Orędzie z Medjugorje z 2 października 2018 oraz zaproszenie na pielgrzymkę na rocznicę śmierci o. Slavko Barbarica

Drogie dzieci, wzywam was, abyście byli odważni, abyście  nie ustawali, gdyż nawet najmniejsze dobro, najmniejszy znak miłości zwycięża coraz bardziej widoczne zło. Moje dzieci, posłuchajcie mnie, by zwyciężyło dobro, byście poznali miłość mojego Syna. To jest największe szczęście – ramiona mojego Syna, które tulą, Tego, który miłuje duszę, Tego, który oddał się za was i zawsze i wciąż od nowa oddaje się wam w Eucharystii. Tego, który ma słowa życia wiecznego. Poznanie Jego miłości i chodzenie za Nim Jego śladami, oznacza posiadania bogactwa duchowego. To jest bogactwo, które daje dobre samopoczucia, wszędzie dostrzega miłość i dobro. Apostołowie mojej miłości, moje dzieci, wy bądźcie jako te promienie słońca, które ciepłem miłości mojego Syna ogrzewają wszystkich wokół siebie. Moje dzieci, światu są potrzebni apostołowie miłości, świat potrzebuje wiele modlitwy, ale modlitwy wypowiadanej z serca i duszy, a nie tylko  ustami. Moje dzieci, dążcie do świętości lecz z pokorą. Z pokorą, która pozwala mojemu Synowi, aby poprzez was czynił to, czego On pragnie. Moje dzieci, wasze modlitwy, wasze słowa, myśli i czyny, to wszystko wam otwiera lub zamyka wrota do Królestwa Niebieskiego. Mój Syn wskazał wam drogę i dał nadzieję, a ja was pocieszam i dodaję odwagi. Gdyż, dzieci moje, ja poznałam czym jest ból, ale miałam wiarę i nadzieję a, teraz mam nagrodę żyjąc w Królestwie mojego Syna. Dlatego więc, posłuchajcie mnie, nie ustawajcie. Dziękuję wam”.

Zaproszenie na pielgrzymkę do Medjugorje na
rocznicę śmierci Ojca Slavko Barbarica

19-26.11.2018 – MEDJUGORIE (8 dni)
Czas pobytu: 9 dni, Koszt : 550 zł + 160 Euro

Pierwszy dzień – Wyjazd z Polski i przyjazd na nocleg do Czech.
Drugi dzień – Msza św. Śniadanie. Przejazd przez Austrię, Chorwację na terytorium Bośni i Hercegowiny – gdzie znajduje się miejsce objawień Matki Bożej. Przejazd do Medjugorie w godz. wieczornych. Obiadokolacja i zakwaterowanie w pensjonacie blisko kościoła.
OD 3 – 6 DNIA: Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Droga Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC; wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO i wspólny różaniec; Spotkanie w OAZIE CENACOLO–WIECZERNIKU z młodzieżą ze Wspólnoty Cenacolo, którzy opowiadają jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów. Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw poświęcone zawierzeniu swojego życia Matce Bożej. Spotkanie z osobami widzącymi Matkę Bożą oraz zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju – spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób. Dla chętnych wyjazd do MOSTRAU miasta znajdującego się na liście UNESCO, jest to kraina meczetów, tureckich domów i mostów.
7 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do TICHALINY – Msza Św. Kolacja i nocleg w Czechach.
8 DZIEŃ – Msza św. na terenie Polski. Wyżywienie we własnym zakresie. Powrót w godz. wieczornych

Orędzie Matki Bożej po śmierci ojca Slavko:

„Drogie dzieci! Dziś, kiedy niebo w szczególny sposób jest blisko was, wzywam was do modlitwy, abyście poprzez modlitwę umieścili Boga na pierwszym miejscu. Dzieci, dzisiaj jestem blisko was i błogosławię każdego z was swoim matczynym błogosławieństwem, abyście mieli siłę i miłość do wszystkich ludzi, których spotkacie w ciągu waszego ziemskiego życia i byście mogli dawać Bożą miłość, Raduję się z wami i pragnę wam powiedzieć, że wasz brat Slavko narodził się w niebie i oręduje za wami. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

więcej: http://piotrtravel.pl

Informacje i zapisy: Międzyrzec Podlaski ul. Brzeska 23
tel./fax: 083/371-68-31, 600 301 704 (9.00–17.00), kom. tel. 604 464 878, 604 464 877
E- mail: biuro@piotrtravel.pl, http://www.piotrtravel.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Medziugorje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Orędzie z Medjugorje z 2 października 2018 oraz zaproszenie na pielgrzymkę na rocznicę śmierci o. Slavko Barbarica

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kropka pisze:

  Smutno mi Boże 😦

  Zamordowane dzieci są jak dżem. Nie kupuj go w sklepie, ale zrób sobie go sam. Hasła o takiej treści wznosiły uczestniczki marszu „bezpiecznej aborcji”. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś mógł upaść jeszcze niżej.

  http://niedziela.pl/artykul/38190/Aborcja-jak-dzem-truskawkowy

  Zachęta do robienia „dżemu” z ludzi musi budzić obrzydzenie i najgorsze skojarzenia z historią. Aż trudno uwierzyć, że uczestnicy marszu skandował hasła porównujące zabite dzieci do dżemu truskawkowego.

  • eska pisze:

   Raz już wspominałam, że chciałabym, aby następna Nowenna Pompejańska była w intencji ochrony życia poczętego i kończyła się przed Zwiastowaniem Pańskim – tego dnia jest uroczyste podejmowanie się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Czyli od stycznia do 24 marca.
   Czas chyba naprawdę dojrzał, jak jeszcze nigdy. Kiedyś było uprzedmiotowienie człowieka do mydła, teraz mamy dżem. Boże, zlituj się!

   • wobroniewiary pisze:

    To ja już piszę się 1-sza – tym razem do tajemnic światła ❤

    • eska pisze:

     A zatem od 30 stycznia do 24 marca 2019 – NP w intencji ochrony życia poczętego.

     NP 1: Ewa – Tajemnice Światła.

     Jednak najpierw uporajmy się z zapisami do nowenny za dusze czyśćcowe. Potem zaczniemy zapisy do kolejnej nowenny.
     Gdyby ktoś miał propozycję, jak sformułować intencję, proszę podawać!

    • wobroniewiary pisze:

     I ks. Adam jest z nami codziennie sam odmawia całą NP i tak chce pozostać, ale razem z nami ❤
     Właśnie przed chwilą mieliśmy dłuższą rozmowę, wieczorem opublikuję Jego ważny wpis

    • Monika pisze:

     Intencja – trudno jest krótko, lapidarnie ją ująć, by zawrzeć wszystko,
     bo chodzi o to, by życie było pod szczególną ochroną i troską każdego
     – zwłaszcza to nowe, poczęte życie –
     by było CHRONIONE (na każdym poziomie) zarówno PRZEZ ustanowione PRAWO, (które nie może, jak to jest dziś, stanowić wyjątków prowadzących w istocie do zgody na zabijanie), jak i było CHRONIONE W SERCACH RODZICÓW (każdego rodzica), dziadków, rodziny, lekarzy i wszystkich, którzy mają bezpośredni wpływ na bezpieczne istnienie nowo poczętego życia. By wszystkie osoby odpowiedzialne za to życie, nigdy nie chciały życia odbierać, szukając pretekstu, ale tylko i wyłącznie chronić i bronić tego nowo poczętego życia.
     Obyśmy dożyli czasów, w których nowe życie będzie całkowicie chronione w sposób szczególny przez nas wszystkich, także przez prawo – które to życie, w niby wolnej już Polsce ale nadal nie jest przez prawo W PEŁNI chronione.
     Również dołączę do kolejnej NP, którą ktoś zgrabnie zechce sformułować.
     Monika – tajemnice radosne.

    • eska pisze:

     Wspaniała wiadomość ❤ Bóg zapłać Księdzu!
     No to czekam na wieczorny wpis.

     A co do Twojej uwagi, że będziemy mieć100 grup NP na 100-lecie niepodległości. Jeśli tempo zapisów się utrzyma, to te 100 grup powinno się zebrać gdzieś w połowie października. A będzie jeszcze potem druga połowa… 😉

    • eska pisze:

     Moniko, skopiuję sobie Twoją wypowiedź do notatek, wraz z informacją o zadeklarowanej części Różańca. Przypomnę się w listopadzie, gdy skonczą się zapisy do nowenny za Dusze Czyśćcowe – chyba, że Admini „podwieszą” drugi wpis o Nowennie Pompejańskiej, ale nie jestem pewna, czy to dobry pomysł… Nie chcę wprowadzać zamieszania na stronie.

 3. Ania pisze:

  „Drogie dzieci, wzywam was, abyście byli odważni, abyście nie ustawali, gdyż nawet najmniejsze dobro, najmniejszy znak miłości zwycięża coraz bardziej widoczne zło”

 4. Ania pisze:

  OJCIEC PIO i ANIOŁ STRÓŻ, czyli historia niezwykłej przyjaźni 🙂

  Ojciec Pio jest wielkim świadectwem, mówiącym o ich istnieniu 🙂 Nie tylko w nie wierzył, ale także na co dzień doświadczał ich istnienia. Podobno Anioł Stróż pomagał Mu w tłumaczeniu listów, które ojciec Pio dostawał z całego świata, Anioł Stróż pomagał Mu także w czasie spowiedzi :):

  „Mimo że Ojciec Pio znał jedynie swój neapolitański dialekt , język włoski i łacinę, również w konfesjonale prowadził czasem rozmowy z penitentami, często nieznającymi tych języków. Co więcej, świadkowie przekonują, iż mógł on słuchać spowiedzi chyba we wszystkich językach świata. Tym, którzy z niedowierzaniem pytali go, jak to jest możliwe z uśmiechem raz odpowiedział: To bardzo proste. Mój Anioł Stróż wszystko mi tłumaczy!”

  Oprac. na podstawie książki: Grzegorz Fels: „Uwierzcie w Anioła. O Bożych posłańcach prawie wszystko…”

 5. Ewa pisze:

  „Podetnij sobie nadgarstki albo twoja rodzina umrze!”. Momo zbiera śmiertelne żniwo

  13-latka usiłowała podciąć sobie nadgarstki, po tym jak postać lalki rodem z horrorów groziła jej, że jeśli tego nie zrobi, rodzina nastolatki umrze. To najnowsza ofiara Momo – makabrycznej gry, która za pomocą mediów społecznościowych zachęca dzieci do samookaleczenia, a nawet samobójstw

  https://www.tvp.info/39062177/

 6. Pocahontas pisze:

  Szczęść Boże,

  Czytam czasem Waszego bloga i powiem Wam robicie dobrą robotę. Bardzo cenię sobie wszystkie Wasze wpisy, a w szczególności mądre słowa ks. Adama Skwarczyńskiego.

  Piszę do Was dzisiaj z prośbą o modlitwę za mojego narzeczonego z którym nie wiem co się dzieje. Z moją wiarą różnie bywało niemniej jednak gdy poznałam mojego narzeczonego człowieka wierzącego i wielkiego serca postanowiłam zmienić swoje życie. Niedawno zmarł mu ojciec. Bardzo przeżyliśmy jego śmierć, a ja postanowiłam się nawrócić.

  I od tego czasu zaczęły się przysłowiowe schody. Zmienił się nie do poznania. Odwołał ślub, stwierdził że już nie chce ze mną mieć katolickiego ślubu tylko będzie ze mną żył na przysłowiową kocią łapę. Powiedział mi że się wogole nie modli. W Kościele był na mszy to nie mógł wysiedzieć bo takich dostał bóli. Powiedział że ma wątpliwości że Bóg kocha ludzi, że mu przebaczy grzechy, że nie wierzy w Sąd Ostateczny. Zapytałam się go a w diabła Ty wierzysz, że istnieje ? Odpowiedział mi diabła nie ma. A oczy mu się zmieniły i miał taki wzrok pełen nienawiści do mnie, że aż mi ciarki przeszły.

  Do tego dochodzą stany lękowe, depresyjne, dreszcze, myśli samobójcze, niskie poczucie własnej wartości, poczucie obecności czegoś złego blisko niego, koszmary, kłótliwość i długo by tu wymieniać co jeszcze.

  Skontaktowałam się z księdzem i z księdzem egzorcystą. Powiedzieli mi, że trzeba sobie zdać sprawę z tego, że może to być choroba psychiczna albo on po prostu jest dreczony przez złego ducha. Poradzili mi modlić się za niego nowenna pompejańska co czynie i rozmawiać z nim żeby on udał się do egzorcysty co jest niemożliwe bo on nie pójdzie i koniec. Zresztą nie potrafimy już nawet ze sobą rozmawiać bo tak pluje jadem, że rozmowa jest jedna wielka kłótnia choć ja chcę pokoju a on szuka konfrontacji.

  Proszę Was o modlitwę za niego. A jeśli mieliście do czynienia z podobnymi przypadkami to co mogę jeszcze zrobic bo go kocham i chce go ratowac…

 7. Witek pisze:

  Kochani, odnośnie NP to ja poproszę o Tajemnice Bolesne…., aż się popłakałem z tego wpisu. Nie mogę tego przeboleć….

  • Witek pisze:

   Wynagrodzenie Bogu za zbrodnie i morderstwa na dzieciach nienarodzonych i o łaskę skruchy i nawrócenia dla ich rodziców.

   • eska pisze:

    Dobrze, Witku.
    Zapisuję Cię na razie u mnie w notatkach. Nie sposób prowadzić zapisów na dwie nowenny jednocześnie, więc przypomnę się w listopadzie, gdy nowenna za Dusze Czyśćcowe będzie już trwała, więc zapisy do niej będą zakończone.
    Zapisuję również propozycję intencji, którą podałeś.

    NP 1: eska – taj.radosne, Ewa – światła, Witek – bolesne, …………

    30.01 – 24.03.2019, nowenna dotycząca dzieci nienarodzonych

    • Monika pisze:

     Dla mnie może być chwalebna. Dziękuję.

    • eska pisze:

     Moniko, dopiero potem doczytałam Twoją wypowiedź. Możesz mieć taj. radosne – przecież będzie więcej niż jedna grupa. Na to liczę.
     Ja akurat chciałabym także taj.Radosne, bo teraz odmawiałam lub zadeklarowałam wszystkie inne, a radosnych dawno nie miałam. Tak więc masz pełną dowolność wyboru Tajemnic.

    • Monika pisze:

     Tak naprawdę to przyjmę każde od rozważania. A skoro w tym momencie wolne są chwalebne, to może chwalebne.

    • eska pisze:

     Zapisałam. Dziękuję.

    • Agnieszka pisze:

     Przepraszam, nie chcę sie wtrącać i nie mam na myśli nic złego ale myślę że dopóki nie rozpoczniemy nowenny za Dusze Czyśćcowe dobrze by było się wstrzymać z zapisami do nowenny zaczynającej sie dopiero w końcu stycznia żeby nie zrobił się rozgardiasz. Niektórzy mogą zapomnieć o tak odległym terminie czy sie zapisywali czy nie. Osobiście także rozwazam dołączenie ale w swoim czasie 😊 .

     Z drugiej strony kiedyś myślałam ze admini mogliby zrobić wpis na czarnym.pasku i nazwać to np. Nieustająca Nowenna Pompejańska, wtedy odmawialibyśmy nowennę za nowenną bez dnia przerwy a tworzylibysmy taka wspolnote w sumie Roze Rozancowa tyle ze nie dozywotnia bo zapisywalby sie kazdy kto chce i kiedy by chcial. Chętni na pewno by byli mniej lub wiecej ale to by „wypalilo” zawsze by sie ktos zadeklarował jak nie na tęnowenne to na inną itd. intencji nie brakuje i to tylko jedna część różańca, mnie zajmuje pol godziny. Ale to tylko takie tam moje przemyślenia…

    • eska pisze:

     eska pisze:
     2 października 2018 o 19:06

     Dobrze, Witku.
     Zapisuję Cię na razie u mnie w notatkach. Nie sposób prowadzić zapisów na dwie nowenny jednocześnie, więc przypomnę się w listopadzie, gdy nowenna za Dusze Czyśćcowe będzie już trwała, więc zapisy do niej będą zakończone.

     eska pisze:
     2 października 2018 o 19:11

     Moniko, skopiuję sobie Twoją wypowiedź do notatek, wraz z informacją o zadeklarowanej części Różańca. Przypomnę się w listopadzie, gdy skonczą się zapisy do nowenny za Dusze Czyśćcowe – chyba, że Admini „podwieszą” drugi wpis o Nowennie Pompejańskiej, ale nie jestem pewna, czy to dobry pomysł… Nie chcę wprowadzać zamieszania na stronie.

     😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s