Kardynał Raymond Leo Burke: Kościół ma wrogów i są to wielcy wrogowie a teraz Polska jest ich bardzo ważnym celem

(…) Kościół ma wrogów i są to wielcy wrogowie. Także cały świat masonerii i ten cały ruch na rzecz jednego światowego rządu oraz ci milionerzy i miliarderzy, którzy wydają miliony dolarów, by zniszczyć zasady moralne narodów takich, jak Irlandia i wpłynąć także na dobre narody, takie jak wasz w Polsce, by promować agendę przeciwko życiu, przeciwko rodzinie, przeciwko Kościołowi – dodał kardynał Raymond Leo Burke. Odnosząc się do naszej Ojczyzny zapewnił, że modli się za Polskę, którą na cel obrali sobie rewolucjoniści.

– Jestem pewien, że to właśnie teraz Polska jest bardzo ważnym celem. Modlę się ze wszystkich sił – ze względu na siłę waszego katolicyzmu, którego doświadczyłem i poznałem w Polsce – by Polacy się temu procesowi nie poddali – powiedział kardynał. Przypomniał jednocześnie jak należy po katolicku rozumieć ideę synodu.

– Pojęcie synodu zawsze istniało w Kościele. Ale synod był narzędziem stosowanym przez biskupa czy arcybiskupa, aby zrozumieć, jak lepiej nauczać wiary i jak lepiej stosować dyscyplinę kościelną. Nigdy nie był on postrzegany jako gremium, które tworzyło nowe nauczanie, które tworzyło nową dyscyplinę. A więc istnieje tutaj fundamentalne nieporozumienie, które należy skorygować – powiedział kardynał Raymond Leo Burke.

Czytaj całość: http://www.pch24.pl   lub wysłuchaj 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Kardynał Raymond Leo Burke: Kościół ma wrogów i są to wielcy wrogowie a teraz Polska jest ich bardzo ważnym celem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. the_cure pisze:

  bl Katarzyna Emerlich wszystko w swoich wizjach przewidziala, nie ma sie co stresowac… w tej wojnie jedyna sensowna bron to modltiwa i post no i przemiana wlasnego serca (a to chyba najtrudniejsze)

  • Kate pisze:

   Ale czy nie jest tak, że te wizje są warunkowe i zależą od naszej kondycji duchowej? Czy w tym momencie my, Polacy (jako naród), faktycznie zasługujemy na ocalenie? Mieszkam w Warszawie i widzę, co się dzieje. A i tak jest znośnie w porównaniu z Wielkopolską czy Pomorzem.
   Młodzi ludzie tracą wiarę i odchodzą od Kościoła, mnóstwo rozwodów, Halloween, Marsze Równości, dniami postnymi mało kto się przejmuje, prostytucja kwitnie, władza kłamie nam w oczy w sprawie imigrantów, kolejny projekt ustawy antyaborcyjnej pokrywa się kurzem… I tę wyliczankę można ciągnąć dalej.
   Ilu sprawiedliwych się znajdzie?
   No ale trzeba się modlić i nawracać, nic mądrzejszego nie można zrobić.

   • the_cure pisze:

    emrilich opisywala to jak masoneria niszczy kosciol od srodka a o Polsce tam mowy nie bylo. Co do tej mesjanistycznej roli Polski to jestem sceptycznie nastawiony.(zwlaszcza jak sie widzi to wszystko co opisujesz bo takie sa niestety polskie realia) Wydaje mi sie ze katolicy we Francji czy USA czy takim Pakistanie pomimo ze jest ich malo sa jakosciowo znacznie potezniesi. W PL za duzo energii tracimy na jakies jakowe awantury miedzy soba, ktore moim zdaniem nie sa mile Bogu. ten zas rodzaj zlych duchow pokonuje sie modlitwa i postem….

    • beat pisze:

     Pan Jezus w Oredziach Prawdziwe Zycie w Bogu przekazal ze czasy Ostateczne poznamy po znakach. klotnie przemoc przesladowanie homopropaganda
     nienawisc. jedni odejda od Kosciola a inni beda wracac na Lono Kosciola
     jedni na prawo drudzy na lewo
     w Polsce jest walka o KK o Wartosci Chrzescjanskie z szatanem
     Wspierajmy Rzad modlmy sie za Prawice bo oni maja duza zapore w totalnych bez pomocy Boga nic nie zrobia Maryja Krolowa Polski uratuje Polske

   • Megi pisze:

    W Warszawie niestety nie mieszkają rdzenni Warszawiacy….Warszawa jak po II wojnie zachód jest misz maszem kulturowym….moralnym również….

    • Robert pisze:

     Oj, są w Warszawie Warszawiacy i nawet ich krewni spoczęli w Katedrze… bez honorów – w 1944 roku. Takie losy… Oni mają zdanie odrębne.

     Trochę obok, ale ekspresyjnie to samo:

 3. wobroniewiary pisze:

  Chińskie władze zniszczyły dwa sanktuaria maryjne

  Kilka tygodni po zawarciu porozumienia ze Stolicą Apostolską ws. nominacji biskupich, władze chińskie zniszczyły dwa sanktuaria maryjne w prowincjach Shanxi i Guizhou. Pierwsze z nich znajduje się w Dongergou i było poświęcone Matce Bożej Siedmiu Boleści, drugie zaś – Matce Bożej Błogosławieństw, znane także jako sanktuarium Matki Bożej z Góry. Były to miejsca pielgrzymkowe zarówno wspólnot uznawanych jak i nieuznawanych przez władze.
  W przypadku sanktuarium w Dongergou oficjalnym powodem niszczenia kościoła była zbyt duża ilość krzyży i „zbyt wiele dekoracji ponad wszelkie granice”. Z kolei sanktuarium w Anlongu zburzono, gdyż – według władz – zbudowano je bez wymaganych pozwoleń. Przed tygodniem wierni z Anlongu prosili katolików z całego świata o modlitwy w intencji uratowania ich świątyni przed zburzeniem.

  https://ekai.pl/chinskie-wladze-zniszczyly-dwa-sanktuaria-maryjne/

 4. wobroniewiary pisze:

  Orędzie Matki Bożej z Medziugorja dla świata z 25 października 2018 roku przekazane widzącej Marii Pavlović-Lunetti

  „Drogie dzieci! Macie wielką łaskę, że jesteście wzywani do nowego życia poprzez orędzia, które wam daję. To jest czas łaski, kochane dzieci, czas i wezwanie do nawrócenia dla was i dla przyszłych pokoleń. Dlatego wzywam was, kochane dzieci: módlcie się więcej i otwórzcie swoje serce mojemu Synowi Jezusowi. Ja jestem z wami, kocham was wszystkich i błogosławię was moim macierzyńskim błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

  • Kaśka pisze:

   … i dla przyszłych pokoleń…

  • Monika pisze:

   „Macie wielką łaskę, że jesteście wzywani do nowego życia poprzez orędzia, które wam daję.” – sama Matka Boża tak mówi.
   Można w to wierzyć lub nie ale niektórzy, którzy właśnie nie chcą słuchać i wolą nie słuchać, są skłonni też twierdzić, że te orędzia nie są do niczego potrzebne, bo wystarczy to czy tamto ale nie orędzia.
   Ale gdyby to nie było nam potrzebne, to czy Matka Boża przychodziłaby do nas z orędziami? Czy wtedy, gdyby to nie było potrzebne nam i wszystkim, nawet następnym pokoleniom, teraz, w tych trudnych czasach, to czy nie byłaby z nami, nie umacniała nas swym słowem, nie dawała nam wskazówek, nie dziękowała nam za zaangażowanie, wyrzeczenie, poświęcenie, modlitwę, jak robi przecież każda dobra Matka, a przecież Matka Boża jest najlepszą Matką. Czy dobrze jest, gdy dobre dziecko nie słucha swojej dobrej Matki?

 5. the_cure pisze:

  Jezu Maryjo kocham Was, ratujcie dusze. – 1 akt milosci jedna dusza uratowana … (Jezus do s KOnsolaty Betrone)
  Pomysl ile dusz mozesz urtowac dziennie ?

 6. Ufająca Bogu pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę. Mój tato jutro przechodzi jutro poważną operację. Zamówiłam na czwartek mszę, jednak rozłożyła mnie w ten dzień choroba, że nie mogłam wstać z łóżka. I też nie będę mogła przy nim być i czuwać ze względu na moją infekcję. Mam wrażenie, że zły tu miesza. Z godziny na godzinę położyło mnie, jakbym chorowała tygodniami. A tak bardzo chciałam być na mszy. Powierzyłam wszystko Bogu i Matce Najświętszej, jednak przez własną niedyspozycję czuję bezsilność.

 7. wobroniewiary pisze:

  W Kanadzie lewacki rząd Justina Trudeau chce przeforsować projekt umożliwiający odbieranie dzieci rodzicom, którzy zaprotestują np. przeciwko korzystaniu z tej samej szatni, toalet, prysznicy przez dziewczynki i chłopców, twierdzących, że są dziewczynkami.

  Rząd Trudeau chce zabierać dzieci także wtedy, gdy rodzice będą „homofobami” i nie zaakceptują agendy LGBTQI. Obostrzenia dotknęłyby wreszcie pary, który zamierzałaby adoptować dzieci. Również one wcześniej musiałaby opowiedzieć się po stronie sodomii

 8. Ania pisze:

  „Dziś bardziej niż kiedykolwiek musicie pamiętać, że kto Mnie znajdzie, znajdzie życie i otrzyma zbawienie od Pana.
  Mój przeciwnik tylko tego się obawia. Robi więc wszystko, by jeszcze bardziej oddalić Serca Moich wiernych ode Mnie. Usiłuje jeszcze bardziej usunąć Mnie w cień w Kościele. Rozpoczął przeciwko Mnie największą i decydującą bitwę, w której jedno z nas dwojga poniesie klęskę na zawsze.
  Obecnie wiele pozorów wskazuje, że zwycięzcą jest on – Mój przeciwnik. Bliskie są jednak czasy Mojego największego powrotu i Mojego zupełnego zwycięstwa. (…)
  Wezwę Moje wierne dzieci i wychowam je do ważnego zadania przygotowania świata na wielkie, czekające go oczyszczenie. Jest ono konieczne, by w końcu mógł narodzić się świat nowy – cały odnowiony w światłości i miłości Mojego Syna Jezusa, który zakróluje nad wszystkimi”.

  „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, ks. Stefano Gobbi

 9. Włochy w szoku po brutalnym morderstwie 16-latki. Policja schwytała sprawców. To trzej migranci z Senegalu i Nigerii
  Sprawcy brutalnego morderstwa na 16-letniej Włoszce Desirée Mariottini zostali schwytani przez policję. Przed śmiercią kobiecie podano narkotyki, oraz wielokrotnie zgwałcono. Tego czynu dopuścili się trzej migranci.
  Policja ujęła trzech migrantów: dwóch z Senegalu (26 lat i 42 lata), oraz jednego z Nigerii (40 lat). Zarzuty, które usłyszą to odurzenie kobiety narkotykami, gwałt zbiorowy i morderstwo. Lista sprawców może się powiększyć. Włoskie media podkreślają, że w morderstwie Desirée Mariottini mogli uczestniczyć jeszcze członkowie rzymskiego gangu narkotykowego.
  […]
  Do skandalicznej zbrodni doszło w nocy z 19 na 20 października.
  https://wpolityce.pl/swiat/418418-wlochy-migranci-zgwalcili-i-zabili-16-latke

 10. Kamil pisze:

  Właśnie leci na tvp2 mega propagandowy film „Ziarno prawdy”. Kto oglądał? Jestem w szoku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s