Szkaplerz Trójcy Przenajświętszej – a może rekolekcje lub pielgrzymka z przyjęciem tego szkaplerza

Kochani, poczytajcie o szkaplerzu trynitarskim. Padre Agostino Lewandowski z zakonu trynitarzy posługujący obecnie we Włoszech w miejscowości Cori w sanktuarium Madonna del Socorso (Matki Bożej Nieustającej Pomocy), pomocnik egzorcysty, który przeszedł ogromne doświadczenia w Libii, dziś odprawia Mszę św. w Cori w intencji mego zdrowia, no i podczas rozmowy…. zaczęliśmy obmyślać wspólnie taki plan:

1) rekolekcje nad morzem lub w górach z możliwością przyjęcia szkaplerza trynitarskiego jako znaku wyzwolenia od zła. (O. Agostino mówi: „w końcu jesteśmy od wykupu i uwalniania”)

2) pielgrzymkę do Włoch, gdzie padre Agostino będzie przewodniczył, a przyjaźni się z Don Pascuale w Neapou, proboszczem kościoła, w którym jest grób o. Dolindo, no i 2-3 dni pobytu pod Rzymem (może w klasztorze w Cori, – tak, aby zwiedzić i Rzym i odpocząć nad morzem i mieć rekolecje z Padre Agostino)

Co o tym myślicie – rekolekcje nad morzem? w górach? pielgrzymka? A może to i to 🙂

Szkaplerz Trójcy Przenajświętszej

Historia

Założyciel: św. Jan de Matha

Szkaplerz Trójcy Przenajświętszej jest najstarszym szkaplerzem, który został ukazany przez anioła prymicjantowi św. Janowi z Malty . Młody ksiądz prosił wówczas o znak do jakiego zakonu powinien wstąpić i podczas Przeistoczenia ujrzał Chrystusa w majestacie, trzymającego niebiesko-czerwony krzyż, wraz z dwoma niewolnikami skutymi łańcuchami: jednym białej, a drugim czarnej rasy. Licznie zgromadzeni zaproszeni goście byli świadkami tej niezwykłej wizji. Tę właśnie scenę nakazał potem umieścić na pieczęci założonego przez siebie zakonu.

Gdy wraz ze św. Feliksem de Valois przebywał na pustelni w Cerfroid i obaj zastanawiali się nad wprowadzeniem w czyn idei nowego zakonu, którego celem miało być wykupywanie chrześcijańskich jeńców z rąk muzułmanów, ujrzeli jelenia z krzyżem niebiesko-czerwonym w porożu, co było dla nich znakiem potwierdzającym ich dążenia. Zwrócili się zatem do papieża Innocentego III z prośbą o zgodę na założenie zakonu.

W dniu 25 listopada 1198 roku Innocenty III, celebrując mszę św. w bazylice św. Jana na Lateranie, miał wizję podobną jak św. Jan de Matha podczas mszy prymicyjnej, ujrzał bowiem Chrystusa i anioła z białym szkaplerzem z czerwono-niebieskim krzyżem, co upewniło papieża o słuszności ustanowienia nowego zakonu. Była to pierwsza znana wizja szkaplerza

Zakon oo. Trynitarzy rozkwitł bardzo szybko i  zdobył sobie w Kościele wielkie zasługi. Wierni zaś chcąc mieć udział w zasługach oo. Trynitarzy założyli za zezwoleniem papieskim Bractwo, przyjmowali z ich rąk mały szkaplerz i nosili go pod ubraniem. I to własciwie jest początek historii tego szkaplerza.

Wygląd
Szkaplerz świętej Trójcy to dwa prostokątne kawałki białego płótna, na których przyszyte są dwukolorowe krzyże. Ramię poprzeczne krzyża jest z niebieskiego, a słup pionowy z czerwonego materiału.

Warunki przyjęcia
Przyjmować do Bractwa szkaplerza Trójcy Przenajświętszej mogą tylko oo. Trynitarze i kapłani przez nich upoważnieni. Imię każdego członka zapisywane jest w księdze Bractwa.

Cel
Noszenie tego szkaplerza ma na celu oddawanie czci Trójcy Przenajświętszej, modlitwa i jałmużna w intencji chrześcijan, będących w niewoli pogańskiej i wspieranie katolików mieszkających między innowiercami.

Łaski i przywileje

 • Za życia członkowie Bractwa mają udział we wszystkich dobrych uczynkach braci i sióstr zakonu trynitarskiego i prawo do wielu odpustów;
 • W godzinę śmierci mają prawo do odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami;

Obowiązki noszących szkaplerz

 • Cześć i uwielbienie Trójcy Przenajświętszej, której tajemnica jest fundamentem naszej wiary, a w konsekwencji „życie w Trójcy”. Wyrazem i środkiem do tego jest odmawianie Koronki do Trójcy Świętej – kliknij oraz modlitwa kontemplacji, adoracji i zjednoczenia.
 •  Miłość bliźniego w duchu zakonu, to znaczy troska o zniewolonych. Przed II wojną światową popularne było zwłaszcza udzielanie jałmużny na wykup dzieci z rąk pogan, by je po chrześcijańsku wychować, choć ubodzy członkowie bractwa zwolnieni byli od obowiązku dawania jałmużny. Obecnie dotyczy to raczej problemów nałogów, uzależnień i opresji duchowych. W ostatnich latach powrócił problem chrześcijańskich więźniów w krajach muzułmańskich.
 • Działalność misyjna akcentująca głoszenie Chrystusa Wyzwoliciela.
 • Oddawanie czci Maryi jako Patronce i Matce Bożej od Dobrego Wykupu.
 • Budowanie życia wspólnotowego, inspirując się tajemnicą jedności Trójcy.

Odpusty szkaplerza Trójcy Przenajświętszej

Odpusty zupełne:

 1. W dzień przyjęcia szkaplerza.
 2. W godzinę śmierci wzywając przynajmniej słodkie Imię Jezus, jeżeli nie można przyjąć Sakramentów.
 3. W dzień Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Wniebowstąpienie, Św. Trójcy.
 4. Raz w miesiącu, odmawiając codziennie 3 „Ojcze nasz”, 3 „Zdrowaś”, 3 „Chwała Ojcu”.
 5. 28 Stycznia, w objawienie św. Agnieszki.
 6. 2 Lutego, w oczyszczenie Matki Boskiej.
 7. 8 Lutego, św. Jana z Maty.
 8. 14 Lutego, w poczęcie św. Jana Chrzciciela.
 9. 5 Lipca, św. Michała z Santis.
 10. 28 Września, bł. Szymona z Roxas.
 11. 23 Października, w święto Zbawiciela.
 12. 20 Listopada, św. Felixa z Valois.
 13. 25 Listopada, św. Katarzyny Sieneńskiej.

Warunki: 1) Spowiedź, 2) Komunia św., 3) Modlitwa w intencji danej przez Ojca św., 4) modlitwa o uwolnienie niewolników i ich wytrwałość w wierze.

Odpusty cząstkowe:

 1. 5 lat i 5 kwadragen (200 dni) towarzysząc Najświętszemu Sakramentowi ze świecą do chorego.
 2. 100 dni za każdy dobry uczynek.
 3. 30 dni i 30 kwadragen (120 dni) odwiedzając kościół oo. Trynitarzy lub parafialny i modląc się:
 4. 1 stycznia, w święto obrzezania
 5. 6 stycznia, w Trzech Króli
 6. 25 kwietnia, św. Marka
 7. 26 grudnia, św. Szczepana
 8. 27 grudnia, św. Jana Ewangelisty
 9. 28 grudnia, śś. Niewiniątek
 10. codziennie w 7 dni następnych po WielkanocyWszystkie odpusty można ofiarować duszom w czyśćcu!

Proszę o wpisywanie w komentarzach propozycji – morze? góry? pielgrzymka do Włoch?
Zapraszam do komentowania – wtedy zajmę się układaniem programu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Szkaplerz Trójcy Przenajświętszej – a może rekolekcje lub pielgrzymka z przyjęciem tego szkaplerza

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  A tutaj Padre Agostino informuje mnie o dzisiejszej Mszy św. 🙂

  • Ola pisze:

   ❤️❤️❤️
   Jak najszybszego powrotu do zdrowia i znalezienia pracy życzę. Pamiętam w modlitwie o Pani.
   +++

   • wobroniewiary pisze:

    Zakażenie nogi – samo to nie pozwala mi z domu ze 2-3 tyg. wychodzić. A o pracy – to już chyba i marzyć przestaję 😦
    Moją jedyną „pracą” i zajęciem teraz jest ta strona….
    A za modlitwę bardzo dziękuję ❤

 3. wobroniewiary pisze:

  I jeszcze raz – bo ważne!!!

  Śp. ks. Jan Kaczkowski:
  Mój tata, który określa się jako osoba niewierząca (nie siedzę w jego sumieniu; on pewnie mnie trochę prowokuje), ma trzeźwe spojrzenie. I mówi: gdybyście tak naprawdę wierzyli, że w Komunii Świętej obecny jest Chrystus, tobyście wszyscy podczas Mszy Świętej uczciwie padali na kolana. To on wymyślił nazwę ‘katolicy kucani’. Zobaczcie, często tak bywa, że nie chcemy wyróżniać się z tłumu, więc kucamy. Boimy się pognieść spodnie albo podrzeć rajstopy, więc stosujemy dygnięcie kościelne. Strasznie głupie. Smutne. Albo jeżeli się żegnamy, to wygląda jak drapanie się po klacie, bo trochę nam głupio. I od tego się zaczyna. Od tych najprostszych gestów, od wiary, którą można wyznać gestem. Może tu jest przestrzeń do pracy?

 4. kropka pisze:

  Na TV Trwam Msza św. kanonizacyjna z Watykanu
  W poczet świętych zostaną włączeni błogosławieni: papież Paweł VI (1817-1836), abp Salvadoru Oskar Arnulf Romero, (1917-80), Franciszek Spinellio (1853-1913), Wincenty Romano (1751-1831), Maria Katarzyna Kasper (1820-92) i Nazaria Ignacja od św. Teresy od Jezusa (1889-1943)

  A tutaj filmik bpa Marka Solarczyka

 5. Ania pisze:

  Jestem za.
  Mi pasują i rekolekcje i pielgrzymka.
  Wspaniały pomysł, zwłaszcza kilka dni w okolicy Rzymu 🙂

 6. Paulina pisze:

  Szczęść Boże!
  Jestem Waszą czytelniczką, choć do tej pory nie udzielałam się na forum komentatorskim.
  Chętnie bym się przyłączyła, gdyby pielgrzymka ta doszła do skutku. W połączeniu z rekolekcjami… Mam nadzieję, że przyjmiecie do swego grona nową osóbkę? 🙂

 7. Agnieszka pisze:

  Marzę o 3 dniach w Neapolu 🙂 O bazylice św Agnieszki w Rzymie ( zawsze trafiamy na sjestę i nie udaje się wejść ) No i grób św Moniki Ach … pomarzyć można 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Wpisujcie marzenia a my z o. Agostino je opracujemy 🙂
   Tyle, że 3-4 noclegi pod Rzymem łatwo załatwić – w klasztorze u Padre Agostino i wtedy można zwiedzać Rzym i być nad Morzem Tyrreńskim 🙂

 8. Witek pisze:

  Wstępnie z moją żoną tak. Tylko w przyszłym roku bo w tym nie mam urlopu…:)
  …i jak długo? no i codzienna Msza Święta:)

  • wobroniewiary pisze:

   Msza św. codzienna, w końcu o. Agostino to kapłan. Rekolekcje to 4-5 dni. A pielgrzymka to jakieś 12 dni weekend majowy albo lipiec

   Jakim kałanem jest o. Agostino? A choćby to przeczytajcie – poznacie Jego charakter 😉

   • wobroniewiary pisze:

    Fragment:
    Kiedyś w styczniu dzwoni do mnie mój przyjaciel Japa (skrót od Jan Paweł bo takie mu nadali imię zakonne) i prosi bym go zastąpił na jakichś rekolekcjach, w górach, w jakiejś pustelni (?). W lutym miałem jechać do Austrii do mojego współbrata Zeba więc się za bardzo do pomysłu nie zapaliłem. Poza tym parę miesięcy wcześniej Japa wsadził mnie na minę.
    Miał prowadzić jakieś rekolekcje ale jak zwykle coś mu wypadło. Dzwoni do mnie i prosi o przysługę. Bylem wtedy krotko po powrocie z Kanarów, więc pomyślałem, ze to dobrze zrobi mojemu morale, taki oddech polskiej duchowości – po plażach Gran Canari. Zastanawiałem się tylko czemu on w kółko gadał o surówkach i żebym zabrał dresy i adidasy. Chyba raczej mój habit – pomyślałem – przecież nie jadę na olimpiadę tylko na rekolekcje. Po paru dniach coś mnie jednak tknęło i wbiłem w Google nazwę miejscowości gdzie miałem jechać – wyskoczyło: Zaborówiec, rekolekcje odchudzająco-oczyszczające!! (dieta jarzynowa) Zabije go!!
    Pojechałem. Było tam pięćdziesięciu samobójców, mężczyzn i kobiet (nawet paru księży) gotowych na wszystko. I ja miałem tym desperatom głosić rekolekcje, nieść słowo pocieszenia. A mnie – to kto pocieszy?!

   • Ania pisze:

    😀 😀 😀
    To mi się podoba 🙂

    • Jerzy Głuchowski pisze:

     Pani Ewo dziękuję za stronę WOWIT czytam codziennie za słowa ks.Skwarczyńskiego .Panu Bogu za możliwość uczestniczenia w 2015 w rekolekcjach rekolekcjach z O.Janem Pawłem a 2016 z O.A Lewandowskim w Międzywodziu .Pozdrowienia z pamięcią w modlitwie Jerzy G Oklice Międzyrzeca Podlaskiego

    • wobroniewiary pisze:

     Jeśli nad morzem, to właśnie będą w Międzywodziu 😉

   • Ewa Katarzyna Maria pisze:

    O mamma mia.🤣🤣🤣🤣Popłakałam się ze śmiechu ,choć nie wiem czemu ,bo od pół roku czuję przynaglenie by wstąpić do III Zakonu Trynitarzy,a jak widzę ,życie tym charyzmatem to nie komedia raczej🤭🤣🤣🤣Ciekawe co tez Trójca Przenajświętsza wymyśliłaby
    dla takiej sieroty jak ja?????😁 No podziwiam Ojca i liczę na to ,ze kiedyś Dobry Bóg przetnie nasze drogi życiowe zwłaszcza ,ze jestem włochofilką😁

 9. Magdalena pisze:

  W górach, jest idealne miejsce Kaplica Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Kirach k. Zakopanego

 10. wobroniewiary pisze:

  Niech twoje nauczanie będzie ustawicznym spalaniem siebie samej; niech twoje pojawienie się gdziekolwiek będzie zawsze tak taktowne i delikatne, jakby było uśmiechem Boga (PM, s. 165).
  Św. Ojciec Pio

 11. ANNA pisze:

  rekolekcje nad morzem,pozdrawiam

 12. AnnaSawa pisze:

  Bardzo rozważne!
  Myślałam, że to będzie kolejny – dobry film, ale jak widać robi się już z tego papka…szczególnie na młyn walczących z Kościołem.
  Zapowiedź filmu jest bardzo dobrze nagłaśniana na fb.

  Egzorcysta przestrzega przed promowanym przez media katolickie dokumentem o pseudo egzorcyzmach [WIDEO].

  http://prawy.pl/81002-egzorcysta-przestrzega-przed-promowanym-przez-media-katolickie-dokumentem-o-pseudo-egzorcyzmach-wideo/

  • Sylwek pisze:

   tak właśnie myślałem jak to zobaczyłem czytałem oststnio ks. Gabriele Amort’a i tam pisał żę to co na egzorcyzmie nie można ujawniać tego chyba ks. Glas też wspomina gdzieś o tym. Poza tym w tym urywku kapłan zwraca się do szatana ‚zamknij się’ trochę nie pasuje w świątyni za ołtarzem chyba ‚milcz, ucisz się…’ no nie iem przy egzorcyzmie nie byłem…

  • wobroniewiary pisze:

   10 października napisałam taki komentarz:
   „Zgadzam się z ks. A. Grefkowiczem, gdyż ukazywanie egzorcyzmów w tak karykaturalny sposób, pójście na emocje, na sensacje – szkodzi. Zawsze i wszędzie! Nie można robić filmów pod publiczkę, że im więcej krzyków i drastycznych scen, to tym lepiej. Egzorcyzmy należy przeprowadzać w odosobnieniu z uszanowaniem prywatności i intymności egzorcyzmowanych osób!”

 13. AnnaSawa pisze:

  Dzisiaj poczułam (chyba tak po raz pierwszy) wewnętrzny, silny lęk i jakby ból fizyczny na myśl o utracie kapłanów. Jednocześnie przerażenie jak zło zbiera żniwo w postaci herezji u niektórych duchownych, a zaraz potem tęsknotę za kapłanami, którzy są jak ojcowie i bracia….którzy potrafią jasno i „twardo” prowadzić do Pana. Maryjo, Królowo patriarchów i apostołów zawróć wszystkich, którzy oddalili się od Pańskiej drogi i zachowaj tych, którzy na niej są. Amen.

  • Kazimierz Michał pisze:

   Bo: Saw lasaw, saw lasaw; kaw lakaw, kaw lakaw; 
   zeer szam, zeer szam».

   Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

   Mowa przeciw kapłanom i fałszywym prorokom
   „Również i ci chodzą chwiejnie na skutek wina, 
   zataczają się pod wpływem sycery. 
   Kapłan i prorok chodzą chwiejnie na skutek sycery, 
   wino zawróciło im w głowie, 
   zataczają się pod wpływem sycery, 
   chodzą jak błędni, miewają zwidzenia, 
   potykają się, gdy odbywają sądy. 
   Zaiste, wszystkie stoły są pełne zwymiotowanych brudów; 
   nie ma miejsca [czystego]. 
   «Kogo to chce on uczyć wiedzy? 
   Komu chce dawać naukę? – 
   Dzieciom ledwie odstawionym od mleka, 
   niemowlętom odsadzonym od piersi! 
   Bo: Saw lasaw, saw lasaw; kaw lakaw, kaw lakaw; 
   zeer szam, zeer szam».
   Zaprawdę, wargami jąkałów 
   i językiem obcym przemawiać będzie do tego narodu.
   (Iz 28, 7-11)

   „Wróćcie, synowie wiarołomni – wyrocznia Pana – bo jestem Panem waszym i przyjmę was, po jednym z każdego miasta, po dwóch z każdego rodu, by zaprowadzić na Syjon.
   I dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie.”
   (Jr 3, 14-15)

   Ja również wyrażam swoją „tęsknotę za kapłanami, którzy są jak ojcowie i bracia….którzy potrafią jasno i „twardo” prowadzić do Pana[Jezusa Chrystusa]” – a jednym z takich jest niewątpliwie: ks.Paweł Murziński, który nie bał się w swoich kazaniach przypominać, o głównych prawdach wiary katolickiej, min.tej, że: „Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze”.

   „W jego dniach Juda dostąpi zbawienia, 
   a Izrael będzie mieszkał bezpiecznie. 
   To zaś będzie imię, którym go będą nazywać: 
   „Pan naszą sprawiedliwością”.
   (Jr 23, 6)

   „Niedziela 2016-10-23 – homilia – ks. Paweł Murziński”

   A po tym kazaniu, podobnie jak ojcu Augustynowi Pelanowskiemu również i jemu „zamknięto usta”:
   „Polska jako naród wybrany – 2018-03-03 – ks. dr Paweł Murziński”

   Warto odsłuchać jego kazania (homilie) umieszczone na stronie: Tpch hospicjum

   Prawdziwi a fałszywi prorocy
   „To mówi Pan Zastępów: 
   «Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają: 
   wprowadzają was w błąd; 
   zwiastują wam urojenia swego serca, 
   nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich. 
   Mówią stale tym, co uwłaczają słowu Pana: 
   „Będziecie zażywać pomyślności”. 
   Wszystkich zaś tych, co idą za popędem swego serca, zapewniają: 
   „Nie spotka was nieszczęście”. 
   Kto bowiem stał w radzie Pana, 
   widział i słyszał Jego słowo? 
   Kto nadsłuchiwał Jego słowa i usłyszał je? 
   Oto nawałnica Pańska, gniew powstaje, 
   burza szaleje, 
   spada na głowę niegodziwych. 
   Nie ustanie gniew Pana, 
   dopóki nie wykona On i nie urzeczywistni 
   zamiarów swego serca. 
   Przy końcu dni zrozumiecie to w pełni. 
   Nie posłałem tych proroków, 
   lecz oni biegają; 
   nie mówiłem do nich, 
   lecz oni prorokują. 
   Gdyby stali w mojej radzie, 
   głosiliby moje słowa mojemu narodowi 
   i nawróciliby ich ze złej drogi 
   oraz z przewrotnego postępowania.”
   (Jr 23, 16-22)

   Módlmy się za naszych pasterzy i nas samych, abyśmy wytrwali w prawdziwej wierze katolickiej objawionej nam przez Pana naszego Jezusa Chrystusa a pozostwionej nam i przechowywanej w depozycie wiary na łonie Kościoła Katolickiego tj.: Pisma świętego, Tradycji Apostolskiej i Jego Magisterium!

   Bo, nie tylko:
    «Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają 
   owce mojego pastwiska – wyrocznia Pana.”
   (Jr 23, 1)
   Ale i nam jeżeli utracimy skarb wiary, a razem z nim naszą dogłębną PERŁĘ!

   „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?» 
   (Łk 18, 8)

   Z Panem Bogiem

 14. eska pisze:

  Kochani, proszę o pilne wsparcie modlitewne w dniu dzisiejszym.
  Nagłe perturbacje w sprawie pracy męża; decyzja najdalej do jutra; chodzi o nasze być albo nie być finansowe. Potrzebne nam rozeznanie woli Bożej, aby podjąć właściwą decyzję.
  Z góry Bóg zapłać za wsparcie!

 15. wobroniewiary pisze:

  W ramach wspomnień sprzed dwóch lat:
  Pieśń Trzech Młodzieńców – złe duchy drżą przed ta pieśnią!

  51 Wtedy ci trzej jakby jednym głosem wysławiali, wychwalali i błogosławili Boga, mówiąc w piecu:
  52 Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców –
  pełen chwały i wywyższony na wieki.
  Błogosławione niech będzie Twoje imię
  pełne chwały i świętości –
  chwalebne i wywyższone na wieki.
  53 Błogosławiony jesteś w przybytku
  świętej Twojej chwały –
  chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
  54 Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa –
  chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
  55 Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie,
  co na Cherubach zasiadasz –
  pełen chwały i wywyższony na wieki.
  56 Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba –
  pełen chwały i sławny na wieki.
  57 Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  58 Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  59 Niebiosa, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  60 Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  61 Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  62 Słońce i księżycu, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  63 Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  64 Deszcze i rosy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  65 Wszystkie wichry niebieskie, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  66 Ogniu i żarze, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  67 Chłodzie i upale, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  68 Rosy i szrony, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  69 Mrozy i zima, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  70 Lody i śniegi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  71 Dni i noce, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  72 Światło i ciemności, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  73 Błyskawice i chmury, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  74 Niech ziemia błogosławi Pana,
  niech Go chwali i wywyższa na wieki!
  75 Góry i pagórki, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  76 Wszystkie rośliny ziemi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  77 Źródła, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  78 Morza i rzeki, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  82 Synowie ludzcy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  83 Izraelu, błogosław Pana,
  chwal i wywyższaj Go na wieki!
  84 Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  85 Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  86 Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  87 Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  88 Chananiaszu, Azariaszu, Miszaelu, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki,
  bo wybawił nas z otchłani
  i z mocy śmierci ocalił nas,
  wyrwał nas spośród płonącego żarem ognia.
  89 Wychwalajcie Pana, bo łaskawy,
  bo na wieki Jego łaskawość.
  90 Wszyscy bogobojni,
  błogosławcie Pana, Boga bogów,
  chwalcie i wysławiajcie,
  bo na wieki Jego łaskawość.

  • Kazimierz Michał pisze:

   Pokuta, Pokuta, pokuta!

   „Powiedz im: Na moje życie! – wyrocznia Pana Boga. Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył. Zawróćcie, zawróćcie z waszych złych dróg! Czemuż to chcecie zginąć, domu Izraela?”
   (Ez 33, 11)

    „Córo mojego narodu, przywdziej wór pokutny i kajaj się w popiele! 
   Okryj się smutkiem, jak po synu jedynym, 
   gorzką żałobą, 
   bo przyjdzie na nas nagle niszczyciel.”
   (Jr 6, 9)

   Jak pieśń trzech młodzianków to i:

   Modlitwa Daniela
   „I modliłem się do Pana, Boga mojego, wyznawałem i mówiłem: „O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w Twoim imieniu do naszych królów, do naszych przywódców, do naszych przodków i do całego narodu kraju. U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach, jak to jest dziś u nas – mieszkańców Judy i Jerozolimy, i całego Izraela, u bliskich i dalekich, we wszystkich krajach, dokąd ich wypędziłeś z powodu niewierności, jaką Ci okazali. Panie! Wstyd na twarzach u nas, u naszych królów, u naszych przywódców i u naszych ojców, bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie. Pan, Bóg nasz, zaś jest miłosierny i okazuje łaskawość, mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu i nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego, by postępować według Jego wskazań, które nam dał przez swoje sługi, proroków. Cały Izrael przekroczył Twoje Prawo i pobłądził, nie słuchając Twego głosu. Spadło na nas przekleństwo [poparte] przysięgą, które zostało zapisane w Prawie Mojżesza, sługi Bożego; zgrzeszyliśmy bowiem przeciw Niemu. Spełnił więc swoje słowo, jakie wypowiedział przeciw nam i naszym władcom, którzy panowali nad nami, że sprowadzi na nas wielkie nieszczęście, jakiego nie było pod całym niebem, a jakie spadło na Jerozolimę. Tak jak zostało napisane w Prawie Mojżesza, przyszło na nas całe to nieszczęście; nie przebłagaliśmy Pana, Boga naszego, odwracając się od naszych występków i nabywając znajomości Twej prawdy. Czuwał więc Pan nad nieszczęściem i sprowadził je na nas, bo Pan, Bóg nasz, jest sprawiedliwy we wszystkich swych poczynaniach, my zaś nie usłuchaliśmy Jego głosu. A teraz, Panie, Boże nasz, który wyprowadziłeś swój naród z ziemi egipskiej mocną ręką, zyskując sobie imię, jak to jest dziś: zgrzeszyliśmy i popełniliśmy nieprawość. Panie, według Twojego miłosierdzia, niech ustanie Twój zapalczywy gniew nad Twoim miastem, Jerozolimą, nad Twoją świętą górą. Bo z powodu naszych grzechów i przewinień naszych przodków stała się Jerozolima i Twój naród przedmiotem szyderstwa u wszystkich wokół nas. Teraz zaś, Boże nasz, wysłuchaj modlitwy Twojego sługi i jego błagań i rozjaśnij swe oblicze nad świątynią, która leży zniszczona – ze względu na Ciebie, Panie! Nakłoń, mój Boże, swego ucha i wysłuchaj! Otwórz swe oczy i zobacz nasze spustoszenie i miasto, nad którym wzywano Twego imienia. Albowiem zanosimy swe modlitwy do Ciebie, opierając się nie na naszej sprawiedliwości, ale ufni w Twoje wielkie miłosierdzie. Usłysz, Panie! Odpuść, Panie! Panie, miej na uwadze i działaj niezwłocznie, przez wzgląd na siebie samego, mój Boże! Bo Twojego imienia wzywano nad Twym miastem i nad Twym narodem”.
   (Dn 9, 4-20)

   „Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków.”
   (Dz 3, 21)

 16. Grażyna K. pisze:

  esko niech Maryja was ochrania plaszczem swej opieki Jezu ty sie tym zajmij

  • eska pisze:

   Dziękuję Tobie i WSZYSTKIM, którzy zechcieli wesprzeć nas modlitwą. Pewne decyzje już wstępnie podjęte, ale dziś jeszcze rozmowa z szefem – oby kierował nią Duch Święty.

   Grażyno, z przyczyn osobistych leży mi na sercu sprawa wpływu protestantów na katolików, więc dołączam Tomasza do modlitw o katolickość tych, za których się już modlę.

   • Grażyna K. pisze:

    w sprawie Tomasza to bardzo mi go zal bo ma zone i dwoja dzieci zostal uzdrowiony z powaznej choroby i pozniej dow sie ze oni sie nad nim modlili i to kto Cejronski ze swoimi ale dzieki Bogu ochrzcil dziecko w naszym katolickim kosciele caly czas sie wacha to znajomy mojego syna od niedawna a ilu jest takich mlodych zal dzieki za modlitwe jestem z wami ponad trzy lata ale teraz zaczelam pisac Bogu niech beda dzieki za ta strone i prowadzacych 😄

 17. Ehmm pisze:

  POSŁUCHAJ:
  Ks. Piotr Glas: Jak modlić się o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego?

  Dziś w ruchach charyzmatycznych nie jest problemem Duch Święty ani charyzmaty, ale kto to robi i jakim duchem posługuje. Największym przewinieniem wielu liderów jest głoszenie „ewangelii sukcesu”, w której nie ma miejsca na cierpienie, krzyż, ma być tylko zdrowie, które staje się bożkiem. Ma być uwielbienie, w którym nie ma zgody na to, że Jezus może dopuszczać w naszym życiu cierpienie i choroby.

  Charyzmaty, uzdrowienie – tak, pod warunkiem, że będzie też zgoda na krzyż i Maryję – przypomina ks. Piotr Glas uczestnikom Forum Charyzmatycznego w Szczecinie. Ks. Piotr prosi także, aby wspólnoty nie powtarzały błędów Kościoła katolickiego na Zachodzie, gdzie niemal wszystkie wspólnoty charyzmatyczne stały się protestanckimi lub są pseudo-katolickie, posługując i przepowiadając niezgodnie z nauczaniem i tradycją Kościoła katolickiego.

 18. Basia. pisze:

  Wspierajcie Kochani Marsz Niepodległości.https://zrzutka.pl/fvp998

 19. Maria pisze:

  Szczęść Boże, obojętnie góry czy nad morzem, ale w chłodniejszym miesiącu i z Lublina. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s