Dziś noc czuwania w intencji Ojczyzny i za polską emigrację

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś noc czuwania w intencji Ojczyzny i za polską emigrację. Modlitwę poprowadzą księża chrystusowcy oraz Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. W czuwaniu wezmą udział przedstawiciele ośrodków polonijnych z Niemiec, Belgii, Francji, Ukrainy, Białorusi i Węgier. 

Na motto modlitwy wybrano słowa kard. Augusta Hlonda „Z dala o kraju pamiętaj o Ojczyźnie, służ jej z całą duszą” – mówi ks. Wiesław Wójcik, chrystusowiec, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. 

Księża z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (chrystusowcy) posługują w 22 krajach świata. Oprócz pracy duszpasterskiej troszczą się także o podtrzymywanie ducha patriotycznego, życia społecznego i polskiej kultury.

Uczestniczy czuwania modlić się będą za rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny, za rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną, a także za Polskę w 100-lecie odzyskania niepodległości.

Za: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Dziś noc czuwania w intencji Ojczyzny i za polską emigrację

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ania pisze:

  Bardzo dziękuję za tę informację o czuwaniu 😉
  I ponawiam pytanie, od kiedy obowiązuje cisza wyborcza?

 3. Ehmm pisze:

  „Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską. Wybierajmy ludzi prawych, ludzi światłych, ludzi wierzących, ludzi, którzy udowodnili swoimi czynami, że są z Chrystusem, że są z naszą Ojczyzną” – apeluje o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

  ***
  Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja!

  Patrząc na obecną rzeczywistość w Polsce i w świecie, przypominają się prorockie słowa św. Jana Pawła II. Jeszcze jako kardynał, odwiedzając Stany Zjednoczone w sierpniu 1978 r. w ostatnim swym wystąpieniu we wstrząsających słowach opisał kryzys Kościoła i świata. Powiedział: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła, jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami, ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. Widzimy, że to proroctwo św. Jana Pawła II spełnia się na naszych oczach. Również w naszej Ojczyźnie obserwujemy walkę przeciwko Kościołowi, przeciwko wierze w Pana Boga, widzimy walkę przeciwko rodzinie, przeciwko normalności. Tym bardziej zadajemy sobie pytanie, co robię, co każdy z nas robi? Zadajemy sobie to pytanie, by jeszcze owocniej ewangelizować, umacniać wiarę i miłość do Pana Boga wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, wszędzie, by w ten sposób uratować naszą Ojczyznę, pomóc światu, by nikt nie zatracił się na wieczność.

  Zbliżają się wybory samorządowe. Zwróćmy uwagę na to, kogo wybieramy. Zobaczcie, ta nienormalność szerzy się w różnych miastach, wielkich miastach, tzw. parady, marsze równości, a w rzeczywistości nienormalności, wbrew prawu naturalnemu – zwróćmy na to uwagę. Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską. Wybierajmy ludzi prawych, ludzi światłych, ludzi wierzących, ludzi, którzy udowodnili swoimi czynami, że są z Chrystusem, że są z naszą Ojczyzną.

  Dziękuję serdecznie, dziękujemy też za współpracę z Radiem Maryja, za wspieranie dzieł nowej ewangelizacji modlitwą i czynem.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/dyrektor-radia-maryja-apeluje-o-odpowiedzialny-udzial-w-wyborach-samorzadowych/

 4. Ania pisze:

  Po raz pierwszy w historii obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Święto ma charakter państwowy. Nawiązuje do porwania i początku męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

 5. wobroniewiary pisze:

  Od 19 października 2018 r. startuje w Polsce telewizja, założona przed 37. laty w USA przez Matkę Angelikę Rizzo, klaryskę od wieczystej adoracji. Jest to katolicka telewizja, której zadaniem jest ewangelizacja, obrona życia ludzkiego oraz wspieranie rodziny. Ponadto jej specyfiką jest apolityczność i brak reklam. Polska edycja telewizji Wiekuistego Słowa, w skrócie EWTN, będzie dostępna na stronie ewtn.pl, a z czasem będzie w sieci kablowej i na satelicie. Każdego dnia będzie transmitowana Msza święta o godzinie 7.00 z Kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana z Niepokalanowa, a także podgląd z Kaplicy Adoracji w bazylice. Od 19 października Msze święte o godz. 7.00 w dni powszednie będą odprawiane w Kaplicy św. Maksymiliana. Nie będzie Mszy świętej w bazylice o tej godzinie.

 6. wobroniewiary pisze:

  „(…) Teraz Jezus jest bardzo smutny, a nawet rozgniewany widząc, że wielu Kapłanów usunęło Mnie ze swoich umysłów, zapomniało o Mnie w swoim życiu, wymazało Mnie z dusz tak wielu wiernych.
  Z ich winy oddawanie Mi czci – zawsze tak żywe w Kościele – obecnie bardzo osłabło, a gdzieniegdzie prawie wygasło.
  Mówią, że Ja, Mama, przyćmiewam chwałę i cześć należną jedynie Mojemu Synowi!
  Biedne Moje dzieci! Jakże są nierozumne, jak zaślepione! Jakże szatan potrafił je zwieść! Doszły do tak wielkiej ślepoty, ponieważ nie słuchały ani Jezusa, ani Mnie.
  Pozwoliły się prowadzić jedynie samym sobie, swemu rozumowi, swej pysze. I tak szatan posłużył się nimi w swej grze. Gra ta polegała na doprowadzeniu – wreszcie! – do tego, by usunąć Mnie w cień w Kościele i wymazać Mnie z dusz!
  Muszę więc wyruszyć w drogę, by szukać wśród Kapłanów tych, którzy pozostali wierni, którzy Mnie słuchają i kochają.
  Dzięki nim, po wielkim oczyszczeniu, zajaśnieję na nowo w Kościele – bardziej niż przedtem promienna… Mama otrzymała od Jezusa moc doprowadzania zabłąkanych dzieci do domu.
  Potrzebuję jednak Kapłanów pokornych i odważnych, gotowych znieść dla Mnie szyderstwa, pozwalających się dla Mnie podeptać.
  Z tych to pokornych, wyśmiewanych i deptanych Kapłanów Sama utworzę zastęp, który pomoże Mi przyprowadzić do Jezusa niezliczoną ilość dzieci, oczyszczonych w wielkim ucisku…”
  9.08.1973

  „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, ks. Stefano Gobbi
  Grafika: VICONA

  • Anna pisze:

   Wczoraj opublikowano nowy list arcypiskupa Vigano , który w dramatycznym wołaniu prosi o zaprzestanie milczenia, wzywa braci kapłanów i biskupów o pomoc,musimy teraz modlić się za bs.Vigano aby podołał narazie sam temu w pojedynkę,jednego tylko nie rozumiem że jeden portal tylko te świadectwa publikuje a inne milczą jakby to nie miało miejsca , strasznie tego nie rozumiem

 7. zatroskany człowiek pisze:

  Odnośnie charyzmatyków odnoszę wrażenie że księża biskupi w ogóle tymi tematami się nie zajmują , powierzając rozeznanie podwładnym i ich opiniami się kierują . Np . na liście osób broniących Marcina Zielińskiego jest o. dr Mariusz Orczykowski OFMConv, rektor Wyższego Seminarium Franciszkańskiego w Krakowie, który jest asystentem kościelnym, nominowanym przez JE kard. Stanisława Dziwisza do opieki nad wspólnotą Głos Pana ( w Krakowie ). Liderem wspólnoty jest Pan – Karol Sobczyk, który jeździ na konferencje do Usa z Randy Clarkkiem, Heidi Baker i Bilem Johnsonem itd. https://gloria.tv/article/jFsV1i1LAcdM4vFUTh8NBCf99
  A 2 lutego 2018 roku Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski powołał Sekretariat . Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej i Pan Karol Sobczyk jest tam sekretarzem , wiceprzewodniczącym jest Pan Antoni Tompolski który jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia ( kursów ) Alfa Polska, a przewodniczącym jakiś ksiądz. Tak więc wszystko pod opieka księży , Jedni z drugimi się zazębiają . Nie wiem czy jest sens zajmować się tematem . Bo za to Pan Jezus z tacy płaci Księżom aby to oni ewentualnymi zagrożeniami się zajmowali.
  http://ne.diecezja.pl/wp/?page_id=4

 8. Kaśka pisze:

  Biskup Andrzej Czaja od dawna zwraca uwagę na pentekostalizację naszej wiary.

 9. tu Maria Pietrzak pisze:

  … » A Przeczystą Królową naszą prośmy o mocarne dusze, o wodzów natchnionych, o pokolenie orle, o bohaterstwo czynu, o świętość i zbawienie.
  POKUTUJMY « !
  z Listu Kardynala Augusta Hlonda ,

  http://patrimonium.chrystusowcy.pl/kandydaci-na-oltarze/sluga-bozy-kard-august-hlond/dziela/1933-1939/List-pasterski-O-Katolickie-zasady-moralne–_871#.W8rmoWgzZPY

 10. wobroniewiary pisze:

  20 X Nowenna do św. Jana Pawła II – Dzień 8
  Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości. W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską…, o którą Cię proszę.

 11. wobroniewiary pisze:

  2. dzień nowenny do św. Judy Tadeusza
  O św. Judo Tadeuszu – zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa – poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

  W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

  Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich – a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego – świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s