Ks. Dariusz Oko: „Nasza wiara to wielki skarb, którego musimy bronić. Bolszewicy znowu atakują…”

Mordercy księdza Popiełuszki, Urban, czy podobni do nich zawsze byli śmiertelnymi wrogami św. Jana Pawła II. Zawsze była ta część komunistów, ubeków, którzy nienawidzili Kościoła i robili wszystko, by go zniszczyć. Często dziś ich dzieci duchowe i fizyczne myślą podobnie. Urban był na promocji tego filmu, on się z nim utożsamia. Ten tytuł może mieć podtytuł „Jak nienawidzą ateiści”. Jeżeli powiemy zdanie krytyczne o Żydach, czy gejach to od razu nas zakrzyczą, że jesteśmy pełnymi nienawiści. Oni natomiast robią taki film i codziennie wypowiadają setki negatywnych zdań o Kościele i Polsce, jakby księża i Polacy to byli podludzie. W ten sposób sami określają się jako ludzie pełni nienawiści. Ten film jest jak wizualizacja nienawiści Departamentu IV, specjalnej grupy, która zabijała księży

Na pewno Ojciec Święty Jan Paweł II pomógł mi zostać księdzem i wciąż pomaga mi nim być. Myślę, że ten wybór wpłynął na moje życie tak samo, jak na życie każdego Polaka
—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. dr hab. Dariusz Oko.

wPolityce.pl: 40 lat temu kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Jak wspomina Ksiądz tamten dzień?
Ks. Dariusz Oko: To był dla mnie bardzo ważny dzień, miałem wówczas 18 lat. Wiadomość dotarła do nas na lekcję religii u księży pijarów w Krakowie. Około godz. 18.45 wszedł kościelny mówiąc „habemus papam”. To była wielka radość dla nas wszystkich. Od dwóch lat biłem się wtedy z myślami, czy zostać księdzem, czy nie. Decyzję, by jednak zostać kapłanem podjąłem ostatecznie półtora miesiąca po tym wyborze. Na pewno Ojciec Święty Jan Paweł II pomógł mi zostać księdzem i wciąż pomaga mi nim być. Myślę, że ten wybór wpłynął na moje życie tak samo, jak na życie każdego Polaka.

Trwa zmasowany atak na Kościół i wiarę, także w Polsce, czego przykładem chociażby film „Kler”. O czym to świadczy?
Te neo bolszewickie ataki na Kościół mają takie nasilenie, jak w 1920 roku, gdy Bolszewicy atakowali Kościół. Dziś neobolszewicy, czyli ich dzieci duchowe szczególnie z Zachodu atakują razem z sojusznikami w naszym kraju Kościół i Polskę. Bóg jest jednak większy od naszych myśli i wyobrażeń. Pamiętajmy, że potęga polityczna i militarna komunizmu była olbrzymia, sądziliśmy, że to będzie on trwał jeszcze długo. Wówczas nie widzieliśmy wyjścia z tej pułapki, najwyżej przez ucieczkę na Zachód. I  nagle, nieoczekiwanie taki dar Boży! Papież, który poważnie przyczynił się do końca komunizmu. I to przypomina nam, że nieraz za bardzo myślimy o ludzkich kalkulacjach, natomiast zapominamy o tym, że Bóg widzi dużo szerzej i głębiej. I On może zrobić rzeczy pozytywne, których się nie spodziewamy, a które mogą nam bardzo pomóc.

To znaczy, że to nasilenie ataków na księży nagle może się skończyć?
Teraz, po ludzku mówiąc, mamy ogromne trudności i nie wiadomo, jak to się zakończy. Podobnie jednak było, jak wspomniałem, w 1920 roku, gdy bolszewicy byli pod Warszawą. Wtedy nikt nie mógł powiedzieć, że my na pewno wygramy. Pewne było natomiast, że musimy się maksymalnie mobilizować. Podobnie dziś nie mamy gwarancji, że za 10, 20 lat Kościół w Polsce nie będzie wyglądał jak na Zachodzie. Ale mamy szansę, by tak nie było. Mamy wiele atutów i mimo wszystko nadal jesteśmy najmocniejszym Kościołem w świecie pod względem wykształcenia, frekwencji, czy ortodoksji. A „Kler”? To właściwie jest film, który mógłby także nakręcić Jerzy Urban czy mordercy księdza Popiełuszki. Na pewno zgadzają się z takim przekazem. Tak, jak tam księża są pokazani, to tak widzieli Kościół mordercy księdza Popiełuszki, to jest ten poziom myślenia.

Ale czy fakt, że takie filmy dziś w Polsce powstają nie świadczy o tym, że  część Polaków odwróciła się od nauczania Jana Pawła II?
Mordercy księdza Popiełuszki, Urban, czy podobni do nich zawsze byli śmiertelnymi wrogami św. Jana Pawła II. Zawsze była ta część komunistów, ubeków, którzy nienawidzili Kościoła i robili wszystko, by go zniszczyć. Często dziś ich dzieci duchowe i fizyczne myślą podobnie. Urban był na promocji tego filmu, on się z nim utożsamia. Ten tytuł może mieć podtytuł „Jak nienawidzą ateiści”. Jeżeli powiemy zdanie krytyczne o Żydach, czy gejach to od razu nas zakrzyczą, że jesteśmy pełnymi nienawiści. Oni natomiast robią taki film i codziennie wypowiadają setki negatywnych zdań o Kościele i Polsce, jakby księża i Polacy to byli podludzie. W ten sposób sami określają się jako ludzie pełni nienawiści. Ten film jest jak wizualizacja nienawiści Departamentu IV, specjalnej grupy, która zabijała księży. To też wiwisekcja psychiki ateistów, jak oni myślą. Jak trzeba nienawidzić, żeby zrobić taki film? To tak, jakby przejść się po więzieniach w Polsce, sfilmować najgorszych bandytów i powiedzieć, że wszyscy Polacy są tacy. I najlepiej, żeby Polacy przestali istnieć i tutaj rządzili Niemcy, Rosjanie, czy UE. Tak jest ten film przedstawiony. W nim duchowni są pokazani jak jedna wielka kloaka.

Mówi Ksiądz, że w Polsce nadal jest silny Kościół. Nie należy więc patrzeć na jego przyszłość zbyt pesymistycznie?
Trzeba patrzeć realistycznie. Byłem 10 lat za granicą, w sumie w 66 krajach o różnych kulturach, systemach politycznych i religiach i zawsze pocieszam, że przy wszystkich naszych problemach, w Polsce jest jeszcze najlepiej, jeszcze mamy największy potencjał. Gdziekolwiek byśmy nie poszli jest gorzej. Nasza wiara to wielki skarb, którego musimy bronić. Bolszewicy znowu atakują i trzeba wytężyć wszelkie siły.

Źródło: wPolityce.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Ks. Dariusz Oko: „Nasza wiara to wielki skarb, którego musimy bronić. Bolszewicy znowu atakują…”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. ona pisze:

  Ks. prof. Dariusz Oko: Narzucać gender chrześcijanom, to jak żydom narzucać islam

  ,,To jest główne narzędzie ideologiczne ateistów, którzy są przeciwni chrześcijaństwu, wysokiej kulturze duchowej i robią wszystko, żeby to zniszczyć. Bo gender w istocie to neomarksizm, a nawet neobolszewizm w zachowaniach.

  Tak, jak marksiści chcieli podbić cały świat, twierdząc, że marksizm to jest najlepsza, najbardziej naukowa teoria – wiemy jak to się skończyło – podobnie dzisiaj genderyści, czyli neomarksiści, twierdzą, że mają najlepszą teorię na świecie, którą na siłę, wszelkimi środkami politycznymi, przymusem chcą zaprowadzić” – mówił ks. prof. Dariusz Oko na antenie ,,Radia Maryja”. Uczony kapłan wskazywał, że z perspektywy naukowej twierdzenie, jakoby istniały jakieś płcie do wyboru, jest ,,arcybełkotem”, podobnie, jak bełkotem był marksizm.

  Ks. prof. Oko wskazywał, że forsowanie ideologii gender w szkołach jest rzeczą całkowicie skandaliczną

  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-dariusz-oko-narzucac-gender-chrzescijanom-to-jak-zydom-narzucac-islam,117316.html

  • tu Maria Pietrzak pisze:

   Oni gender nie narzucaja , oni go wcielaja . Weszli do szkol tylnymi drzwiami i dzis juz tego owoce zbieramy ! Nikt nikogo nie pytal o zdanie ! Tak sytuacja wyglada we Francji . Wiec trzeba sie miec na bacznosci !

  • tu Maria Pietrzak pisze:

   O wyborze plci ?
   Wystarczy spojrzec na przyrodzenie !
   Wybor zostal przez Boga dokonany .
   On jest Stworzycielem !
   Ale sprostac wymaganiom … I tu zaczyna sie szukanie , miganie , plci dobieranie , w ktorej byloby mi do twarzy ! Byle dalej od odpowiedzialnosci i od Milosci !
   To jest bunt przeciwko Bogu i Jego zamiarom .
   To juz w Edenie sie zaczelo … , ze szatan chodzi i zwodzi .To jego zadanie !
   A my ? Znowu jak Adam i Ewa ?
   Nie ! Nam trzeba nieustannie … O Stworzycielu Duchu przyjdz … ulecz co jest harde …rozgrzej serca twarde … prowadz zabłᾳkane !
   Daj radosc z istnienia i wdziecznosc z Boskiego pochodzenia !
   Daj wytrwanie !

   … Bὁg nie zawodzi !
   ( a tak w nawiasie … Ale czasy !!!)
   Dziekowac Kaplanom , ktorzy na strazy stoja i sie nikogo nie boja !

 3. kropka pisze:

  Nie ma mowy o zniesieniu celibatu. Przynajmniej na razie…

  W dokumencie końcowym Synodu Biskupów o młodzieży i powołaniach nie będzie mowy o zniesieniu celibatu. W pierwszych dniach wniosek w tej sprawie złożył, w imieniu całego belgijskiego episkopatu, bp Jean Kockerols z Brukseli. Zaproponował, by Kościół powoływał wybranych żonatych mężczyzn do podjęcia posługi kapłańskiej

  http://www.fronda.pl/a/nie-ma-mowy-o-zniesieniu-celibatu-przynajmniej-na-razie,117345.html?fbclid=IwAR0otjyN3MOfV1OERYQma4UX3xH66LP_WZ8pMrDBF-ik7FOgntbMJUL-NIU

 4. wobroniewiary pisze:

  Ofiarowała 3 msze za zmarłego ojca. Miała wizję, że uniknął czyśćca

  „Ojcze, proszę, odpraw trzy msze w jego intencji. Tylko wtedy będzie mógł uwolnić się z płomieni czyśćcowych” – powiedziała. Wzruszony wiarą dziewczyny opat obiecał spełnić jej prośbę.

  Pewnego dnia w 1657 r. w benedyktyńskim klasztorze Najświętszej Maryi Panny w Montserracie w Katalonii doszło do niezwykłego wydarzenia. W tym słynnym na całym Półwyspie Iberyjskim sanktuarium, gdzie od wieków czczono rzeźbę Czarnej Madonny z Dzieciątkiem, opat Don Millán de Mirando głosił właśnie rekolekcje. Po jednej z wygłoszonych przez niego konferencji dwie kobiety – matka i córka – poprosiły o rozmowę.

  https://pl.aleteia.org/2017/11/07/montserrat-ofiarowala-3-msze-za-zmarlego-ojca-miala-wizje-ze-uniknal-czyscca/

 5. kropka pisze:

  Edson Glauber – brazylijski wizjoner, który miał i ma objawienia św. Józefa (Itapiranga – zatwierdzone przez Kościół objawienia św. Józefa) – przekazał, że św. Józef ma urodziny 27 października – czyli dzisiaj !

 6. wobroniewiary pisze:

  Dziś jest Nabożeństwo uzdrowienia w Wąwolnicy z ks. Janem Pęziołem. Ze względu na nogę nie mogę nigdzie jechać, ale ks. Jan mnie pobłogosławił przez tel. i obiecał modlitwę. Wierzę, że już teraz uzdrowienie pójdzie z górki, bo Matka Boża Kębelska cudami i łaskami słynie. Ja będę się łączyć duchowo poprzez Różaniec św. a potem odsłucham nagrań i zamieszczę, jak się pojawią w sieci.
  Czy ktoś dołączy do mnie w modlitwie?

  http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/

 7. kropka pisze:

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. 28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy – być może po raz ostatni – 31 marca 2019 r.

 8. wobroniewiary pisze:

  Jan Paweł II osobiście napisał tę modlitwę. „O uwolnienie świata od wszelkiego zła”
  Poniższa modlitwa jest kluczową częścią konsekracji dokonanej na Placu Świętego Piotra 25 marca (Święto Zwiastowania) w 1984 roku. Pomódl się dzisiaj słowami tej modlitwy:

  O Serce Niepokalane! Pomóż przezwyciężyć grozę zła, która tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości!

  Od głodu i wojny, wybaw nas!
  Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!
  Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!
  Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!
  Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!
  Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!
  Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas! Wybaw nas!

  Przyjmij, o Matko Chrystusa, to wołanie nabrzmiałe cierpieniem wszystkich ludzi! Nabrzmiałe cierpieniem całych społeczeństw!
  Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech: grzech człowieka i „grzech świata”, grzech w każdej jego postaci.
  Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona zbawcza potęga Odkupienia: potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei! Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s