Wielkie proroctwo, które wypełnia się na naszych oczach

1 września 2018 r. w Niepokalanowie odbędzie się wielka uroczystość – Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, połączone z Zawierzeniem Niepokalanej, które odbywa się cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca (Spotkanie „Oddaj się Maryi”).

– 29 sierpnia, na audiencji generalnej, ojciec święty Franciszek, pobłogosławi nasz ołtarz, który będzie w naszej kaplicy Pokoju, w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój – mówi o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie (podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br.)

To wielkie dzieło wydaje się być wielkim proroctwem św Maksymiliana M. Kolbe, które wypełnia się na naszych oczach. – stwierdza o. Andrzej i zaprasza do udziału w tym wielkim wydarzeniu.

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, powstałe i działające w Polsce, a na świecie tworzące dzieło dwunastu Światowych Centrów Modlitwy o Pokój (12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), zaproponowało w listopadzie 2017 roku, aby ósma Gwiazda znalazła swoje miejsce właśnie w Bazylice Niepokalanowskiej.

Pierwsza Gwiazda zwana „Tryptykiem Jerozolimskim”, która powstała w ramach tego dzieła, znajduje się w Ziemi Świętej. Kolejna Kaplica Pokoju jest w Medjugorje, a następna w Kazachstanie. Czwarta Gwiazda jest na Wybrzeżu Kości Słoniowej, kolejne w Korei Południowej, Rwandzie a siódma powstanie na terenie Filipin.

Na uroczystość obowiązuje rejestracja:
👉 https://kaplica.niepokalanow.pl/rejes… Liczba miejsc jest ograniczona.

Program uroczystości
09:00 – 10:00 Oratorium o Matce Bożej
10:00 – 10:45 konferencja „Pokój owocem zawierzenia Niepokalanej”
10:45 – 11:30 Różaniec i modlitwa Zawierzenia Matce Bożej
11:30 – 12:00 przygotowanie do liturgii
12:00 – 14:00 Msza św. inaugurująca Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – „Gwiazdy Niepokalanej”
14:00 – rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w Kaplicy
Comiesięczne zawierzenia w Niepokalanowie (spotkania „Oddaj się Maryi”), w pierwsze soboty miesiąca, są inspirowane Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, które od kilkunastu lat odbywają się, co miesiąc, na Jasnej Górze.
Więcej informacji na: http://zawierzenie.niepokalanow.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Wielkie proroctwo, które wypełnia się na naszych oczach

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Papież Franciszek pobłogosławi ołtarz, który stanie w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie
  29 sierpnia ojciec święty Franciszek – podczas audiencji generalnej – pobłogosławi ołtarz, który stanie w Kaplicy Pokoju w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – poinformował o. Andrzej Sąsiadek – proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.
  http://radioniepokalanow.pl/papiez-franciszek-poblogoslawi-oltarz-ktory-stanie-w-swiatowym-centrum-modlitwy-o-pokoj-w-niepokalanowie/

 3. Ewa pisze:

  Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej – 22 sierpnia, środa.
  Obchodzimy to święto zawsze osiem dni po uroczystości Wniebowzięcia Maryi i zapraszamy do przeżycia tego święta przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, który jako pierwszy w historii Polski został ukoronowany koroną królewską.
  Od najdawniejszych czasów Matkę Bożą nazywano Panią i Królową. Chrześcijanie od wieków czczą Ją jako Królową i zdobią koronami Jej wizerunki.
  W VIII w. jako forma walki z obrazoburcami przyjął się zwyczaj prywatnego koronowania obrazów i figur Matki Bożej, zwłaszcza słynących szczególnymi łaskami. W 732 r. papież św. Grzegorz III ukoronował obraz Matki Bożej szczerozłotymi koronami z diamentami. Papież Grzegorz IV w roku 838 podobną koronę ofiarował Matce Bożej w kościele św. Kaliksta w Rzymie. Od XVII w. zwyczaj ten stał się urzędowo zastrzeżony Stolicy Apostolskiej. Początkowo koronacje te były zastrzeżone jedynie w stosunku do cudownych obrazów włoskich. Wkrótce jednak rozszerzono je na cały świat. Pierwszym obrazem, który doczekał się zaszczytu papieskiej koronacji, był obraz Matki Bożej w zakrystii bazyliki św. Piotra w Rzymie (1631).
  W Polsce 24 marca 1651 w wigilię uroczystości Zwiastowania Pańskiego, w obecności nuncjusza papieskiego arcybiskupa Jana de Torres świeżo namalowany obraz Matki Bożej Łaskawej, z namalowaną koroną na głowie (wg polecenia ks. Orsellego, który zamawiał obraz, miała to być korona królewska, jednak malarz zinterpretował to polecenie swobodnie i domalował koronetkę), został uroczyście wprowadzony do kościoła pijarów pw. Świętych Prima i Felicjana przy ul. Długiej (obecnie katedra polowa) i ukazany ludowi Warszawy. Nuncjusz odprawił uroczystą mszę św., poświęcił obrzędem pontyfikalnym ołtarz i obraz i odczytał bullę papieża Innocentego X ustanawiającą święto odpustowe Mater Gratiarum Varsaviensis. Było to pierwsze na terenach polskich papieskie poświęcenie obrazu z Matką Bożą w koronie.
  W Polsce pierwsze koronowanie obrazu koroną królewską (ośmioobłękową, zamkniętą, zwieńczoną globem ziemskim z krzyżem) ufundowaną przez rajców stolicy wspólnie z ludem Warszawy nastąpiło rok później w 1652 r. Kapłan przytwierdził do obrazu Matki Bożej Łaskawej w Warszawie wotywną koronę z pozłacanego srebra i ozdobioną perłami.
  Pierwsza w Polsce koronacja według wymogów papieskich ustawnowionych w 1630 r. to koronacja obrazu jasnogórskiego w 1717 r. Korony ofiarował sam król August II Mocny. Aktu koronacji dokonał brat prymasa, biskup Krzysztof Szembek, w dniu 8 września 1717 r. Obecni byli ponadto biskup wileński i inflancki.
  Święto NMP Królowej ustanowił papież Pius XII dopiero w roku 1954, w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o niepokalanym poczęciu Maryi (8.XII.1854)

  zródło:ze strony – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy.Jezuici – Dom Zakonny.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1752750628111659&id=100001302156697

  • Betula pisze:

   22 sierpnia 2012r. po wypadku samochodowym zmarł w Godzinie Miłosierdzia kochany i drogi ks.Tadeusz Kiersztyn wielki propagator Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski, zmarł w dniu święta swojej Królowej i Ona zaprowadziła go do Króla dla którego żył.

   • Maggie pisze:

    Wiemy, żeten wypadek to dziwny przypadek – zwłaszcza, że śp kapłan spodziewał się czegoś „przypadkowego”.
    Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie … 🙏🏻❣️

 4. Betula pisze:

  „Ukoronowanie Maryi, Królowej nieba i ziemi”
  z książki „Mistyczne Miasto Boże” – Maria z Agredy

  Kiedy Maryja wyniesiona została na tron po prawicy swego Najświętszego Syna,
  Pan oznajmił mieszkańcom dworu niebiańskiego przywileje, jakie posiadała
  Maryja na mocy nadanego Jej Majestatu.
  Odwieczny Ojciec, Stworzyciel wszystkich rzeczy, rzekł do aniołów i świętych:
  „Nasza Córka, Maryja, wskutek naszego odwiecznego wyroku była wybrana
  spośród wszystkich stworzeń i zawsze była nam miła. Nigdy nie okazała się
  niegodna imienia i godności Córki, jakiej udzieliliśmy Jej w Duchu Bożym.
  Maryja posiada prawo do naszego Królestwa; dlatego będzie uznana i
  ukoronowana, jako jego prawowita Pani i Królowa.”
  Wcielone Słowo rzekło: „Wszystkie stworzenia, które stworzyłem i odkupiłem,
  należą do Mej prawdziwej i cielesnej Matki; Matka moja będzie prawowitą i
  najwyższą Królową tego wszystkiego, czego Ja sam jestem Królem.”
  Duch Święty rzekł:, „Ponieważ Maryja posiada godność mej jedynej, wybranej
  Oblubienicy i taką zawsze wiernie się okazywała, dlatego na wszystkie wieki
  należy się Jej korona Królowej.”
  Po tych słowach trzy Boskie Osoby włożyły na głowę Maryi koronę o jasności
  tak cudownej i wartości tak nieoszacowanej, że żadne stworzenie tego nie
  widziało i nigdy nie zobaczy.
  Równocześnie z tronu Boskiego doszedł głos: „Przyjaciółko, Wybranko z
  wszystkich stworzeń, Nasze królestwo należy do Ciebie; Ty jesteś Królową, Panią
  i Władczynią Serafinów, Aniołów i wszystkich innych stworzeń. Według Naszego
  najwyższego wyroku przekazujemy Ci majestat i najwyższą władzę nad
  wszystkimi stworzeniami. Chociaż byłaś obdarzona łaskami o wiele bardziej niż
  inne stworzenia, to jednak w swej pokorze uważałaś, że przysługuje Ci miejsce
  ostatnie, dlatego teraz otrzymujesz miejsce pierwsze, jakie Ci się należy i
  przyjmij od Naszego Bóstwa panowanie nad tym wszystkim, co stworzyła Nasza
  wszechmocna ręka. Z Twego królewskiego tronu będziesz panowała aż do
  środka ziemi; podbijesz piekło, pokonasz szatanów i wszystkich mieszkających
  tam nieprzyjaciół, którzy będą się Ciebie bali dzięki mocy, jakiej Ci udzielimy.
  Będziesz panowała nad ziemią, wszystkimi elementami i wszystkimi
  stworzeniami, jakie na niej mieszkają. W Twoje ręce i Twojej woli oddajemy siły
  i skutki wszystkich przyczyn, ich działalność i istnienie, żebyś mogła rządzić
  wpływami nieba, deszczem i owocami ziemi, żebyś mogła gospodarować nimi
  wedle swego upodobania; Nasza wola będzie zważała na Twe zamiary i
  spełniała Twoje życzenia. Masz być Królową i Panią wszystkich śmiertelników;
  dlatego w Twojej mocy będzie zsyłanie na nich śmierci lub przedłużanie ich
  życia. Masz być Królową i Panią Kościoła wojującego, jego Opiekunką,
  Orędowniczką, Matką i Mistrzynią. Jesteś szczególną Opiekunką i Patronką
  państw katolickich. Jeżeli dzieci Adama będą Cię wzywać z głębi serca, jeżeli
  będą Ci służyć i zaskarbią sobie Twoją życzliwość, będziesz im pomagała i
  pocieszała ich w smutkach i potrzebach. Będziesz Przyjaciółką, Opiekunką i
  Przewodniczką wszystkich sprawiedliwych. Będziesz ich wszystkich pocieszała,
  wzmacniała i obdarzała dobrami, odpowiednio do stopnia ich nabożeństwa ku
  Tobie. W tym celu czynimy Cię Skarbniczką Naszych bogactw i Naszych dóbr; w
  Twoje ręce składamy Nasze łaski i Nasze dary, abyś je rozdzielała. Świat
  wszystko będzie otrzymywał przez Twoje ręce i nie odmówimy ludziom niczego,
  co Ty im dać zechcesz. Wszędzie będą służyli Ci aniołowie i ludzie, albowiem
  wszystko co jest Nasze, jest i Twoje, tak jak i Ty zawsze byłaś Naszą własnością.
  Będziesz z Nami rządziła i panowała po wszystkie wieki.”
  Dla podkreślenia tego cudownego przywileju Maryi, jako Pani i Władczyni nieba
  i ziemi, Pan rozkazał wszystkim mieszkańcom niebiańskiego dworu, aby razem
  oddali hołd Najświętszej Maryi Pannie i uznali ją, jako swą Królową i
  Monarchinię. Duchy anielskie i dusze świętych oddały natychmiast hołd
  Królowej niebios, okazując Jej cześć, szacunek i uniżoność.
  Wszystkie te uroczystości nadały Najświętszej Pannie cudownej wspaniałości,
  wywołując radość i szczęśliwość u świętych i aniołów, a Trójca Przenajświętsza
  znalazła w tym szczególne upodobanie; krótko mówiąc, wielka radość
  zapanowała w całym niebie.
  Najwięcej udziału w tej radości miał; św. Józef, najczystszy oblubieniec Maryi,
  św. Joachim, św. Anna i tysiąc Jej Aniołów Stróży.
  Jeżeli chodzi o nagrody i zaszczyty, jakich dostąpiła Maryja, to nie jestem w
  stanie wysłowić tego w godny sposób i każdy dopiero przez błogosławione i
  pełne szczęśliwości oglądanie tego w niebie będzie mógł to wszystko poznać w
  takim stopniu, na jaki zasłużył sobie nabożnym życiem i dobrymi uczynkami.

  Nauka Najświętszej Królowej niebios skierowana do
  czcigodnej Marii z Agredy.
  „Moja córko! Jeżeli cokolwiek może zmniejszyć rozkosz, jakiej zażywam w
  niebie, to tylko ból z powodu smutnego stanu, w jakim znajduje się dzisiaj
  Kościół święty i cały świat. Ludzie wiedzą, że mają we Mnie w niebie swoją
  Matkę, Orędowniczkę i Obrończynię i że moim zadaniem jest im pomagać i
  prowadzić ich do żywota wiecznego. Najwyższy udzielił Mi niezliczonych
  przywilejów, których używam, jako Matka Miłosierdzia na korzyść
  śmiertelników. Przyczyną boleści mego serca jest to, że muszę patrzeć jak
  ludzie przeszkadzają Mi w czynieniu im dobra, nie wzywają Mnie i idą z tego
  powodu na wieczne zatracenie.
  Ponieważ w stanie, w jakim się znajduję nie mogę odczuwać prawdziwej
  boleści, więc jedynie wygłaszam usprawiedliwioną skargę na ludzi, że sami
  sobie gotują wieczne potępienie i nie chcą pozwolić Mi zasłużyć sobie na tę
  chwałę, że im dopomagałam. W Kościele zawsze było wiadome jak wiele potrafi
  zdziałać moje wstawiennictwo i jaką posiadałam potęgę by wszystkim
  dopomóc. Prawdę tę potwierdziłam tysiącami cudów, wysłuchań i łask, jakie
  uzyskałam dla mych czcicieli. Byłam zawsze hojna dla tych, którzy wzywali Mnie
  w potrzebie. Najwyższy i teraz chce być hojny dla ludzi i obdarzyć ich skarbami
  swych łask, jeśli będą gorliwie starali się o moje pośrednictwo i staną się godni
  mej życzliwości; wtedy w skuteczny sposób wspomogę ich przed tronem Boga.
  Jest to pewna droga i pewny środek do naprawienia stanu Kościoła, do ocalenia
  królestw katolickich, do rozszerzania wiary, do wzmocnienia rodzin i państw, do
  obdarzenia dusz łaską i przyjaźnią Bożą.”

 5. Kazimierz pisze:

  Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

  Módlmy się za kapłanów, aby nie wypełniło się natomiast bolesne proroctwo wypowiedziane ustami Proroka Ezechiela i odczytane jako I czytanie podczas dzisiejszej liturgii słowa w wielu kościołach Polsce (a szkoda, że nie ma jedności w tym zakresie w całym Kościele)!

  Czytanie z Księgi proroka Ezechiela

  Pan skierował do mnie te słowa: «Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec? Nakarmiliście się mlekiem, odzialiście się wełną, zabiliście tłuste zwierzęta, jednakże owiec nie paśliście. Słabej nie wzmacnialiście, o zdrowie chorej nie dbaliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zabłąkanej nie sprowadziliście z powrotem, zagubionej nie odszukiwaliście, a z przemocą i z okrucieństwem obchodziliście się z nimi. Rozproszyły się owce moje, bo nie miały pasterza, i stały się żerem wszelkiego dzikiego zwierza. Rozproszyły się, błądzą moje owce po wszystkich górach i po wszelkiej wyżynie; i po całej krainie były owce moje rozproszone, a nikt się o nie nie pytał i nikt ich nie szukał.

  Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego: Na moje życie – mówi Pan Bóg: Ponieważ owce moje stały się łupem i owce moje służyły za żer wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu, bo nie było pasterza, pasterze zaś nie szukali owiec moich, bo pasterze sami siebie paśli, a nie paśli moich owiec, dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego. Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw pasterzom. Z ich ręki zażądam moich owiec, położę kres ich pasterzowaniu, a pasterze nie będą paść samych siebie; wyrwę moje owce z ich paszczy, nie będą już one służyć im za żer.

  Albowiem tak mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę sprawował nad nimi pieczę».
  (Ez 34,1-11)
  ————————————–
  PS
  „Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.”
  (J 17, 11d-g)

   „Czyż Chrystus jest podzielony?”
  (1Kor 1, 13)

  Z Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s