święto Matki Bożej Pocieszenia. Problem w tym że nie miałam żadnego prezentu dla Matki Bożej. Postanowiłam sobie że wejdę do Kaplicy od samego dołu po schodach na kolanach . Następnego dnia spotkałam na ulicy swoją córkę. Była bezdomna. Chociaż nigdy nie potrafiła przyznać się do swoich błędów i porażek opowiadała o tym jakich strasznych rzeczy doświadczyła przez te pół roku; tabletka gwałtu, próba gwałtu poniewierka, utratę pracy, poniżenie . Córka wielokrotnie została okradziona …, z jednej strony straszne doświadczenia, z drugiej strony opieka Matki Bożej, której nieustannie zawierzałam swoją córkę. Do domu wróciła 8 września w urodziny Matki Bożej. Płakać mi się chciało, bo kilka dni wcześniej kombinowałam, jaki prezent zrobić Niepokalanej, a Ona w swoje urodziny przyprowadziła moje dziecko do domu. W niedzielę 9 września pojechałam do Niepokalanowa już ze wszystkimi dziećmi. Znów szłam na kolanach po schodach … podziękować najlepszej ze wszystkich mam i jedyną jaką mam . Maryja ❤️”

 8. Danuta71 pisze:

  Moi kochani bardzo was proszę o modlitwę w intencji zdrowia mojego taty trafił dziś do szpitala z podejrzeniem obumierania pnia mózgu bardzo proszę .Za każde westchnienie do Boga składam serdeczne Bóg zapłać

 9. Bogusia pisze:

  Zawsze…,kiedy podejmuje jakas intencje modlitewna…, przechodze ogromna walke ze Zlym.Od 1 listopada, bede wspolnie z Wami uczestniczyc w „Czyszczeniu Czyscca”.Skutki zlego, odczuwam juz.Wczoraj, zaczepilam obcasem o krawedz schoda i upadlam…uszkodzilam staw skokowy.
  Bol niesamowity…opuchniecie…itp.Robie pewne zabiegi,ale natychmiast zlozylam ten bol w ofierze Panu Bogu.Dzisiaj , od samego rana inne sprawy…, pochodzace od osob zazdrosnych…zniewolonych
  ..egoistycznych…nigdy nie ustepujach w niczym… . Odnosze wrazenie, ze demony oskarzen…podzialu…zazdrosci…klotliwosci…
  pychy i egoizmu i…wszystkie inne, daja juz znac, poniewaz tak bardzo boja sie tej przepieknej akcji modlitewnej.Kazda sprawa, ktora powoduja demony… zaczyna sie od” dziecinnych drobnostek”….z niczego. Jestem pewna, ze chyba wszyscy modlacy sie Zywa Nowenna Pompejanska ( od 1 listopada)powinni sie przygotowac na rozne „starcia”.Ja obecnie potrzebuje modlitwy, by osoby, ktore daja sie ponosic zlym emocjom i nieslusznym oskarzeniom w stosunku do mojej osoby ,pokonaly w sobie dzialanie zlego ducha…., by Duch swiety opromienil ich oblicze…i obdarzyl Swoimi Darami…!!!
  BLOGOSLAWIE te osoby i WSZYSTKICH, ktorzy ofiaruja modlitwe w intencjach wyzej wypisanych.Prosze tylko o modlitwe za te osoby i mnie sama, ale absolutnie nie za moja bolaca i napuchnieta (z krwiakiem noge)..poniewac ten bol chce do konca ofiarowac Panu Bogu…!!!❤❤❤
  Prosze bardzo o modlitwe.
  Szczesc Boze…BLOGOSLAWIE…!!!
  Dziekuje…!!!❤❤❤

  • wobroniewiary pisze:

   Bogusiu, u mnie już minął miesiąc i tydzień od wypadku-upadku, staw skokowy zwichnięty i noga dalej puchnie, wystarczy, że po kuchni pochodzę, a rana cięta na kości piszczelowej wciąż się goi i w jednym miejscu jeszcze jest spory stan zapalny.
   Znam ten ból, te ataki czarnucha, a tej Nowenny to szczególnie on nienawidzi!!!

   • Bogusia pisze:

    Zgadzam sie…!!!
    Dzwonilam dzisiaj do mojej mamy…(tez bedzie sie z nami modlic),siostra ma podobne sytuacje…i to z pewnoscia , nie zbieg okoliczmosci.Jedno , co mnie pociesza, to nasza wspolnota i to, ze przynajmniej tutaj, na tej stronie ” ciagniemy sie…pocieszamy …a przede wszystkim rozumiemy…, jak slepy kulawego”. Zapomnialam wspomniec, ze nastepnego dnia po zapisaniu sie do wspolnej modlitwy, moj koputer(kupiony ponad rok)calkowicie ” padl”.Stracilam dokumenty… Itd.W dzisiejszych czasach…przy takowej technice…czy to normalne? Informatycy nie maja pojecia…mowia, ze to powinna byc pestka w rozwiazaniu.Ja jednak wiem swoje.
    Pozdrawiam i blogoslawie Ewo…!!!❤

 10. m-gosia pisze:

  Bogusia napisała: ” Każda sprawa, którą powodują demony… zaczyna się od” dziecinnych drobnostek”….z niczego”. Bardzo mi się spodobało to rozeznanie. Ileż ja tego doświadczyłam.

  We wszystkich intencjach †††

 11. Ania pisze:

  Wiem, że większość ma już dość o panu Zielińskim, ale zobaczcie sami co on sam wypisuje ;(
  „Religia jest nudna.
  Jezus jest fascynujący!”

 12. wobroniewiary pisze:

  Płacząca figura Matki Zbawienia w Brazylii. Od lat 90-tych przeprowadzono na niej wiele badań. Łzy bywają różne, raz słodkie jak miód, innym razem są słone, innym zaś jest to olej a czasem jest to wino.

 13. Marta pisze:

  Przepraszam chce zapytać ze by nie mysnac…1 października zaczynamy nowennę pompejanska?

  • Monika pisze:

   Marto, nie 1 października, tym bardziej, że dziś mamy już 30 października
   O tej akcji modlitewnej i o sposobie odmawiania przeczytasz pod linkiem:
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/09/17/pomagamy-czyscic-czysciec-nowenna-pompejanska-czytelnikow-wobroniewiary/

   „Pomagamy czyścić czyściec i w tym celu organizujemy Nowennę Pompejańską w intencji Dusz Czyśćcowych odmawianą w grupach 4-osobowych (każda osoba odmawia jedną część: radosną, bolesną, światła lub chwalebną), w terminie od 1 listopada do 24 grudnia 2018. Kończymy celowo w Wigilię, bo w Boże Narodzenie – właśnie tego dnia najwięcej dusz opuszcza czyściec i idzie do Nieba, bo NARODZIŁ SIĘ ZBAWICIEL i ZBAWIENIE przyszło na świat ❤”

   • Marta pisze:

    Tak pomyliłam się dziekuje za uwagę.
    Chce się zapisać na taką nowennę lub będę sama odmawiać wszystkie 3 części …gdzie mam się zgłosić jako kandydatka do nowenny?
    Z Panem Bogiem.

    • Monika pisze:

     Marto, to proste: pod tym linkiem, który Ci podałam jest aż 988 komentarzy i właśnie w tych komentarzach wszyscy chętni sami zapisują się do odmawiania Nowenny. Wystarczy podać na samym dole komentarzy np. swoje imię i pierwszą literę nazwiska i Eska kolejno przydziela pierwszą wolną część lub można wybrać samemu, które części chce się odmawiać w tej Nowennie. Są nawet dwie osoby, które podjęły się odmawiania całej NP.

  • Ania pisze:

   Od 1 listopada 🙂
   Przecież październik już się kończy no i wpis cały jest u samej góry

   „Organizujemy Nowennę Pompejańską w intencji Dusz Czyśćcowych odmawianą w grupach po 4 osoby, w terminie od 1 listopada do 24 grudnia 2018. Kończymy celowo w Wigilię, bo w Boże Narodzenie – właśnie tego dnia najwięcej dusz opuszcza czyściec i idzie do Nieba, bo NARODZIŁ SIĘ ZBAWICIEL i ZBAWIENIE przyszło na świat ❤”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s