Egzorcyzmy św. Jana Pawła II

Papież św. Jan Paweł II trzykrotnie w ciągu swego pontyfikatu dokonywał egzorcyzmów

Pocałunek miłości – egzorcyzm Jana Pawła II

JP II ziemiaKsiądz Marian Rajchel, egzorcysta z diecezji przemyskiej, opowiadał, że podczas jednego z egzorcyzmów demon wrzasnął: Ten Wasz PAPIEŻ!!! On tym pocałunkiem więcej nam szkody czyni niż WY WASZYMI egzorcyzmami! Jeden taki pocałunek gorszy niż 1500 egzorcyzmów. Dla nas to był tylko piękny gest – mówił ks. Marian. – Nie… to była miłość do tej ziemi i zły duch to dobrze odczytał.

Chodziło o pocałunek, który Jan Paweł II składał na ziemi za każdym razem, gdy przybywał do jakiegoś kraju. Tego pocałunku nauczył się od św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars, który czynił to samo, przekraczając granicę parafii, do której został posłany. Innym razem, jak mówił egzorcysta, Zły nie wytrzymał: Najgorszy był dzień jego urodzenia… powtórnego, dla nieba. Na jego wezwanie ja pierzchnąć muszę.

Najbardziej znany jest egzorcyzm dokonany przez Papieża Jana Pawła II
w 1982 roku w Watykanie

Widzieliśmy młodą dziewczynę, która rzucała się na ziemię. Czegoś takiego w Watykanie nigdy nie widziano. Po raz ostatni zdarzyło się to we wrześniu 2001 roku, kiedy Papież egzorcyzmował młodą dziewczynę, a ja kontynuowałem te egzorcyzmy” — twierdzi ksiądz Gabriele Amorth. „Papież przystąpił do egzorcyzmów, ponieważ chciał dać przykład” — wyjaśnia duchowny

Francesca z Umbrii
Bywało i tak, że Jan Paweł II sam sprawował egzorcyzmy. Jedna z takich sytuacji wydarzyła się w Watykanie w pierwszych latach pontyfikatu. Biskup Ottorino Pietro Alberti ze Spoleto wziął pod ramię kobietę i wspólnie z jej proboszczem, księdzem Baldino, wprowadził ją do pokoju. Francesca, 22-letnia mieszkanka Umbrii, stawiała opór. To był wyjątkowo trudny przypadek. Ani Alberti, ani nikt inny w jego diecezji nie mógł sobie dać z tym rady. Już kiedyś w Spoleto miała miejsce podobna sytuacja. W 1951 roku miejscowy egzorcysta, ksiądz Corrado Balducci, nie potrafił wypędzić złego ducha z pewnej starszej kobiety. Zawiózł ją do ówczesnego papieża Piusa XII, który uwolnił nieszczęśliwą. Czy papież z Polski pomoże Francesce?
Jan Paweł II wszedł do pokoju. Kobieta natychmiast rzuciła się na ziemię i zaczęła wrzeszczeć. Tarzała się po podłodze i krzyczała, krzyczała tak głośno, że słychać to było w pobliskich pomieszczeniach. Papież otworzył rytuał egzorcyzmów i zaczął się modlić. Minuta, dwie, trzy. Wrzask nie ustawał. Francesca przewracała się z boku na bok, kręciła się, wydawało się, że za chwilę oczy wyskoczą jej z orbit.
– Jutro odprawię za ciebie Mszę – powiedział Jan Paweł II. Kobieta znieruchomiała. Usiadła na podłodze i spojrzała na Ojca Świętego. Miała zupełnie inny wzrok niż przed chwilą. Jej oczy patrzyły rozumnie, była w nich jakaś pogoda i spokój. Wstała.
– Co się stało? – zapytała.
– Francesca, wróciłaś, odzyskaliśmy cię! – proboszcz Baldino był zachwycony. – Modlitwy Ojca Świętego uwolniły cię od demona. Jan Paweł II przyglądał się jej uważnie. – Pierwszy raz widzę coś podobnego, to prawdziwa scena biblijna – powiedział. Uścisnął Francescę, pobłogosławił ją i wyszedł.
Artykuł ukazał się w numerze 20 (kwiecień 2014) Miesięcznika Egzorcysta

”Szatan wyczuł relikwię Jana Pawła II i zawył: weź tego Janka!”

Jest egzorcystą, wygania z opętanych szatana. To niełatwe zadanie – twierdzi ks. Maciej Gutmajer. I dodaje, że są chwile, gdy się boi, że chętnie pozbyłby się swojej misji. Ale tego nie robi, bo czuje, że jest potrzebny. Bo dręczonych przez demona ludzi jest wielu, a takich jak ks. Gutmajer, niecała setka w Polsce – pisze Marta Paluch. Ksiądz Maciej Gutmajer mówi, że jego posługa bywa ciężka. Bo wyganianie szatana z ciała opętanego czasem trwa bardzo długo. Prawdziwe egzorcyzmy są zupełnie inne od tych na filmach, gdzie szast-prast, happy end i napisy końcowe.

Opętana studentka
Czasem obrzęd trwa 2-3 godziny, czasem tylko godzinę. – Pytam się: czy wyrzekasz się szatana? I oni, choć wierzgają i krzyczą, zawsze mówią: wyrzekam się – mówi ks. Gutmajer. Ale to tylko początek drogi. O tym, że często jest ona ciężka i długa, egzorcysta przekonał się na własnej skórze.
Kiedyś pewien chłopak przyprowadził do niego swoją dziewczynę – Annę, studentkę.
– Wcześniej wchodziła w jakieś układy ze złym duchem, uprawiała okultyzm, wywoływała duchy – wspomina ksiądz. Dostawała ataków, często w mieszkaniu. Raz wzięła nóż i chciała zabić swojego chłopaka.
– Opętanym często się to zdarza. Nie panują nad swoim zachowaniem – mówi ks. Gutmajer.
Dziewczyna do pewnego momentu chodziła do kościoła.
– W pewnym momencie już nie mogła. Podchodziła do komunii i nagle wydobywał się z niej ryk, wrzask jakiś, rzucało nią o ziemię. To szatan w niej reagował alergicznie na poświęcone miejsce – mówi egzorcysta.
Podczas wizyty u ks. Gutmajera Anna nie mogła nawet przekroczyć progu kościoła. Sztywniała, wiła się, krzyczała. Gdy ją wnosili, z wściekłością ustawiała się w poprzek drzwi.
– To niewyobrażalne dla kogoś, kto tego nie widział. W pięć osób musieliśmy ją trzymać i sprowadzać do podziemnej kaplicy, gdzie odprawialiśmy nad nią egzorcyzmy – opowiada ks. Gutmajer.
Podczas tego rytuału zużyli kilka ręczników.
– Nie do uwierzenia, jak ona pluła. I tak celnie, zawsze w twarz – opowiada kapłan. Demon dostawał szału. Krzyczał, pluł, wyzywał.
– W pewnym momencie przez tę kobietę, która całkiem straciła świadomość, mówi głos – taki potworny, chrapliwy: „zabiję cię, zginiesz”. Dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan – opowiada ksiądz. Przez chwilę zapomnieli ją przytrzymać.
Od razu rzuciła mi się do gardła. Jednym skokiem – wspomina ks. Gutmajer.
Miał wtedy przy sobie relikwię – kawałek cienkiej bawełnianej skarpetki Jana Pawła II w pozłacanym relikwiarzu. Papież nie był jeszcze wtedy błogosławionym, ale to nie miało znaczenia.
– Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała – opowiada ksiądz.
Więcej: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Egzorcyzmy św. Jana Pawła II

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Spowiedź święta – pierwszym egzorcyzmem

  Bardzo ciekawy wywiad z mądrym kardynałem na temat ciszy, ciszy podczas Mszy świętej, przyjmowaniu Komunii Świętej na klęcząco i do ust, szafarzach nadzwyczajnych.

  Ps. Już 19 października zapraszamy na rekolekcje weekendowe z egzorcystą I koordynatorem egzorcystów w Polsce ks. Januszem Czenczkiem: Moc sakramentu pokuty i pojednania. Jak się dobrze spowiadać? Szczegóły https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje

 3. EwaT. pisze:

  Prosze o modlitwe za moja swietej pamieci babcie Marie. Dzis pierwsza rocznica smierci. Zawdzieczam jej wiele w sferze duchowej+++

 4. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Jana Pawła II – Dzień 5

  Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę. Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską….

 5. kropka pisze:

  47 lat temu papież Paweł VI wyniósł do chwały ołtarzy o. MAKSYMILIANA KOLBEGO – założyciela i pierwszego dyrektora Radia Niepokalanów 🙂 ❤️😇

  „Maksymilian Kolbe błogosławionym! Co znaczą te słowa? Znaczą one, że Kościół uznaje w nim kogoś zupełnie wyjątkowego, kogoś, w kim łaska Boża i natura ludzka splotły się tak przedziwnie, że powstało arcydzieło świętości”.

 6. Małgorzata pisze:

  Kochani, proszę Was bardzo o dalszą modlitwę w int. dzieciątka pod moim sercem, kolejna ciąża znowu jest zagrożona, wczoraj bylam na izbie przyjęć w szpitalu bo zaczęłam plamić. W dodatku nie uwidoczniono echa serduszka na usg. Mam zrobić dalsze badania i na wizytę w piątek. Już w lipcu straciliśmy jedno dzieciątko. Dziękuję wszystkim za modlitwę

 7. Ehmm pisze:

  Młodzi ludzie są najbardziej kompetentni w rozumieniu dzisiejszych czasów, więc to oni mogą towarzyszyć Kościołowi w rozpoznawaniu i interpretacji znaków czasu. To jedna z propozycji przedstawionych w przemówieniach tzw. delegatów braterskich z innych Kościołów i wspólnot kościelnych na obradującym w Watykanie zgromadzeniu Synodu Biskupów nt. młodzieży. Mówiono też o tym, że „stare wino prawdy musi być wlane w nowe bukłaki zmieniającego się świata”.

  • AnnaSawa pisze:

   Mowa przewrotna:

   „…W tej sytuacji „Kościoły i przywódcy kościelni muszą znaleźć nowe sposoby przedstawiania prawdy, miłości i przebaczenia Chrystusa, bez sztywnych sformułowań, zawiłych zdań i rozbudowanych zastrzeżeń, które mogły mieć znaczenie przed wiekami”. Zwierzchnicy kościelni muszą „podjąć ryzyko, poszukać nowych dróg, odpędzić lęk ze swoich serc oraz uczynić orędzie Ewangelii realnym i żywym, dotykającym serc, a nie tylko umysłów”. Potrzebujemy „duchowych żołnierzy”, którzy mogą kontynuować „odwieczną bitwę ze złem i grzechem, posługując się nowymi środkami, wzorcami i współczesnym językiem”. – Stare wino prawdy musi być wlane w nowe bukłaki zmieniającego się świata – wskazał metropolita dardanelski….”

 8. Ehmm pisze:

  Ks. Węgrzyniak: Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.

 9. Grażyna K. pisze:

  Kochani zabieram was wszystkich w sercu i wasze intencje do Suchcic na nocna adoracje w piatek Malgosiu ciebie i twoje dzieciatko szczegolnie 💝

 10. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji zdrowia i pracy 😦

 11. Uczynki ciała i owoce Ducha

  Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Galatów
  Bracia: Jeśli pozwolicie się prowadzić duchowi, nie będziecie podlegać Prawu. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/10/17/17-pazdziernika-wspomnienie-obowiazkowe-swietego-ignacego-antiochenskiego-biskupa-i-meczennika/

 12. wobroniewiary pisze:

  Dziś o 19.00 – dla wszystkich, którzy z powodu zdrowia nie mogą tak jak ja być realnie na Mszy św. w kościele. Łączmy się i módlmy się ❤

 13. Ehmm pisze:

  Na kanwie przyszłych wyborów

 14. inez pisze:

  Witajcie. Mam do was kochani pytanie. Moze to nieodpowiednie miejsce, ale nie mam się kogo poradzic moze znajdzie sie tu jakis prawnik?? Otóż moj problem jest taki ze maz wznowil pozew o rozwód. Dostalam papiery z sądu, ze sprawa jest wznowiona ale nigdzie nie jest napisane czy mam złożyć odpowiedz na pozew i w jakim terminie. W poprzednim pozwie byl jasno określony termin 14 dni a w tym ktory dostalam niedawno nie ma nic…w związku z tym nam pytanie czy muszę na taki pozew odpowiadać i ile mam czasu na to?
  Jesli admini uznają ze pytanie est niestosowne w tym miejscu ( religijna strona) to proszę nie publikować mojego komentarza. Dziękuje.

 15. Robert pisze:

  We wszystkich intencjach: +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s