KAŻDĄ czynność zaczynaj od słów: JEZU UFAM TOBIE, a gdy sprawy się komplikują, dodaj: JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

Dziś w nocy na modlitwie odkryłam tę nieprzypadkową zbieżność 🙂 
Dzień po dniu – 5 i 6 października czyli św. Faustyna i O. Dolindo! 5 października wspominamy św. Faustynę a 6 października to wigilia święta Matki Bożej Różańcowej i dzień narodzin dla Nieba neapolitańskiego kapłana o. Dolindo Ruotolo. Tak też jest i w tej modlitwie – najpierw wezwanie św. Faustyny, a potem  o. Dolindo:

„KAŻDĄ czynność zaczynaj od słów: JEZU UFAM TOBIE, a gdy sprawy się komplikują, dodaj: TY SIĘ TYM ZAJMIJ a zobaczysz cuda w swoim życiu.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „KAŻDĄ czynność zaczynaj od słów: JEZU UFAM TOBIE, a gdy sprawy się komplikują, dodaj: JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Monika pisze:

  To znaczy, że O. Dolindo to mój Patron, bo w tym dniu – 6 października – się urodziłam.
  Lata lecą: 48 lat a czuję się jakbym miała 28.

 3. wobroniewiary pisze:

  2 dzień Nowenny do Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca

  Boże w Trójcy Jedyny, bądź uwielbiony za wszelkie dobra, którymi napełniłeś sługę Twego Wenantego; on przez życie według rad ewangelicznych i gorliwą posługę kapłańską w Kościele
  stał się przykładem dla Twoich wiernych.
  Wynieś, Panie, tego sługę Twego na ołtarze, abyśmy lepiej mogli Tobie służyć, mnie zaś udziel łaski, o którą pokornie proszę za jego wstawiennictwem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Odmawiać przez 9 kolejnych dni oraz przystąpić do Sakramentu Pojednania i Komunii świętej.
  http://wenanty.pl/nowenna/

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa o beatyfikację o. Wenantego, umieszczona na obrazku wydrukowanym przez św. Maksymiliana

   Panie Jezu Chryste, Któryś rzekł: „Jeśli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj co masz i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź, pójdź za mną”, oto sługa Twój, Wenanty, posłuszny tej radzie ewangelicznej, opuścił wszystko i z miłości ku Tobie wziął na się jarzmo życia zakonnego, by na wzór Twój stać się wszystkim dla wszystkich; racz, prosimy Cię, przyspieszyć chwilę wyniesienia go na Ołtarze Twoje, na większą chwałę Twoją, dla dobra Twego świętego Kościoła i zbawienia dusz.

   Maryjo, Matko nasza Niepokalana, nigdy jeszcze nie słyszano, aby kto się do Ciebie ucieka, został opuszczony; ufni w Twe ustawiczne za nami wstawiennictwo, prosimy Cię pokornie, wstaw się i teraz do Trójcy Przenajświętszej, aby sługa Twój Wenanty, jak najrychlej w poczet błogosławionych Pańskich policzony został, a jako znak Jego za nami u Boga orędownictwa, udziel nam łaskę, o którą Cię pokornie prosimy… (wymienić lub pomyśleć intencję).
   Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Akt codziennego porannego ofiarowania o. Wenantego
   Treść tej modlitwy jest wklejona do osobistego notesu o. Wenantego.

   Przedwieczny Boże mój. Upadam przed Twoim nieskończonym Majestatem i w głębokiej pokorze, cześć Ci oddając, ofiaruję Ci wszystkie moje myśli, słowa i uczynki dnia dzisiejszego, a postanawiam wszystko czynić z miłości ku Tobie, ku chwale Twej Boskiej woli, aby Ci służyć, chwalić i błogosławić Cię, abym uzyskał oświecenia w tajemnicach świętej naszej wiary, osiągnął zbawienie i ufność w Twoje miłosierdzie, zadośćuczynił Twej sprawiedliwości za tyle tak ciężkich grzechów moich, a zarazem bym przyniósł ulgę duszom w czyśćcu cierpiącym i wybłagał łaskę prawdziwego nawrócenia dla wszystkich grzeszników. Słowem pragnę każdą mą czynność wypełnić w połączeniu z owymi najczystszymi intencjami, jakie mieli za życia Jezus i Maryja, i wszyscy święci przebywający w niebie i sprawiedliwi żyjący na ziemi. O gdybym mógł tę moją intencję własną krwią przypieczętować i wznawiać co chwila tyle razy, ile chwil wieczność obejmować by mogła. Przyjmij, ukochany mój Boże, tę dobrą chęć moją i użycz łaskawie Twego błogosławieństwa wraz ze skuteczną łaską, bym już przez cały czas życia mego nie popełnił więcej żadnego grzechu śmiertelnego, zwłaszcza w dniu dzisiejszym, w którym gorąco chcę i pragnę dostąpić wszystkich, jakich tylko mogę odpustów. Pragnę także być obecny przy wszystkich przenajświętszych ofiarach, jakie dziś na całym świecie odprawiać się będą, by ofiarować je za dusze w czyśćcu cierpiące, aby od mąk tych uwolnione zostały. Amen

 4. wobroniewiary pisze:

  Dostałam na maila:
  Z powodu masowego opętania w Peru zamknięto szkołę

  Praktyka wywoływania duchów, już dawno przestała być tematem tabu wśród ludzkich społeczności. W miarę upływu lat, ta zabroniona i w wielu przypadkach przerażająca ceremonia stała się niczym innym niż zabawką w rękach żądnych wrażeń nastolatków. Wszystko to dzięki wynalezieniu narzędzia zwanego tabliczką Ouija, które rozprzestrzeniło się po świecie i już od wielu dekad zaskakuje nieświadomych niczego ludzi. Najnowsze z długiej serii niebezpiecznych zdarzeń z jej udziałem, miało miejsce całkiem niedawno w peruwiańskiej szkole.

  https://wolnemedia.net/z-powodu-masowego-opetania-w-peru-zamknieto-szkole/

 5. Ania pisze:

  Na końcu filmiku akt oddania się Aniołowi Stróżowi z kapłańskim błogosławieństwem ks. Macieja Bagdzińskiego

 6. Maria pisze:

  Kochani ❤ proszę z całego serca o modlitwę za Tomasza i Renatę, Marka i Ewę żyjących w związkach niesakramentalnych – o łaskę wiary dla nich, nawrócenie i zbawienie wieczne… Tomasz, chory na serce, ma operację w narkozie 4 października ; proszę Was o modlitwę o szczęśliwy przebieg operacji, aby nie umarł bez spowiedzi, o jego nawrócenie i zbawienie… Dziękuję ❤

  • Kasia pisze:

   Mario, odpowiedzia na to jest OFIAROWANIE Siebie Bogu za zbawienie innych. Zobacz pod zakladka Iskra z Polski. Wielu z nas tutaj ofiarowalo sie Bogu za zbawienie innych ludzi, nam bliskich I zupelnie nam obcych. Zobacz moze to rowniez cos dla Ciebie.
   Maryja obiecuje, ze wowczas nikt z naszych najblizszych nie zostanie potepiony.

 7. anna pisze:

  Kochani mam ogromną prośbę o modlitwę za mojego syna , który jest mocno zagubiony i w rozsypce psychicznej.Proszę Was o modlitwę aby syn odzyskał wiarę w siebie i radość życia
  a trudności ,które go teraz spotkały umocniły go.

 8. Helena pisze:

  +++ za całą rodzinę wowit

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s