Ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz: Arka Noego nie zaginęła, bo w niej był Pan Bóg! Titanic zaginął, bo wyrzekli się Boga!

Dzisiaj na falach tego wzburzonego oceanu XXI wieku jest okręt, któremu na imię POLSKA, która zawsze była wierna BOGU!
MARYJO – spójrz na ten naród, spójrz na ten naród zebrany tutaj, spójrz na ten naród, który w tym roku świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Zachowaj w wierności ten naród, aby ten okręt bezpiecznie płynął po falach współczesnego świata, świata, który dechrystianizuje się i aby szczęśliwie dopłynął do portu szczęścia wiecznego. Amen!

(…) NMP zawierzamy dzisiaj na tym wzgórzu siebie, swoje rodziny, Polskę, Białoruś i cały świat.  O Polsce, tu na Wschodzie, często powtarzamy te słowa, które też można zobaczyć w wielu miejscach w Polsce: Polonia semper fidelis! – Polska zawsze wierna Bogu! Wierna tradycjom swoich przodków!

Pewien człowiek, taki uczony trochę mówi „no nie! no co tam – Pan Bóg nie jest potrzebny,  Pan Bóg w ogóle nie jest potrzebny, wiara nie jest potrzebna, no co to jest, dzisiaj nauka wszystko może uczynić, nie ma sensu zawracać sobie głowy Panem Bogiem, wiarą itd. A prosty człowiek mówi: no tak,
Arkę Noego zbudowali prości ludzie, ale ona nie zatonęła a Titanica zbudowali najlepsi inżynierowie początku XX-ego stulecia – inżynierowie, którzy mówili, że nawet Pan Bóg nie może zniszczyć tego okrętu. Nie trzeba było Pana Boga – wystarczyło tylko tej góry lodowej. Arka Noego nie zaginęła, bo w niej był Pan Bóg! Titanic zaginął, bo odmówili się od (w sensie: wyrzekli) Boga!

Zapraszam do wysłuchania homilii – niejeden zapłacze…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „Ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz: Arka Noego nie zaginęła, bo w niej był Pan Bóg! Titanic zaginął, bo wyrzekli się Boga!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jak co roku, do chełmskiej bazyliki przybyli pielgrzymi, by prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski. – Nigdy nie słyszano, aby tu, na tym chełmskim wzgórzu, gdzie od wieków pielgrzymują do Maryi prawosławni, unici, katolicy rzymscy, Matka nie słyszała głosu swojego ludu – mówił na początku Mszy św. abp Stanisław Budzik. – Aby odwróciła swoją twarz. Ona zawsze jest z nami, w każdy czas, i zawsze nam mówi to samo: „Zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn”.

  Do sanktuarium chełmskiego przybył także abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski. To on przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej.

  Ap Kondrusiewicz w homilii podkreślił, że dziś, w święto Narodzenia NMP, dziękujemy Matce Bożej za dar wolności. Zwrócił jednak uwagę, że otrzymana w darze wolność jest dla ludzi także wielkim zadaniem, któremu często nie potrafią sprostać. – Człowiek żyje dziś bardzo często tak, jakby Boga nie było. Zamiast prawa Bożego, żyje prawami ustalonymi przez samego siebie – podkreślił. – W parlamencie większością rąk przyjmuje się prawa, które godzą w prawa Boże i w związku z tym dziś mamy to, co mamy.

  Biskup z Białorusi przekonywał też, że wśród wielu kryzysów, o których mówi się na świecie, największy jest kryzys moralny. – Spójrzmy na dzisiejszą rodzinę, co się z nią dzieje. Rodzina się rozpada. Na Białorusi 50 proc. to rodziny rozbite. To nie jest tylko tragedia męża i żony, ale głównie dzieci – zaznaczył hierarcha.

  Abp Kondrusiewicz zwrócił także uwagę na fakt, że dziś największy Boży dar, którym jest życie, staje się towarem. – Można go kupić, sprzedać, zmanipulować, wykorzystując największe osiągnięcia nauki – mówił. Nie krył również żalu, że współczesne media, zamiast wartości moralnych, promują amoralność.

  https://lublin.gosc.pl/doc/5010386.Ona-jest-z-nami-w-kazdy-czas

 3. Ehmm pisze:

  Piękna homilia ❤
  Wydaje mi się, że ks. abp pod koniec jak mówi to płacze

  Przypomnę:
  8 grudnia 1991 we wsi Wiskule w Puszczy Białowieskiej Białoruś, Ukraina i Federacja Rosyjska podpisały historyczny układ o rozpadzie Związku Radzieckiego. Dokument stwierdzał, że ZSRR „jako podmiot prawa międzynarodowego i rzeczywistości geopolitycznej” przestaje istnieć, na jego miejsce powołano Wspólnotę Niepodległych Państw.

  W Puszczy Białowieskiej doszło wówczas do spotkania przywódców Białorusi, Rosji i Ukrainy – Stanisława Szuszkiewicza, Borysa Jelcyna i Leonida Krawczuka.

 4. Martyna pisze:

  Najpierw wylądowałam na Śląsku z mojego rodzinnego Podlasia. Dziś po dwóch latach, w końcu się przyzwyczaiłam ☺, że teraz jestem tu… A teraz? Teraz coraz bardziej prawdopodobne, że w styczniu mój mąż wyjedzie do Anglii, a ja z Emilką dołączymy do Niego w lutym… Ojejku…
  Dziwnie. Ciężko. Starch. Ale i nadzieja. I pytanie – dlaczego nas tam trzeba…
  Cały czas trafiam na słowo, że miałam się nie bać, miałam być odważna, bo Pan będzie ze mną gdziekolwiek pójdę…
  Chciałam Was poprosić o modlitwę za nas. Za podjęcie dobrej decyzji.

 5. Ania pisze:

  Totalne odmóżdżenie ;(
  Uczeń zabłądził w drodze ze szkoły, bo rozładował mu się telefon

  Bez nawigacji ani rusz. Policjanci z Brzeska (woj. małopolskie) pomogli w odnalezieniu nastolatka, który zabłądził w drodze powrotnej ze szkoły. Gdy bateria rozładowała się, nie mógł trafić do domu.

  https://www.tvp.info/38902084/

  • AnnaMaria pisze:

   @ Ania; przykro mi jest i to bardzo jak czytam twoje słowa „totalne odmóżdżenie”…. Jest wiele chorób lub nie wykrywalnych jeszcze zaburzeń neurologicznych które powodują to właśnie jak to ty nazywasz „totalne odmóżdżenie”
   Ja jestem jedną z nich…. brak orientacji przestrzennej(uszkodzenia mózgu po wypadku i napadzie jednocześnie) i najpierw musze się uczyć trasy długo aby wrócić z Punktu B do punktu A. To co dla ciebie jest naturalne ja muszę sobie wypracować i zajmuje mi troche czasu, jest bardzo stresujące (gubię się, nie wiem gdzie jestem…)i często upokarzające jak słyszę szydercze słowa ludzi bezlitosnych tak jak twoje słowa…
   Skąd wiesz że to dziecko nie jest chore lub ma inne problemy???
   Oraz po drugie -bardzo smutne to jest że bezmyślnie dajesz się zmanipulować informacją mediów która jest niedokładna tj z serii półprawd specjalnie po to aby wyszydzić, wyśmiać, oraz napuścic innych na te osobę aby ja zniszczyć rękami innych ludzi…(takimi którzy dają się tak właśnie podpuściic i zmanipulować
   Czy ty to nazywasz miłosierdziem?

 6. wobroniewiary pisze:

  „Świat chyli się ku upadkowi, ale Polska, dzięki nabożeństwom do Mego Niepokalanego Serca, uwolni świat od straszliwej tyranii komunizmu, tak jak za czasów Sobieskiego z dwudziestoma tysiącami rycerzy wybawiła Europę od tyranii tureckiej. Powstanie z niej nowy Jan, który poza jej granicami, heroicznym wysiłkiem zerwie kajdany nałożone przez tyranię komunizmu. Pamiętaj o tym. Błogosławię Polskę! Błogosławię Ciebie. Błogosławcie mnie”.

  Kto jest autorem tych słów? Podpisał się osobiście w ten sposób – Ubogi ks. Dolindo Ruotolo – ulica Salvator Rosa, 58, Neapol.

 7. Ewa pisze:

  Figura Maryi znowu płacze! Tłumy wiernych w świątyni
  Figura Maryi z Guadalupe w miejscowości Hobbs (Nowy Meksyk, USA) jest w centrum zainteresowania amerykańskich mediów. Wszystko przez ciecz o różanym zapachu, która spływa z oczu figury. Do świątyni pielgrzymują tłumy już od maja (wtedy po raz pierwszy dostrzeżono łzy, ale wówczas je wytarto). Sytuacja powtórzyła się latem kilkukrotnie. 1 września stało się coś naprawdę niesamowitego – figura Maryi płacze od kilku dni nieustannie. Wicekanclerz diecezji zapowiedział, że ciecz zbadają specjaliści.

  https://onet.tv/044d6fc0-9c47-4b9e-a763-5fa8c7925637

 8. Ewa pisze:

  Pomimo 3 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości nadal nie zapewnił prawnej ochrony dzieci nienarodzonych. Obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” utknął w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Mija także 9 miesięcy od złożenia przez posłów PiS wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie niekonstytucyjności przepisów dopuszczających tzw. aborcję eugeniczną.

 9. Paweł pisze:

  Witam
  Bardzo proszę o modlitwę za moje zmarłe dziecko i za moja żonę i mnie. Co mogę teraz zrobić jak żona poroniła? Była w 10 tyg ciąży.

 10. Monika pisze:

  Z homilii ks. arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza:
  „Gdzie znajdziemy pomoc, dokąd mamy się uciekać?
  Kościół wskazuje dzisiaj na Maryję, Kościół wskazuje dzisiaj na Tę, która powiedziała FIAT, która powiedziała TAK Bogu. Powiedziała TAK Bogu i pod Jej Sercem zaczęło bić Serce Zbawiciela.
  I my również powinniśmy dzisiaj, ludzie XXI stulecia, nie patrząc na różne trudności, nie patrząc na masę tych różnych zniewoleń, duchowych zniewoleń – bo dzisiaj człowiek jest wolny politycznie ale niestety jest zniewolony duchowo – powiedzieć to FIAT, znaleźć w sobie siły aby powiedzieć, że Bóg nie umarł, że Bóg nie poszedł na emeryturę, że Bóg ZAWSZE DZIAŁA i ZAWSZE JEST z nami.
  Musimy dzisiaj wpatrywać się w obraz Matki Bożej…”

 11. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września

  Dziś 10 września szósty dzień nowenny.

  Modlitwa wstępna

  Panie Jezu, Boski Zbawicielu, któryś nas grzesznych ludzi krwią Swoją odkupił, dziękujemy Ci za najdroższą Ranę Boku Twego, przez którą dałeś, z miłości ku nam, zranić Serce Swoje. Niech będzie pozdrowiona i błogosławiona Rana Boku Twego, z której wypłynęła krew i woda na obmycie nas z grzechów.
  Panie Jezu cierpiący, przez Ranę Boku Twego udziel nam łaski, o którą Cię z ufnością błagamy…
  Dopomóż nam, abyśmy w życiu naszym na pierwszym miejscu stawiali miłość ku Tobie a nie troskę o rzeczy doczesne. Niech przed śmiercią będziemy zaopatrzeni Świętymi Sakramentami, abyśmy szczęśliwie przeszli do wieczności, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty któraś współcierpiała Matko Bolesna przyczyń się za nami.

  Słowa Pana Jezusa

  „Mając Moje Rany, macie wszystko. Przez nie dokonuje się gruntownych dzieł; nie przez kosztowanie pociech, ale przez cierpienia. Trzeba się modlić, ażeby znajomość Moich Świętych Ran rozszerzona była po całym świecie..”

  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

 12. Ania pisze:

  Osoby rozwiedzione i pozostające w ponownych związkach nie mogą otrzymywać Komunii, jeżeli nie zdecydują się żyć w zupełnej powściągliwości seksualnej. Złamanie tego nauczania oznaczałoby występowanie przeciw naturze małżeństwa – przypomina kard. Angelo Scola.

 13. Ania pisze:

  Normalnie koniec świata 😦

  Skazywany za pedofilię i oskarżony o wielokrotne gwałty mężczyzna zadeklarował, że jest kobietą. Nie przeszedł nawet pełnej operacji „zmiany płci”, ale i tak zamknięto go w więzieniu dla… kobiet. Wytrzymał kilka dni i znów zaatakował.
  Ta nieprawdopodobna – wydawałoby się – historia wydarzyła się w Anglii.

  https://www.gosc.pl/doc/5015822.Pedifil-gwalciciel-oswiadczyl-ze-jest-kobieta-Zamknieto-go-w

 14. wobroniewiary pisze:

  Pan działa także on-line. Zachęcamy do przeczytania świadectwa Pani Marty… (poniżej).

 15. wobroniewiary pisze:

  Pornografia dziecięca u kleryka. Szybka reakcja biskupa
  Szybka reakcja biskupa

  Nie było żadnego zamiatania pod dywan, ani próby ukrycia przykrej afery, który wydarzyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

  Jak poinformowało Radio Kraków, jeden z tamtejszych kleryków trafił do aresztu za posiadanie i rozpowszechnianie pornografii, m.in. z udziałem dzieci, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Grzegorz N., który obronił już pracę magisterską, usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, która prowadzi sprawę.

  – Tarnowski sąd odrzucił zażalenie jego obrońców i przedłużył mu areszt do listopada tego roku. Stwierdzono posiadanie przez niego 16 filmów pornograficznych z udziałem małoletnich, w tym pięciu wysłanych innym użytkownikom. W tym był film zawierający łącznie treści pornograficzne z udziałem małoletnich i związane z posługiwaniem się zwierzętami. Do tego 11 zdjęć z treściami pornograficznymi z udziałem małoletnich. Cztery wysłał innym użytkownikom komunikatora gadu-gadu – powiedział krakowskiej rozgłośni rzecznik tarnowskiego Sądu Rejonowego w Tarnowie Tomasz Kozioł.

  Błyskawicznie zareagowała miejscowa kuria: nie czekają na wyniki postępowania prokuratorskiego biskup ordynariusz zawiesił kleryka w obowiązkach wynikających z przyjęcia święceń diakonatu.

  W przesłanym Radiu Kraków oświadczeniu rzecznik biskupa tarnowskiego ksiądz Ryszard Nowak podkreślił, że w momencie, w którym zapadnie wyrok sądu w tej sprawie i potwierdzą się przedstawione przez śledczych zarzuty, wobec Grzegorza N. zostanie wszczęte dochodzenie kanoniczne mogące skutkować wydaleniem go ze stanu duchownego.

  Tak szybka reakcja władz kościelnych zasługuje na uznanie.

  http://www.fronda.pl/a/jerzy-bukowski-pornografia-dziecieca-u-kleryka-szybka-reakcja-biskupa,115138.html

  • wobroniewiary pisze:

   Z dzisiejszych czytań: Zgorszenie należy usunąć z Kościoła

   Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian
   Bracia: Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca. A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. Ja zaś, nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakbym był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego, Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego, Jezusa, wydajcie takiego Szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa. Wcale nie macie się czym szczycić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, bo przecież przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu złości i przewrotności, lecz na przaśnym chlebie czystości i prawdy.

   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/09/10/10-wrzesnia-wspomnienie-dowolne-swietego-mikolaja-z-tolentino-prezbitera/

   • Kazimierz pisze:

    Oczyśćcie ręce, grzesznicy, … smućcie się i placzcie!

    „Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. A może utrzymujecie, że na próżno Pismo mówi: «Zazdrośnie pożąda On ducha, którego w nas utwierdził»? Daje zaś tym większą łaskę: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu6, a ucieknie od was. Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! Uznajcie waszą nędzę, smućcie się i płaczcie! Śmiech wasz niech się obróci w smutek, a radość w przygnębienie!  Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was.”
    (Jk 4, 1-10)

 16. wobroniewiary pisze:

  Święty Mikołaj z Tolentino, prezbiter

  Mikołaj urodził się w Castel Sant Angelo (obecnie Sant Angelo di Pontano), we Włoszech, w roku 1245. Na chrzcie otrzymał imię Mikołaj, gdyż rodzice prosili o syna przez wstawiennictwo św. Mikołaja z Bari – matka była bowiem od wielu lat niepłodna. W podzięce rodzice ofiarowali syna, gdy miał zaledwie 12 lat, jako oblata do zakonu augustianów (1257). W trzy lata potem młodzieniec wstąpił do nowicjatu. W domach zakonnych w Tolentino i w Cingoli odbył studia średnie, a potem studia w zakresie filozofii i teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk św. Benvenuta, biskupa Osimo, w roku 1269 w Cingoli, w wieku 24 lat.
  W latach 1269-1275 Mikołaj pełnił funkcję misjonarza-kaznodziei: w Macerata, w Piaggiolino di Fano, w Montegiorgio, w Corridonio, w San Elpidio, w Recanati, w Treia, w Valmente di Pesaro oraz w Fermo. W latach 1275-1305 – przez 30 lat – przebywał w Tolentino.
  W posłuszeństwie zakonnym był tak doskonały, że wypełniał nie tylko najdrobniejsze nawet nakazy reguły, ale i życzenia swoich przełożonych. Chętnie spełniał także życzenia swoich współbraci, chociaż niektórzy z nich byli od niego młodsi i mniej zasłużeni. Był tak bardzo skromny, że nigdy nie podnosił oczu: na słuchaczy, na rozmówców, na penitentów w sakramencie pokuty. Miał tylko jeden habit, a na noc okrywał się swoim wytartym płaszczem. W uczynkach pokutnych naśladował ascetów pierwszych wieków chrześcijaństwa: co piątek biczował się do krwi specjalnie przez siebie sporządzoną wymyślnie dyscypliną; nigdy nie jadł mięsa, nabiału ani owoców; cztery razy w tygodniu pościł o chlebie i wodzie, podobnie we wszystkie dni Wielkiego Postu z wyjątkiem niedziel. Sypiał trzy do czterech godzin na dobę; oprócz Mszy świętej, którą odprawiał ze szczególną żarliwością, odmawiał wspólnie brewiarz, a ponadto psalmy pokutne, oficjum o Świętym Krzyżu i o zmarłych. Wszystkie te pacierze odmawiał na kolanach, na posadzce kamiennej. Chociaż był tak surowy dla siebie, był niezwykle wyrozumiały dla bliźnich, zwłaszcza dla grzeszników w konfesjonale. Spowiadał bardzo wiele, gdyż sława jego świętości gromadziła przy jego konfesjonale nieraz całe tłumy.

  Był szczególnie wrażliwy na niedolę ubogich. Umiał przemawiać do zamożnych, by dzielili się chętnie swoją majętnością z tymi, którzy są głodni. Za zezwoleniem przełożonych utworzył stały fundusz dla ubogich. Bywało, że mył im nogi.
  Największą jednak sławę Mikołaj zdobył swoją pracą kaznodziejską. Zatroskany o wieczne zbawienie dusz nieśmiertelnych, okupionych tak wielką ceną męki i śmierci Syna Bożego, wykorzystywał każdą okazję, by przemawiać i kruszyć serca. Jego żarliwość apostolska i widok wychudłej od postów twarzy przemawiał wymowniej od najpiękniejszych słów. Swoje cierpienia i pokuty miał zwyczaj ofiarowywać za nawrócenie grzeszników.
  Pan Bóg obdarzył go niezwykłymi charyzmatami. Mikołaj miał rzadki dar łączności z duszami w czyśćcu cierpiącymi. W procesie kanonicznym stwierdzono ponad 300 wypadków cudownych uzdrowień, jakie wierni otrzymali za przyczyną Mikołaja tak za jego życia, jak i po jego śmierci. Wśród nich są wymienione trzy wypadki wskrzeszenia umarłych: 12-letniej córki Filipa z Fermo – cud potwierdzony przysięgą czterech kapłanów-świadków (1306); wskrzeszenie córki Jacopuzzo z Chieti (1320) i Venturyna z Gigliolo, potwierdzone przez niego, jego ojca, żonę i biskupa Maceraty

  Mikołaj zmarł w Tolentino 10 września 1305 roku. Jego pogrzeb był wielką manifestacją miasta i okolicy. Pochowano go w kościele klasztornym. Kiedy w roku 1345 odjęto od ciała dwie ręce, by je umieścić w drogocennych relikwiarzach, według kroniki klasztoru z ciała nienaruszonego rozkładem miała wypłynąć obficie krew. Ta sama kronika wspomina, że fakt płynięcia krwi miał się powtórzyć w ciągu wieków jeszcze kilka razy. Papież Eugeniusz IV w roku 1446 wyniósł Mikołaja uroczyście do chwały świętych. Jego kult zakon augustianów rozniósł po całym świecie. Jego główne sanktuarium znajduje się w Tolentino.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/09/10/10-wrzesnia-wspomnienie-dowolne-swietego-mikolaja-z-tolentino-prezbitera/

 17. Ania pisze:

  Marek Jurek na łamach tygodnika „Idziemy” scharakteryzował prawdziwe cele ideologów gender. Jego zdaniem, zwolennicy wykorzenienia tradycyjnego rozumienia rodziny (taką ideologię zawiera np. w Konwencja stambulska) nie zatrzymają się nawet przed próbami rewizji Pisma Świętego.

  https://www.pch24.pl/marek-jurek-ostrzega–ideolodzy-gender-nie-cofna-sie-przed-cenzura-nowego-testamentu–pch,62746,i.html#ixzz5QhEsuMxg

 18. wobroniewiary pisze:

  Jak reagować na ustanawianie tzw. szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii? Też nadzwyczajnie! Nadzwyczajnie nadzwyczajnych świeckich szafarzy omijać i przestrzegać przed nimi znajomych.

  No i pamiętając, że szafarz, jak sama nazwa wskazuje – służy do przestawiania szaf w zakrystii 😀

  • Witek pisze:

   Piękny tekst. Przestawianie szaf w zakrystii:):):)

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Jest wiele miejsc , w ktorych dzieje sie tak kazdego dnia . Chocby wczoraj w jednym z paryskich Kosciolow (sw Ignacego Loyoli ), tak dla przejrzystosci sytuacji . Obok Ksiedza , pani z patena z Komunia Swieta i dwie panie po bokach z Kielichami Krwi Panskiej .
   I podobnie , nie Ksiadz , ale pani poszla po Kielich z Hostiami do Tabernakulum . To dla pietnastu wiernych gotowych do Komunii .
   ”Nigdy dosc staran o te Tajemnice “! brzmia papieskie slowa Jana Pawla II , ktory w Bogu rozkochany .…rozumial te Rany …
   Ale kto je slyszy?
   Mysle , ze nalezaloby sie zwrocic do samego Ojca Leona Dehon , zalozyciela KSIEZY Sercanow od adorowania i wynagradzania , ktory na milosc stawia , bo ona od niewiary wybawia !
   „Kocham Ciebie, mój dobry Mistrzu, w tym zawiera się wszystko”
   By nam ublagal “to wszystko”
   I Ducha roztropnosci w postepowaniu z Boskim Gosciem , ktorego zawiera …Biala Hostia !!

 19. AnnaSawa pisze:

  Tego w Kościele już się nie głosi !
  „tego się JUŻ nie głosi”, „tego JUŻ się nie używa”, „tego JUŻ nie ma”, „tego JUŻ nie potrzeba”
  ….czy przyjdzie do tego, że „JUŻ” nie będzie się mówić o ofierze Chrystusa ….???
  Ks. dr Franciszek Gomułczak – fragmenty kazania.
  polecam!

 20. Maggie pisze:

  11września rocznica śmierci niewinnych ludzi i eksplozji nienawiści chcącej zawładnąć światem.
  Z poleceniem Bożemu Miłosierdziu ofiar i zaślepionych nienawiścią:

 21. Maggie pisze:

  Dzisiaj wtorek, dzień w którym odmawia się Nowennę do św.Marty

 22. Betula pisze:

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 września

  11 września siódmy dzień nowenny.

  Modlitwa wstępna
  Ukochany Panie, czcimy i uwielbiamy Twoje Święte i ukryte Rany na Twojej prawej Ręce i na Twoich Stopach. Uwolnij nas od wszelkich dolegliwości na rękach i stopach. Zachowaj nas i nasze gospodarstwo domowe od wszelkiego niebezpieczeństwa i strzeż nas. Spełnij Twoją obietnicę, że nie dopuścisz, byśmy umarli nagłą śmiercią. Prosimy Cię o to, Panie, jeśli jest taka Twoja wola. Amen.

  Najukochańszy i Najświętszy Jezu, przebacz nam nasze grzechy, choć i my rzucamy nieraz kamienie na Ciebie przez naszą słabość. Niech Ci będą dzięki, o Jezu, bo Ty cierpisz na skutek tych Ran, by zagoić nasze rany. Kochamy Ciebie i okrywamy łzami naszej miłości. Przyjmij nasze pokorne ofiary i obdarz nas Twoim miłosiernym spojrzeniem, abyśmy mogli otrzymać przez zasługi Twoich Ran te łaski, o które Cię prosimy… Amen

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty któraś współcierpiała Matko Bolesna przyczyń się za nami.

  Słowa Naszego Pana Jezusa Chrystusa
  „Gdy ofiarujesz Moje Święte Rany za grzeszników, nie zapominaj czynić tego i za dusze w czyśćcu, bo mało jest osób, które by myślały o przyniesieniu im ulgi. Najświętsze Rany są dla dusz czyśćcowych skarbem nad skarby. Ofiaruj twoje cierpienia w połączeniu z Moimi Boskimi Ranami za dusze czyśćcowe.”

  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

 23. wobroniewiary pisze:

  Boże, co się dzieje???

  10-latek zadał koledze trzy ciosy nożem. Wszystko w wyniku sprzeczki między trojgiem dzieci, które bawiły się na placu zabaw

 24. wobroniewiary pisze:

  Chcemy Wam przedstawić niezwykłą osobę, którą poznaliśmy podczas realizowania filmu PROROCTWO. Grzegorz odsiaduje wyrok za morderstwo w jednym z zakładów karnych i do jego zakończenia pozostało mu jeszcze wiele wiele lat… To właśnie w tym miejscu Jego serce odnalazło Boga i swoje powołanie życiowe – modlitwę wstawienniczą, duchową adopcję, ewangelizowanie osób napotkanych na swej drodze. Mimo że warunki są niesprzyjające Grzegorz jest niosącym Ewangelię światłem. Dziękujemy mu za modlitwy, które ofiarował w intencji powstania projektu PROROCTWO.

  Cały czas prosimy Was o wsparcie modlitewne oraz materialne aby ukończyć publikację pozostałych całych rozmów. Za wszelką pomoc, serdeczne Bóg zapłać!

 25. mała pisze:

  W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu „Kler” informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel – napisał dzisiaj na Twitterze minister kultury, Piotr Gliński.

 26. Ewa pisze:

  Płock pokutuje i pości za grzechy w Kościele

  Dziś, 11. września, odprawiono w bazylice katedralnej w Płocku nabożeństwo pokutne w intencji ofiar nadużyć seksualnych w Kościele. Takie nabożeństwa pokutne zostaną też odprawione we wszystkich dekanatach diecezji płockiej 14. września. Wezmą w nich udział wszyscy kapłani dekanatu. Biskup Piotr Libera zarządził też na ten dzień szczególny post. 14. września to święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  Ta inicjatywa jest odpowiedzią na ,,List do Ludu Bożego”, jaki wystosował Ojciec Święty w odpowiedzi na raport o molestowaniu seksualnym w Pennsylwani w USA.

  http://www.fronda.pl/a/plock-pokutuje-i-posci-za-grzechy-w-kosciele,115203.html

 27. Ewa pisze:

  Abp Georg Gänswein o skali zniszczenia w Kościele katolickim

  Skandal nadużyć seksualnych w Stanach Zjednoczonych ,,niesie ze sobą przesłanie, które jest straszniejsze, niż gdyby nagle zawaliły się wszystkie kościoły w Pennsylwani, a do tego jeszcze Bazylika Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie” – mówi abp Georg Gänswein, prefekt papieskiego Domu Świętej Marty i prywatny sekretarz Benedykta XVI.

  Zdaniem abp. Gänsweina skandale seksualne wstrząsają dziś Kościołem katolickim w podobnie silny sposób, jak Stanami Zjednoczonymi wstrząsnęły ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku.

  ,,Niestety, ta katastrofa nie obejmuje tylko pojedynczej daty, ale rozciąga się na wiele dni i lat i na niezliczone ofiary” – podkreślił.

  Jak dodał hierarcha, informacje płynące z USA pokazują, że księża katoliccy zranili ,,nieuleczalnie i śmiertelnie” bardzo wiele ludzkich dusz.

  http://www.fronda.pl/a/abp-georg-gaenswein-o-skali-zniszczenia-w-kosciele-katolickim,115210.html

 28. Jola pisze:

  Proszę w intencji nawrócenia męża,braci, kuzynostwa i przyjaciół. O opiekę Matki Bożej dla naszej rodziny i Jej pomóc w wychowaniu dzieci po Bozemu. O miłość,zgodę i otwarcie się na życie w naszym małżeństwie. o calkowite zaufanie Panu w czas paruzji i nie tylko. Bog zapłać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s