Nowenna do Świętego Ojca Pio

Dzisiaj, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczyna się Nowenna do św. Ojca Pio. Jak wiemy, w tym roku przypada 100-lecie otrzymania stygmatów (20 września 1918 roku) oraz 50-lecie śmierci świętego Ojca Pio (23 września 1968 roku).

Za 3 dni Czytelnicy naszej strony „w obronie wiary” wyruszą na 10-dniową pielgrzymkę do Włoch: od Wenecji, Padwy przez Asyż, Cascię, Rzym, Ortonę, Lanciano, Loreto – na południe do Neapolu, Pompejów, Monte ant’Angelo, Serracaprioli, i San Giovanni Rotondo, gdzie będą uczestniczyć uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach, wypraszając łaski dla dla wszystkich Czytelników „WoWiT” oraz ich bliskich

W San Giovanni Rotondo będziemy modlić się Różańcem przy trumnie z ciałem św. Ojca Pio oraz uczestniczyć we Mszy św. w Antycznym Kościółku, w którym św. O. Pio sprawował Mszę św. przez 40 lat. 

Dlatego też dzisiaj rozpocznijmy z wiarą Nowennę do św. Ojca Pio we własnych intencjach oraz w intencji tej pielgrzymki i wszystkich pielgrzymów. 

Dzień 1

Umiłowany Ojcze Pio, posiadłeś znaki Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa na swoim ciele. Stygmaty te nosiłeś za nas wszystkich, doświadczając zarówno fizycznego jak i duchowego cierpienia przeszywającego Twoją duszę i ciało.

Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy byli w stanie przyjmować i w pokorze znosić małe i duże Krzyże cierpienia tu na ziemi oraz polecać je Bogu, aby poprzez nie przygotował dla nas miejsce w Życiu Wiecznym.

Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień, jakie Jezus zsyła na Ciebie. Jezus nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie, aby ukoić Twą duszę wieloma łaskami.” Ojciec Pio.

Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

I. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone”, wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

II. O mój Jezu, Ty powiedziałeś:
„Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam”, wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę …

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

III. O mój Jezu, Ty powiedziałeś:
„Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”, wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę …

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

Módlmy się:
O Słodkie Serce Jezusa, dla którego jedno jest tylko niemożliwe, mianowicie, aby nie mieć litości dla strapionych, więc miej litość nad nami, biednymi grzesznikami, i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, przez Twoją, a naszą czułą Matkę. Amen.
Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!
Święty Józefie, przybrany ojcze Jezusa − módl się za nami.

Dzień 2

Święty Ojcze Pio, razem z Naszym Panem Jezusem Chrystusem będziemy w stanie przeciwstawić się pokusom szatana. Cierpiałeś męki i dręczenie demonów piekielnych, które chciały, abyś porzucił swoją Drogę do Świętości. Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy z Twoją pomocą i z pomocą całego Królestwa Niebieskiego byli w stanie znaleźć moc do porzucenia grzechu oraz wytrwałości w wierze aż do godziny śmierci naszej.

Bądź odważny i nie obawiaj się ataków szatana. Zapamiętaj, iż jest to zdrowy znak, gdy szatan krzyczy i miota się wokół Twojego sumienia. To znaczy, że nie ma on dostępu do wnętrza Twojej woli.” Ojciec Pio.

Dzień 3

Prawy Ojcze Pio, kochasz bardzo naszą Najświętszą Matkę, która codziennie obdarzała Cię łaskami i pociechami. Błagamy Cię, módl się za nami do Najświętszej Matki. Przekaż w jej ręce szczery żal za nasze grzechy i modlitwy o poprawę, aby, jak w Kanie Galilejskiej jej Syn powiedział ”tak” do Matki oraz żeby imię nasze zostało wpisane do Księgi Życia Wiecznego.

Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwątpienia” Ojciec Pio.

Dzień 4

Nieskalany Ojcze Pio, kochałeś swojego Anioła Stróża, który służył Ci wiernie jako przewodnik, obrońca i posłannik. Anioł Stróż  przekazywał Tobie modlitwy Twoich duchowych dzieci. Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy nauczyli się słuchać naszego Anioła Stróża, który zawsze jest gotów być naszym przewodnikiem i podpowiada nam, jak walczyć z grzechem.

Wzywaj Twojego Anioła Stróża, który oświeci cię i poprowadzi dobrą drogą. Bóg dał ci go dla Twojego bezpieczeństwa, a więc powinieneś korzystać z jego rad.” Ojciec Pio

Dzień 5

Roztropny Ojcze Pio, ofiarowałeś siebie i swoje cierpienia za odkupienie Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Błagamy Cię, módl się za nami i uproś Boga, aby zesłał nam tak wielkie zainteresowanie, pasję i miłość, jakimi ty darzysz Dusze Czyśćcowe. Prosimy, aby nasze cierpienie, poświęcenie i modlitwy przyczyniło się do skrócenia męki Dusz w Czyśćcu Cierpiących.

Mój Boże, błagam Ciebie, pozwól mi doświadczać kary, jaką przygotowałeś dla grzeszników  i dla Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Zwielokrotnij moje cierpienia , abym przyczynił się do darowania win grzesznikom i uwolnienia Dusz z Czyśćca.”
Ojciec Pio.

Dzień 6

Posłuszny Św. Pio z Pietrelciny, kochałeś chorych bardziej niż samego siebie, ponieważ widziałeś w nich Jezusa. Uczyniłeś wiele cudów uzdrawiając chorych w imieniu Jezusa, tam samym obdarowując ich spokojem.  Błagamy Cię o modlitwę za nas, aby chorzy, za wstawiennictwem N.M.P., mogli być uzdrowieni a ich ciała odnowione, żeby mogli korzystać z dobrodziejstw Ducha Świętego i z tego powodu dziękować i wychwalać Boga na zawsze.

Jeśli wiedziałem, że człowiek cierpiał w myślach, na ciele lub duszy, błagałem Boga aby go uwolnił z tego cierpienia. Chętnie przyjąłbym przeniesienie nieszczęścia z chorego na siebie, aby on mógł być uratowany, i prosiłem aby mógł on korzystać z owoców tych cierpień… jeśli Bóg pozwoliłby mi tak zrobić.”  Padre Pio

Dzień 7

Błogosławiony Św. Pio z Pietrelciny, trudziłeś się w „Boskim Planie Zbawienia”, oferując Twoje cierpienia aby uwolnić grzeszników od łańcuchów diabła. Błagamy Ciebie o modły za nas, aby niewierzący byli nawróceni na wiarę, aby wszyscy grzesznicy odczuli skruchę w swoich sercach, a aby ci których serca są chłodne znaleźli odnowiony entuzjazm do życia chrześcijańskiego. Kończąc, módl się za tych, którzy są wierni, aby trwali na swojej drodze do zbawienia

„Gdyby tylko ludzie tego świata mogli dostrzec piękno duszy człowieczej gdy jest ona w łasce bożej, wszyscy grzesznicy i niewierzący na świecie byliby natychmiast nawróceni.” Padre Pio

Dzień 8

Czysty Św. Pio z Pietrelciny, doświadczyłeś wielkiej miłości do swoich dzieci duchowych i pomogłeś im poprzez wykupienie ich dla Chrystusa własną krwią. Daj nam, którzy Ciebie osobiście nie spotkali, możliwość być uważanymi za Twoje duchowe dzieci. W ten sposób, za Twoją opieką, przywództwem i mocą, otrzymasz dla nas szczególne błogosławieństwo od Boga, abyśmy mogli Go spotkać przy bramach nieba w dzień naszej śmierci.

Byłoby największą nagrodą, gdyby Bóg spełnił jedno moje życzenie (jeśli byłoby to możliwe); żeby powiedział „Wstąp do nieba!” To jest moje jedyne, prawdziwe życzenie; „Aby Bóg mnie wziął do nieba w ten sam czas kiedy weźmie ostatnie z moich dzieci i ostatnią z osób, które oddały się mojej opiece duszpasterskiej”. Padre Pio

Dzień 9

Skromny Św. Pio z Pietrelciny, Ty, który kochałeś kościół rzymsko-katolicki, módl się za nami. Niech Pan pośle pracowników do żniwa i da im siłę i wiedzę potrzebną aby być dziećmi Bożymi. Módl się aby Nasza Święta Pani zjednoczyła lud chrześcijański wszędzie, pocieszając ich wszystkich w jednym wielkim Domu Pańskim, latarnią naszego zbawienia wśród burz życia… tak jak latarnia morska jest światłem przewodnim bezpiecznej podróży poprzez sztorm.

„Musisz zawsze trzymać się prostej i wąskiej ścieżki w świętym katolickim kościele, ponieważ Ona jest jedyną Panną Chrystusa i tylko ona może Ci przynieść spokój. Tylko Ona posiada Jezusa w świętym sakramencie, albowiem on jest prawdziwym Książęciem Pokoju. Padre Pio

Za: https://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Novena_Polska.htm

„Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”

W sobotę 22 września 2018 roku. o godzinie 21.37 rozpocznie się akcja duszpasterska, która będzie przebiegała pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. Modlitwa za zamarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się 23 września również o godz. 21.37. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął JE Arcybiskup Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Święty Stygmatyk, Ojciec Pio, zawsze pukał do Serca Maryi, aby otrzymać łaskę, o którą prosił. Doświadczenie orędownictwa Matki Bożej starał się przekazywać wszystkim, którzy stali się jego duchowymi synami i córkami. Szczególną zaś troską modlitewną otaczał dusze czyśćcowe”– tłumaczy br. Roman Rusek OFMCap, krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio.

Wieczorem 15 lipca 1959 r. św. Ojciec Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon: “Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas… Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam”.

Przez cały dzień 23 września aż do godz.21.37 wierni uczestniczący w niedzielnej Eucharystii zostaną zaproszeni, do odmówienia po każdej Mszy świętej co najmniej jednej dziesiątki Różańca w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących.

W ramach CZYSZCZENIA CZYŚĆCA wierni będą także zachęcani, aby w stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości,czy to na spotkaniach rodzinnych, czy też wszelkich grup duszpasterskich, czy też wspólnot otoczyć modlitewną troską zmarłych z Sandarmochu, Wysp Sołowieckich, Workuty, Wołynia, Piaśnicy i innych zapomnianych obecnie miejsc.

Braci Mniejsi Kapucyni swoje zaproszenie do modlitwy kierują również do środowisk kibiców sportowych, tak aby podczas zaplanowanych rozgrywek w trakcie CZYSZCZENIA CZYŚĆCA, miłosierdziu Bożemu polecali bliskich, znajomych, zawodników, trenerów, pracowników klubów i innych zasłużonych sportowców, którzy zakończyli już ziemskie zawody.

„My, współcześni czciciele Ojca Pio, pragniemy iść po śladach, które nam zostawił. Dzięki zaangażowaniu wszystkich duszpasterzy i wiernych, wielka wspólnota Kościoła pielgrzymującego i Kościoła chwalebnego połączy się podczas CZYSZCZENIA CZYŚĆCA dla dobra naszych braci i sióstr w czyśćcu.” – dodaje br. Roman.
Więcej: 
www.czyscimyczysciec.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

58 odpowiedzi na „Nowenna do Świętego Ojca Pio

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Sławomir Kostrzewa:
  To, że portal deon.pl ma niewiele wspólnego z katolickością, wiadomo nie od dziś. Zadziwia jednak, że od pewnego czasu zaczęły się na nim pojawiać teksty jawnie sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego – w tym przypadku podważające wartość zakazu antykoncepcji. Kto jest autorem? Monique Baujard – od 2009 r. do 2015 r. dyrektorka Service National Famille et Société przy Konferencji Episkopatu Francji, doktorantka teologii… Autorka kraju, któego kościoły zioną pustkami poucza we wstępie: Jeśli jest tekst, który nie został zrozumiany, to jest nim właśnie encyklika Humanae vitae, ogłoszona przez Pawła VI w lipcu 1968 r. Zabraniając używania sztucznych metod antykoncepcji, tekst ten spowodował rozłam w Kościele katolickim i przyczynił się do odejścia z niego wielu wiernych. Dziś niemożliwe jest mówienie o Humanae vitae w społeczeństwie, ponieważ przez 50 lat antykoncepcja stała się rzeczą zwyczajną.”

  I odesłanie do tego deonowskiego artykułu:
  https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3359,tekst-papieza-ktory-zostal-wyciszony911.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa do Krzyża Świętego

  Krzyżu, błogosławieństwo ziemi,
  W Tobie zbawienie i nadzieja;
  Byłeś hańbiącej śmierci znakiem,
  Teraz do niebios jesteś bramą.
  Oto Ofiarę dźwigasz świętą,
  Która ku sobie wszystko wzywa;
  Książę ciemności chciał Jej zaszkodzić,
  Ale nic nie ma w Niej swojego.
  Chwała niech będzie, Panie Jezu,
  Ojcu i Tobie, i Duchowi
  Za to, że dziś przez triumf krzyża
  Dajesz nam radość wiekuistą.
  Amen.

 4. Ania pisze:

  CZYŚCIMY CZYŚCIEC – wyjątkowe modlitewne czuwanie na Jasnej Górze
  POCZĄTEK: sobota, 22 września, godz. 21.37

  W sobotę 22 września 2018 roku. o godzinie 21.37 rozpocznie się akcja duszpasterska, która będzie przebiegała pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. Modlitwa za zamarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się 23 września również o godz. 21.37. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął JE Arcybiskup Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

  • eska pisze:

   Przy tej okazji pozwolę sobie przypomnieć o akcji, którą już anonsowałam ze dwa razy w ostatnich kilku miesiącach. Otóż zapraszam już teraz do kolejnej Nowenny Pompejańskiej – tym razem za dusze czyśćcowe. Termin: 1.11 – 24.12. Nieprzypadkowo właśnie taki. Rozpoczniemy we „Wszystkich Świętych”, a skończymy w Wigilię Bożego Narodzenia. Chyba Maria Simma to mówiła, że właśnie w Boże Narodzenie jest z czyśćca wypuszczanych najwięcej dusz. Dołóżmy więc swoją cegiełkę, aby było ich jeszcze więcej! Pomóżmy czyścić czyścieć 🙂
   W obecnej Nowennie Pompejańskiej za nawrócenie grzeszników bierze udział 64 osoby. W listopadzie liczę na równie liczny odzew 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Tu ja już jestem zapisana – pamiętasz? 🙂

   • Ela pisze:

    Esko, zamawiam Tajemnice Chwalebne w Nowennie Pompejańskiej od 1 listopada- Ela.

    • eska pisze:

     NP 1: Ewa – Taj.Radosne, eska – Taj.Światła, …………. – Taj.Bolesne, Ela – Taj.Chwalebne 😀
     PROŚBA
     1. Jeśli ktoś może podpowiedzieć źródło (cytat), gdzie jest mowa o tym, że najwięcej dusz wychodzi z czyśćca w Boże Narodzenie, bardzo proszę o przytoczenie.
     2. Na weekend wyjeżdżam i nie będę miała dostępu do komputera (Pielgrzymka Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej). Proszę sie nie dopisywać w tym czasie, bo potem mogę tego nie połapać. Dziś jeszcze posprawdzam i podsumuję, a potem się przypomnę w poniedziałek.

    • wobroniewiary pisze:

     Proszę:
     W książce, którą tłumaczyłem z j. francuskiego na j. polski: „Rękopis z czyśćca” na str. 42 możemy znaleźć wzmiankę o tym, że „nie w Zaduszki jednak unosi się największa ilość dusz do nieba, lecz w Noc Bożego Narodzenia”.

     Kierując się tą właśnie „informacją z zaświatów”, co roku celebruję Mszę świętą w Wigilię Bożego Narodzenia o 8.00 rano oraz w samo Boże Narodzenie o 10.00 w intencji wszystkich dusz czyśćcowych, którym Najświętsza Ofiara może wtedy przynieść ulgę w męce lub wybawienie z czyśćca.

     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/12/25/ks-adam-skwarczynski-niech-swiatlo-betlejem-rozproszy-mroki-czyscca-a-nas-uwolni-od-grzechow-przeciwko-milosci/

    • wobroniewiary pisze:

     2) Maria Simma:
     Autor książki Uwolnijcie nas stąd! Rozmawiając z Marią Simmą zapytał: „Czy są dni, w które większa liczba dusz jest uwolniona z czyśćca do nieba? – Tak – odpowiedziała Maria – w Święta Bożego Narodzenia najwięcej dusz jest wybawionych, ale również zależy to od ilości otrzymanych przez duszę modlitw lub uczynków w swojej intencji. Święta Bożego Narodzenia są szczególne, ponieważ jest to dzień najbardziej obfitujący w łaski” (Nicky Eltz, Uwolnijcie nas stąd!, Kraków, s. 77).

     Podobne stwierdzenie znajdziemy w notatkach zmarłej w opinii świętości s. Marii od Krzyża: „Nie w Zaduszki jednak unosi się największa ilość dusz do nieba, lecz w Noc Bożego Narodzenia” (Rękopis z czyśćca, Michalineum 1999, s. 65).

     Click to access SZCZEGO%CC%81LNE-DNI-MI%C5%81OSIERDZIA.pdf

    • eska pisze:

     Ogromne Bóg zapłać! 🙂

   • Helena pisze:

    Esko, zamawiam tajemnice bolesne.

    • eska pisze:

     NP 1: Ewa – Taj.Radosne, eska – Taj.Światła, Helena – Taj.Bolesne, Ela – Taj.Chwalebne

     NP 2: …………………

     Dziękuję i zapraszam! 🙂

 5. wobroniewiary pisze:

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa ❤
  ( z nowenny do św. O. Pio)

 6. wobroniewiary pisze:

  A tu druga Nowenna do św. O.Pio

  DZIEŃ PIERWSZY
  Święty Ojcze Pio, z przekonaniem uczyłeś, że Opatrzność Boża «mieszając radość ze łzami w życiu ludzi i całych narodów prowadzi do osiągnięcia ostatecznego celu; że za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga», wstawiaj się za mną, bym w mojej trudnej sprawie…, którą przedstawiam Bogu, przyjął z wiarą Jego wolę.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

  https://adonai.pl/modlitwy/?id=85

  • eska pisze:

   I trzecia – o ratunek i pomoc rodzinom:

   DZIEŃ PIERWSZY
   14 września – piątek
   O wiarę w naszych rodzinach
   Daj mi, o Jezu, i zachowaj we mnie tę żywą wiarę, która kazałaby mi wierzyć i działać tylko dla Twojej miłości. A to jest pierwszy dar, który Ci składam. Łącząc się ze świętymi mędrcami, pochylony u Twoich stóp, wyznaję przed całym światem, bez kierowania się jakimkolwiek względem ludzkim, że Ty jesteś prawdziwym i jedynym naszym Bogiem – św. Ojciec Pio.
   Święty Ojcze Pio, dziękuję Bogu za Twoją wiarę. Dziękuję za Twoje powołanie zakonne, za Twoją miłość do Chrystusa i wierność Mu aż po krzyż, za wszelkie dobro, które wyświadczasz tym, którzy Cię proszą o wstawiennictwo – za wskrzeszenia, uzdrowienia, nawrócenia dokonujące się w odpowiedzi na, Twoją modlitwę… proszę Cię dziś szczególnie o opiekę nad moją rodziną. Przede wszystkim proszę Cię o dar wiary.
   Proszę, by każdy w mojej rodzinie (możesz wymienić imiona tych, za których szczególnie się modlisz) spotkał się osobiście z Chrystusem, przyjął Jego miłość i odpowiedział na nią swoim życiem. Powierzam Ci mojego współmałżonka i moje dzieci, moich rodziców i rodzeństwo, moich dziadków i wszystkich moich krewnych. Pomóż nam, wstawiając się u Boga, byśmy umieli wytrwać w wierze także wtedy, gdy spotykają nas przeciwności. Proszę Cię o to, by nasza rodzina stała się prawdziwą wspólnotą żyjącą mocą wiary, nadziei i miłości.
   Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
   Święty Ojcze Pio, módl się z nami!

   https://www.spm.org.pl/nowenna-do-sw-ojca-pio-o-ratunek-i-pomoc-rodzinom

 7. wobroniewiary pisze:

  21.37 to godzina śmierci św. Jana Pawła II, u grobu którego będę się modlić w następnym tygodniu – wprost niesamowite cuda Niebo mi przygotowało. Będę pamiętać o Was wszystkich, o moich i Waszych zmarłych bliskich a 22/23 września „będę czyścić czyściec w Neapolu, Pompejach, San Giovanni Rotondo u św. Ojca Pio i u św. Michała Archanioła oraz u O. Matteo – niesamowite dwa dni ❤

 8. Jola pisze:

  Dołączam się do np i proszę o tajemnice radosne. Bóg zapłać.

 9. Małgosia pisze:

  Poproszę pierwszą wolną za dusze czyśćcowe NP

 10. Danuta O. pisze:

  Poproszę o pierwszą wolnąTajemnicę w Nowennie Pompejańskiej od 1 listopada .

  • eska pisze:

   NP 2: Jola – Taj.Radosne, Małgosia – Taj.Światła, Barbara – Taj.Bolesne, Danuta O. – Taj.Chwalebne

   NP 3: ………………..

   Dziękuję i zapraszam ❤

 11. Witek pisze:

  Esko dołączam do NP za Braci i Siostry w czyścu. proszę o Taj. Światła

 12. Dana pisze:

  Jak równieź dołączam się na Nowenny Pompejańskiej od 01 listopada, proszę przydzielić wolną tajemnicę. Pozdrawiam

 13. eska pisze:

  Nowenna Pompejańska za dusze czyśćcowe; termin: 1.11 – 24.12.2018

  NP 1: Ewa – Taj.Radosne, eska – Taj.Światła, Helena – Taj.Bolesne, Ela – Taj.Chwalebne

  NP 2: Jola – Taj.Radosne, Małgosia – Taj.Światła, Barbara – Taj.Bolesne, Danuta O. – Taj.Chwalebne

  NP 3: Dana – Taj.Radosne, Witek – Taj.Światła, ……….. zapraszamy ……….

  *********

  Wyjeżdżam na sobotę i niedzielę; zabieram całą rodzinę wowitową na Pielgrzymkę Rodzin. Wrócę do zbierania zgłoszeń do nowenny po powrocie.
  Proszę o westchnienie, aby wyjazd mój i rodziny odbył się bez przeszkód. Bóg zapłać! 🙂

 14. ja pisze:

  Esko poproszę kolejną wolną dla mnie.Mam nadzieję że tym razem będzie 20:) grup. Jezu Ty się Tym zajmij!

  • eska pisze:

   Skoro w pół dnia mamy prawie 3 grupy, to 20 grup liczę, że uzbieramy w tydzień. 😉
   A mamy ponad miesiąc. 🙂
   Wiem, że Jezus się tym zajmie i Matka Boża Różańcowa też.Ponadto wielu świętych patronów: ojciec Dolindo, św. ojciec Pio, św. Jan Paweł II, św. Stanisław Papczyński, św. Teresa z Lisieux, św. Faustyna, bł. Bartolo Longo…
   I nasi Aniołowie Stróżowie. Oni przyprowadzą chętnych 🙂

   NP 3: Dana – Taj.Radosne, Witek – Taj.Światła, ja – Taj.Bolesne, ……….. zapraszamy ……….

   • Joanna pisze:

    Proszę również mnie zapisać. Tajemnice Chwalebne. Bóg zapłać

    • eska pisze:

     Dziękuję 🙂

     NP 3: Dana – Taj.Radosne, Witek – Taj.Światła, ja – Taj.Bolesne, Joanna – Taj.Chwalebne

     NP 4: ……….. zapraszamy ……….

  • eska pisze:

   Kochana @ja. Mamy 20 grup w 4 doby, a przed nami niemal półtora miesiąca do rozpoczęcia nowenny 😀
   Oby tak dalej! ❤

 15. Betula pisze:

  Swięto Podwyższenia Krzyża Świętego

  „Krzyż jest wpisany w życie człowieka. Kto próbuje usunąć go ze swojego życia, nie zna prawdy ludzkiej kondycji. Tak jest! Jesteśmy stworzeni do życia, ale nie możemy usunąć z naszej indywidualnej historii cierpienia i trudnych doświadczeń – mówił 2 kwietnia 1998 r. święty Jan Paweł II do młodzieży zgromadzonej w bazylice laterańskiej.
  Z okazji dzisiejszego święta Podwyższenia Krzyża św., przypominamy niektóre wypowiedzi św. Jana Pawła II o wartości krzyża i o sensie jego dźwigania.

  Podczas spotkania z młodzieżą na placu św. Jana na Lateranie, 02.04.1998 r.:

  (…) Rozpowszechniona dziś powierzchowna kultura, która przypisuje wartość tylko temu, co ma pozór piękna i co sprawia przyjemność, chciałaby wam wmówić, że trzeba odrzucić Krzyż. Ta moda kulturowa obiecuje sukces i szybką karierę, nakłaniając do realizacji własnych dążeń za wszelką cenę; zachęca do nieodpowiedzialnego przeżywania płciowości i do życia pozbawionego celu, wyzbytego szacunku dla innych. Otwórzcie oczy, młodzi przyjaciele: to nie jest droga prowadząca do radości i do życia, ale ścieżka wiodąca w przepaść grzechu i śmierci. Jezus mówi: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je (Mt 16, 24-25). (…) Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój (…) Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie. (…) Weź Krzyż!, przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć! Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynisz program swojego życia, jeżeli pójdziesz za Chrystusem aż na Krzyż, w pełni odnajdziesz samego siebie!

  Źródło:
  http://www.janpawel2.pl

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Warto przypomniec /
   („Litanie i nowenny do św. Ojca Pio”, Michalineum 2009, Za zezw. Władzy Duchownej, Siedlce 6 XII 2001, L.dz. 857/2001)
   Kyrie, eleison, Chryste, eleison, Kyrie, eleison.
   Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże –
   Duchu Święty Boże –
   Święta Trójco, Jedyny Boże –
   Święta Maryjo – módl się za nami.
   Wszyscy Święci i Święte Boże –
   Święty Ojcze Pio – módl się za nami.
   Wierny naśladowco Chrystusa –
   Wraz z Chrystusem nieustannie przybity do krzyża –
   Noszący w sobie czytelny obraz Jezusa ukrzyżowanego –
   Wzorze wszystkich dusz-ofiar, apostołujących przez niesienie codziennego krzyża –
   Wzorze kapłanów –
   W każdej Mszy świętej zjednoczony z Najwyższym Kapłanem i Ofiarą –
   Stawiający ołtarz Najświętszej Ofiary w centrum swego życia –
   Więźniu konfesjonału –
   Prawdziwy czcicielu i wierny synu Najświętszej Maryi Dziewicy –
   Cieszący się przywilejem mistycznej więzi z mieszkańcami Nieba –
   Wierny uczniu świętego Franciszka z Asyżu –
   Wzorze zakonników w wielkim umiłowaniu ubóstwa, czystości i posłuszeństwa –
   Heroiczny zdobywco tak bardzo nam potrzebnych cnót męstwa, cierpliwości i pokory –
   Miłośniku życia pełnego umartwień i wyrzeczeń –
   Znany z radości i humoru mimo niewyobrażalnych cierpień –
   Pełen Bożego pokoju wśród najcięższych prób i przeciwności –
   Za wierność Bogu obsypany przez Niego tyloma niezwykłymi darami –
   Znawco ceny, jaką trzeba wraz z Chrystusem płacić za zbawienie dusz –
   Wielki pokutniku, przeżywający w sobie ból z powodu ludzkich grzechów –
   Surowy dla siebie, lecz niezwykle cierpliwy i łagodny dla grzeszników –
   Pasterzu, z najwyższym poświęceniem szukający zagubionych owiec –
   Niezrównany pośredniku w wypraszaniu nawróceń –
   Nieustraszony pogromco duchów piekielnych –
   Charyzmatyczny znawco dusz oraz całej ich życiowej drogi –
   Kierowniku duchowy, oblegany przez ogromne rzesze ludzi –
   Mistrzu i przewodniku na drogach prawdziwej świętości –
   Nauczycielu dziecięcej ufności pokładanej w Bogu –
   Wzorze wytrwałej i ufnej modlitwy, nawet kosztem snu i wypoczynku –
   Gorliwy miłośniku i apostole Różańca –
   Promotorze Grup Modlitewnych w tylu krajach świata –
   Niezawodny opiekunie swoich duchowych dzieci –
   Pełen współczucia dla wszelkiej ludzkiej biedy –
   Troskliwy opiekunie i uzdrowicielu chorych –
   Słynący cudami za życia i po śmierci –
   Potężny nasz orędowniku w sprawach dotyczących zbawienia –
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – Przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – Wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – Zmiłuj się nad nami.

   Módl się za nami, święty Ojcze Pio –
   Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

   Módlmy się.
   Boże, Ty obdarzyłeś Ojca Pio łaską wyjątkowej świętości, którą osiągnął, wiernie naśladując Twego Syna w życiu zakonnym i kapłańskim, nosząc w sobie z bólem obraz Jezusa Ukrzyżowanego. Skoro pozwoliłeś nam korzystać w obfitości z darów udzielonych mu w czasie jego ziemskiego życia, daj nam i teraz doznawać jego niezawodnej opieki oraz orędownictwa przed Twym tronem w niebie. Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen
   .
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/litania-do-sw-ojca-pio-nadeslal-ks-adam-skwarczynski/

 16. Barbara pisze:

  NP 4 chwalebne

 17. Agnieszka pisze:

  U W A G A

  Małe przypomnienie dla odmawiających bieżącą nowennę pompejańską „O nawrócenie grzeszników zwłaszcza wrogów Kościoła oraz o Miłosierdzie Boże dla świata”.

  1sza grupa która zaczęła 30.08.2018 jest obecnie w 17 dniu i 26.09 zaczynamy część dziękczynną. Konczymy nowennę 23.10.

  Natomiast druga grupa która zaczęła odmawianie nowenny od 01.09.2018 jest w 15. dniu a czesc dziękczynną zaczyna w 28.09.2018. Nowenna w tej grupie konczy sie dnia 25.10.2018.

  Jezu Ufamy Tobie!

  • eska pisze:

   Dziękuję, Agnieszko, że pilnujesz i przypominasz 🙂
   Mała poprawka:
   Osoby, które zaczęły 30.08, kończą część dziękczynną (całą nowennę) 22.10 (we wspomnienie św. Jana Pawła II), a osoby zaczynające 01.09 kończą 24.10. 😉

 18. Anna pisze:

  Dzienniczek św.s.Faustyny online

  http://malenkadroga.pl/?id=28&z=1

 19. duszyczka pisze:

  Esko pragnę dołączyć do NP. Proszę o Taj. Bolesne.

  • Witek pisze:

   Esko proszę dla mojej żony (Marioli) Tajemnice Radosne za Braci i Siostry w czyśćcu.
   Dziękuje:)

   • eska pisze:

    NP 4: Mariola – Taj.Radosne, …….. – Taj.Światła, duszyczka – Taj.Bolesne, Barbara – Taj.Chwalebne

    Bóg zapłać i zapraszam nadal 🙂

    • Iwona pisze:

     Szczęść Boże.Pragnę dołączyć do NP.,proszę w takim razie o tajemnice światła.

    • eska pisze:

     NP 4: Mariola – Taj.Radosne, Iwona – Taj.Światła, duszyczka – Taj.Bolesne, Barbara – Taj.Chwalebne

     Bóg zapłać i zapraszam do NP 5 🙂

     NP 5: ……………..

 20. Helena pisze:

  proszę o Tajemnice Bolesne w NP za Dusze w Czyjśću cierpiące. Szczęść Boże

  • eska pisze:

   NP 5: …………Helena – Taj.Bolesne, ………

   Dziękuję i zapraszam 🙂

   (Jak zapanuję nad sprawami domowymi i chorymi dziećmi, to przeniosę zaproszenie pod najnowszy wpis.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s