Matteo Salvini, minister spraw wewnętrznych Włoch: jeśli przeszkadza Ci krucyfiks, wyjedź! Świat jest wielki!

Brawa dla ministra spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salviniego, który przypomniał światu, że Włochy są krajem chrześcijańskim:

„Tu w Boże Narodzenie obchodzimy narodziny małego Jezusa. Jeśli nie pasuje ci szopka, jeśli nie lubisz dzwonów, jeśli przeszkadza Ci krucyfiks, wyjedź! Świat jest wielki.”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Matteo Salvini, minister spraw wewnętrznych Włoch: jeśli przeszkadza Ci krucyfiks, wyjedź! Świat jest wielki!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  „Brakuje tylko cudu przypisywanego wstawiennictwu Piusa XII, aby można było go ogłosić błogosławionym” – oświadczył sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Marcello Bartolucci. Purpurat zachęcił także wiernych, aby modlili się za wstawiennictwem Sługi Bożego papieża Piusa XII.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dwie największe herezje – ks. Wojciech Węgrzyniak
  Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.

  Jeśli bowiem wszystko jedno, w co się wierzy, nie ma sensu poświęcać życia dla Jezusa, stąd spadek powołań, nie ma sensu wyjeżdżać na misje czy ewangelizować, bo po co mówić o nawróceniu, skoro ich wiara/niewiara nie jest wcale gorsza, bez sensu też oddawać życie za Chrystusa, cierpieć z powodu wierności Ewangelii, stąd zapieranie się zasad wiary i ucieczka spod krzyża. W imię tego, żeby ludziom inaczej wierzącym nie robić przykrości albo z lęku przed utratą, zaparliśmy się Boga, Jezusa Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela i tego, co powiedział każdemu mieszkańcowi ziemi: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie” (J 14,6).

  O ile pierwsza herezja niszczy wiarę, to druga niszczy moralność. Jeśli bowiem wszyscy będziemy zbawieni, po co się starać o świętość? Jeśli każdego Bóg przyjmie w niebie, po co unikać grzechów? I zaczynamy unikać tylko takich grzechów, które bulwersują innych. Nie ze względu na sumienie, prawdę czy zbawienie, ale ze strachu przed publicznym napiętnowaniem. Przestaliśmy bać się Boga, więc zaczynamy panikować przed ludźmi.

  całość: https://blog.gosc.pl/ksWojciechWegrzyniak/2018/10/17/Dwie-najwieksze-herezje?fbclid=IwAR2tv6m6ggELgVybMMCrAeYaV1uWpOte58osIFS3KvoBatw5MJYXHi9QnLc

 4. Ania pisze:

  STUMETROWA FLAGA NA STU LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W MILÓWCE !!! NIEPODLEGŁA DO HYMNU !!!

 5. Efka pisze:

  Cudnie, ze Włosi pilnują krzyża, a my w Polsce nie upilnowaliśmy Jezusa Eucharystycznego …
  Los Polski wisi na włosku – Maciej Bodasiński (13 X 2018 r.)

  • Zaniepokojona pisze:

   Bardzo fajne, a gdyby takie cos – wybrać dowolna parafię w Polsce i zamówić z wysyłką do tej parafii ‚kontrolkę pierwszych sobót miesiąca’ – koszt 20 gr, zamówić 50 szt i podać w wysyłce adres parafii – myślę że każdy ksiądz gdy to otrzyma co najmniej wyłoży ‚na stoliczek’ a może i parę słów z ambony powie 🙂

  • Romek pisze:

   św Jan Paweł II -FIKCJA WOLNOŚCI, KTÓRA ZNIEWALA..Te Sprawy Nie Mogą Mnie Nie Obchodzić, Nie Boleć.
   „(…) Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!

 6. Przepraszamy Ciebie Jezu za nasza bezczynność 😦

 7. kropka pisze:

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało w 9 województwach, wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS dla TVP

 8. wobroniewiary pisze:

  W godzinie twojej śmierci będziesz miał największe pocieszenie za uczestnictwo w licznych Mszach św., ponieważ każdą Mszę św., zabierasz ze sobą na sąd. One będę wstawiać się za tobą. Proporcjonalnie do gorliwości, z jaką w nich uczestniczyłeś, twoja doczesna kara w czyśćcu będzie zmniejszona.

  Msza św. gładzi grzechy lekkie, których nigdy nie wyznałeś na spowiedzi i Szatan w ten sposób będzie osłabiony wobec ciebie.

  Uczestnicząc we Mszy św., przyczyniasz się do najbardziej skutecznej pomocy duszom czyśćcowym. Jedna Msza św., w której uczestniczyłeś w czasie życia ma większe znaczenie niż wiele innych ofiarowanych za ciebie po śmierci.

  Uczestnicząc we Mszy św., zostaniesz uwolniony od wielu niebezpieczeństw, nieszczęść, których w przeciwnym wypadku nie mógłbyś uniknąć.

  Każda Msza św. przyczynia się do twojej chwały w niebie.
  Przez każdą Mszę św. będziesz mógł skrócić cierpienia dusz czyśćcowych, które czekają, byś za nie się modlił.

  Uczestnicząc we Mszy św. otrzymasz błogosławieństwo kapłana, a zatem błogosławieństwo Boga, który jest w Niebie.
  Podczas Mszy św. klękasz pośród legionów aniołów, którzy z uszanowaniem obecni są na Mszy św.

  Błogosławieństwo Boga zabierasz ze sobą z Mszy św., również dla twoich spraw ziemskich.”

  Fragmenty orędzi Jezusa i Maryi – s. Maria Natalia, Węgry (1936-1988)

 9. EwaT. pisze:

  Kochani prosze o modlitwe za mojego tate Jozefa ktory dzis zmarl.Rozwiodl sie z mama dawno,naduzywal alkoholu nawet nie wiem czy sie spowiadal… Jezu ratuj jego dusze!

 10. tu Maria Pietrzak pisze:

  +++
  Wieczne odpoczywanie
  Racz umarłym dać, o Panie,
  Którzy w łasce Twojej żyli
  I w niej życie zakończyli.
  Niech im jasność Twoja świeci,
  Bo to Twoje, Panie, dzieci,
  Coś najświętszą krwią Twą zbawił,
  Byś im wiecznie błogosławił.

  Wieczne odpoczywanie
  Racz umarłym dać, o Panie!
  Sprawiedliwy tu bezpiecznie
  Żyje i żyć będzie wiecznie,
  I nagrodę swą odbierze,
  Że Cię kochał wiernie, szczerze,
  A choć w życiu się zadłużył,
  Jednak zawsze Tobie służył.
  Tyś mu za to dopomagał,
  By pokutą Cię przebłagał.

  Wieczne odpoczywanie,
  Racz umarłym dać, o Panie!
  Przepuść im dla Twej litości
  Grzechy ludzkiej ułomności.
  I na wypłatę za ich długi
  Niech im służą Twe zasługi.
  Modły nasze i cierpienia
  Niech wybawią ich z więzienia,
  By się z Tobą połączyli,
  Za nas w niebie się modlili.
  Amen
  / ks Karol Antoniewicz

 11. Maria Pietrzak pisze:

  Koronką do Bożego Miłosierdzia ratowała dusze św. Siostra Faustyna.
  Współczuję Ci, @Ewo ❤

 12. EwaT. pisze:

  Dziekuje za modlitewne wsparcie, ciesze sie bardzo ze moge na was liczyc. Jezu Ufam Tobie, Twoje Milosierdzie nie ma granic.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s