W ramach przypomnienia: Ks. Piotr Glas: Jak się modlić o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego?

Dziś w ruchach charyzmatycznych nie jest problemem Duch Święty ani charyzmaty, ale kto to robi i jakim duchem posługuje.
Największym przewinieniem wielu liderów jest głoszenie „ewangelii sukcesu”, w której nie ma miejsca na cierpienie, krzyż, ma być tylko zdrowie, które staje się bożkiem. Ma być uwielbienie, w którym nie ma zgody na to, że Jezus może dopuszczać w naszym życiu cierpienie i choroby.
Charyzmaty, uzdrowienie – tak, pod warunkiem, że będzie też zgoda na krzyż i Maryję – przypomina ks. Piotr Glas uczestnikom Forum Charyzmatycznego w Szczecinie.
Ks. Piotr prosi także, aby wspólnoty nie powtarzały błędów Kościoła katolickiego na Zachodzie, gdzie niemal wszystkie wspólnoty charyzmatyczne stały się protestanckimi lub są pseudo-katolickie, posługując i przepowiadając niezgodnie z nauczaniem i tradycją Kościoła katolickiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „W ramach przypomnienia: Ks. Piotr Glas: Jak się modlić o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Grażyna K. pisze:

   wspaniala konferencja bylam i sluchalam ale warto sobie przypominac to na te czasy zametu ktory powstaje tez i w naszym kosciele niech Maryja ma w opiece ks Glasa 💝

 2. Monika pisze:


  Herezja Lutra i jej konsekwencje – Abp Jan Paweł Lenga
  „Wielki Św. Ignacy Loyola, założyciel Jezuitów wszystko robił ażeby w sposób pobożny i żyjąc Bogiem, o którym zrobił tak wielkie rozmyślania i rozpowszechnił je na cały świat, ażeby zniszczyć to dzieło Lutra ale po 500 latach dzisiaj jego następcy, Jezuici na nowo zaczynają wracać Lutra do Kościoła Katolickiego. Jezuici, zastanówcie się co robicie, Jezuici, Dominikanie, Franciszkanie, Benedyktyni, Marianie, wszystkie inne zgromadzenia, wróćcie do gorliwości waszych założycieli.
  Nie wpuszczajcie do Kościoła różne charyzmatyczne ruchy, które będą sobie już odpoczywać w „Duchu Świętym”, padać na ziemię. Nie wyobrażam sobie, żeby Matka Boża z Uczniami, z Apostołami Chrystusa, kiedy otrzymywali Ducha Świętego targali się po ziemi. Oni w modlitwie to przyjmowali, w ciszy, w pokoju. Tak jak pisze kardynał Sarah, który jest też „więźniem Watykanu”, który pisze o milczeniu, o kontemplacji Boga w swoich sercach a nie o gadaniu.
  Wróćcie do pierwotnej gorliwości, inaczej nie będziecie mieć ani powołań i zestarzejecie się, jako jałowi i nic nie dacie więcej. A kiedyś kwitły wasze Zgromadzenia dlatego, że Ci Założyciele byli na szczycie oddania się Bogu i pokazywali w ludzki sposób jak można tym Bogiem żyć. Byli wzorcami dla tych ludzi, którzy żyli w ich czasach i po dzisiejszy dzień. A dzisiaj Jezuici przodują niestety w powrocie Lutra a jeszcze mówią, że może to Ojciec Kościoła to będzie. Jakiego Kościoła? Oczywiście nie Katolickiego, nie Chrystusowego. A tego od diabła i od tych, którzy jemu służą. Charyzmatyczne ruchy, które dzisiaj istnieją w Kościele zamieniają prawdę o Chrystusie.”

 3. Leon pisze:

  Drodzy, bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej żony, o łaskę uzdrowienia.
  Ogromnie potrzebujemy tego Waszego modlitewnego wsparcia…Z serca dziękuję…Pamiętamy o Was przed Bogiem. Błogosławionego dnia!

 4. eska pisze:

  Kochani, bardzo dziękuję za modlitwę w sprawie pracy mojego męża. Po dwóch dniach wydaje się, że dobrze rozeznaliśmy i podjęliśmy właściwą decyzję, zgodną z wolą Bożą. 🙂

  +++ we wszystkich tutejszych intencjach.

 5. Kazimierz Michał pisze:

  A tu link do e-lektury: Tomasza a Kempis: O naśladowaniu Chrystusa

  Click to access Tomasz-a-Kempis-O-nasladowaniu-Chrystusa.pdf

 6. Kazimierz Michał pisze:

  „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”!
  (Łk 12, 49)

  „Ks. Piotr Glas – Ogień Ducha Świętego”

  To wiara czyni was odważnymi a nie poparcie tłumu!
  Módlcie się o dar charyzmatycznej wiary!
  /ks. Piotr Glas/

  Św. Łukaszu, ewangelisto i lekarzu – módl się za nami!

 7. Ania pisze:

  Dwóch mężczyzn nie tworzy jednej matki – plakaty opatrzone takim właśnie hasłem na ulicach Rzymu, Mediolanu i Turynu przestrzegają przed szaleństwem uznawania par jednopłciowych za pełnoprawnych rodziców. Społeczna kampania została zainicjowana w związku z rejestrowaniem tego typu „rodzicielstwa” przez władze gminne dużych miast.

 8. Martyna pisze:

  Drodzy, chciałam Was prosić o modlitwę w intencji Kasi. Jest samotną matką – mąż nie żyje – dwójki dzieci, brakuje im środków finansowych. Od kilku miesięcy Kasia leczy się u psychiatry z powodu silnej depresji…

 9. Kazimierz Michał pisze:

  „Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”
  (Mt 7, 22-23)

  „O FAŁSZYWEJ INTERPRETACJI PISMA ŚWIĘTEGO – ks. Grzegorz Śniadoch IBP – 23 lipca 2017 r.”

  „Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was”
  (Dz 20, 29-31)

 10. wobroniewiary pisze:

  „W wewnętrznej strukturze Kościoła, pierwszy Kościół był zgromadzony wokół Matki Jezusa. Odkryjmy to na nowo (…) To co dokonało się w Niej jako znak i tajemnica podczas Zwiastowania, w pełni objawia się i urzeczywistnia w Dniu Pięćdziesiątnicy, w czasie zesłania Ducha Świętego. Rodzi się wtenczas Kościół, którego stałą cechą pozostanie zawsze napełnianie się i działania mocą Ducha Świętego (…)
  W pełni Ducha Świętego dostaje misję i staje się Matką Kościoła. Otrzymując pełnię Ducha, Kościół staje się charyzmatyczny. Kościół jest charyzmatyczny, chociaż są podziały: to są charyzmatycy, to są tradycjonaliści… Jakie podziały? Kościół od samego początku był charyzmatyczny (…) Każdy z was ma charyzmaty, albo je używam, albo ich nie używam. Albo działam jako funkcjonariusz Kościoła, albo działam jak kapłan. Tak samo każdy z was (…)
  Maryja jest pierwszą charyzmatyczką Kościoła . I dlatego jest dziś ważne, aby Ona była obecna na każdym Forum Charyzmatycznym, na każdym zebraniu, żeby wszędzie była obecna. Ja zawsze się pytam: jakimi łaskami ktoś posługuje, jeżeli mówi źle o Maryi? Od kogo ma tego Ducha Świętego? Jeżeli to jest w ogóle Duch Święty (…)

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/06/12/ks-piotr-glas-oraz-maria-simma-na-temat-roli-maryi-w-ruchach-charyzmatycznych/

 11. Kazimierz Michał pisze:

  „Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: 
  On wziął na siebie nasze słabości 
  i nosił nasze choroby”.
  (Mt 8, 17)

  „Czym protestantyzm różni się od katolicyzmu – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz”

  „Uważajcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co „dziś” się zwie, aby żaden z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu.”
  Jesteśmy bowiem uczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną.”
  (Hbr 3, 12-14)

  „Mając więc arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla [uzyskania] pomocy w stosownej chwili.”
  (Hbr 4, 14-16)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s